[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
Szeptember 1.
Jenakijevoban folytatodott az ukrán népirtás . 18+

l1DlEMhiRag.jpg

3TbfiFpTP20.jpg

tNO9IRWcX0Y.jpg

NNFgqN-qg2c.jpg

lS-EWbpnnWk.jpg

mxk5kdS-Vo4.jpg

rMZRTWt543A.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
Egy civil férfi sérulései a fehér foszfortol Sahtyerszkben
http://vk.com/strelkov_info?z=photo-57424472_338031370%2Fwall-57424472_15473
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Babay ‏@ Truth_Seeker_11

"The new prosecutor that Ukraine appointed to Crimea. In an alternate universe they still consider it theirs."
BwfIrLRCQAE8sEi.jpg


Én inkább neki szavaznám meg a Krímet ...sőt még Kijevet is.
10501838_570853246360014_3436582540660439977_n.jpg

...Budapestet meg Brüsszelt is. :)

Tőkéletes munkahely! Semmi meló és egy rakás pénz. Csodálatos! Nekem miért nincs ekkora mázlim?
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
boki: "Augusztus 30-án jelent meg róla friss kép (be is raktam a topikba)"

Kösz a friss fotót, már egy ideje egy róluk készült photoshopos poszter a Windows hátterem, örülök, hogy egyben van Sztrelkov, még ha a Putyin-kegyvesztés nem is a legjobb fejlemény.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
<blockquote rel="zeal">Babay ‏@ Truth_Seeker_11

"The new prosecutor that Ukraine appointed to Crimea. In an alternate universe they still consider it theirs."
BwfIrLRCQAE8sEi.jpg


Én inkább neki szavaznám meg a Krímet ...sőt még Kijevet is.
10501838_570853246360014_3436582540660439977_n.jpg

...Budapestet meg Brüsszelt is. :)

Tőkéletes munkahely! Semmi meló és egy rakás pénz. Csodálatos! Nekem miért nincs ekkora mázlim?
</blockquote>

Ha úgy néznél ki, mint Natalia, szerintem neked is kerülne valami zsíros meló (vagy gazdag férj).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
<blockquote>Egyébként a hírek szerint osszebalhézott Putyinékkal azért kellett távoznia.

Min balhéztak össze? Félresikerült akciói voltak, vagy nem egyezett a "merre tovább"?</blockquote>

Sztrelkov orosz békefentartokat akart Kelet-Ukrajnába, tehát az orosz csapatok bevonulását. Putyinék ezt nem támogatták, erre Sztrelkov kritizálta az orosz vezetést.Választania kellett, vagy lemond vagy nem kapnak támogatást(segélyeket, loszert, utánpotlást....stb) az onvédelmi erok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 998
113
Van ez így, de legalább nem hagyta szarban az embereit. Nem tudom ki váltotta, de az sem tűnik hülyének, elnézve a jelenlegi szaki sikereket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
Vlagyimír Kononov van Strelkov helyett - védelmi miniszter

85_tn.jpg


Zaharcsenko meg miniszterelnok.

Mindketten ukránok, tehát helyiek. Strelkov és Borodaj orosz állampolgárok voltak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
Psaki ismét nyilatkozott:

Az USA fuggetlen forrásbol nem tudja megerosíteni , hogy reguláris orosz csapatok vannak Ukrajnában.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Újabb csemege:
https://www.youtube.com/watch?v=Uisl4gqfIl0
Természetesen orosz katonák láthatóak a videón, természetesen Ukrajnában (ahhoz képest eléggé békeidős lődörgésnek tűnik a dolog), de ha egy ukrán állít valamit, akkor az egészen biztosan úgy is van. :DDD

Ez az útjelző tábla erősíti meg állítólag, hogy a videó az amúgy nem éppen szakasz méretű csapatról valóban Ukrajnában készült:
C38ZWmFW.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
<blockquote rel="boki">Psaki ismét nyilatkozott:

Az USA fuggetlen forrásbol nem tudja megerosíteni , hogy reguláris orosz csapatok vannak Ukrajnában.

Ha Psaki ezt mondja, akkor mégiscsak bementek az oroszok.</blockquote>

Orosz onkéntesek mindig jonnek és nem biciglin.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Ma voltam Nyíregyházán. Ismerősömet kérdeztem az ukrán lakásvásárlásokról. Azt mondta, hogy létezik a jelenség, magyarok (kárpátaljai) és ukránok egyaránt veszik a városban a lakásokat. Ő is meghirdette most, hátha megveszik,, mert nagyon felpörgött a piac.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Tizenöt ukrán katona halt meg egy nap alatt
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/09/02/tizenot-ukran-katona-halt-meg-egy-nap-alatt/

Meghalhatott az ukrán nacionalisták egyik vezéralakja. Egymásnak ellentmondó hírek jelentek meg arról, hogy a Jobb Szektor vezére Ilovajszk alatt egy aknatámadásban halálos sebet kapott.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/09/02/meghalhatott-az-ukran-nacionalistak-egyik-vezeralakja/

<b>A CNN-en beszélt Putyin tanácsadója Ukrajnának szállított magyar tankokról</b>
Vjacseszlav Nikonov szerint Amerika kérte fel Magyarországot, hogy segítse ki a szomszéd államot.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/09/02/a-cnn-en-beszelt-putyin-tanacsadoja-ukrajnanak-szallitott-magyar-tankokrol/


Dél-Donbassz területén az elkövetkezendő napokban a népköztársasági erők nem terveznek átfogó támadást.
http://balrad.wordpress.com/2014/09/02/fronthelyzet-ujoroszorszagban/