[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
302
1 832
93
Szu-25-ösök a sűrűjében, légvédelmi rakéták között!

Egyrészt elképesztően látványos videó (mint a legtöbb Fighterbomber vid.), másrészt büszkeségre nem sok okot ad. Elszórnak 5 hektáron egy adag rakétát (ez amúgy eredeti Szu-25, nem modernizált.) cserébe veszélyesen közel kerül így is az ellenséges légvédelemhez és csak a szerencsén múlik, hogy nincs veszteség. Legalábbis úgy tűnik, ezzel még hazarepül a vezérgép.
Nagyon nincs arányban a kockázat a várható eredménnyel ezeken bevetéseken.

Ha rendesen működik az orosz légierő, akkor nagyon sokba került volna ez a támadás az ukránoknak, még ha sikeres is végül.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 215
113
Az ukránok állandóan dekommunizációt akarnak, el akarnak távolítani mindent, ami a szovjet időkben épült. Ez a sok csúnya kommunista erőmű is erre a sorsa jutott :) Szerintem a ukránoknak hálásnak kellene lenniük az oroszoknak, hogy amíg ők el vannak foglalva a csúnya komcsi szobrok és emlékművek eltávolításával, addig a gonosz kommunista gyárakat, üzemeket, erőműveket, lakótelepet eltávolítják az oroszok :)



Ha ez igaz, az elég komoly. A teljes energiaszaktor felét 2.5 óra alatt.

images

ugye, ugye volodimir? :D
Ez hülyeség, nem az infra 50%-a hanem max elvágtak 50%-ot rövid időre aminek egy része visszahozható.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 855
65 609
113
Ezt csak ugy beteszem, mai, lampakapcsolas elottrol...


Tuzoltas Harkovban.

Terkep, es Ugledarnal kipakolnak az ukranok egy szerelvenyt kb 150 jarmuvel. Ott tamadas lesz ahogy delutan irtam.

Maxxpro Harkovnal, hullaszalitokkal?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Tárgyilagosan.
Tessék már megmondani, hogy hova kellett volna nekünk lng terminált építenünk?
Milyen kiaknázatlan diverzifikációs lehetőségeink voltak az elmúlt években?
2013 óta 2 két irányú interkonnektor épült (szlovák+román - az előző hatására csökkent a magyarországi gáz ára, ami miatt fenntarthatóvá vált a rezsicsökkentés), a szerben pedig jelentős fejlesztés (a Török Áramlat okán).
Az omw+exxon a román fekete-tengeri gázmező kiaknázást nem kezdte meg, pedig szerződés is volt velük (ezért is épült meg a magyar-román interkonnektor sok év botladozás után).
2021-ben kezdte meg a működését a horvát lng terminál.

Egyébként 2021-ben olvashattuk ezt is a g7 hasábjain:
"Hazánk központi elhelyezkedése, európai uniós tagsága, a növekvő gázellátási diverzifikáció és a jelentős gáztárolási potenciál révén Közép-Kelet Európa gázkereskedelmi központja lehet. Míg Nyugat-Európában a holland TTF a gázkereskedelem és -elosztás központja, addig az unió keleti felén ezt a szerepet Magyarország töltheti be. Bár Ausztria előrébb tart a gázinfrastruktúra és a -kereskedelem fejlesztésében, minden más hazánk mellett szól, többek között a befutó földgázvezetékek száma, a tárolói kapacitás vagy a külső LNG-piacokhoz való jobb hozzáférés."

Szóval amikor azt írja, hogy ilyeneket "abszolute nem léptünk meg", az nem igaz, de legalább a független-objektív sajtóban gyakran olvashatunk róla. Amellett a fogyasztás szempontjából Magyarország nem meghatározó tényező, tehát ha az eu többi országa kellően diverzifikált volna, akkor mi is be tudnánk szerezni a gázt, mivel a 7-ből 6 szomszédunkkal van gáz kapcsolatunk. Ebben pont nem lehet hibáztatni a jelenlegi kormányt, viszont bizonyos szereplőknek most ez nagyon jól jön (mind bel-, mind külpolitikában).

Viszont egy területen valóban baj van. Ez pedig az olaj... Na abban tényleg ki vagyunk szolgáltatva és ebben lehet felelőssége a kormánynak és minimálisan a mol-nak is (nincsenek nálunk az irányítási jogok, mert azok elszálltak mikor a komcsik eladták a molt az oroszoknak).

Nem nekünk. Ami van az se nálunk van. A hszemben az is ott volt, hogy nem mi egyedül szúrtuk ezt el.
A MOL irányítási jogokat eladták részt részetezhetnéd. Ezt is a független sajtóból szedted?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Szerinted az USAF hogy szokott háborúzni ? Mire való az, amikor a robotrepülőket, és szőnyegbombázó üzemmódban szórják a JDAM-eket ?

Te csak Oroszokat szidni jársz ide, vagy tisztában vagy-e, hogy a más nagyok hogy viselnek hadat ?

És a Britek nagyon régen mire tervezték, és készítették az Avro Vulcan-t ? És a gátpusztítókról hallottál-e ?

Amit az Oroszok fél év múltán talán elkezdenek, azt az USAF / RAF / stb az első napon megcsinálta volna, és az USAF meg is csinálta, sokszor.

Sok leírtam, és nem fogok önismételni, tőmondatra butítva a regényt, gyors, operatív műveletekkel végrehajtott külső politikai puccsra készültek, nem pedig egy rendes háborúra, ami hazárdjáték és nem jött be. Ebből lett a rögtönzés, kapkodás, és a lassan felmorzsoló állóháború, és hogy mi nehézséget okozott eddig előszedni a megszokott háborúra való készleteket.


he01BmJ.jpg


oF3HTJ2.jpg

Jóhogy nem Drezdát hoztad plnek, miközben JDAMozol. Pont ez az oroszok egyik fő gondja. Ott sincsenek mint az USAF 91ben. Bő 30év... nemhogy 2003 Irak szinten ami pont azért ment többek között úgy ahogy mert jdam.
Arra meg had ne írjak semmit, hogy az Oroszok nem készültek háborúra. Mire készültek? Értem én megeszed az Orosz prt de ami feb 24óta van az háború. És mi az, hogy nem készültek rá? Mi az, hogy nincs Bterv arra ha nem sikerülne a puccs? Ennyire hülye amatőr a hadvezetés és Putyin? Látva az elmúlt hetet igen.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 530
13 503
113
Ott sincsenek mint az USAF 91ben. Bő 30év... nemhogy 2003 Irak szinten ami pont azért ment többek között úgy ahogy mert jdam.

Az F-111-es Aardvark és a Szu-24-es Fencer az egyenrangú.

A Szu-22-eseket, a Szu-25-ösöket, és a MiG-27-eseket is ellátták ezzel.

Az F-15-ös Eagle, és a Szu-27-es Flanker mindketten MRCA gépekként jöttek ki.

A Szu-34-es Fencer is időközben kijött, és kipróbálták.

Szerintem teljesen mindegy, hogy a Perm / Tonopah környéki lőtérre kivágott roncsautókat / harckocsikat bombáznak, vagy valóságos ellenséges dzsihádikat Szíria / Irak felett.



Az Orosz ALCM-ek a következők:

- H-59-es Ovod: bombázók és vadászrepülők hordozzák, mint az öregedő Szu-24-esek és a modern Szu-30 / 34-esek, 200 km-es hatótávval bír. 1980 óta gyártják és fejlesztik. Ismeretlen darabszámú.

- H-15-ös / AS-16 Kickback: az AGM-69 SRAM megfelelője, 300 km-es hatótávval bír, kivonták. 2,000 db-ot gyártottak belőle

- H-55-ös / AS-15 Kent: Az AGM-86 ALCM megfelelője. 2,500 km-es hatótávú, a Tu-95-ös Bear-ek, a Tu-22M Backfire-ek, és a Tu-160-as Blackjack-ek hordozzák. Szárazföldi telepítésűként is alkalmazható, 2,000 darabot gyártottak belőle 1981 óta.

- Kalibr: 600 - 2,500 km között változik a hatótávja, a Tomahawk megfelelője, és szeretnék a 4,000 km-es hatótávot is elérni. 1994-es. Ismeretlen darabszámú


Arra meg had ne írjak semmit, hogy az Oroszok nem készültek háborúra. Mire készültek? Értem én megeszed az Orosz prt de ami feb 24óta van az háború.

Én az Orosz propaganda oldalakat ugyanolyan butának, primitívnek tekintem, mint az Ukránokét vagy a Nyugatiakét, teljesen semlegesen, objektíven, a hadmozdulatok alapján állítottam fel a teóriámat.

Az Orosz propaganda oldalak egymásnak ellentmondanak, sokféle magyarázatot bedobtak, de az elrontott villámháborút abszolút nem. Olyanokkal takaróznak, hogy elterelő hadművelet / stratégiailag nem fontos / felesleges technika selejtezése zajlik / és még bugyutábbak. De az alaposan elhibázott villámháború, alternatívák nélkül, sajnos maga a valóság. Szerinted a Kijev elleni offenzívával, 3 irányból, mi volt a céljuk ?

És amint láthatod, én is hülyeségnek találom a komplett hadvezetésüket, és Putyót és rendszerét dilettáns oligarchamaffiának minősítem, nyíltan, vállaltan. És többször is háborogtam, hogy mit kéne máshogy csinálni, de sajnos csak kívülállókként, névtelen magyarországi fórumosokként szidhatjuk őket, többet nem tudunk tenni.

Mi az, hogy nincs Bterv arra ha nem sikerülne a puccs? Ennyire hülye amatőr a hadvezetés és Putyin? Látva az elmúlt hetet igen.

Nem csak az elmúlt hetet, hanem az egész háborúban Február 24 óta orbitális baklövéseket követnek el. És régebben írtam is magyarázatot, hogy törvénytelen úton, alvilági figuraként került hatalomba Putyin, vakhűségű lakályokra, és rosszindulatú képmutatókra, és végeredményben dilettánsokra építi a rendszerét.

Az amatőrséget nem csak a Légierőnél hozták, hanem amit harckocsizás alatt is leműveltek, minimum 2006 óta, szégyenletes.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 855
65 609
113
Hm, nem hullaszalitok voltak azok a mikrobuszok. Azt hiszem az ukranok igy azonositjak magukat. Elpusztult Btr4 Izjumnal.

Tele a strand, a hatterben egy hajo Kalibereket ereget, semmi extra, idilli allapot.



Kaszpi tengerrol is inditottak, Kazahsztanbol latszik.


Na ilyen komoly dzsihadmobilokkal tamadtak a nacik. Ezektol megfutni...


 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113
Na !
Amíg az összes ukri erőmű, trafóállomás, meg híd romba nem dől...
Amíg az összes hohol meg nem fagy a német politikusokkal együtt...
Amíg ki nem derül, hogy a visszavonulás politikai, vagy katonai döntés volt-e...
Amíg ki nem derül a visszavonulás valós oka...
Addig is felteszek megnyugtatásul néhány videót a darálásról.
Több "A hoholok megkapták az A-10-es Varacskos disznókat" bolondságot nem, mert megint lesz itt olyan, aki a háborús filmek, harctéri videók (általam jóhiszeműen feltételezett) több éves nézegetése után is bekajálja a hülyeségemet... ;)

Herszon


"A Szparta és a Szomali továbbra is a leghatékonyabb egység a Z arzenálban, a zenekarral és az Akhmat erőkkel együtt.
A harkovi kaporcsoport ellentámadást kísérelt meg Peski ellen, a Szomali már várta."


Kapor Szu-25 lelövése herszonnál (az Oroszok minimum géppárban dolgoznak, úgyhogy tényleg kapor volt szerintem)

 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 158
113

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Nem nekünk. Ami van az se nálunk van. A hszemben az is ott volt, hogy nem mi egyedül szúrtuk ezt el.
A MOL irányítási jogokat eladták részt részetezhetnéd. Ezt is a független sajtóból szedted?
Nem adták el. Azt írtam, hogy elszálltak:
"A 2009. tavaszi közgyűlésen újabb intézkedéseket szavaztak meg az ún. „lopakodó felvásárlásokkal” szemben. Az igazgatóságot nehezebben lehet visszahívni (a részvényesek 75 százalékának kell jóváhagynia és egy közgyűlésen csak egy tagot lehet visszahívni. Általános szabállyá tették, hogy egy részvényesnek bármekkora a tulajdoni hányada csak 10 százaléknyi szavazati joga lehet. (Korábban a magyar államra, vagy a nevében tulajdonosi jogokat gyakorló szervre ez a kitétel nem vonatkozott.) "
2002-ben még 25%-os tulajdonjog 2006-ra nulla lett, de az egyetlen "B" sorozatú részvény a magyar állam tulajdonába került 2007-ben, ami szavaztelsőbbséget biztosított (75% néhány kérdésben - lényegében vétó jog), majd jött az OMW agresszív felvásárlási politikája, amiből lett a lex mol, majd ők adták el az oroszoknak. Rossz nyelvek szerint az eredeti terv is már ez lehetett, sőt egy kicsit még ennél is bonyolultabb*.

*A komcsikkal kicsit leegyszerűsítettem a dolgot és egy "csipet" konteó is van benne, de a linkben többet olvashat. Utólag csak ennyi derült ki: MOL: beismerte az OMV hogy nem voltak barátiak a szándékai

De ez megint off-topic lett, elnézést érte.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Ukrán támadás megállítása Peszkinél
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 836
113
Nincs több száz ezer, millió tartalékosa. Már most bevetette a kiképzett tarcsik egy részét.
Ezért ha mozgósít, akkor sok hadkotelest kell kiképeznie. A korábban kiképzett soraállományt át kell képezni az újabb eszközökre. Az idő.
A több száz ezer katona felszerelése, M szervezetek felállítása, összekovácsolása idő.
Tehát nem az sms a gond...
Nézd én elhiszem, hogy utálod az oroszokat - nekem is megdöbbentő ez az agresszív orosz propaganda ami itt folyik, nem is szoktam ide benézni soha, csak most hogy ilyen lényeges fejlemények vannak az ukrán harctéren - de a nyilvánvaló tényeket azért figyelembe kell venni:
Írod. hogy: "Nincs több száz ezer, millió tartalékosa. Már most bevetette a kiképzett tarcsik egy részét." A múltkor az egyik újság írta, hogy Oroszországban évente kétszer tavasszal és ősszel tartanak sorozást és 130-140 ezer sorkötelest hívnak be. Tehát csak évente kiképeznek 260 ezret. Nyilvánvalóan többmillió kiképzett tartalékossal rendelkeznek, de eddig nem tudták behívni, mert hivatalosan nincsen háború Oo-ban. Minden további nélkül be tudnak hívni még többszázezer tartalékost. Csak ahhoz be kell ismerni hogy háború van. Abban sem értek veled egyet, hogy hónapokig tartana a tartalékos alakulatok felállítása: a struktúra nyilvánvalóan már régen fel van állítva. Be kell hívni a tartalékosokat és a frontra kell vezényelni. A kiképzés sem tartana sokáig: nyilvánvalóan a huszonéves életkorú, pár éve éve leszerelt korábbi sorköteleseket hívnák be első körben akik nemrég voltak katonák, nem szükséges hosszas kiképzés. Újabb eszköz meg aztán végképp nincsen. Ugyanarra a T-72-re vagy BTR-re kerül amire már ki lett képezve.
 
K

kamm

Guest
Nem adták el. Azt írtam, hogy elszálltak:
"A 2009. tavaszi közgyűlésen újabb intézkedéseket szavaztak meg az ún. „lopakodó felvásárlásokkal” szemben. Az igazgatóságot nehezebben lehet visszahívni (a részvényesek 75 százalékának kell jóváhagynia és egy közgyűlésen csak egy tagot lehet visszahívni. Általános szabállyá tették, hogy egy részvényesnek bármekkora a tulajdoni hányada csak 10 százaléknyi szavazati joga lehet. (Korábban a magyar államra, vagy a nevében tulajdonosi jogokat gyakorló szervre ez a kitétel nem vonatkozott.) "
2002-ben még 25%-os tulajdonjog 2006-ra nulla lett, de az egyetlen "B" sorozatú részvény a magyar állam tulajdonába került 2007-ben, ami szavaztelsőbbséget biztosított (75% néhány kérdésben - lényegében vétó jog), majd jött az OMW agresszív felvásárlási politikája, amiből lett a lex mol, majd ők adták el az oroszoknak. Rossz nyelvek szerint az eredeti terv is már ez lehetett, sőt egy kicsit még ennél is bonyolultabb*.

*A komcsikkal kicsit leegyszerűsítettem a dolgot és egy "csipet" konteó is van benne, de a linkben többet olvashat. Utólag csak ennyi derült ki: MOL: beismerte az OMV hogy nem voltak barátiak a szándékai

De ez megint off-topic lett, elnézést érte.
Az OMW koztudottan egy aljas, orosz erdekeltsegekkel osszejatszo ceg. Mondjuk egesz Ausztria ilyen, igy mukodik 1945 ota, mert szerintuk igy maradtak meg "neutralisnak" (Becs volt es ma is a legnagyobb kelet-nyugati kemtanya.) Az osztrakok teljesen az oroszok zsebeben voltak, vannak es lesznek is meg sokaig.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 855
65 609
113
Mutogatnak egy lelot VKSZ gracsot az ukranok, nem tudom mikori lehet, passz. RF 95134.
Mindent elmond az ukran hirekrol hogy a kinai netezok is azt kerdezik mikori a felvetel?

Van egy ujabb Zelenszkij mem film az ot utanzo csecsen szinesszel.

Az ukrán média azt javasolta, hogy orosz hadifoglyokat használjanak emberi pajzsként a hőerőművek területén.

Az Ukrán Független Hírügynökség úgy véli, hogy ez a stratégia hatékony lehet a fontos infrastruktúra támadásokkal szembeni védelmében.

Szeptember 11-én az ukrán minisztérium...

Van egy video is ahol egy go pro kameras ukran katona kozvetlen kozelrol lo le fegyvertelen orosz katonakat.

Kupjanszkhoz megerkezett tegnap az erosites. Tuvai koztarsasag harcosai, eleg morcosnak tunnek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Én próbálom magyar szemszögből nézni. Marpedig aramellátási gondok esetén nem lesz orosz olajtranzit, leáll Szazhalombatta. Ez nem Mo. érdeke!!! Ahogy x millió menekult se
De elvtárs, egész nyárig nyomattátok az alternatív forrás mantrát. Most viritani kéne azt. Ja hogy nincs?
Ennek 1-3éves távon vége.
De hát már nyárra megoldja az eju. Vagy kiderül, hogy a gázlelőhelyek azok termtud tárgykörébe tartoznak, és azt elég nehéz megbasni?
Ezek tényleg csak a romboláshoz értenek?
Csak NATO elvek szerint dolgoznak.
A ruszki zsarol, eleve akadályozta az alternatív infrastruktúra kiépülését, lefizetett akit csak lehetett (Schröder, stb.).
Ja igen. Sőt még a patás ördögöt is.
Sok leírtam, és nem fogok önismételni, tőmondatra butítva a regényt, gyors, operatív műveletekkel végrehajtott külső politikai puccsra készültek, nem pedig egy rendes háborúra, ami hazárdjáték és nem jött be.
Kérlek most már tényleg küldd el, a vezérkari megbeszélések leiratait.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 398
113
Elég sok bizonytalan hírt hozol, ami utólag dezinformácónak bizonyul. Megint egyet cáfoltak:

A DPR vezetője a lemondásával kapcsolatos hamisítványt is tagadja.

„Persze, teljes hülyeség” – hangsúlyozta.


Igazán magadba nézhetnél.
Rengeteg orosz hazugságot terjesztésű. Sokszor bebizonyosodott.
;)