[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Zsákmányolt ukrán felszerelés kiállítása Liszicsanszkban:
5 db T-64BV harckocsi
10 db BMP-1 és BMP-2 gyalogsági harcjarmű
2 Warta, 1 Kozak, 1 Saxon páncélozott jármű
1 BTR-80 1 MT-LB páncélozott harcjármű
BM-21 sorozatvető és 1 2Sz1 önjáró löveg
1 Osa légvédelmi komplexum

Az ukrán fegyveres erők hagyták hátra a felszerelést. Szinte minden eszköz harcképes és továbbra is katonai feladatokat lát el a népköztársaságok katonai egységeiben
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
Dudi több irányból hallani ugyanazt, hogy keményen fogják az embereket. Ez megint nem érzelmi kérdés, vagy hogy nekem mi fáj vagy mi nem (mert ez a része amúgy teljesen hidegen hagy, hogy ki minek gondolja magát).
Háborúban állnak, nem csoda, hogy keméynyen fogják az embereket.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP
T

Törölt tag 1711

Guest
Wilson & co: Oroszok már a végső tartalékaikat mozgósítják:
K0rCogu.jpg



Valakik megpróbálták elrejteni a katonai felszerelésüket, Kraken matrica kiemelve (Harkov térségében állomásoznak).
Voltak további képek is a környéken talált friss hullákról, de azokat inkább nem osztom (na jó, egy kép a spoiler-ben).
Láthatóan nem finomkodtak az oroszok, szinte mindegyiküknél láblövés, majd miután elvonszolta magát fejlövéssel kivégezték őket.
s3eTrFJ.png

5Pkkc8s.png



Agyhalál után is van élet:
MxA7E2d.png
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 529
44 394
113
Wilson & co: Oroszok már a végső tartalékaikat mozgósítják:
K0rCogu.jpg



Valakik megpróbálták elrejteni a katonai felszerelésüket, Kraken matrica kiemelve (Harkov térségében állomásoznak).
Voltak további képek is a környéken talált friss hullákról, de azokat inkább nem osztom (na jó, egy kép a spoiler-ben).
Láthatóan nem finomkodtak az oroszok, szinte mindegyiküknél láblövés, majd miután elvonszolta magát fejlövéssel kivégezték őket.
s3eTrFJ.png

5Pkkc8s.png



Agyhalál után is van élet:
MxA7E2d.png
A tettesek
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 009
113
Szerintem tök mindegy hogy mi mit csinálunk,Vagy esetleg szerinted van beleszólásunk?
Egyénenként nincs. Viszont nagyon hiányolom minimum Európa szerte a hatalmas tüntetéseket a békéért, a fegyverkezés és a szankciók leállításáért. Hiányolom a háborúellenes sajtócikkeket, az európai elit ostobaságát és lakosságellenességét feltáró interjúkat, vitákat. Ami most van, az egy természetellenes csönd és nem tudni, hogy a megfélemlítettség vagy az ostoba beletörődés csöndje. De ,hogy lényegileg válaszoljak a kérdésedre. Úgy vélem, egy ilyen hírt amit hoztál nem szabadna "csak úgy" idehozni. Szerintem mindenképp jelezni kéne, hogy elborzasztónak tartod ezt az idióta ötletet és ez nem csak rád vonatkozik, hanem mindenkire, aki nem érdekelt egy világháborúban. Mondom ezt függetlenül attól, melyik féllel szimpatizálok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 388
67 532
113
.
Szerintem túl sok kurucinfot vagy valami hasonlót olvasol "Igazság" cimén. Régebben egy időben én is olvastam kurucinfot, de azután lejöttem róla, mert a végén már kifejezetten zavart, hogy bármi történt bárhol, amögé mindig a zsidókat hozták ki menetrendszerűen magyarázatnak.
Főként ó és modern kori történelmet olvasok. :rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 483
18 460
113
Wilson & co: Oroszok már a végső tartalékaikat mozgósítják:
K0rCogu.jpg



Valakik megpróbálták elrejteni a katonai felszerelésüket, Kraken matrica kiemelve (Harkov térségében állomásoznak).
Voltak további képek is a környéken talált friss hullákról, de azokat inkább nem osztom (na jó, egy kép a spoiler-ben).
Láthatóan nem finomkodtak az oroszok, szinte mindegyiküknél láblövés, majd miután elvonszolta magát fejlövéssel kivégezték őket.
s3eTrFJ.png

5Pkkc8s.png



Agyhalál után is van élet:
MxA7E2d.png

Miért lőtték őket lábon?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 620
7 018
113
Valakik megpróbálták elrejteni a katonai felszerelésüket, Kraken matrica kiemelve (Harkov térségében állomásoznak).
Voltak további képek is a környéken talált friss hullákról, de azokat inkább nem osztom (na jó, egy kép a spoiler-ben).
Láthatóan nem finomkodtak az oroszok, szinte mindegyiküknél láblövés, majd miután elvonszolta magát fejlövéssel kivégezték őket.
s3eTrFJ.png


Kraken-re rákeresve önkéntest találtam. Ezek kik? Zsoldosok? Ha igen, milyen zsoldosok?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 620
7 018
113
Én (innen a fotelből) Donyeck-től nyomnám el a frontot, hogy ne tudják HIMARS-ozni a civileket.
Szeritetek miért nem ezt csinálják? (Azt tudom, hogy be vannak ásva oda az ukránok, de Bakmut és Zsaporozija magaságból (immáron északról délre mozogva) hátba lehetne támadni a beásott pozikat, nem?
Szlavjanksztól lejönni donyeckig lassúnak gondolom.

edit: fent elrontottam az idézést. kérdésem: Kraken-re rákeresve önkéntest találtam. Ezek kik? Zsoldosok? Ha igen, milyen zsoldosok?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én (innen a fotelből) Donyeck-től nyomnám el a frontot, hogy ne tudják HIMARS-ozni a civileket.
Szeritetek miért nem ezt csinálják? (Azt tudom, hogy be vannak ásva oda az ukránok, de Bakmut és Zsaporozija magaságból (immáron északról délre mozogva) hátba lehetne támadni a beásott pozikat, nem?
Szlavjanksztól lejönni donyeckig lassúnak gondolom.

edit: fent elrontottam az idézést. kérdésem: Kraken-re rákeresve önkéntest találtam. Ezek kik? Zsoldosok? Ha igen, milyen zsoldosok?

Orosz fórumok alapján felmerül, hogy szándékosan hagyják Donyeck és Oroszország határmenti részeinek lövetését, mivel az oroszok már egyre inkább gyengekezű Putyinról és Kijev felégetéséről beszélnek...


Belarusz pseudonácik. Nemrég tagadták meg, hogy Szeverszkbe dobják át őket betömni a lyukat...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Zsákmányolt ukrán felszerelés kiállítása Liszicsanszkban:
5 db T-64BV harckocsi
10 db BMP-1 és BMP-2 gyalogsági harcjarmű
2 Warta, 1 Kozak, 1 Saxon páncélozott jármű
1 BTR-80 1 MT-LB páncélozott harcjármű
BM-21 sorozatvető és 1 2Sz1 önjáró löveg
1 Osa légvédelmi komplexum

Az ukrán fegyveres erők hagyták hátra a felszerelést. Szinte minden eszköz harcképes és továbbra is katonai feladatokat lát el a népköztársaságok katonai egységeiben
IMG-20220708-200236-969.jpg

IMG-20220708-200246-249.jpg

IMG-20220708-200250-162.jpg

IMG-20220708-200304-927.jpg

IMG-20220708-200323-685.jpg
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 661
113
Ha ennyire kafa a ruszkiknál az élet, akkor miért nem oda özönlik a sok migráns?
Miért a a szar, antidemokratikus, csóró EU-ba.
Ja, és miért harcol a csodás ruszki demokrácia ellen egész Ukrajna teljes erejével?

:)

Lehet, hogy mégsem úgy van?
Tudod te kis IQ betyár,a migránsok 90%-a nem dolgozni özönlik a nyugati országokba. Gondolom a nagy erölködéstől ez a verzió meg sem fordult abban a végtelenül okos kis buksidban. Az oroszoknál viszont kőkeményen ellenőrzik az összes munkavállakóival rendelkezőt,és bármilyen simlinél kihajítják őket. Érzel magadban annyi képességet,hogy megkukkants pár videót a liberális felfogású Lajtán túli hatóságok munkájáról? Mondjuk olyanokat,hogy szegény migrit már háromszor is kiutasították,de valahogy még mindig ott eszi a franc. Van néhány száz ilyen csemegézhetsz belőle bőven. Az oroszoknál nem divat a jogvédő ügyvéd,aki az érvényes kiutasítási határozatot évekig sikeresen fellebbezi.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ez minden zsoldosra, többek között az oroszokra is vonatkozik... Ergo a Wagnereseknek sincs kegyelem. Ugye tudod/tudjátok? :)
Felőlem... Bár tudtommal a Vágneresek nagy része orosz állampolgár. De azért csak rajta fiúk siessetek, kapjátok el mindet nehogy a fritzek megelőzzenek! :)
Ő már szerintem akkor forgott, amikor Benjamin Disraeli lett a miniszterelnök.
ez a szalonzsidózás még pont hiányzott ide...
Az ukrik szerint azért 2 embernél több vett részt az akcióban...

Az Ukrán Fegyveres Erők Különleges Műveleti Erők Parancsnoksága (SOF) osztotta meg a partraszállás és az ukrán zászló kitűzésének a részleteit.

01-4-1.jpg


Miközben az ukrán fegyveres erők katonái teljesítették feladataikat, az orosz hajók manőverezni kezdtek a Kígyó-sziget irányába.

Július 7 -én éjjel az Ukrán Fegyveres Erők Kish otamanjáról, Antin Holovatyról elnevezett 73. Tengerészeti Különleges Műveleti Központ harci búvárai úszó szállító járművekkel közelítették meg a szigetet.

08.jpg

Az ukrán SOF 73. Tengerészeti Különleges Műveleti Központjának zászlaja a Kígyó-szigeten, 2022. július. Fotók: az AFU SOF

Speciális berendezéssel vizsgálták a parti zónát tengeri és más aknák felkutatása céljából. Amikor a főcsoport csónak átjáróját megtisztították, jelzést küldtek a művelet folytatására.

A mérnökök léptek először a szigetre. Megtisztították az átjárót az aknáktól és a csapdáktól a csoport többi tagja számára.

03-3.jpg

Egy ukrán katona a Zminyi-szigeten, 2022. július. A fényképek forrása: SOF of the AFU

A szigetre való belépéskor az ukrán katonaság egy csoportja elkezdett olyan feladatokat végrehajtani, mint például a terepszemle, és adatok gyűjtése az ellenség által a Kígyó-szigetre hozott felszerelésekről, fegyverekről és egyéb tárgyakról.

A szigeten tartózkodva az egyesített csoport ukrán zászlókat helyezett el a sziget különböző területein. A Szigeten felvonták az Ukrán Fegyveres Erők 73. Tengerészeti Különleges Műveleti Központjának zászlaját is.

Amikor a küldetés befejeződött, az ukrán hadsereg elhagyta a szigetet. Ezt követően az oroszok rakétacsapást mértek a Kígyó-szigetre, és eltalálták a mólót. Az ukrán katonák csoportja teljes épségben tért vissza a bázisra.

04-2.jpg

Ukrán katonák kombinált csoportja gyűlt össze, hogy partra szálljon a Kígyó-szigeten. Fotók forrása: SOF of the AFU

A partraszállás összevont csoportja főként a 73. Tengerészeti Különleges Műveleti Központ katonáiból állt. A hadműveletben közvetlenül részt vettek az 59. gépesített dandár mérnökei, a MoD DI (Defence Intelligence – a szerk.) és az Ukrán Haditengerészet 801. különítményének operátorai is.

A 73. Tengerészeti Különleges Műveleti Központ Parancsnoksága végezte a hadműveletek tervezését és irányítását.

Korábban bejelentették, hogy az ukrán fegyveres erők partra szálltak a Fekete-tenger ukrán szigetén, amelyet nemrég hagytak el az orosz megszállók. A fegyveres erők ott helyezték el az ukrán nemzeti zászlót is .


És ennek mi értelme volt?
Kokainista, zongorista művészünk megszólalt:
‼️☠️ Ha a nyugati fegyverek "időben érkeznek", a konfliktus katonai része még az év vége előtt véget ér - ígéri továbbra is peremembereknek Zelenszkij, ezúttal a CNN-nek adott interjújában.
Négy és fél hónapja nézzük zavartan a kijevi propagandát, amely minden alkalommal más-más idővonalat nevez meg a re-mogulok számára.
Szerintem valami hallucinogént kevertek az anyagába...
A NATO politikai és katonai szövetség. Politikailag támogatja Ukrajnát, mint agressziót szenvedett országokat, katonailag NEM.
Az EU országok, és nem EU országok )pld. Ausztrália, USA, Kanada, Japán stb.) támogatják katonailag Ukrajnát. Ennyi.
Én eddig azt hittem, a NATO védelmi szövetség...
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 593
113
.
.
Gondolom, a csecsenek a pénzt szeretik a legjobban, és itt nem önkéntesként harcolnak, hanem pénzért. Kadirov pedig gondolom előadja az átlagcsecsennek, hogy a zsidók állnak az ellenfél mögött, és akkor az ideológia is rendben van.

Ok, legyen így. De akkor is éles kontraszt, hogy így támogatják őket.
Mert hat cirka 10-15 éve még zajlott nagyban a háború.
Bármiért is harcolnak mellettük, de szerintem ez akkor is durva kontraszt, hogy maguk mellé állították őket, bárhogy is.

Olyan, mintha az usa oldalán haroclnának most a tálibok és a közösségi médiában a tálib vezetők agitálnának biden mellett ...

Lehet mögé omokat keresni, de ez szerintem igen durva..