[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Örülnék ha az orosz propagandával szemben is ilyen kritikus lennél.

Amúgy nem lepne meg ha Putyin gyilkoltatta volna meg. A nyugatiak nem szoktak Oroszországban bárkit is megölni, legalábbis ilyenről nem olvastam még. Az oroszok viszont megteszik külföldön is ha valakit árulónak tartanak.
Pontosan mit értesz orosz propaganda alatt?

A háború számai engem nem érdekelnek, az ennyit lőttünk ki, annyira vonultak vissza hidegen hagy.

A NATO keleti terjeszkedése és Oo érdekeinek támadása globális szinten tényszerű, a megnyerhető atomháború Oo ellen már min. 15 éve téma volt a Foreign Policyben.

Ukrajna kisebbségekkel szembeni bánásmódja ismert.

A culture war amivel a nyugat a saját társadalmát erodálja, szintén ismert jelenség, hogy ez demográfiailag és belpolitikailag hova vezetett el, azt is tudjuk.

Az én álláspontom ezekből következik. Persze mondhatod, hogy " dehát a nyugat csak a szabadságot akarja elhozni mindenki számára", viszont ebben az esetben nem én vagyok a propaganda áldozata.

Arra persze nyitott vagyok, hogy bebizonyítsd, miért jó nekem, hogy kisfiamból transz kislányt próbálnak nevelni az oviban, vagy ha néger gettót csinálnak a szomszédságomból. Mert úgy látom, hogy itt a nagy szabadságban engem elfelejtettek megkérdezni, hogy mit szólnék ezekhez, a nagy egyenlőség ellenére valahogy az én véleményem nem számított senkinek sem. És ha szót merek emelni ezek ellen, akkor csúnya náci leszek, az a fajta, akinek nem adnak pénzt és fegyvert, elleben azokkal a jó nácikkal, akik horogkereszt alatt vonulnak Ukrajnában és lábon lövik az elfogott oroszokat a demokrácia nevében.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 703
94 441
113
Én láttam olyan videót, ahol Putyin és vezetése döntött a háború elindításáról. Talán te is emlékszel rá. És Putyin beszédei sem arról tanúskodnak, hogy kisujját eltartva viszonyul ehhez a háborúhoz. Számomra ez az elméleted nem hihető. Hogyan tudná Dugin és köre megindítani a háborút. Dugin, aki filozófus, nincs képben az orosz katonai potenciálról. Nem osztják ezt meg minden utcasarkon Moszkvában sem. Egy ilyen felépítésű országban szigorú döntési hierarchia van, kívülről ebbe nem lehet belenyúlni. Én azért óvakodnék kijelenteni olyat, hogy Putyin ölette meg Dugin lányát. Erre az ég világon semmi bizonyíték nem utal. És miért ölette volna meg? Teljesen értelmetlen.
Azt gondolom, hogy hírmorzsák állnak rendelkezésünkre, a háttérinformációkról fogalmunk sincs. Ebben a helyzetben fantáziával kiegészíteni a hiányos tudást legfeljebb elméleti téren lehet gyümölcsöző, a való életben csak tévutakra vezet.
Azt hogy mit mutatnak a színfalak előtt, egy felvett propagandavideóban, és a valóságban ki mit gondpl, sokszor eltérő, mert a színfalak előtt a kényszerek mozgatják.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
607
5 522
93
Amit írsz az valóban előfordulhat, hogy lesz*rnák a lengyeleket. Azért egyszerű nem lenne, mert az hogy háború készül nem az utolsó pillanatban derül ki, és a NATO-nak ezt a helyzetet ignorálnia kéne, ami elég látványos lenne és a szövetségben azonnal kb. 3 ország maradna. De igazad van, valószínűleg beáldoznák őket. Viszont ha ezen a szálon gondolkodnak a lengyelek, akkor le kéne szarniuk az USA-t, és Ukrajnát is, márpedig ezt láthatóan nem teszik.

Nézzük ki támadná meg a lengyeleket, akik olyan erősek hogy ennyire fel kell fújniuk magukat? Németek? Hát azok tuti nem. Ukrajna? Nyilván nem. Az oroszokat lehet démonizálni olyan szövegekkel, hogy "az orosz nem áll meg". Ami egy marhaság, mert a világunk legnagyobb területű országának nem kell terület. Az Ukrajnában folyt amerikai lopakodás viszont közvetlen biztonsági kockázat volt. Tehát akármennyire is próbálják Putyin birodalomépítő álmaira kenni ezt az egészet, a történet logikus. És az is látszik, hogy Putyin nem nyúl NATO országhoz - mert bizony ez is logikus. Lengyelország akkor csatlakozott a NATO-hoz, amikor az orosz gyenge volt, most ennek örülhet, ha már egyébként ennyire képtelen a megújulásra és tovább megy a demagóg "beast come from the east" (idézet egy lengyeltől). Természetesen kell hadsereg, de a lehetőségekhez mérten.

Így viszont egy lehetőség marad erre az egészre: a felsővezetés alkalmatlansága. Okok lehetnek: korrupció vagy amerikás szálak vagy mindkettő. Esetleg primitív gondolkodás. Ha a fegyverkezés aránytalan és költségei megfojtják a gazdaságot (minden nem Eu importból ugye), az rossz út. Jó kívülről szemlélni mi lesz ebből :)
Igazából én csak szőrmentén foglalkozok a politikával, azt is megpróbálom tárgyilagosan nézni. Mivel csak a látványpékséget érem el, néha egy-egy tárgyilagosnak nevezett elemző is elém kerül, de a valódi folyamatokat nem ismerhetem, mint ahogy gondolom az ide írogatók döntő többsége sem. A hivatásos beírogatók sem ismerik a valóságot, csak mantrázzák, amit a központ reggelente elébük tálal.

Te úgy gondolod, hogy minden stabil, senki nem akar megtámadni senkit. Igen Európa nagy részén volt cirka 80 év nyugalom, de ez nem jelenti azt, hogy ez a nyugalom változatlan marad. A 90-es években azért volt egy kis felfordulás, határok változtak, országok bomlottak fel.
A lengyelek Közép-Európa erős emberei, valahogy úgy döntöttek, hogy ez a változatlanság nem biztos, hogy így marad. Ahogy veszem észre a többi állam is valami ilyen következtetésre jutott.

A lengyelek lehet, hogy az USA befolyása alá kerültek, az események legalábbis arra utalnak. Nem volt nehéz. Utálják az oroszokat is a németeket is. A kormánygép katasztrófájával, azok a vezetők haltak meg, akik kompromisszum készek voltak az oroszokkal kapcsolatban. Maradtak, akik utálják az oroszokat. Az amerikai szál erősödött.
A fegyverkezés pénzforgalmat jelent, nagyon sok pénzt. Akkora összegből már jut "lobbi" tevékenységre is. Mi simán korrupciónak nevezzük. Lefizethető döntéshozó embereket mindig találni.
A harmadik szempont, ami azért a fantáziálgatás szintje. Lengyelország ismét nagy lesz. A lengyeleknek vannak elvesztett területeik Ukrajnában.

A fegyverkezési indítékok adva vannak. A helyzet adott. Mint a színházban. Csak sajnos nem kívülről fogjuk nézni.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 593
11 083
113
Konteónak tök jó, amit írsz, de kellene valamilyen bizonyíték, hogy komolyan lehessen venni.
Jóval megalapozottabb ez, mint egy konteó.
Nézd meg kik vezetésével kezdődött a donbasszi felkelés, ezekből hányan haltak meg ugyanilyen körülmények között, majd kik kerültek a helyükre és azok beállítottsága milyen (volt februárig).
Azt is vegyük figyelembe, hogy ez a háború nem idén tavasszal kezdődött, hanem 2013 telén, Ukrajnából akkor lett műveleti terület és azóta hányszor tett az szakadárok vagy a saját érdeke ellenében lépéseket a Kreml ("minszkezés"), felülírva a katonai szempontokat.
Van egy logika abban amit @neutronbagoly ír, csak ennek megértéséhez az elejétől követni kellett (volna) az eseményeket.

Nyilván túl sok az orosz belső körök egymás ellen fordulásában érdekelt játékos a mezőn ahhoz, hogy bármit biztosan kijelentsünk.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Pont hogy a lánya volt a célpont. Épen így lehet szembe állítani az orosz felső vezetést a harcias ideológussal és körével. Feszültség keltés, megosztás, destabilizálás!
Minden szinten támadás alatt tartják az oroszokat.
Mélyen Oo belsejében megölni valakit egy külső hatalomnak nem kevés erőforrást éget el szerintem (főleg most, hogy a belbiztonsági szervek is valszeg extra készültségben vannak), illetve tényleg nagymértékben növeli az exkaláció veszélyét. No most ezt a veszélyt felvállalni illetve ezt az erőforrást ide allokálni azért hogy Dugin talán összeugrik Putyinnal (amitől mi is történik majd?) nem túl logikus erőforrásmenedzsment (és utalhatok megint arra hogy ezzel pont elenkező hatást is el lehet érni; Putyin elkezd rakétázni)

1) Nem tudjuk, ki áll a terrorcselekmény hátterében. Dugin és lánya polgári személy volt, ezért meggyilkolásuk számomra terrorcselekmény.
Egy hozzászólás, ami az én véleményemmel egyezik:
"Felrobbantani valakit? Az európai szokásjog, kultúra, gyakorlat szerint a bűnösöket bíróság elé kell állítani. Régi kérdés, hogy a cél szentesíti-e az alkalmazott eszközt. Ez a nő -legalábbis a cikk szerint- politikai kommentátor volt, azaz -feltehetően- a saját álláspontjának szemszögéből mond(hat)ta, hirdet(het)te a véleményét.
A demokrácia alapja pedig:
„Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de életem végéig harcolni fogok azért, hogy mondhasd.”
"I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it." / Evelyn Beatrice Hall /"

2) Ha nyugatiak voltak, (Ezen bizonyára az ukrán titkosszolgálatot érted.), egyetlen logikus érv a pszchológia hadviselés. Más értelme egy fiatal nő meggyilkolásának nincsen.
1) Egyezik a véleményünk; számomra sem Dugin sem a lánya nem valid katonai célpont, bármelyikük is volt a célpont azt lehet terrorcselekménynek nevezni. (Ehhez hallkan teszem hozzá hogy ha leveszed az "orosz szemüveget" akkor a Putyini éra azért nem szűkölködik a politikai vagy más ellenfelek fizikai fizikai megsemmisítésének kísérletében - sorban elhunyt oligarhák, külföldön megmérgezett ellenzéki és volt hírszerző stb.)

2) Nem, a nyugatiak alatt nem az ukránokat értem, hanem a nyugatiakat (USA, UK, No, Fr, stb.), mivel az első poszt amire reagáltam "a nyugatiak" akciójáról szólt. Aminek szerintem semmi értelme. Ha az ukránokról beszélünk, akkor én erre adok esélyt, bár náluk is áll hogy ezt az erőforrást máshova értelmesebben el lehetett volna költeni, de véltehőleg ott azért a nagy gyűlölködésben kevésbé van szem előtt a logika, simán kinézem hogy megpróbálták. A legesélyesebb számomra azonban jelenleg valami belső hatalmi harc, ahol Dugin volt a célpont csak félrement.

De mindez csak magánvélemény, aztán lehet hogy amikor kiderül - ha kiderül - valami, jól meglepődök.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 095
16 946
113
Soretessel??? Ujabban Kijev szelleme helyett Csernyigov nyugdijas szellemere gyurnak hoholisztanban?
Hetvegen az Air Amerikat jatszotta fomusoridoben a Kapor 1 tv?
Lassan a fórumtársak egymás közötti csatározásai hitelesebbek és élethűbbek, mint amit a "Fehér Elefánt a Porcelánboltban" hadműveletben történik..:)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
⚡Az RF Fegyveres Erők háromszor használták a Kinzhal hiperszonikus rakétát az ukrajnai különleges művelet során, és mindháromszor ragyogó teljesítményt mutatott - Szergej Sojgu
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Dobbenetes! Egy zsido lap szerint lehet, hogy van egy antiszemita lengyel maffiozo, aki valoszinuleg meg az anyukajaval is csunyan beszel. Hihetetlen. Ilyet meg sose hallottam, hogy a lengyel es az izraeli politika ne folyton egymas ellen lepjen fel. (Tudod amig mi Europa fele, addig Izrael folyton a kozel kelet fele rangatja az USA-t (mindketten kb. 10-15 millio szavazoval rendelkezunk az USA-ban) persze, hogy a ket politika ellenfelkent tekint egymasra). Legkozelebb amugy nem fogok egy ennyire primitiv provokaciora valaszolni.
 

gyurka

Well-Known Member
2015. február 11.
66
403
53
jópáran úgy érvelnek, hogy az ukránoknak nem állt érdekében elkövetni egy ilyen terrortámadást, mivel joggal tarthatnak egy komoly ellencsapástól. ugyan én nem tudom, hogy ki volt, talán sosem tudjuk meg, de pont azokat az ukránokat nem menteném fel, akik mostanság a saját atomerőművüket lövik.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
W

Wilson

Guest
Ha már összeesküvéselméletek.
Dugin lánya halt meg biztosan? A reggeli hirekben a hivatalos orosz sze4vek egy felismerhetetlenségig összeégett nőt írtak, nem nevezték meg az áldozatot.
Abból kiindulva,hogy a sokkos állapotban lévő Dugin az égő autó közelében az út szélén fogta a fejét én úgy gondolom, hogy biztos a lánya ült abban az autóban.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 593
11 083
113
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 325
29 898
113
Nem áll érdekében az ukránoknak, mert ennek hatására felerősödhet az orosz keményvonalasok támadása.
Az ukránoknak az sem állt érdekükben, h felfegyverezzék a neonácijaikat és polgárháborút robbantsanak ki, hogy elszabotálják Minszk II-t és háborúba sodorják az országukat, pláne, h a saját atomerőművüket lőjék. Ehhez képest...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ukrán fegyveres erők által mért tüzérségi csapást az Energodari Zaporizsijei atomerőműve területén 155 mm-es NATO-lövedékekkel hajtották végre, amerikai M739-es biztosítékokkal, amelyek maradványait az ágyúzás helyén gyűjtötték össze.

6Zp1hKK2ha4.jpg

uP7tRrhJqKM.jpg

8ecVmw5UPtQ.jpg
92EZ2tK_wMo.jpg

f4Op1WEl50E.jpg
M739 gyújtó lesz az :)
A Szovjetunióból jöttek anno ilyen hírek amiket az újságokban olvashattunk, amikor a 90 éves babuska puszta kézzel elbánt a szibériai medvével :D
Az semmi, én a múltkor szarul aludtam és nézd mit tettem :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 325
29 898
113
Dugin követői máris követelik a kijevi döntéshozói központok bombázását.

Tehát, akik bizonyítékot várnak, hamarosan eldől: ha Putyin bombázni kezdi Kijevet, akkor nem ő volt. Ha további Dugin-hívek halnak meg... Sztrelkov, Pusilin, Fjodorov stb. akkor Putyin így akarja befejezni a háborút.
És ha egyik sem történik, hanem lassan cammogva folyik tovább a háború?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 536
18 791
113
Szia!

Igazad van én is így látom... Ráadásul amit jó észben tartani, hogy V.V egy ex KGB ügynök! Azt nem kell ecsetelni, hogy az ügynöki és kém munka alapja a megtévesztés, így sosem tudatjuk (szerintem) , hogy mi az amit látunk valójában és mi a mögöttes cél, persze hihetünk dolgokat, ahhoz gyárthatunk elméletet, ideológiát, bármit, de lehet minden csak egy maszkirovka, egy színjáték.. nem tudjuk mi jár Putyin fejében, de az biztos, hogy nem látatlanba vállalta be ezt az egészet..

amikor lelőtték a törökök az orosz gépet, mindenki vérontást várt, meg hogy majd összeugrik a török és az orosz hadsereg Szíriában, Putyin meg a várakozásokkal ellentétben nem csinált semmit ... sokan azt mondták gyengék az oroszok, gyávák, nem mernek lépni.. eltelt vagy 3 hét, közben hoztak a ruszkik pár gazdasági intézkedést, nem nagy dolgokat, csak hazahívták a turistákat, mástól vettek zöldséget és gyümölcsöt, illetve az építőiparban is lett pár új szabályozás Törökország meg majdnem belerokkant ezekbe utána Erdogan elnök úr szépen meg lett várakoztatva abban a bizonyos teremben, megcsodalhatta a festményeket,és mire fogadta őt Putyin, már tudta, hogy hányas a kabát..( azóta meg bár különutas politikát próbál folytatni, de kezesbáránynak mondható)

mindezt csak azért írtam le én is, mert Putyin nem egy könnyen kiismerhető játékos, ravasz és dörzsölt mint amilyennek egy kémek lennie kell, biztos lesznek még meglepetések, és ez a viszonylagos csend orosz részről nekem nem tűnik biztató jelnek, inkább vihar előtti csendnek...


azt meg azért ne gondolja már senki, hogy a pillanatnyi veszteségek ellenére majd az a tucatnyi vagy kicsit több HIMARS megállítja az oroszokat, lehet az is, hogy katonai erő helyett inkább gazdasági lépésekkel fogja az EU-t úgy sakkba állítani, hogy ha továbbra is támogatják Ukrajnát a jelenlegi módon és mértékben akkor ad nekik egy mattot... a közelgő tél neki dolgozik, illetve BoJo-n meg az olaszokon kívül bedőlhet még pár kormány tavaszig.

Érdekes időknek nézünk elébe

A Görög teremre gondoltál? De legalább kapott fagyit tudod azt nyalni kell. Amúgy az EU már sakkot kapott ne hogy matt legyen most van a kihátrálás. Több mint egy hónapja nem vonatoznak Kijevbe a vezetők.
Ez az a videó?

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 472
69 431
113
Ezt a fegyvert még Zaharcsenko szorgalmazta.

Milyen jol tette. Sajat maguknak meg tudtak csinálni, abban az evekig magara hagyott ket orszagban.
Mi valahogy eddig se jutunk el onerobol szabadon es tamogatva, csak vesszuk a draga kenyes nyugati xarokat ossze vissza mint egy Szaud Arabia...
Milyen erdekes hogy Zaharcsenko es a tbbiek is a maihoz hasonlo ukran terrormerenyletekben vesztettek eletuket...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 873
48 762
113
Mélyen Oo belsejében megölni valakit egy külső hatalomnak nem kevés erőforrást éget el szerintem (főleg most, hogy a belbiztonsági szervek is valszeg extra készültségben vannak), illetve tényleg nagymértékben növeli az exkaláció veszélyét. No most ezt a veszélyt felvállalni illetve ezt az erőforrást ide allokálni azért hogy Dugin talán összeugrik Putyinnal (amitől mi is történik majd?) nem túl logikus erőforrásmenedzsment (és utalhatok megint arra hogy ezzel pont elenkező hatást is el lehet érni; Putyin elkezd rakétázni)


1) Egyezik a véleményünk; számomra sem Dugin sem a lánya nem valid katonai célpont, bármelyikük is volt a célpont azt lehet terrorcselekménynek nevezni. (Ehhez hallkan teszem hozzá hogy ha leveszed az "orosz szemüveget" akkor a Putyini éra azért nem szűkölködik a politikai vagy más ellenfelek fizikai fizikai megsemmisítésének kísérletében - sorban elhunyt oligarhák, külföldön megmérgezett ellenzéki és volt hírszerző stb.)

2) Nem, a nyugatiak alatt nem az ukránokat értem, hanem a nyugatiakat (USA, UK, No, Fr, stb.), mivel az első poszt amire reagáltam "a nyugatiak" akciójáról szólt. Aminek szerintem semmi értelme. Ha az ukránokról beszélünk, akkor én erre adok esélyt, bár náluk is áll hogy ezt az erőforrást máshova értelmesebben el lehetett volna költeni, de véltehőleg ott azért a nagy gyűlölködésben kevésbé van szem előtt a logika, simán kinézem hogy megpróbálták. A legesélyesebb számomra azonban jelenleg valami belső hatalmi harc, ahol Dugin volt a célpont csak félrement.

De mindez csak magánvélemény, aztán lehet hogy amikor kiderül - ha kiderül - valami, jól meglepődök.
A hoholok szemében szálka volt Dugin. Dugin megveti az ukrán nemzeti eszmét, ennek többször hangot adott.
Sok jel utal arra, hogy az apukát akarták megcsinálni.
Szerintem ez az egész most olaj lesz a tűzre.