[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 994
16 182
113
Az oroszok a világháborúban "Oroszország anyácskáért" harcoltak. Most? Ráadásul az ellen nagyobb haderő (mozgósítás), lassan jobban felszerelt és képzettebb. Az atomarzenál meg nem bevethető, mert nincs normális ember, aki kiirtaná a világot. Nem biztos, hogy nem hagyják abba (=vesztenek).
Ha így halad, eszkalálódik a helyzet - ismét "Oroszország anyácskáért" fognak harcolni, ez nekünk nem jó ómen.

Viszont véleményem továbbra is az, hogy a hosszabb időre tervezett konfliktusnál negyedévet, évet véve figyelembe akár pár +- 100 km-es frontvonal kilengés nem lényeges, ebből nem lehet megjósolni a végeredményt...
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
Die Welt: Olaf Scholz német kancellár felbosszantotta az Egyesült Államokat.

2022-09-15 15:38

Olaf Scholz német kancellár kijelentése arról, hogy nem hajlandó bizonyos típusú katonai felszereléseket szállítani Ukrajnának, feldühítette az Egyesült Államokat – írja a Die Welt.

“Az amerikai türelem véget ért: Berlin hosszú időn keresztül az USA-val azonos szintű fegyverellátás narratívája mögé bújt” – írja a kiadvány.


A cikk megjegyzi, hogy a Joe Biden-kormányzat szemében Scholz határozatlan irányvonala nem csupán stiláris különbség,

WASHINGTON MOST MÁR MEGKÉRDŐJELEZI A NÉMET KANCELLÁR KIJEV IRÁNTI ELVI LOJALITÁSÁT.
Újságírók úgy vélik, hogy Németország csak amerikai nyomásra egyezett bele, hogy nehézfegyvereket, majd több rakétavetőt adjon át Ukrajnának. Legutóbb a kancellár azt mondta, hogy a német hatóságok nem szállítanak gyalogsági harcjárműveket és harckocsikat, ahogy az USA sem teszi ezt – állapították meg a cikk szerzői.

Nagyon sajnálatos! De majd, Scholz korrigál és akkor álmos joe megsimogatja a buksiját.
:oops:;)
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
184
1 074
93
Mennyiségi és nem minőségi összehasonlítás volt.
Demkó azon kevés szakértők közé tartozik, akik például jártak Ukrajnában, ismerik az ukrán mozgatórugókat.


Demkó az egyik legjobb szakértő az országban szvsz.
azért nekem rendesen kikerekedett a szemem, mikor multkor a Tranzit-on volt a közös beszélgetésük Robert C. Castel-al (ide is be volt rakva a video) és abban volt egy olyan kijelentése hogy "dehogy volt 11-12 000 halott 2014 - óta aDonbass-i harcokban , ez egy orosz propaganda jó persze voltak áldozatok, de ez csak ilyen 1-200-as nagyságrend volt maximum"
Most akkor az EBESZ jelentés volt hazugság, vagy amit én olvastam az egy hamis jelentés volt, vagy mi az igazság?
Ha valakinek van erről pontos infója (link) megoszthatná velem, velünk, merthogy olyan határozottan tette ezt a kijelentést csak néztem
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 599
47 941
113

Erőteljes rakétatámadás a Krivoy Rog hidraulikus szerkezetei ellen (FOTÓ)​


Erőteljes rakétacsapást mértek a Krivoj Rog hidraulikus szerkezeteire.

A becsapódás helyéről füstoszlop emelkedett ki.

A helyi hatóságok arra kérik a város lakóit, hogy maradjanak menhelyen.


Источник: https://rusvesna.su/news/1663251433
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 187
36 876
113
azért nekem rendesen kikerekedett a szemem, mikor multkor a Tranzit-on volt a közös beszélgetésük Robert C. Castel-al (ide is be volt rakva a video) és abban volt egy olyan kijelentése hogy "dehogy volt 11-12 000 halott 2014 - óta aDonbass-i harcokban , ez egy orosz propaganda jó persze voltak áldozatok, de ez csak ilyen 1-200-as nagyságrend volt maximum"
Most akkor az EBESZ jelentés volt hazugság, vagy amit én olvastam az egy hamis jelentés volt, vagy mi az igazság?
Ha valakinek van erről pontos infója (link) megoszthatná velem, velünk, merthogy olyan határozottan tette ezt a kijelentést csak néztem
14 ezer donbasszi orosz áldozatról beszélnek az oroszok 2014 óta.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 599
47 941
113

Német gepárdok oszlopát vették észre Romániában Ukrajna irányában​


2022. szeptember 15., 16:44 - Közhírszolgálat - OSN
Ukrajna felé vezető úton német páncélozott járművekből álló oszlopot vettek észre, köztük Gepard légvédelmi rendszerekkel . A "Katonai megfigyelő" Telegram csatorna ír erről.

A közzétett felvételen látható, hogyan halad a konvoj a román úton.

Emlékeztetünk arra, hogy Olaf Scholz német kancellár augusztus végén ígéretet tett arra, hogy a következő hetekben-hónapokban egy adag modern fegyvert szállít Kijevnek. Légvédelmi és UAV rendszereket kellett volna tartalmaznia.

Korábban a Public News Service arról számolt be, hogy a Die Welt német újság olvasói keményen reagáltak Kijev tankok iránti keresletére.

"Elegem van Ukrajna hívásaiból, országunk szétesik" - írta a Die Welt egyik olvasója. Erről bővebben anyagunkban olvashat .

 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
azért nekem rendesen kikerekedett a szemem, mikor multkor a Tranzit-on volt a közös beszélgetésük Robert C. Castel-al (ide is be volt rakva a video) és abban volt egy olyan kijelentése hogy "dehogy volt 11-12 000 halott 2014 - óta aDonbass-i harcokban , ez egy orosz propaganda jó persze voltak áldozatok, de ez csak ilyen 1-200-as nagyságrend volt maximum"
Most akkor az EBESZ jelentés volt hazugság, vagy amit én olvastam az egy hamis jelentés volt, vagy mi az igazság?
Ha valakinek van erről pontos infója (link) megoszthatná velem, velünk, merthogy olyan határozottan tette ezt a kijelentést csak néztem
Én is meghallgattam azt a beszélgetést. Nem tudom miért/mire mondta.

Az ENSZ adatai 2021 január 31-el bezárólag:
"Since the beginning of the conflict, OHCHR has recorded a total of 3,375 conflict-related civilian deaths. The number of injured civilians is estimated to exceed 7,000."
3375 halott és kb. 7000 sebesült.

A körül van vita, hogy a civil áldozatok számát mikortól számolják. Például más a szám, ha 2014 áprilisától nézzük (leszűkítve Donyeck és Luhanszk oblasztra), vagy már a majdan eseményeitől (ott voltak halálos áldozatok a téren kívül is, pl. voltak pro-orosz megmozdulások is) és az ország más területein elkövetett atrocitások halálos áldozatait is ide kell e számolni (pl. Odessza).
Én szerintem Demkó száma arra vonatkozhatott, hogy hány orosz nemzetiségűt ölhettek meg azért, mert orosz (ugye egy orosz érv/vád a népirtásra való hivatkozás) - mivel feltételezem, hogy tisztában van az ENSZ jelentésével -, de ez csak egy tipp a részemről.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Meglátjuk. Az EU gazdasága hatalmas. Egy ekkora fizetőképes piac kiszolgálásáért verseny fog indulni.
nem, nem fog. Lepkefing. Ami bármikor lenyúlhatja a pénzed, befektetésed.
Szóval mondanak majd egy árat. Ami amúgy nem lesz alacsonyabb mint most.
És az eu ennyiért kap akkor, ha van felesleg.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 757
9 108
113
nem, nem fog. Lepkefing. Ami bármikor lenyúlhatja a pénzed, befektetésed.
Szóval mondanak majd egy árat. Ami amúgy nem lesz alacsonyabb mint most.
És az eu ennyiért kap akkor, ha van felesleg.
Az ami most van csak egy piaci zavar ami el fog múlni hamar, mert még a kitermelőknek sem jó.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 022
2 897
113
Ez nem hit kérdése. A Moszkvai csata után már nem az volt a kérdés, hogy ki nyer, hanem, hogy mikor.
Azért szerintem ezt árnyalják a történelem korábbi eseményei… 1917 Breszt Litovszk, 1856 Krím, 1919 lengyel szovjet háború. Az oroszok sose voltak legyőzhetetlenek. Csak jó volt a PR uk a második vh után
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 084
24 459
113
Demkó:
„A harkivi offenzívával bizonyítottan 6000 felé került a megsemmisített orosz eszközök száma. Érdemes böngészni – egyrészt látszik az, hogy a mai orosz hadsereg jórészt a szovjet hadsereg – fejlesztésekkel, drónokkal igaz, de azért többségében elavult eszköztárral.

Ez a 6000 eszköz nagyon durván a teljes, 1990 előtt 150 000-res egykori Magyar Néphadsereg eszköztárának felel meg, van ahol kevesebb, van ahol több. Van még bőven az oroszoknak, »van másik«, de ez akkor is irtózatos veszteség – a halottak és sebesültek száma pedig közelít egy »Don-kanyarhoz«

Az ukrán eszközveszteség a fontosabb kategóriákban az orosz harmada lehet, de halottban és sebesültben annyi vagy több, mint az orosz."

Demkó úr vajon matematikus?
https://coub.com/view/1iotzc

Veszett ott több is mint az orosz harmada, nem kell a "wishful thinking expertise"
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 599
47 941
113
Természetes hogy így látod, hiszen telibeszopod a Nagyorosz propagandát.
Érdeke annak, hogy ilyesmit terjessz, te pedig a Nagyorosz megszálás idejéből fennmaradt agymosás áldozataként ezen pörögsz majd életed végéig.

Áldozata vagy azoknak, akik apáidat ölték és büszkén, tisztánlátásnak gondolod, amire utasítanak.
Mintha ez a topic az orosz-ukrán konfliktusról szólna, és nam egymás sértegetéséről alpári stílusban. És aztán te mélktatlankodsz, ha hasonló választ küld az illető. Van itt néhány fórumozó, aki mórikálja magát, de még egyetlen releváns hírt, kerek, alapos elemzést nem hozott. Teljesen fölöslegeswek. Bár lehet, hogy a frusztrált énjüket itt élik ki, s az végül is nekik hasznos.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azért szerintem ezt árnyalják a történelem korábbi eseményei… 1917 Breszt Litovszk, 1856 Krím, 1919 lengyel szovjet háború. Az oroszok sose voltak legyőzhetetlenek. Csak jó volt a PR uk a második vh után
senki sem mondta, hogy az oroszok legyőzhetetlenek. csak itt egy konkrét eseményről beszélünk. Ez a konkrét esemény meg, egyértelmű. MIre az LL számítani kezdett, már túl vagyunk Kurkszon.