[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 823
65 385
113

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 895
5 198
113
El kéne dönteni, hogy a véleményedet közlöd melyben mindenféle alapot nélkülözve feltételezel vagy tényként közlöd, hogy nem rendelkeznek célmegjelölő konténerrel.

Ez olyan, mint a hőkamera és az iszkander, meg a hozzájuk tartozó wilsoni kördiagramm?
Mert akkor sok van az oroszoknak.
Prototípus szintjén rendelkeznek meg talán kis szériában gyártottak is
El kéne dönteni, hogy a véleményedet közlöd melyben mindenféle alapot nélkülözve feltételezel vagy tényként közlöd, hogy nem rendelkeznek célmegjelölő konténerrel.

Ez olyan, mint a hőkamera és az iszkander, meg a hozzájuk tartozó wilsoni kördiagramm?
Mert akkor sok van az oroszoknak.
Ettől még tény hogy prototípus szintjén rendelkeznek esetleg kis szériás gyártás van de elvével van orosz harcászati vadászbombázókon.És azt is írtam hogy annak ellenére hogy egyes területeken élvonalat képvise
El kéne dönteni, hogy a véleményedet közlöd melyben mindenféle alapot nélkülözve feltételezel vagy tényként közlöd, hogy nem rendelkeznek célmegjelölő konténerrel.

Ez olyan, mint a hőkamera és az iszkander, meg a hozzájuk tartozó wilsoni kördiagramm?
Mert akkor sok van az oroszoknak.
Alapja ennek hogy például India is "kénytelen"volt Francia,Izraeli segítséggel modernizálni Su 30-asait.De írtam azt is egyes területeken élvonalban vannak de vannak területek ahol ma már alapvetően számító képességek hiányoznak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Hát azért kicsit visszaolvashatnál mielőtt osztod az észt, mert ez így felesleges szemetelés. Tudod, a "náculás, meg népirtás" dologról annyi infó volt itt hogy az ukránfanok is inkább hallgatnak róla mert tagadni felesleges. A magyargyűlöletről szintén.
Ha csak minimálisan tájékozódtál volna akkor tudnád hogy az ukránokat alaposan kitömték 2014 után pénzzel, irtózatos összegeket tettek a hadseregbe - sajnos az Azov félékbe is.
Én 1000 éve rohadtul nem bántam rosszul a kisebbségekkel. Hogy jön ez ide? Ilyen alapon legyen Ukrajna az ami 1000 éve volt?! Satöbbi.

Ezzel szemben:
Putyin pont annyi nácit alkalmaz, mint zselé. Hiába terjesztitek az ellenkezőjét.

PMC-Wagner-mercenary-personally-familiar-with-Putin-gravely-injured-in-Libya-1070x602.jpg


file.jpg
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
340
2 257
93
Én nem értem ezt a helyet. Mi van itt? Régóta olvasom a fórumot, a kezdetektől azért jártam ide, mert egy csomó haditechnikához értő ember értelmesen, kultúrált formában cserélt véleményt, amiből rengeteget lehetett tanulni, okosodni.
De mostanában csak azt látom, hogy ideológiai beállítottságtól függően két oldal minél undorítóbban igyekszik a másikba taposni a saját igazát. Mindenki csak a saját valóságát látja, és nyomja az ellentáborba, tök mindegy, hogy mit diktál a józan ész, vagy a logika, az én oldalam (ál)hírei azok mind igazak, a másik oldaléi meg csak kamuk lehetnek. Ebben amúgy - ahogy én látom - főleg az Oroszország mellett állást foglalók viszik a prímet, a hadiszerencse aktuális állásához igazítják a véleményüket.
ÉS nem, az egyik oldal kamuzása, illetve a vitapartner bunkósága nem mentség a saját bunkóságomra, és kamuzásomra. :/
Inkább avtomatot olvasom mint egy ilyen "szentfazekat_".,
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 823
65 385
113
Ez az Én álláspontom is...
A négy "Nagy" közül...USA, Ruszkik, Kína, EU, most szét lesz marcangolva a csöves, akire senkinek nincs szüksége, mert csak egy parazita.
Ez az EU.
India fog a helyere kerulni, kb teljesen megerdemelten.

Ez egy igazi szalto mortale.

Terkep

Germonyban bananhejbol akarnak gazt fejleszteni, ami kivalthatja az orosz gazt.

40 irani fordulo.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 831
35 398
113
Kijevben a Varsóval folytatott "közös műveletekről" beszéltek
Skibitsky ukrán hírszerzési szóvivő: Kijev közös műveleteket hajt végre Lengyelországgal
Lengyel barátaink rohannak a pusztulásukba
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
534
2 458
93
Én nagyjából annyit adok az orosz propagandára mint a mainstream médiára.Ennek akkor lett volna értelme ha ezzel párhuzamosan indítják dombasban az offenzívát!Amíg visszavonultak az alatt átdobtak elég embert az Ukránok!Én úgy látom inkább taktikát váltottak az Oroszok és megpróbálják "felörlő"harcokban megtörni az Ukránokat!
A déli részeket vették be Mariupolig, míg a Kijev körüli balhé ment. Nemhiába lett meg az a terület olyan gyorsan. ;)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én nagyjából annyit adok az orosz propagandára mint a mainstream médiára.Ennek akkor lett volna értelme ha ezzel párhuzamosan indítják dombasban az offenzívát!Amíg visszavonultak az alatt átdobtak elég embert az Ukránok!Én úgy látom inkább taktikát váltottak az Oroszok és megpróbálják "felörlő"harcokban megtörni az Ukránokat!

Tegnapelőtt olvastam egy amerikánus elemzést, volt egy mondat, ami kissé erős, de adja magát:

"Aki elhiszi, hogy 30.000 katonával akarták bevenni kijevet az egy idióta."
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 895
5 198
113
A déli részeket vették be Mariupolig, míg a Kijev körüli balhé ment. Nemhiába lett meg az a terület olyan gyorsan. ;)
Ezért nagyon nagy árat fizettek az Oroszok!Nekem a véleményem az hogy a fő cél ezzel a több irányú támadással az Ukrán haderő gyors megtérés,Kijevi vezetés eltávolítása volt.Rengeteg harcjárművet,logisztikai járművet stb vesztettek ezzel az Oroszok.A "híres" 60 kilométeres konvoj jelentős része is Ukrán utakon végezte füstölgő roncsként!Véleményem szerint rosszul mérték fel az Ukrán ellenállást és a nagy mennyiségben gyors ütemben leszállított több ezer nyugati páncéltrörő fegyver is hatalmas veszteséget okozott a mélyen benyomuló orosz páncélos erőket.Százas nagyságrendben hagytak hátra használható állapotban harckocsikat az Ukránoknak én ezt nem nevezném sikernek.Egyedül a déli offenzíva ami sikeresnek nevezhető meg egyenlőre a Keleti "felörlő"harcok is kedvezmények az Oroszoknak.
 
W

Wilson

Guest
A déli részeket vették be Mariupolig, míg a Kijev körüli balhé ment. Nemhiába lett meg az a terület olyan gyorsan. ;)
Esze ágába sem volt az ukrán hadvezetésnek délre átcsoportosítani a Kijevet és Ukrajna Északi részét védő haderő egy részét sem délre sem keletre. Ha nem támadja meg Kijevet az orosz haderő akkor csak azzal az ukrán haderővel kellett volna megküzdenie, amelyel szembekerült tavasszal ..
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 895
5 198
113
Tegnapelőtt olvastam egy amerikánus elemzést, volt egy mondat, ami kissé erős, de adja magát:

"Aki elhiszi, hogy 30.000 katonával akarták nbevenni kijevet az egy idióta."
3 irányból indított támadásnak a Kjevi vezetés megdöntése,Ukrán haderő megtörése lehetett a fő cél.Természetesen miután beérkeztek a gyors ütemben szállított nyugati páncéltörő fegyverek nagy mennyiségben,megerősödött az Ukrán védelem nem volt már ez reális cél.És ezért az Oroszok nagy árat fizettek veszteségeik jelentős részét ekkor szenvedtek el.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
3 irányból indított támadásnak a Kjevi vezetés megdöntése,Ukrán haderő megtörése lehetett a fő cél.Természetesen miután beérkeztek a gyors ütemben szállított nyugati páncéltörő fegyverek nagy mennyiségben,megerősödött az Ukrán védelem nem volt már ez reális cél.És ezért az Oroszok nagy árat fizettek veszteségeik jelentős részét ekkor szenvedtek el.

Délen ahol megjelentek katonai adminisztráció, zászló bevonás, rubel bevezetése, útlevél osztogatás.
Jövő hónaptól már a föderáció részei.

Északon semmi ilyesmi nem volt. Jöttek, láttak, mentek. ukránok meg 3+ nappal később bevonultak és kijelentették, hogy győztek.

Veszteségek nagyok voltak, de az ára egy gyors támadó műveletnek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 816
81 128
113
3 irányból indított támadásnak a Kjevi vezetés megdöntése,Ukrán haderő megtörése lehetett a fő cél.Természetesen miután beérkeztek a gyors ütemben szállított nyugati páncéltörő fegyverek nagy mennyiségben,megerősödött az Ukrán védelem nem volt már ez reális cél.És ezért az Oroszok nagy árat fizettek veszteségeik jelentős részét ekkor szenvedtek el.
Tüzérséggel lőtték az orosz konvojokat, amerikaik által megadott koordináták szerint. Városokban,falvakban volt jelentősége az ATGM -nek.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
‼️☠️A "O" különleges erők harcosai megmutatták, mivel etetik az ukrán harcosokat Az oramorf és a nalbufin az opioidok csoportjába tartozó kábítószerek közé tartoznak. A nalbufin jelenlétét az AFU állásainál egyszerűen magyarázzák - ez szerepel a harcoló katona elsősegélycsomagjában, és az olasz Oramorph nevű gyógyszer sokkal érdekesebb. #exkluzív a frontvonalból

‼️⚔️Avdejevka offenzíva Felvételek egy DNR rohamcsoport lövöldözéséről Avdiivka irányában /RIAN/.

Spanyolban sem értekelik a hohol zászlót:
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 005
23 191
113
Esze ágába sem volt az ukrán hadvezetésnek délre átcsoportosítani a Kijevet és Ukrajna Északi részét védő haderő egy részét sem délre sem keletre. Ha nem támadja meg Kijevet az orosz haderő akkor csak azzal az ukrán haderővel kellett volna megküzdenie, amelyel szembekerült tavasszal ..
és mitől vagy ebben olyan magabiztos ? mikor pont arról szóltak a hírek,hogy jelentős erőket kivánnak bevetni a 2 szakadár területen,hogy leverjék az ellenállást ?