[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113



Pokrovske, Bahmut terület :)

FamtbGKXwAA29f7
FanVLXeXoAQtgJG


FanMnx5WIAEtaOu
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Ezért teljesen felesleges támogatni őket, mert az ukrán propaganda ellenségnek állít be minket!
Estig sorolhatnám milyen támogatást kaptak tőlünk, de ebből semmi sem jön át az ukrán médiában (a napokban az M3 autópálya egyik benzinkútjánál két busznyi ukrán kisgyerek ment haza a balatoni táborból, vagy az ukrán különleges erők magyarországi kiképzését is megemlíthetném).
De a németek sem jártak jobban nálunk! Hiába a sok fegyver amit ingyen adtak, az kevés, nem is szövetségesek!


Fura lett a világ, a bajban lévő nem megköszöni a segítséget, hanem egyre többet követel és ha nem kap akkor fenyegetőzik!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 267
113
Dobbenetes! Egy zsido lap szerint lehet, hogy van egy antiszemita lengyel maffiozo, aki valoszinuleg meg az anyukajaval is csunyan beszel. Hihetetlen. Ilyet meg sose hallottam, hogy a lengyel es az izraeli politika ne folyton egymas ellen lepjen fel. (Tudod amig mi Europa fele, addig Izrael folyton a kozel kelet fele rangatja az USA-t (mindketten kb. 10-15 millio szavazoval rendelkezunk az USA-ban) persze, hogy a ket politika ellenfelkent tekint egymasra). Legkozelebb amugy nem fogok egy ennyire primitiv provokaciora valaszolni.

A Dennnik. pl is lehozta ket napja.
signal-2022-08-09-164139-004-16607570593qjXP.jpeg


Piotr-Kapuscinski-Sasza-Kuczynski.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113
A hoholok szemében szálka volt Dugin. Dugin megveti az ukrán nemzeti eszmét, ennek többször hangot adott.
Sok jel utal arra, hogy az apukát akarták megcsinálni.
Szerintem ez az egész most olaj lesz a tűzre.

Csakhogy ezzel pont nem nyernek semmit.
A háború menetén Dugin halála semmit nem változtat, sőt, ez csak Putyinnak jó, mert:
  • Növeli a háború támogatottságát, így az orosz társadalom könnyebben elfogadja a magas veszteségeket.
  • Ezáltal növeli Putyin népszerűségét, hisz mindenki látja milyen aljas gonosz terrorista a náci Ukrajna.
  • Ez a helyzet megkönnyíti a mozgósítást, ha másképp nem tud haladását elérni Ukrajnában.

    Szóval itt is érdemes a kérdést úgy feltenni, kinek állt érdekében ez a merénylet?
    Ki mint nyer vagy veszít vele?
    ;)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 416
33 652
113
Csakhogy ezzel pont nem nyernek semmit.
A háború menetén Drugin halála semmit nem változtat, sőt, ez csak Putyinnak jó, mert:
  • Növeli a háború támogatottságát, így Z orosz társadalom könnyebben elfogadja a magas veszteségeket.
  • Ezáltal növeli Putyin népszerűségét, hisz mindenki látja milyen aljas gonosz terrorista a náci Ukrajna.
  • Ez a helyzet megkönnyíti a mozgósítást, ha másképp nem tud haladását elérni Ukrajnában.

    Szóval itt is érdemes a kérdést úgy feltenni, kinek állt érdekében ez a merénylet?
    Ki mint nyer vagy veszít vele?
    ;)

Az ukránok eszkalációt akarnak, hogy rávegyék a nyugatot arra, hogy még inkább beszálljon melléjük.
Ezért provokálják az oroszokat jó ideje olyasmivel, ami miatt aztán valami nagyon durvát követnek el reményeik szerint a ruszkik. Zelenszkij már előre be is jelentette, hogy történni fog valami:


Hogy ez mi lesz, a "döntéshozatali központok" támadása pl. Kijevben, polgári áldozatokkal, romba dőlt kormányzati épületekkel, vagy más... remélhetőleg nem az energodari erőművet akarja szétkúrni Zele, hogy az oroszokra fogja az "új Csernobilt", ezt talán a nyugat is megakadályozná... bár nem biztos.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113
Mélyen Oo belsejében megölni valakit egy külső hatalomnak nem kevés erőforrást éget el szerintem (főleg most, hogy a belbiztonsági szervek is valszeg extra készültségben vannak), illetve tényleg nagymértékben növeli az exkaláció veszélyét. No most ezt a veszélyt felvállalni illetve ezt az erőforrást ide allokálni azért hogy Dugin talán összeugrik Putyinnal (amitől mi is történik majd?) nem túl logikus erőforrásmenedzsment (és utalhatok megint arra hogy ezzel pont elenkező hatást is el lehet érni; Putyin elkezd rakétázni)


1) Egyezik a véleményünk; számomra sem Dugin sem a lánya nem valid katonai célpont, bármelyikük is volt a célpont azt lehet terrorcselekménynek nevezni. (Ehhez hallkan teszem hozzá hogy ha leveszed az "orosz szemüveget" akkor a Putyini éra azért nem szűkölködik a politikai vagy más ellenfelek fizikai fizikai megsemmisítésének kísérletében - sorban elhunyt oligarhák, külföldön megmérgezett ellenzéki és volt hírszerző stb.)

2) Nem, a nyugatiak alatt nem az ukránokat értem, hanem a nyugatiakat (USA, UK, No, Fr, stb.), mivel az első poszt amire reagáltam "a nyugatiak" akciójáról szólt. Aminek szerintem semmi értelme. Ha az ukránokról beszélünk, akkor én erre adok esélyt, bár náluk is áll hogy ezt az erőforrást máshova értelmesebben el lehetett volna költeni, de véltehőleg ott azért a nagy gyűlölködésben kevésbé van szem előtt a logika, simán kinézem hogy megpróbálták. A legesélyesebb számomra azonban jelenleg valami belső hatalmi harc, ahol Dugin volt a célpont csak félrement.

De mindez csak magánvélemény, aztán lehet hogy amikor kiderül - ha kiderül - valami, jól meglepődök.
Az első ponthoz:
1) Szóval a likvidálás alól nem menteném fel a nyugati hatalmakat sem, Sorolom: Laden, Szaddam, Kadhafi stb. Hirtelen ezek jutottak eszembe, de van még egy rakat. Az izraeliek is előszeretettel tesznek el iráni atomtudósokat. Arafat halála is valakinek a lelkén szárad. Akkor milyen szemüveget kellene levennem? A másik: nagyon nehéz bizonyítani egy-egy kém halálát. Lehet orosz akció is, de akár más országok számára is kényelmetlenné válhat a személye. Nekem Navalnij esete is gyanús. Egyébként nyugati forrásból olvastam egy nagyon szellemes írást, s ezt elmondták szóban Bayer Zsolték egy Sajtóklubban. Ma is a legszellemesebb Sajtóklub számomra.
2) A nyugati eredetre én sem tippelnék, bár nem kizárt. Az ukrán titkosszolgálatot már esélyesnek tartom. Ahogy olvastam, egyáltalán nem volt semmiféle védelem, a kocsit az közelítette meg, aki akarta. Ráadásul tömeg volt a rendezvényen. Én is azt gondolom, hogy Dugin volt az igazi célpont, állítólag a rendezvény helyszínén ült be egy másik kocsiba. Ha ezzel megy, a lányát is felrobbantották volna vele együtt.
3) Az sem zárható ki, hogy belső munka volt. Kevés az ismeretem a belső politikai erőcsoportokról, de Dugin filozófus, társadalomtudós. Ráadásul úgy emlegetik, mint Putyin ideológusát. Milyen veszélyt jelentene Putyinra?
4) Az eszkaláció az ukránok érdeke. Putyin nem akar közvetlen háborút a MATO-val. Ez egyedül az ukrán politikai vezetés érdeke. Ezért én az ukrán akciót tartom a legvalószínűbbnek. Azért ők az elfoglalt területek oroszbarát vezetőit és tisztségviselőit is próbálják likvidálni, néha sikerrel.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 079
93
Elég a térképre nézni, jelenleg a Dnyeper túlpartján nincs akkora terület orosz ellenőrzés alatt, amekkora elég lenne az ukrán tűzérség távoltartására. Valószínűleg több mobil üteg dolgozik ebben az irányban, és kutya nehéz mindet kiszűrni és felszámolni. A kaprok most ezt használják ki, hiszen valamit tenniük kell, mert télen az erőmű elektromos energiája úgy kell nekik, mint egy falat kenyér, és ha az oroszok átkötik a saját hálózatukra, akkor az csúnya pofon lesz a hoholoknak. Meg aztán meglátták a lehetőséget - egyfajta végső kétségbeesésükben - hogy a hanyatló figyelmet ismét élénkké lehet tenni, ha a nyugatnak a saját bőrét is félteni szükséges.
Érdekes ősz/tél elé nézünk...
de milyen célpontot lőhetnek az erőmű területén? Érdemi nehézfegyverzet nincs ott. miért is lenne? Túl közel lenne a frontvonalhoz. Az erőmű a Dnyeper folyó partján fekszik. Orosz megszállt területen. A túlpart Ukrajna. Hogy van e objektumvédelem és folyamvédelem. Természetes.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 559
79 713
113
de milyen célpontot lőhetnek az erőmű területén? Érdemi nehézfegyverzet nincs ott. miért is lenne? Túl közel lenne a frontvonalhoz. Az erőmű a Dnyeper folyó partján fekszik. Orosz megszállt területen. A túlpart Ukrajna. Hogy van e objektumvédelem és folyamvédelem. Természetes.
Parancsnokság települéhet és lőszerraktár is.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 079
93
Perceken múlt az, hogy nem kapták el Zelenszkíjt. Ez a tervük múlt perceken nem az egész. Ők azt feltételezték, hogy Zelenszkíj kikapcsolásával összeomlik az egész ukrán vezetés. Mára azért látaszil, hogy nem ilyen fejnehéz az ukrán állam és haderő. 8 évig készültek a háborúra és fel is készültek rá, még ha nem is tökéletesen.

Aglomeráció nem a város maga.

Nem gondolod, hogy azért nem törik magukat az oroszok, mert nagyon jól tudják, hogy úgy sem képesek lezárni a ahtárt még reészlegesen sem? Az ukrán és ezzel együtt a NATO logisztika sokkal kevésbé vasút központú mint az orosz. Nagyon egyszerűen azzal tudnám ezt szemléltetni, hogy egy NATO dandárnak minimum dupla akkora teherautós kapacitása van mint egy orosz dandárnak. Ha szétbombázod a vasutat attól még közúton vígan el tudják látni az ukránokat (főleg úgy, hogy nem csak a katonai, hanem a civil járműpark is részt vehet és részt is vesz a haderő közúti szállításaiban).

Igen, komolyan azt gondolom, hogy a békeidős orosz hadsereg nem képes annál többre mint amit nap mint naplátunk Február 24. óta.
De visszakérdezek! Te komolyan azt gondolod, hogy az oroszok direk haladnak tetű tempóban, direkt pusztíttatják el a technikai állományuk 20-25%-át és ezzel együtt jópárezer orosz katonát szándékosan lövetnek le? Nem! Ez azért van mert a békeidős orosz hadsereg erre képes. Haa mozgósítanának akkor hatványozottan nőnének a lehetőségeik, de nem mozgósítanak.
Dudi!

Nincs békeidő, háború van, akárhogy is nevezzék azt, ha van mozgosítás, ha nincs. Az, hogy nincs, elhibázott döntés, amivel saját kezüket kötik meg.

"Aglomeráció nem a város maga."
szavakon, kilométereken lovagolsz. Ott voltak. Hogy nem a majdanon, hanem a gosztomeli reptéren, az abból a szempontból nem számít, hogy onnan mewrre mozduljanak. Visszavonni őket beloruszba és onnan átvonatoztatni őket az ország másik felére, őrültség.
Onnan a lengyel határ felé kellett volna elmozdulni, és északról megtámogatni.

"Nem gondolod, hogy azért nem törik magukat az oroszok, mert nagyon jól tudják, hogy úgy sem képesek lezárni a ahtárt még reészlegesen sem?"
Ezt te sem gondolhatod, hogy ne lennének képesek, ha lenne rá szándék. Lényegesen kisebb erővel rendelkeznek ott az ukránok, és arra nincs válasz, miért nincs komoly rádolgozás a légierővel.

"Az ukrán és ezzel együtt a NATO logisztika sokkal kevésbé vasút központú mint az orosz. "
Tehát a többszáz T72-est szerinted közúton vitték? Na ne...
És nem csak vasútról beszéltem. A közúti infrastruktúrát is el kell pusztítani: határátkelők, csomópontok stb stb.
Ha a kovel-lvov vonalat ellenőriznék, akkor meg senkit nem érdekel, hogy a NATO dandároknak milyen teherautós kapacítása van

"nem képes annál többre mint amit nap mint naplátunk Február 24. óta"
ezt írtam, hogy vagy ez a magyarázat adódik - de ennek személyi, emberi okai vannak, nem technikai - vagy az, hogy direkt nem akarnak nagyobb erőket bevetni. hoyg ezt miért, azt csak találgatni lehet.
ha az első lenne igaz, akkor miért nincs régen puccs, és keményvonalasok?
Ezt a háborút úgy fogják majd emlegetni mint a XXI.század egyik legnagyobb katonai baklövését. Nem tudom elképzelni, hogy az orosz katonai vezetés ne könyörögne Putyinnak, minden nap, legalább egy részleges mozgósításért. Azt sem hiszem, hogy Putyin belebukna abba. Sőt előbb utóbb az orosz nép fog neki könyörögni érte.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113

Új megbízott parancsnokot neveztek ki a Fekete-tengeri Flotta élére Viktor Szokolov orosz ellentengernagy személyében – közölték orosz hírügynökségek.


Augusztus 10-i kinevezésének korábban a médiában megszellőztetett hírét maga a parancsnok erősítette meg egy szevasztopoli rendezvényen. Az 59 éves Szokolov 2020 óta a Kuznyecov Tengernagy Tengerészeti Akadémia vezetőjeként szolgált, előtte pedig hét éven át az orosz Északi Flotta parancsnokhelyettese volt.

Elődje, Igor Oszipov 2019 májusa óta vezette a Fekete-tengeri Flottát. Leváltását sajtójelentések összefüggésbe hozzák az olyan kudarcokkal, mint a zászlóshajó, a Moszkva cirkáló áprilisi elvesztése, valamint a flotta szevasztopoli főhadiszállása és több krími katonai objektum ellen elkövetett diverzáns támadások.

 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Parancsnokság települéhet és lőszerraktár is.
Orosz lőszerraktár az erőmű területén? Kizártnak tartom.
Vagy ha mégis, akkor nem tudnak célozni a hoholok, mert löszerraktár nem robbant még tudtommal az erőmű területén.
Inkább a sugárzó anyagok tárolására használt helyeket mondanám, mint célpont.
Illetve a berendezések amik a területen vannak. Amik kellenek a biztonságos üzemeltetéshez.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 267
113
Az első ponthoz:
1) Szóval a likvidálás alól nem menteném fel a nyugati hatalmakat sem, Sorolom: Laden, Szaddam, Kadhafi stb. Hirtelen ezek jutottak eszembe, de van még egy rakat. Az izraeliek is előszeretettel tesznek el iráni atomtudósokat. Arafat halála is valakinek a lelkén szárad. Akkor milyen szemüveget kellene levennem? A másik: nagyon nehéz bizonyítani egy-egy kém halálát. Lehet orosz akció is, de akár más országok számára is kényelmetlenné válhat a személye. Nekem Navalnij esete is gyanús. Egyébként nyugati forrásból olvastam egy nagyon szellemes írást, s ezt elmondták szóban Bayer Zsolték egy Sajtóklubban. Ma is a legszellemesebb Sajtóklub számomra.
2) A nyugati eredetre én sem tippelnék, bár nem kizárt. Az ukrán titkosszolgálatot már esélyesnek tartom. Ahogy olvastam, egyáltalán nem volt semmiféle védelem, a kocsit az közelítette meg, aki akarta. Ráadásul tömeg volt a rendezvényen. Én is azt gondolom, hogy Dugin volt az igazi célpont, állítólag a rendezvény helyszínén ült be egy másik kocsiba. Ha ezzel megy, a lányát is felrobbantották volna vele együtt.
3) Az sem zárható ki, hogy belső munka volt. Kevés az ismeretem a belső politikai erőcsoportokról, de Dugin filozófus, társadalomtudós. Ráadásul úgy emlegetik, mint Putyin ideológusát. Milyen veszélyt jelentene Putyinra?
4) Az eszkaláció az ukránok érdeke. Putyin nem akar közvetlen háborút a MATO-val. Ez egyedül az ukrán politikai vezetés érdeke. Ezért én az ukrán akciót tartom a legvalószínűbbnek. Azért ők az elfoglalt területek oroszbarát vezetőit és tisztségviselőit is próbálják likvidálni, néha sikerrel.
Itt vihancol a hoholparti csapat ha valahol valami "kigyullad" Oroszorszagban. Mitől masabb egy hid ala bombat tenni mint egy auto ala? Mind a ketto terrorista merenylet.
A mostani ukran allam pedig 14-ben terrorban szuletett meg, azota pedig meg jobban tokelyre vittek a cselekedeteiket, minnel tobb elvetemult, aberralt alak csapodott hozzajuk. Ogyesszai pogrom, civilek lovetese donbasszban, emberek eltuntetese Ukrajnaban, vagy ez az ujabb merenylet, ezek mind mind az ukran terrorallam, es az ukran nep lelkivilaga. Mondanom sem kell hogy rajta volt a Mirotrovecen.
Mondjuk Dugint nem sajnalom, ki szelet vet vihart arat, legalabb erzi a boren ő is a háborút.
Ezzel viszont az ukranok szintet leptek a jatszmaban, ez nyilt terrorizmus, ez nem partizanosdi. Nem lehet mindent "az oroszok lottek az eromuvet" szlogen ala benyomni. Mariupol polgarmesteret is tegnap kik akartak vajon megmerenyelni? Minnel elobb eltakaritjak ezt a bunos nepet es allamalakulatat innet mellolunk annal jobb. Meg mielott itt is robbantgatni fognak.




A vegere Lukasenko gondolatai:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 717
113
de milyen célpontot lőhetnek az erőmű területén? Érdemi nehézfegyverzet nincs ott. miért is lenne? Túl közel lenne a frontvonalhoz. Az erőmű a Dnyeper folyó partján fekszik. Orosz megszállt területen. A túlpart Ukrajna. Hogy van e objektumvédelem és folyamvédelem. Természetes.
Alapvetően nem az atomerőművet akarják szétlőni az ukrik sem. Jelenleg Ukrajnát látja el árammal az orosz felügyelet alatt lévő erőmű. Ezt akarják negváltoztatni az oroszok, azaz lekaocsolni róla az ukránokat és a Krim, megszállt területek energiaellátását biztositani vele.

Minimális cél, ezt a tevékenységet lassitani, de esetleg visszafoglalni, ugynis strategiailag nagyon fontos!!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Soretessel??? Ujabban Kijev szelleme helyett Csernyigov nyugdijas szellemere gyurnak hoholisztanban?
Hetvegen az Air Amerikat jatszotta fomusoridoben a Kapor 1 tv?
Józsi bácsi áll a kert végében ! Egyszer csak meglát egy sárkányrepülőst !
-Anyjuk hamar a puskát itt egy sas embert visz !
Mama adja az öregnek a régi damaszt csövű lámpagyárit , az meg simán rádupláz öreg söréttel !
-Na eltaláltad ?-kérdi a mama !
-Azt nem tudom de az embert azt elengedte ! -húzza ki magát az öreg !
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Orosz Zoopark-1 radar megsemmisítése.AGM-88 Harm?

Inkább tüzérség lesz ez, egy HARM komolyabbat vágna :)
Nem áll érdekében az ukránoknak, mert ennek hatására felerősödhet az orosz keményvonalasok támadása.
Viszont ők a legkétségbeesettebbek jelenleg, így náluk nem kell racionalitást keresni.
Én is az ukránokra tennék vagy a nyugatra, utóbbinál zavarkeltési céllal.
Dobbenetes! Egy zsido lap szerint lehet, hogy van egy antiszemita lengyel maffiozo, aki valoszinuleg meg az anyukajaval is csunyan beszel. Hihetetlen. Ilyet meg sose hallottam, hogy a lengyel es az izraeli politika ne folyton egymas ellen lepjen fel. (Tudod amig mi Europa fele, addig Izrael folyton a kozel kelet fele rangatja az USA-t (mindketten kb. 10-15 millio szavazoval rendelkezunk az USA-ban) persze, hogy a ket politika ellenfelkent tekint egymasra). Legkozelebb amugy nem fogok egy ennyire primitiv provokaciora valaszolni.
Azért ha figyelmesen olvasod, nem arra van hegyezve a sztori, hogy lengyel, hanem arra hogy egy utolsó szemétláda :)
Ha fikázni akarnák, akkor nem írták volna oda, hogy nálatok körözés alatt áll 2014 óta. Azt meg nézd el a Neokohnos barátainknak, hogy ők nehezményezik az antiszemita megnyilvánulásait, én meg tudom érteni az aggályaikat :)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia elkezdett beszélni a NATO esetleges részvételéről az ukrajnai ellenségeskedésben. Ennek lehetséges oka a radioaktív anyagok kiszivárgása a zaporozsjei atomerőműből.

▪️ A nyilatkozat Adam Kinzinger amerikai kongresszusi képviselőtől és Tobias Ellwood brit képviselőtől érkezett. Mindketten a radioaktív fenyegetést okként tekintik a NATO Charta kollektív védelemről szóló ötödik bekezdésére hivatkozni.

▪️ Lengyelországban a Honvédelmi Minisztérium államtitkára, Wojciech Skurkiewicz is hasonlóképpen beszélt. Felszólította a Charta ötödik cikkének alkalmazását, mivel Oroszország „Kimzsal” hiperszonikus rakétákkal felszerelt repülőgépeket telepített a kalinyingrádi régióba.

▪️ Az ukrán információs mezőben is megrendül az Orosz Fegyveres Erők nukleáris létesítményekre gyakorolt fenyegetettségének témája. Például a Voznyesenszk elleni tegnapi támadás után az Energoatom közölte, hogy a rakétát a dél-ukrajnai atomerőműbe küldték, és a rajtaütés „nukleáris terrorizmus” volt.

▪️ Az ilyen kijelentéseknek világos meggyőződést kell kelteniük a nyugati közönségben, hogy az Orosz Föderáció fenyegeti a nukleáris létesítményeket. Ezenkívül megjelölik a lehetséges katonai beavatkozás okát, Ukrajna támogatását.

A nyilatkozatoknak meg kell győzniük mindazokat, akiknek kétségei vannak afelől, hogy továbbra is fegyvereket kell szállítani Ukrajnának. Vagyis a bankettnek mindenképpen folytatódnia kell.
@rybar