[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 648
8 450
113
Mennyire valós az, hogy ha az Orosz Föderáció területét ellenség lépi át, elvileg azonnal életbe lép valamiféle ("általános?") mozgósítás?

Mert ennek lenne értelme a mi miért történik kapcsán ...
Putyinék a politikai árat fogják mérlegelni, az meg elég nagy volna az általános mozgósítás esetében. Ukrajnának meg nem célja Oroszország területének elfoglalása. Ha kicsit átmennek abból nem lesz semmi. Az orosz propaganda majd azt mondja hogy nem is mentek át és ennyi.

Más:

Ezt érdemes lehet elolvasni:

 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 969
113
Nem a hivatalos magyar politikáról beszéltem, bár elég sajnálatos, hogy hovatovább szövetségesek nélkül maradunk az EU-ban.
Igen, jól mondod, kontraproduktív Magyarország számára az ukránellenes uszítás, akár létünket is fenyegetheti, ezért alapvető érdekünk, a jószomszédi kapcsolat velük, ha győznek... és bajban ismerkszik meg a barát.
Meg is lepődtem, sokan mennyire azonosulnak az orosz érdekekkel, figyelmen kívül hagyva a sajátunkat is.
Tobb, mint nagy baj van nalad, ha azt gondolod a „joszomszedi kapcsolat“ rajtunk magyarokon allt vagy bukott. Talan nem artana kicsit utana nezned, hogy kepbe kerulj ezzel kapcsolatban. Jo olvasgatast kivanok!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 338
113
Semmit. Ezek a szabályok eredetileg erre a topikra is
vonatkoztak. Az eredmény látható.... :(
.
.
Szerintem a napi egy hozzászólás a topic értékén sokat rontana. Van, aki hoz híreket egyik oldalról, a másik fórumozó egy másik oldalról, és így mindig friss képünk van az aktuális helyzetrők. Viszont a többi javalattal egyetértek:
1) Tilos eltérni a topik témájától, (néha én is megteszem-önkritika).
2) Bosszantó, hogy egy-egy hír, képanyag többször bekerül. Mielőtt betesz valaki hírt, képet, olvassa el visszafelé, vagy pörgesse át a topic 3-4 oldalát. Olvassulk is egymást!
3) Nincs gyűlölködés, személyeskedés, provokáció!

Lehet átsiklottatok egy pár mondaton:
Ez egy másik, önkéntes szándékon alapuló gyűjtő topik lenne, afféle esszencia: Ahol az élettapasztalatunkból, ember/társadalom/hadismereteinkből, vágy vezérelt gondolatainkból, világesze üzemmódunkból (erre a meghatározásomra rém büszke vagyok) következő, jövőre vonatkozó bizonytalan, vagy roppant határozott jövendöléseink lennének átláthatóan, áttekinthetően mondhatni naplózva.
Vissza lehetne keresni (Itt képtelenség, ha meg kigyűjtöd a másik hüjeségeit', akkor meg te vagy a rosszhiszemű listázó:hadonaszos:), s tanulságos lenne az események alakulásával szembesülni, hogy mennyire logikusan, a közvalóság talaján állva gondolkodunk.
Vagy nem.

Persze (s ez nem kettőtöknek szól!) el is lehet ártatlan arccal:rolleyes: vegyülve bújni a sok parttalan, csökött agymenés sűrűjében az utólag akár leginkább letagadnánk okoskodásunkkal a mindent elnyelő időörvény labirintusában...
(Ez szép képzavar volt, saját vállon veregetés)

Akkor még egyszer:
Más.
Nem értek hozzá, de javasolnék egy olyan topikot, legyen a címe mondjuk Ukrán helyzet: Jóslatok, ahol kizárólag a fórumozók az eseményekre, azokkal kapcsolatos eseményekre, hatásokra, az események alakulására, jövőre vonatkozó tippjei, jóslatai, próféciáik, meglátásaik jelennének meg, akár másolva is az itteni topikból. Mert vannak olyanok, igen minőségiek, figyelemre méltóak, tanulságosak is!
Ez alkalmas lenne későbbiekben tanulságos emlékeztetőnek - mindannyiunk számára.
Próbáltam visszakeresni roppant magabiztos kijelentéseket Szíriáról, amik segítenék az önkritikus fóruméletet is...de nagyon macerás, mondhatni esélytelen az akkori kommenttengerben megtalálni.

Persze szigorú szabályokkal kéne üzemeltetni, úgy hirtelen pl. tilos eltérni a topik témájától, tilos topikot rombolni.
Egy nap (hét) egy fórumozótól egy hozzászólás, előzetes moderáció után kerül napvilágra (tehát nincs gyűlölködés, személyeskedés, provokáció), de ami átmegy a szűrőn (a moderátorok felé nincs elvárt időtáv), az ott is marad az idők végezetéig, vagy az EMP bevetése előtti pillanatig.

Nincs olyan, hogy utólag letagadom a hüjeségeimet (sic!)!
:hadonaszos:

Még nem olvastam el a mai fejleményeket, ennek tudatában jöjjön egy világesze (mi más?) meglátás:

Ha visszanézünk az orosz vezetés tetteire csak a szíriai konfliktus elejéig, akkor arra döbbenhetünk rá, hogy egyszerűen jelentős részben (nem azt írtam, hogy jelentősebb!) rendre egyszerűen nem úgy döntenek, ahogy várnánk. Vagy nem döntenek, de a nem döntés is döntés.

Pl. amikor bevonultak Szíriába, sokan nem számoltunk vele, hogy - úgy hirtelen:
  • Egyáltalán bevonulnak a darázsfészekbe.
  • Hogy ezt viszonylag kis létszámú erővel teszik
  • Hogy ezzel érnek is el valamit
  • Hogy lélekvesztő "ladikokról" fognak indítani rakétákat
  • Hogy Európát körbereptetve fognak bevetni Tu-160-asokat
  • Hogy a Szu-24 lelövése után durva mélységi csapásokkal fognak válaszolni: (Erdogan görög-termi várakoztatása, orosz turisták elmaradása a török nyaralóhelyekről).
...pedig itt már sokan nukleáris bevetést vizionáltak...
- Hogy végül meglepően eredményesek lesznek

2022 februártól:
  • Hogy megtámadják Ukrajnát
  • Elmennek Kijevig
  • Otthagyják, de még az elfoglalt északkeleti területeket is!
  • Gyakorlatilag tegnapig békén hagyják nagyrészt a civil infrastruktúrát (pl. áram, net)
  • Mégis szívbaj nélkül telibe verik az egyik kijevi plázát (aztán persze kiderült, hogy nem hobbiból)
  • A lengyel határtól pár kilométerig is el merik küldeni a rakétáikat, pedig elég egy műszaki hiba...
  • Eleinte megcsapják a (valószínűleg fegyverdeponáló) vasúti rendezőket meg olajtárolókat,finomítókat,
  • Most meg hagyják eljutni a frontig a nyugati cuccokat és ott csontozzák őket (szerintem ez már trollkodás)
  • Hónapok alatt foglalnak el területeket, most meg (mondom, még a mai napot nem olvastam) kivonulnak egy jókora területről úgy hogy a civil ukrán pick-upok nem érik utol a lassabb katonai teherautóikat az országutakon...
  • Aztán tegnap este, látszólag minden előzmény nélkül azt tették, amit minden jelentősebb foteltábornok várt hónapok óta (...hogy mit kaptam az asszonytól, hogy feküdjek már le, de hát úgy éjfél előtt hirtelen eltűnt jó pár fórumtárs aktivitása, no meg odaát az áram..., én meg vártam, hogy itt is megbillen-e az 50Hz-es frekvencia)

Túl gyakran nem akkor, nem ott, s nem úgy művelnek,ahogy arra számítanánk.

Hát mi folyik itt!?


Rájöttem a fondorlatjára!

A lényeg a kiszámíthatatlanság. Az felér akár egy-egy...fél haderővel.
Az ellen hogy készülsz?

Véleményem szerint.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Mennyire valós az, hogy ha az Orosz Föderáció területét ellenség lépi át, elvileg azonnal életbe lép valamiféle ("általános?") mozgósítás?

Mert ennek lenne értelme a mi miért történik kapcsán ...
Arra ott a hadsereg, minden szir-szarért nem hiszem, hogy mozgósításba kezdenének. Ha meg hirtelen akkora a baj, akkor pár taktikaival bárkit le tudnak lassítani, amíg első körbe behívnak egymillió embert, a másodikban még húszmilliót.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Mikor bebukott a muszka mobil hadviselés,írtam,hogy innentől jön a felorlo háború.Ki bírja tovább,az ukrán morál,vagy az orosz anyag? Őszintén szólva nem gondoltam,hogy az ukrán morál fogja 6 hónapig bírni.Azt meg végképp nem,hogy felorlik az orosz anyagot.
Muszka most bajban van.Ha bevezetik a hadiállapotot,az is belbajokat okoz,ha meg hadiállapot nélkül folytatva vereséget szenved,az is belpolitikai válságot okoz.
No,ezt hogy oldják meg?Melyik ujjukba harapnak?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 455
113
Valószínűleg minden harcra fogható erőt korábban délre irányítottak.
  • A két héttel ezelőtt megindított Ketszoni támadás elhitette az orosz vezetéssel, hogy ott mindent egy lapra tesznek fel az ukránok.
  • Ezért az oroszok az összes tartalékokat ide csoportosították.
  • Ezért mindenhol máshol csak a motiválatlan, harcolni nem akaró gyengébb erőket hagyták. Tartalékok nélkül. Így most nagy meglepetés és a pánik.

A Wágner és a lázadók így kevesek és utóbbiak csak saját földjüket, Donbaszt védik....

Valaki hazudott Putyinnak...
;)
Meglátjuk.
Már fél éve mindig a következő 2 hét lesz döntő... :)
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
Csizsov orosz uniós nagykövet elhagyja Brüsszelt

Csizsov orosz állandó EU-képviselő azt mondta, hamarosan elhagyja Brüsszelt, utódját nem nevezte meg​

Oroszország állandó képviselője az Európai Uniónál Vlagyimir Csizsov – RIA Novosti, 1920, 2022.09.12.

© RIA Novosti / Ilya Pitalev
Menj a médiabankhoz
Oroszország állandó képviselője az Európai Uniónál Vlagyimir Csizsov. Archív fotó
Olvassa el a ria.ru oldalt
BRÜSSZEL, szeptember 12. – RIA Novosti. Vlagyimir Csizsov orosz állandó európai uniós képviselő közölte, hogy a közeljövőben elhagyja Brüsszelt egy 17 évig tartó üzleti út befejezése miatt.

"Hamarosan indulok, üzleti utam véget ért. Már most kényelmetlen számomra, hogy az Oroszország és az EU közötti stratégiai partnerség élő emlékműveként viselkedjek" - mondta orosz újságíróknak Brüsszelben .
Utódot nem nevezett meg.

„Elmondhatom, hogy búcsúlátogatásaim során figyelmeztettem az európaiakat, hogy sokkal könnyebb hidakat felégetni, mint később újjáépíteni” – mondta Csizsov.
Szerinte az EU a világszíntéren "makacsul és tudatosan megtagadja az önálló szerepvállalást, amelyet stratégiai autonómiájáról beszélve már régóta különféle szájakon kinyilvánít".
„Most már mindenki megfeledkezett róla” – mondta Csizsov.
Elmondása szerint valójában az Európai Unió gyorsan " a NATO gazdasági függelékévé " válik. Megjegyezte, hogy "nem lesz visszatérés az Európai Unióval fenntartott korábbi kapcsolatokhoz".
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 292
44 896
113
Én teljesen össze vagyok zavarodva. Fogalmam sincs mi történik az orosz politikai térben, az orosz hadvezetésben és az ukrán harctereken. Hülyébbnél hülyébb nyilatkozatok az orosz politikai térfélen, az egyik szerint mozgósítani kell, másik szerint nem kell, az egyik szerint háborút kell hirdetni, a másik szerint maradjon ez a hadművelet. Közben fenyegetések szerdára, bejelentve, mint az árleszállítást. Az orosz hadvezetés mintha nem létezne. Igor Sztrelkov írja épp az imént: "(P.S. És Subedei Avatarja biztos? Különben talán a tuva lámák kicsit összezavarodtak és a nagy mongol parancsnok helyett valami ostoba és kapzsi akkori kínai tábornok lelke él miniszterünk testében, aki minden csatát elveszített és - csataterekről való menekülés közben - ló taposta?). Putyin gazdasági fórumokon osztja az igét, mintha most, mikor ég a ház, a szankciók hatása lenne a legfontosabb téma. A harctereken pedig mintha nem lenne ott orosz hadsereg. Szintén Sztrelkov idézi Andrej Morozov becenevén Murzot: "
Ukrajna "jelenlegi" fegyveres erői, csak ne nevess, sikeresen átkeltek a Szeverszkij-Donyecen Belogorovka közelében, az NM LPR 2. hadsereghadtestének oldalára mentve, szemben. a Szeverszk-Artemovszk autópályán, valamint a kubai kozákok és a luganszki tartalékosok szövetséges erőinek hátába, akik még mindig hősiesen védik a Krasznij Liman melletti erdészkunyhót. Éjszaka, a hangokból ítélve, hosszú Hersonban és Slobozhanshchinában töltött szünet után a "Haymarsy" ismét a luhanszki régióban dolgozott.

Izgalmas végjátékába érkezett az RF Fegyveres Erők vezérkara által kifogástalanul megtervezett akció, az ukrán fegyveres erők LPR területére csábítása.

Munkakörnyezet, stresszes."

Én, aki tetőtől talpig orosz párti vagyok, csak nézek ki a fejemből, mit is látok, mi is történik. Aztán lehet, hogy én vagyok vak. De van egy rossz előérzetem: ez egy nagyon profin megtervezett, megszervezett hadműveletek sorozata, amelyet nyilván amerikai stratégák irányításával hoztak össze az ukránok. Szinte minden helyen az ukránok támadnak! Nos várom a szerdát! Ha egyáltalán lesz szerda!
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Arra ott a hadsereg, minden szir-szarért nem hiszem, hogy mozgósításba kezdenének. Ha meg hirtelen akkora a baj, akkor pár taktikaival bárkit le tudnak lassítani, amíg első körbe behívnak egymillió embert, a másodikban még húszmilliót.
Amúgy a polgári lakosság harci kedvéről nem vagyok meggyőződve, hogy a toppon lenne, persze ez ugyanúgy igaz az usa-ra is.

Addig amég nem éri direkt és komoly támadás, ami feltüzeli a lakosságot,addig nehezen menne a sorozás, mint Ukrajnában....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Nem a hivatalos magyar politikáról beszéltem, bár elég sajnálatos, hogy hovatovább szövetségesek nélkül maradunk az EU-ban.
Igen, jól mondod, kontraproduktív Magyarország számára az ukránellenes uszítás, akár létünket is fenyegetheti, ezért alapvető érdekünk, a jószomszédi kapcsolat velük, ha győznek... és bajban ismerkszik meg a barát.
Meg is lepődtem, sokan mennyire azonosulnak az orosz érdekekkel, figyelmen kívül hagyva a sajátunkat is.
Kérlek menj ukrajnába, ha esetleg még nem lennél ott.
Úgy értem, élni.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 064
9 001
113
Ez igaz lenne?
Annyival egészíteném ki, hogy napokkal ezelőtt kérdeztem, hogy mi a helyzet az oroszországi sorozással, mert nekem ilyen infóim voltak, de itt azt mondták, hogy hülyeség...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
885
9 993
93
Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy az ukrán harkivi ellenoffenzíva következtében az orosz technikai veszteség óriási... Ja, amúgy hamarosan beküldöm, hogy az oroszok TOSZ 1-et is vesztettek (mondjuk már korábban is)... Nona, Mszta-SZ, Mszta-B, T-72, T-80, BMP-k, BTR-k, Grad, teherautók, stb...szép mennyiségben. Egészen "egzotikus" felhozatal... Ami érdekes, hogy az orosz szintnél (a háborúban) is gyengébben teljesítő orosz légierő próbált (gyenge) csapásokat intézni az ukránok ellen, de még így is szenvedett veszteséget... Itt egy megsemmisült Szu-30.
Itt meg (ettől függetlenül) egy Szu-34, ami a Krímben zuhant le...
Ez mi a franc?
További veszteségek (annyi van, hogy nem győzöm belinkelni...)
https://twitter.com/UAWeapons/status/1569347140035518466/photo/2
https://twitter.com/UAWeapons/status/1569288340041568258/photo/2
https://twitter.com/UAWeapons/status/1569058662869516289/photo/2
https://twitter.com/i/status/1569058019866021894
https://twitter.com/UAWeapons/status/1569057880027832327/photo/2
https://twitter.com/UAWeapons/status/1569043961771163652/photo/2
Az ukránok dolgozzák Herszont.
https://liveuamap.com/en/2022/12-september-explosions-audible-in-kherson
Robbanások Belgorodtól nem messze.
Ukrán dróncsapás egy orosz határállomásnál (3 sebesült)
(orosz v. ukrán?) tűzérségi csapás egy határállomásnál. (1 halott 4 sebesült)
Egyébiránt nem hiszem, hogy Luhanszkba betörnek teljesen az ukránok. Elfáradtak a kharkivi offenzívában résztvevő erők, és ha sikerülne is a darabokra szétesett orosz erőket szétverni ott, túlontúl megnyúlnának az utánpótlásvonalak, és nehezebb lenne szilárd állást foglalni...
Azt hogy az orosz légierő gyenge csapásokat végzett volna, se te sem én nem tudhatjuk ebben a pillanatban.
A Szu-30 roncs több mint fura, azért ami orral belevágódik a földbe, az elég gyorsan megy ahhoz hogy annak a farokrésze nem marad ép.
Szu-34 Krímben, talán baleset? Elég jó a típus mutatója, nem sok baleset volt vele. Nincs infó.
Su-25 - 99% pilótahiba. Fordulóban túlhúzta, átesett. Horthy István balesete lehetett hasonló a Héjával.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Annyival egészíteném ki, hogy napokkal ezelőtt kérdeztem, hogy mi a helyzet az oroszországi sorozással, mert nekem ilyen infóim voltak, de itt azt mondták, hogy hülyeség...
Néhány politikus és elemző elkezdte megkongatni a vészharangot, de ennél több még nem történt.
Egyébként milyen infókra gondolsz, mit hallottál?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 678
34 573
113
Én teljesen össze vagyok zavarodva. Fogalmam sincs mi történik az orosz politikai térben, az orosz hadvezetésben és az ukrán harctereken. Hülyébbnél hülyébb nyilatkozatok az orosz politikai térfélen, az egyik szerint mozgósítani kell, másik szerint nem kell, az egyik szerint háborút kell hirdetni, a másik szerint maradjon ez a hadművelet. Közben fenyegetések szerdára, bejelentve, mint az árleszállítást. Az orosz hadvezetés mintha nem létezne. Igor Sztrelkov írja épp az imént: "(P.S. És Subedei Avatarja biztos? Különben talán a tuva lámák kicsit összezavarodtak és a nagy mongol parancsnok helyett valami ostoba és kapzsi akkori kínai tábornok lelke él miniszterünk testében, aki minden csatát elveszített és - csataterekről való menekülés közben - ló taposta?). Putyin gazdasági fórumokon osztja az igét, mintha most, mikor ég a ház, a szankciók hatása lenne a legfontosabb téma. A harctereken pedig mintha nem lenne ott orosz hadsereg. Szintén Sztrelkov idézi Andrej Morozov becenevén Murzot: "
Ukrajna "jelenlegi" fegyveres erői, csak ne nevess, sikeresen átkeltek a Szeverszkij-Donyecen Belogorovka közelében, az NM LPR 2. hadsereghadtestének oldalára mentve, szemben. a Szeverszk-Artemovszk autópályán, valamint a kubai kozákok és a luganszki tartalékosok szövetséges erőinek hátába, akik még mindig hősiesen védik a Krasznij Liman melletti erdészkunyhót. Éjszaka, a hangokból ítélve, hosszú Hersonban és Slobozhanshchinában töltött szünet után a "Haymarsy" ismét a luhanszki régióban dolgozott.

Izgalmas végjátékába érkezett az RF Fegyveres Erők vezérkara által kifogástalanul megtervezett akció, az ukrán fegyveres erők LPR területére csábítása.

Munkakörnyezet, stresszes."

Én, aki tetőtől talpig orosz párti vagyok, csak nézek ki a fejemből, mit is látok, mi is történik. Aztán lehet, hogy én vagyok vak. De van egy rossz előérzetem: ez egy nagyon profin megtervezett, megszervezett hadműveletek sorozata, amelyet nyilván amerikai stratégák irányításával hoztak össze az ukránok. Szinte minden helyen az ukránok támadnak! Nos várom a szerdát! Ha egyáltalán lesz szerda!
A tervezést nato szinten (usa) csinálták és már linkeltem, hogy az amerikai magánhadsereg Academy zsoldosai is megjelentek, azt nem tudni milyen volt az arányuk.
Szerintem egyre nagyobb lesz a külföldi zsoldosok száma, mivel a kiképzett ukri állomány egyszerűen elfogyott, az újak kiképzése meg több hónapot vesz igénybe.
Az oroszoknak meg kell növelni az ott harcoló személyi állomány létszámát, jön a csecsen erősítés, kérdéses, hogy elegendő lesz-e? Mozgósítás is lehetőség, de vannak még tartalékaik, szóval én nem aggódnék értük.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Azt hogy az orosz légierő gyenge csapásokat végzett volna, se te sem én nem tudhatjuk ebben a pillanatban.
A Szu-30 roncs több mint fura, azért ami orral belevágódik a földbe, az elég gyorsan megy ahhoz hogy annak a farokrésze nem marad ép.
Szu-34 Krímben, talán baleset? Elég jó a típus mutatója, nem sok baleset volt vele. Nincs infó.
Su-25 - 99% pilótahiba. Fordulóban túlhúzta, átesett. Horthy István balesete lehetett hasonló a Héjával.
"Azt hogy az orosz légierő gyenge csapásokat végzett volna, se te sem én nem tudhatjuk ebben a pillanatban."
Haver, ezt onnan tudjuk, hogy a háború nem így alakult volna, ha lenne normális légiereje az oroszoknak... ;) Még ha nem is kizárható, hogy van tartalék benne, vagy tartogatják, nem tartom valószínűnek, hogy 180 fokot venne a dolog.