[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 646
13 594
113
Igazából szerintem lelohasztaná a világon a háborús kedvet, ha minden egyes katonának és politikusnak kötelező szanitécképzésen kellene átmennie. Akkor nem csak osztanák a szenvedést és röviden a harctéren beépítenék a PTS-ükbe később, hanem nap mint nap a kórházakban mosnák a hugyot-szart, hallgatnák a kiosztott szenvedés borzalmát, háborúban ott kellene lenniük, hogy a végtagjait vesztett fiataloknak magyarázzák, hogy minden rendben lesz, nézzék az arctalan roncsokat, táplálják a leszakadt állkapcsú szerencsétleneket. Szerintem lelohasztaná a magas morálú halálosztást, ha akár ma Zelenszkijnek és Putyinnak és a kormánytagjaiknak ezt kellene tennie. Sokan a frontra küldenék a politikusokat, de én ide küldeném, mert itt látnák, hogy mit csinálnak.

Meg kell nézni Johnny háborúját. Abban megtudhatják mi a demokrácia.

What is democracy? What is democracy?
It got something to do with young men killing each other, Arthur
What if it's my turn, will you want me to go?
For democracy, any man would give his only begotten son.

 
W

Wilson

Guest
Dudi több irányból hallani ugyanazt, hogy keményen fogják az embereket. Ez megint nem érzelmi kérdés, vagy hogy nekem mi fáj vagy mi nem (mert ez a része amúgy teljesen hidegen hagy, hogy ki minek gondolja magát).
Minden olyan ország ezt csinálná amelyet megtámadott egy nagyhatalom és minden területen fölényben van vele szemben, de Oroszországban is keményen fogják az embereket pl a szaki köztársaságokban is erőszakkal fogdossák össze a férfiakat a hadsereg számára...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az utcáról gyűjtögetik be ágyútölteléknek őket. Büntetőeljárás alá vonják, aki megpróbál szökni…Minap volt hír, hogy lassan a nők kerülnek sorra. Illetve ott van a tucatnyi videó, amelyeken a fronton szolgáló katonák csapatosan beszámolnak arról, hogy nincs ellátmány, nincs tüzérségi támogatás, csak a szopás van, ezért megtagadják a bevetést.

Akármennnyien is vannak (700.000? Ezt jól átgondoltad?), biztos nem egységes a hozzáállásuk.

Tegnap linkeltem területvédelmiseket, mutatták a francia tv-nek, hogy 2. világháborús maradványokkal fegyverezték fel őket, pl 78 éves Maxim ami tele van rozsdás vízzel.
Na meg ne felejtsük, a sorozástól való rettegés miatt az elmúlt 8 évben főleg a fiatal férfi lakosság hagyta el az országot...
Legeslegjobb esetben 300.000 "katona" lehet az országban, de allokációk alapján inkább 200.000-re tippelik.


Eközben az internet sötét bugyraiban:
T32tu9r.jpg

u7fDMnL.jpg




Ha jól értem egy amerikai éjjellátó 0.8 BTC:
8zANlSD.jpg



f.o.s. az f.o.s. mindenhol:
tQzaoaR.jpg






Németországban már bezárnak uszodákat is a gázkrízis miatt:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 532
113
Ukrajna pusztító csapást mérhet a Kremlre, ha Harpoon rakétákkal támadja meg a Kercsi-szoroson átívelő hidat – mondta Philip Breedlove, a NATO volt parancsnoka a The Timesnak adott interjújában.

Szerinte a krími híd „jogos célpont” Ukrajna számára, és ennek az átkelőnek a támadása teljes mértékben indokolt lenne.

Rengeteg idióta él amerikában, sajnos...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Ukrajna pusztító csapást mérhet a Kremlre, ha Harpoon rakétákkal támadja meg a Kercsi-szoroson átívelő hidat – mondta Philip Breedlove, a NATO volt parancsnoka a The Timesnak adott interjújában.

Szerinte a krími híd „jogos célpont” Ukrajna számára, és ennek az átkelőnek a támadása teljes mértékben indokolt lenne.

Rengeteg idióta él amerikában, sajnos...
Ez mind provokáció. Mint eddig minden tette a nyugatnak.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 009
113
Mire mi szükség?
Vannak olyan helyek, ahol a piti 'gyűlöljünk valakit- leginkább azt aki nem olyan, mint mi' hozzáállás és
annak firtatása helyett, hogy ki-kivel-mit csinál a MAGÁNéletében; Az számít, hogy milyen szakember/politikus.
Kétlem, hogy ennek az üzenete itt át fog menni, de különösebben nem hat meg.
Her Goebbels maga sem mondhatta volna szebben.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
annak firtatása helyett, hogy ki-kivel-mit csinál a MAGÁNéletében; Az számít, hogy milyen szakember/politikus.
Méltóságomon aluli, hogy egy kiscicával vitatkozzak, de az időmbe éppen belefér: baromi hiteltelen, ha egy konzervatív politikus olyan meleg, hogy kézzel vasal. De ezt te úgysem érted. :D
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 522
20 421
113
700.000 ember áll fegyverben, nem ennyi van a fronton.
Minden tisztelettel, de ennyi biztosan nincs. Tudom, Ukrajna mozgósított, de ez a mozgósítás szerintem közel sem sikerült annyira, mint azt hirdetik.
700.000 újonc az rengeteg, és ezek - mivel még csak 5 hónapja van háború - nagyjából egyidőben vannak berántva. Ezek kiképzéséhez iszonyat mennyiségű kiképzőkörlet és kiképző kell (30.000 kiképző biztosan). Ha még azt is figyelembe veszem ami itt már elhangzott valaki részéről, hogy nem nagy körletekben hanem kis csoportokban zajlik a képzés, akkor még több helyszínen folyik folyamatos katonai gyakorlás.
Szerinted ez lehetséges? Én úgy érzem, max. 300.000 lehet a berántott létszám és ennek egy jó része már a front közelébe van vezényelve. Ezt mutatja egy csomó olyan intézkedés, ami a látens emberhiányra utal. Pl. a legutolsó, hogy a sebesülteknek megszüntetik a rehab időt és közvetlenül gyógyulás után mennek vissza a csapatokhoz. Ez nagyon azt sugallja, hogy qrvára nem az a létszám áll rendelkezésre amit hirdetnek...
Szóval szerintem ez a 700.000 "katona" barokkos túlzás, ennek kevesebb, mint fele lehet a tényleges.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 599
47 943
113
Robert C. Castel

HALÁLOS ĹÉPÉSHÁTRÁNY
Hogy mi az a hozzáadott érték amit az elemzéseim keretein belül megpróbálok kitermelni?
Elsősorban azoknak a sokszor igen banális mintázatoknak a beazonosítása amiket más elemzők igyekszenek nem észrevenni. Ezeket a meglátásokat szoktam a végletekig leegyszerűsítve publikálni.
A lényeg, a lényeg.
Az adatok, a helynevek, a haditechikák csupán díszlet ebben a szomorújátékban.
Mi az a mintázat amiről ma szeretnék beszélni?
A haditechnika és az emberanyag kapcsolata....

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 272
13 923
113
Attól mentsen meg minket akárki (tényleg akárki), hogy azok bármihez csatlakozzanak amihez nekünk közünk van (EU NATO).
Már Turk Tanácsban is megfigyelok, akár csak Mo. :p

FXF5D_JXkAkv5uV

NLAW tok polgcivil felhasználása víztartályként.
Nem vész el, csak átalakul. :cool:

---------------
Rendesen robbangat az oroszoknak minden:



 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 409
79 417
113
Minden tisztelettel, de ennyi biztosan nincs. Tudom, Ukrajna mozgósított, de ez a mozgósítás szerintem közel sem sikerült annyira, mint azt hirdetik.
700.000 újonc az rengeteg, és ezek - mivel még csak 5 hónapja van háború - nagyjából egyidőben vannak berántva. Ezek kiképzéséhez iszonyat mennyiségű kiképzőkörlet és kiképző kell (30.000 kiképző biztosan). Ha még azt is figyelembe veszem ami itt már elhangzott valaki részéről, hogy nem nagy körletekben hanem kis csoportokban zajlik a képzés, akkor még több helyszínen folyik folyamatos katonai gyakorlás.
Szerinted ez lehetséges? Én úgy érzem, max. 300.000 lehet a berántott létszám és ennek egy jó része már a front közelébe van vezényelve. Ezt mutatja egy csomó olyan intézkedés, ami a látens emberhiányra utal. Pl. a legutolsó, hogy a sebesülteknek megszüntetik a rehab időt és közvetlenül gyógyulás után mennek vissza a csapatokhoz. Ez nagyon azt sugallja, hogy qrvára nem az a létszám áll rendelkezésre amit hirdetnek...
Szóval szerintem ez a 700.000 "katona" barokkos túlzás, ennek kevesebb, mint fele lehet a tényleges.
Igen, simán lehetségesnek tartom, mert ennek a döntő része alig képzett területvédelmi erő. Ez is a baja az ukrán vezetésnek, nem lehet a területvédelmi erőket áthurcolászni az országon.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 522
20 421
113
Igen, simán lehetségesnek tartom, mert ennek a döntő része alig képzett területvédelmi erő. Ez is a baja az ukrán vezetésnek, nem lehet a területvédelmi erőket áthurcolászni az országon.
De Zselé hozott egy rendeletet, hogy vihetik őket. A területvédelmisekhez sokan azért ugrottak be, mert azt hitték, akkor nem lehet a frontra vinni őket, de ez a rendelet keresztülhúzta a dolgot. (Egyébként ebben igazad van, egy munkácsi területvédelmis rohadt nagy kedvvel fog harcolni mondjuk Harkovnál...)
Mondjuk azok tényleg csak ágyútölteléknek valók, és a rendesen kiképzett orosz hivatásosokkal szemben gyakorlatilag esélytelenek. A DNR/LNR harcosok kevésbé képzettek, viszont jó részük már hosszú évek óta harcol, nekik meg a tényleges harci tapasztalat jelent előnyt.
De még a teroboronásokkal együtt is soknak tűnik a 700.000. Ha ennyien lennének, akkor nem lenne ekkora létszámhiány az első vonalakban. Pedig van.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113