[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Döbbenet a mai gyenge identitású, vallástalan, neveletlen, műveletlen, fegyelmezetlen tömegből milyen hamar lesz emberi mivoltából kifordult szadista, amikor azt hiszi következmények nélkül kegyetlenkedhet. Illetve eddig is így volt, csak ami plusz hányinger, hogy élőben jön minden a neten, és az egyelőre otthon ülő torz lelkek azon örömködnek, hogy miként kínozzák és gyilkolják az "orkokat" vagy a "hoholokat" (vagy azerieket, örményeket stb). Sosem tudtam elképzelni, hogy egyeseknek miként okoz konkrétan örömet más emberek megalázását vagy megbüntetését nézni.
Szerintem nem a filmek tehetnek semmiről. Ha nem látnánk a háború borzalmait, attól azok még léteznének. A probléma ott van, hogy hogyan nézi valaki ezeket a filmeket? Mint egy focimeccset? Sokan így tesznek, gondolom azok is, akik állandóan taktikai nukiznának. Számukra érthetetlen, Putyin edző miért nem cseréli be a csapatba ezt a csodacsatárt. De, lehet látni a filmekben a gonosz hódítot, a hazáját védő harcost, meg a mérhetetlen pusztítást.... Az a lényeg, hogy ki milyen indíttatásból néz agy rak mások elé gyomorforgató felvételeket. Én pld. szeretném, ha ebből az jönne ki, hogyha mindenki beleélné magát a helyzetbe. Mi lenne, ha Ő vagy a fia, anyja is lehetne a elvételeken... De, ehhez kell némi intelligencia is, ami sokakban nincs meg. Na Őket én is veszélyesnek tartom, mert be lehet pillanatok alatt ugratni az ilyeneket egy háború támogatásába. 14-ben hányan támogatták a háborút? Sokan. 18-ban meg már mindenki megcsömörlött tőle. De ezek a tapasztalatok régiek. Vannak hazai, újabb, borzalmas példák. Évekig dolgoztak azok, akiknek volt elég pénz a kezében hozzá, hogy megosszák a társadalmunkat és ma már szinte senki se akarjon a másik féllel beszélni. (Nemhogy vitatkozni.) Van itt is már annyi gyűlölet, elég lenne egy nagyobb szikra a polgárháborúhoz. És erre jók ezek a filmek. Közelebb hozzák a történéseket, bár mi még nem halljuk az ágyúk dörgését...Még van esélyünk eldönteti, tényleg azok a jó európai vezetők, akik képesek lennének lerombolni országokat???
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and Ember
K

Kopi2000

Guest
Zagyválsz össze vissza de hol van ezen a videón bármilyen arra mutató jel, fegyverzet, katona hogy ne civilek lettek volna, annyi eszed nincs hogy a videó leírását lefordítsd akkor nem beszélnél belüket hazahúzókról.
Ilyenkor szokta volt mondani "Molni", hogy ne egyelemes mintából vonj le következtetést!

Na ez volt a civil járművek evolúciója az orosz oldalon:

1. Invázió kezdete: nuku civil jármű.

2. A megszállás előre haladása: veszteségek pótlására mindenféle civil jármű, nagy "Z" jelzéssel.

3. a drónok és egyéb azonosítás elleni védelem: sok a civil jármű, minden katonai megkülönböztető jelzés nélkül.

Erről a folyamatról, fél év alatt 100-as nagyságrendben kerültek fel videók a netre...

De azért ne maradjunk katonai videók nélkül sem. Az ukránok zavartalanul, kvázi mint egy gyakorlaton, úgy gyűjtik össze az elhagyott technikát. A


 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant
K

Kopi2000

Guest
A-Z-ig üzenem, minden oroszpárti fórumozónak (Auréltól, Emberen keresztül Ursuláig, "Z" betűs nem jut az eszembe), hogy akik képesek elhinni az alább leírtakat "Ember" fórumtárs tollából, azok nézessenek magukba....mert totálisan torz képük van a világról... Főleg arról, amiben vélhetően valóságos személyként élnek...

"...A különbség most pusztán annyi, hogy a zsidók helyett az orosz emberek dehumanizálása és az orosz kultúra eltörlése zajlik. Tudvalevő, hogy a náci propaganda még 1945 márciusában is a végső győzelemről tudósított, tehát amíg a fegyver-ipari komplexum által hatalomban tartott Zelenszkijt el nem zavarja a nép, addig a realitásokat abszolút nélkülöző híradásokat olvashatunk ebből a forrásból...."

"....Putyin ezzel szemben stabil, és koherens, a saját logikája szerint a beszédéből is láthatóan azonosul a mondandójával. Bárki mutasson nekem egy hasonlóan átfogó beszédet a nyugati oldaltól, mert én még nem láttam. Biden, von der Leyen, Scholz, Truss és a kis atlantista országok vezetői egyértelműen a fasorban nincsenek politikai víziót illetően. Az ő esélyük, hogy egész egyszerűen a legtöbb ember egy fél órát sem szán az orosz álláspont megismerésére, és beveszi, hogy Putyin egy zavarodott diktátor...."

Imádott Putyinotok és a nyugat-európai i vezetők között van azért annyi (tudom, ez nektek csak egy hangyányi) különbség, hogy EU-s vezetők nem szokták emberek százezreit megölni, megsebesíteni és földönfutóvá tenni. Most is kitudja hány millió ukrán menekültet fogadott be az EU, akik a háború elől menekültek. Imádott Putyinotok lelkén, ha lenne neki, már biztosan több, mint százezer ember élete szárad, csak a legutolsó fél é alatt.... De én a Ti imádottatokat megvetem, embertelen szocio- és pszihopata embernek látom. És vele együtt azokról is megvan a véleményem, csak nem írom le, mert kitiltanának, akik ennyi ocsmányság után, mindennap itt is rendszeresen tapsolnak neki... Nem tudom mit szólnátok akkor, ha beköszönne az udvarotokba is egy 152-es "tavaris"-i malac????

De, most se maradjunk filmek nélkül...

Herszonnál hadizsákmány lett ebből is. Ezután már a ruszkik seggét TOS-sa…



 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 399
113
Hmmm... Az ország egyik megyéjének 42, a másiknak 28 % - a idegen megszállás alatt... A többi lófasz, de azért a betolakodók onnan is TAKARODJANAK !!!

Viszont az ukrán támad.

Hohol DRG rakétacsapás alatt


Donbass felé. Emlékeztek, Putyin korábban mondta; "Még el sem kezdtünk semmit"


"Nem tudom pontosan, mi folyik itt, de valamiféle gyalogsági harc, majd az orosz tüzérség fújja ki a szart az ukri lövészárokból"


Akkor hogy a faszomba vesztettek vagy 500 tankot?
Ez nem lehet igaz! :D 0.49nél csőrös ZIL!
0.16nál egy kibaszott nagy hómaró. amúgy az egész sincs egy hadosztálynyi felszerelés.


Több hét alatt összeollózott szállítmányok fős állapotú harckocsik vwgyesen, IMR műszaki gépek, ötven éves teherautók.

Ez kb. 2-3 napi vesztesége a ruszkinak.
A régi elhasználódott kacatok üzemeltetése kínszenvedés. Gondolom, néhány óra után javítani kellene őket megint.

De propaganda fogásnak jó, álmodozóknak, hívőknek, laikusoknak el lehet adni, hogy végtelen mennyiségben özönlik a hadianyagot a frontra.

Az eredmény meg megint elmarad.

Északon az ukránok beléptek Luhanszk megyébe, folytatják a támadást kelet felé.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
412
1 083
93
Pl az, amikor fikáztátok az oroszokat csernobilnál, hogy annyira hülyßk, hogy nem tudják, hogy sugárzik.
Meg még van vagy 1000 ilyen eset az emúlt sok-sok hónapban.
Tudom-tudom, nem te mobdtad, idézzem be, stb stb lesz a válasz.
Na mind1, igazából lényegtelen.
Imádom, ahogyan megtört a morálotok... és vannak akik ténylegesen (még) távolabb mozdultak a valóságtól, hogy egyeztethessétek azt a délibábhoz, amt világképnek hívtok.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 590
16 200
113
A migráció -még- nem térdeltette le teljesen a zeu-t, de 1-2 évtized múlva emiatt már esélye sem lesz a régi viszonyok megközelítő visszaállítására sem.
Évtized?! Ha nem válik ki az Eu az usa érdekszférájából, 10 hónap múlva harmadik világbeli miliő lesz pár isztánnal meghintve. 10x annyi a gáz ára az eu-ban, mint az usában...Ford, GM röhöghet, Vw, Daimler megy a lecsóba mindenestől. :( De majd pár imbecilis ezen is kuncogni fog. Még.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 013
83 112
113
Két dolgot kell megérteni ezzel a háborúval kapcsolatban:
-Az oroszok "bénázása", a miért ennyi miért ilyen törvényekhez ragaszkodóan, lassan, stb. az nem az EUnak és az angolszászoknak szól, hanem Kínának, Indiának, stb. jövendő ázsiai szövetségeseiknek, keleti szomszédaiknak szól, akik történelmük során, ha nem lázadás, országukba való betörés okán háborúztak, akkor mindig alapos indokkal indítottak háborút. Ugyanis Kínának, Indiának eladni "Ukrajnát" csak törvényes módon, felépített jogi alapok mögül lehetséges.
-Ukrajna ellenben, ha megfigyeltétek arra épít, ami az angolszászok és az EU körében "érték": áldozati póz, gonosz agresszor megtámadta a szegény Ukrajnát, szenvedő civilek, demokrácia, miközben dugdossa a nácijait, a média csak az orosz hülyeségeket, pl. Bucsa szajkózza, miközben eldugja a saját kegyetlenkedéseit, de ha kiderül, egyelőre ugyanúgy elnézik neki az ellenség kínzását, ahogy az azerieknek is az örmények lemészárlását, mert a nyugat morális alapon, sajat érdekei szerint dönt arról, hogy ki a gonosz. Elnézik neki a civilek lövését, miközben az ő civiljeiket ért találatokat felnagyítják.

A háborúnak akkor lesz vége, ha Kína és India beáll az oroszok mellé, vagy kiderül Ukrajnáról a médiában az, hogy ez a demokratikus mintaország meztelen, és csupán csak jó hangosan, egy szál pöccsel veri a demokratikus zongorát. Amint ez lejön a nyugatnak, és ha fáznak, leáll az ipar, akkor le fog jönni, és lehet az is elég lesz az oroszoknak, na meg a novemberi félidős, hogy Kína és India nélkül is véget vessen a náci ukrán rezsimnek.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 416
4 479
113
Évtized?! Ha nem válik ki az Eu az usa érdekszférájából, 10 hónap múlva harmadik világbeli miliő lesz pár isztánnal meghintve. 10x annyi a gáz ára az eu-ban, mint az usában...Ford, GM röhöghet, Vw, Daimler megy a lecsóba mindenestől. :( De majd pár imbecilis ezen is kuncogni fog. Még.
A gaz ara osszeomlott, annyi mint tavaly ilyenkor. Pedig akkor meg nem is volt haboru.

Megfagyni mer nem fogunk ezt mar elengedtetek. Most ugy tunik az EU gazdasaga se fekszik meg. Nincs hova hatralni.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
A gaz ara osszeomlott, annyi mint tavaly ilyenkor. Pedig akkor meg nem is volt haboru.

Megfagyni mer nem fogunk ezt mar elengedtetek. Most ugy tunik az EU gazdasaga se fekszik meg. Nincs hova hatralni.
Tudom, hogy fogyatékos vagy de hátha a gondozód el tudja neked magyarázni ezt a TTF ábrát.
Nyittasd meg vele! :rolleyes:
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 391
45 904
113
A-Z-ig üzenem, minden oroszpárti fórumozónak (Auréltól, Emberen keresztül Ursuláig, "Z" betűs nem jut az eszembe), hogy akik képesek elhinni az alább leírtakat "Ember" fórumtárs tollából, azok nézessenek magukba....mert totálisan torz képük van a világról... Főleg arról, amiben vélhetően valóságos személyként élnek...

"...A különbség most pusztán annyi, hogy a zsidók helyett az orosz emberek dehumanizálása és az orosz kultúra eltörlése zajlik. Tudvalevő, hogy a náci propaganda még 1945 márciusában is a végső győzelemről tudósított, tehát amíg a fegyver-ipari komplexum által hatalomban tartott Zelenszkijt el nem zavarja a nép, addig a realitásokat abszolút nélkülöző híradásokat olvashatunk ebből a forrásból...."

"....Putyin ezzel szemben stabil, és koherens, a saját logikája szerint a beszédéből is láthatóan azonosul a mondandójával. Bárki mutasson nekem egy hasonlóan átfogó beszédet a nyugati oldaltól, mert én még nem láttam. Biden, von der Leyen, Scholz, Truss és a kis atlantista országok vezetői egyértelműen a fasorban nincsenek politikai víziót illetően. Az ő esélyük, hogy egész egyszerűen a legtöbb ember egy fél órát sem szán az orosz álláspont megismerésére, és beveszi, hogy Putyin egy zavarodott diktátor...."

Imádott Putyinotok és a nyugat-európai i vezetők között van azért annyi (tudom, ez nektek csak egy hangyányi) különbség, hogy EU-s vezetők nem szokták emberek százezreit megölni, megsebesíteni és földönfutóvá tenni. Most is kitudja hány millió ukrán menekültet fogadott be az EU, akik a háború elől menekültek. Imádott Putyinotok lelkén, ha lenne neki, már biztosan több, mint százezer ember élete szárad, csak a legutolsó fél é alatt.... De én a Ti imádottatokat megvetem, embertelen szocio- és pszihopata embernek látom. És vele együtt azokról is megvan a véleményem, csak nem írom le, mert kitiltanának, akik ennyi ocsmányság után, mindennap itt is rendszeresen tapsolnak neki... Nem tudom mit szólnátok akkor, ha beköszönne az udvarotokba is egy 152-es "tavaris"-i malac????

De, most se maradjunk filmek nélkül...

Herszonnál hadizsákmány lett ebből is. Ezután már a ruszkik seggét TOS-sa…



Szerintem veled van valami súlyos lelki baj. Aki azt állítja, hogy a másiknak "totálisan torz képe van a világról", az vindikálja magának azt az álláspontot, hogy ő látja helyesen a dolgokat. Arra meg végképp nincs kompetenciád, hogy a "valóságos személyként" élő kommentelő társaidról ilyen őrült baromságot kijelents. Én ezt kikérem magamnak! Nem akartalak megsérteni, de ez az "istenkedés" súlyos személyiségtorzulásról árulkodik, miközben a betett anyagaidban tobzódz a rombolás felett érzett élvezkedésben. Arról nem szólva, hogy a gondolkodásod színvonala sem veri a csúcsokat, arra nem vagy képes, hogy belásd, ahány ember, annyi világ. Ezek a világlátások együtt adnak ki valamiféle tárgyilagossághoz közelítő képet, de ez is csak közelít hozzá. Szóval hátrébb az agarakkal, nincs sem intellektuális, sem erkölcsi alapod arra, hogy te másokat elítélj!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 013
83 112
113
Az oroszok, lásd az áram kiütését legutóbb, vagy Kijevet első nap, így nyomják:

"A háború mindig a megtévesztés útját követi. Ha képes vagy megtenni valamit, tégy úgy, mintha nem lennél rá képes; ha valamit alkalmazol, tégy úgy, mintha nem alkalmaznád; ha közel vagy, tégy úgy, mintha távol lennél; ha távol vagy, tégy úgy, mintha közel lennél."
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 686
8 688
113
Két dolgot kell megérteni ezzel a háborúval kapcsolatban:
-Az oroszok "bénázása", a miért ennyi miért ilyen törvényekhez ragaszkodóan, lassan, stb. az nem az EUnak és az angolszászoknak szól, hanem Kínának, Indiának, stb. jövendő ázsiai szövetségeseiknek, keleti szomszédaiknak szól, akik történelmük során, ha nem lázadás, országukba való betörés okán háborúztak, akkor mindig alapos indokkal indítottak háborút. Ugyanis Kínának, Indiának eladni "Ukrajnát" csak törvényes módon, felépített jogi alapok mögül lehetséges.
-Ukrajna ellenben, ha megfigyeltétek arra épít, ami az angolszászok és az EU körében "érték": áldozati póz, gonosz agresszor megtámadta a szegény Ukrajnát, szenvedő civilek, demokrácia, miközben dugdossa a nácijait, a média csak az orosz hülyeségeket, pl. Bucsa szajkózza, miközben eldugja a saját kegyetlenkedéseit, de ha kiderül, egyelőre ugyanúgy elnézik neki az ellenség kínzását, ahogy az azerieknek is az örmények lemészárlását, mert a nyugat morális alapon, sajat érdekei szerint dönt arról, hogy ki a gonosz. Elnézik neki a civilek lövését, miközben az ő civiljeiket ért találatokat felnagyítják.

A háborúnak akkor lesz vége, ha Kína és India beáll az oroszok mellé, vagy kiderül Ukrajnáról a médiában az, hogy ez a demokratikus mintaország meztelen, és csupán csak jó hangosan, egy szál pöccsel veri a demokratikus zongorát. Amint ez lejön a nyugatnak, és ha fáznak, leáll az ipar, akkor le fog jönni, és lehet az is elég lesz az oroszoknak, na meg a novemberi félidős, hogy Kína és India nélkül is véget vessen a náci ukrán rezsimnek.
Egyetlen okot se látok hogy Kína vagy India miért állna be Oroszország mögé. A nyugati kapcsolatok mindkét országnak fontosabbak mint az orosz.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 391
45 904
113
Egy hozzászólótól. Hogy az "istenkedők" is lássák, az orosz emberek is értelmesen gondolkodnak a kialakult helyzetről és a megoldásáról:

"A megfelelő szavak és nagyon jól markáns ok-okozati összefüggések!Ahhoz, hogy egy ország erős legyen, nem lehet benne érinthetetlen.A trollok lazíthatnak. Mindazonáltal semmi konkrétat nem mondanak a probléma lényegéről, sem Oroszország meglepően óvatos hozzáállásáról az ellenség kritikus infrastruktúrájához, sem az Ukrov-hadsereg idegen fegyverekkel és lőszerekkel való akadálytalan ellátásáról, sem a szabad mozgásról. hadoszlopaik a hadműveleti színtéren keresztül. Addig ismétlem ezt a bejegyzést, amíg jobb változást nem látok elöl és hátul. Most megpróbálom érzelmek nélkül, sőt. Február 24-én hirdették ki az NWO céljait: az emberek védelmét, Ukrajna demilitarizálását és denacifikálását, amelyet Oroszország lakosságának túlnyomó többsége támogatott. Hét hónapja az ukrov hadsereg „demilitarizálása” pedig létszámának megduplázódásához vezetett, NATO gyakorlótereken képezték ki és tanulták meg a harcot, nyugati fegyverekkel felszerelkezve, benőtt idegen zsoldosokkal és minden fronton magához ragadta a kezdeményezést. Kiderült, hogy a Honvédelmi Minisztériumunk nemhogy nem tudja, hogyan támadja meg az ellenséget, de még meg is védi magát! Nehéz elhinni, hogy az MO tábornokai nem ismerik a harci szabályzatot. Nagyon szeretnék tévedni, de az ukránok teljes dominanciájának kísérteties érzése van a levegőben, a földön, a közlekedésben és az átkelőhelyeken; dominálnak a konfrontáció minden területén, a média munkájában, a harcok hetedik hónapjától pedig a hadműveletek tervezésében, a harci koherenciában is. Katonai tudósítók, internetes hálózatok és még talkshow-k is megfulladnak a tanácstalanságtól, és a főparancsnokunk "szünetet tart". Vlagyimir Vlagyimirovics, kedves ön, a miénk, ez az abszurd színháza! Hol titkolják a túldicsért légvédelmünket? Miért büszkélkedhettünk egészen a közelmúltig a drágább energiaforrások eladásából származó szuper haszonnal, miközben a családok, önkéntesek kénytelenek ellátni a katonákat páncélzattal, gyógyszerekkel, meleg ruhákkal, stb., stb.? Hosszú még felsorolni az összes defektet, de már ismertek. Csapataink, mivel az első hónapban egy váratlan támadás miatt rohantak előre, így azóta is többnyire nem teszünk mást, mint feladjuk a területeket és eláruljuk a sajátjainkat. Ez éles ellentétben áll mind a tribün-beszédekkel, mind a MO nyüzsgő beszámolóival! Nem akarom leértékelni a harcosok bravúrjait ebben a szörnyű húsdarálóban, de meddig fogja a frontot csak a katonák és tisztek önfeláldozása és hősiessége támogatni? Nem lenne-e jobb, ha nem hozzuk idáig őket, és végül „elkezdjük” komolyan venni a háborút, a sikeres katonai parancsnokokat az élre állítani, az ország összes erőforrását a győzelem érdekében összehangolni, és egyúttal abbahagyni a nem megfelelő grandiózus ünnepek, tűzijátékok és dalos műsorok? Egyszerűen idegesítő, istenkáromló ilyenkor! Nem számolnak be arról, hogy Oroszország hogyan forrong a fájdalomtól és a felháborodástól?"