[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
Szerintem veled van valami súlyos lelki baj. Aki azt állítja, hogy a másiknak "totálisan torz képe van a világról", az vindikálja magának azt az álláspontot, hogy ő látja helyesen a dolgokat. Arra meg végképp nincs kompetenciád, hogy a "valóságos személyként" élő kommentelő társaidról ilyen őrült baromságot kijelents. Én ezt kikérem magamnak! Nem akartalak megsérteni, de ez az "istenkedés" súlyos személyiségtorzulásról árulkodik, miközben a betett anyagaidban tobzódz a rombolás felett érzett élvezkedésben. Arról nem szólva, hogy a gondolkodásod színvonala sem veri a csúcsokat, arra nem vagy képes, hogy belásd, ahány ember, annyi világ. Ezek a világlátások együtt adnak ki valamiféle tárgyilagossághoz közelítő képet, de ez is csak közelít hozzá. Szóval hátrébb az agarakkal, nincs sem intellektuális, sem erkölcsi alapod arra, hogy te másokat elítélj!

Magvas gondolatok. :)
Kár, hogy ilyen szelektíven hinted a fórum társaid között.

Hitelesebb lenne, ha következetesen osztanád az igét.

Az egész topic hasznára válna. ;)

Más.
Putyin régóta akadályozza a tárolók feltöltését.


Menekülnek a tartalékosok.

 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Nyakba


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a hoholok megint összekalapáltak jó sok húst, oszt visszafoglalnak pár falut meg várost miközben előrenyomulnak.
Az senkit nem érdekel, hogy milyen veszteségekkel jár ez a nagy megindulás. Sok száz hohol 3 nap alatt., állítólag.

Előbb utóbb ki fog fulladni a hohol emberanyag ebben az irányban, megint ránthatnak be embereket az utcáról, miközben az orosz mozgósítás csak most fog majd odaérni valamikor.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
Hmmm... Az ország egyik megyéjének 42, a másiknak 28 % - a idegen megszállás alatt... A többi lófasz, de azért a betolakodók onnan is TAKARODJANAK !!!

Remélem a hohol-hívőknek is leesett, hogy Oroszországról és az ukrán betolakodókról beszéltem ! :cool:


Az orosz tüzérség (jó zene mellett) éjszakai látásnál kiszedi az ukri tankot


Ka-52 vs. kapor hk.


Csapás az ukrikra Zaporozhye régióban ...

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
KÍváncsi vagyok Tuckert mikor lövi ki a mélyállam, már elég régen úgy nyomja, hogy az ellenoldalon orosz propagandistának, hazaárulónak tarthatják csak. "Putyin, miután megválasztotta Trumpot elnöknek és eljuttatta a hamisított Hunter Biden-laptopot egy Mac-szervizbe, felrobbantja azt a vezetéket ami a devizabevételeit és az EU-val szembeni nyomásgyakorlási képességét jelentette, legközelebb mit csinál majd, leatomozza Moszkvát?" - ez jó volt :D


Vagy az is lehet, hogy Tucker azért mégiscsak képvisel egy irányt az USA-ban, mint az egyik legnézettebb politikai műsorvezető... amely persze most nem irányítja az országot.

Elon Musk ötlete a háború befejezésére, egyfajta Minszk 2 újratöltve (sajna esélytelen, Andrij Melnyik már válaszolt is neki: "My very diplomatic reply to you is: fuck you @elonmusk"):

 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
KÍváncsi vagyok Tuckert mikor lövi ki a mélyállam, már elég régen úgy nyomja, hogy az ellenoldalon orosz propagandistának, hazaárulónak tarthatják csak. "Putyin, miután megválasztotta Trumpot elnöknek és eljuttatta a hamisított Hunter Biden-laptopot egy Mac-szervizbe, felrobbantja azt a vezetéket ami a devizabevételeit és az EU-val szembeni nyomásgyakorlási képességét jelentette, legközelebb mit csinál majd, leatomozza Moszkvát?" - ez jó volt :D


Vagy az is lehet, hogy Tucker azért mégiscsak képvisel egy irányt az USA-ban, mint az egyik legnézettebb politikai műsorvezető... amely persze most nem irányítja az országot.

Elon Musk ötlete a háború befejezésére, egyfajta Minszk 2 újratöltve (sajna esélytelen, Andrij Melnyik már válaszolt is neki: "My very diplomatic reply to you is: fuck you @elonmusk"):

Musk is fel fog kerülni az Ukrán nácik halállistájára.Ezért adhatott a szemtelen szemét bandának starlinket.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Tudom, hogy fogyatékos vagy de hátha a gondozód el tudja neked magyarázni ezt a TTF ábrát.
Nyittasd meg vele! :rolleyes:
Szerintem nem nézte a grafikont, csak szimplán dezinformációt terjeszt.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 627
5 493
113

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Továbbra sem rózsás az oroszok helyzete herszonban, az itt őket mosdatók "véleményével" ellentétben.
FeK4tOEWIAUMe3a


,,A legújabb jelentések alapján az Izjum-Kupjanszki katasztrófa valószínűleg megismétlődik a Herszon régióban kisebb vagy nagyobb skálán. Sok egységünk a bekerítést elkerülendőleg visszavonulásra kényszerül a kommunikációs problémák miatt. Az ellenség északkeletről nagy számú és jól vezetett páncélozott járművekkel, a rádióelektronikai harc ügyes támogatásával együtt támad.
Logisztikai problémák és az előre fel nem készített tartalékok miatt a front megerősítése lehetetlen. Az említett okok miatt azt kell hinnem, hogy az elkövetkező napokban erőinknek vissza kell vonulniuk a herszoni terület északi részéről Beriszlav határáig."


Ugyanezen propagandisa szerint Dudcsanij tegnap este felszabadult, azaz 1 nap alatt összeomlott a gyorsan összetákolt második védvonal:
FeK4HOlWAAErr1P

,,Az orosz hadsereg elhagyta Dudcsanijt a déli fronton. Erősítés nincs, a helyzet kritikus."

Ugyanezen a fronton egyre több T-62-ets találnak/lőnek ki az ukránok.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 203
36 943
113
KÍváncsi vagyok Tuckert mikor lövi ki a mélyállam, már elég régen úgy nyomja, hogy az ellenoldalon orosz propagandistának, hazaárulónak tarthatják csak. "Putyin, miután megválasztotta Trumpot elnöknek és eljuttatta a hamisított Hunter Biden-laptopot egy Mac-szervizbe, felrobbantja azt a vezetéket ami a devizabevételeit és az EU-val szembeni nyomásgyakorlási képességét jelentette, legközelebb mit csinál majd, leatomozza Moszkvát?" - ez jó volt :D


Vagy az is lehet, hogy Tucker azért mégiscsak képvisel egy irányt az USA-ban, mint az egyik legnézettebb politikai műsorvezető... amely persze most nem irányítja az országot.

Elon Musk ötlete a háború befejezésére, egyfajta Minszk 2 újratöltve (sajna esélytelen, Andrij Melnyik már válaszolt is neki: "My very diplomatic reply to you is: fuck you @elonmusk"):

Trump azt állítja, hogy egyszer figyelmeztette "barátját", Putyint, hogy bombázni fogja Moszkvát
"Trumpot a kihangosítón rögzítették, amikor azt állította a haverjának és golfprofesszorának, John Dalynek, hogy egyszer figyelmeztette Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hogy bombázni fogja Moszkvát, ha Putyin megszállja Ukrajnát."

Nehogy mán visszasírjuk azt a narancsfejű barmot!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Nem értek egyet. A vallás és az identitás nem tesz erkölcsössé és morálissá. Ez csak azt jelenti, hogy a kettő között nincs korreláció.
Valóban nem tesz erkölcsössé, ahogy a törvény sem, legfeljebb a következmenyektől tartva nem követ el bűnt, és a legtöbb ember bizony erkölcsileg még azon a szinten van, hogy várható jutalom-büntetés alapon dönti el, hogy mit tehet meg. Ezzel nyilván vissza lehet élni, mint ahogy pl az egyház tette az örök kárhozat fenyegetésével, vagy a radikális imámok a 40 szűz ígéretével, de egyelőre törvények és vallás nélkül összeomlana a civilizáció.
Szerintem nem a filmek tehetnek semmiről. Ha nem látnánk a háború borzalmait, attól azok még léteznének. A probléma ott van, hogy hogyan nézi valaki ezeket a filmeket? Mint egy focimeccset? Sokan így tesznek, gondolom azok is, akik állandóan taktikai nukiznának.
Így van, a filmek nem tehetnek semmiről, hanem az tehet aki tendenciózusan az egyik fél dehumanizálását támasztja alá velük. Hiszen akit meggyőzöl arról, hogy az "orkok" mind állatok vagy a "hoholok" mind nácik, az bizony ha tettekre kerül sor hajlandóbb lesz kegyetlenségekre. Láthattuk a jugoszláv háborúban közelről, és a karabahiban távolabbról, hogy hova vezet a másik fél dehumanizálása. Ezért érdemes olykor tudatosítani, hogy a harctéri kegyetlenség nem etnikai vagy állampolgársági kérdés. Most is vannak ugye olyan nyugatiak akik ukrajnát védeni és olyanok is akik ruszkit ölni mennek, mint ahogy vannak csecsenek is akik vagy Kadirov kedvéért, vagy Allahért mennek szolgálni, de olyan is akit meggyőztek arról, hogy hitetlen nácikat fog ölni.
Persze van abban ráció, hogy a katona igyekezzen elfelejteni, hogy a másik oldalon is emberek vannak, ez a materialista hatékonyság alapú felfogás. A bushido a helyes hozzáállás, csak végtelenül nehéz, ha a harctéren te vagy az egyetlen aki eszerint harcol :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 856
86 852
113

- mondja az általános mozgósítás után 40 milliósról 20 milliósra csökkent ország elnöke ...

Más.

"Korábban egyébként felmerült, hogy a K329 Belgorod részt vehetett az Északi Áramlat gázvezetékek ellen elkövetett szabotázsakciókban." :D
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
A-Z-ig üzenem, minden oroszpárti fórumozónak (Auréltól, Emberen keresztül Ursuláig, "Z" betűs nem jut az eszembe), hogy akik képesek elhinni az alább leírtakat "Ember" fórumtárs tollából, azok nézessenek magukba....mert totálisan torz képük van a világról... Főleg arról, amiben vélhetően valóságos személyként élnek...

"...A különbség most pusztán annyi, hogy a zsidók helyett az orosz emberek dehumanizálása és az orosz kultúra eltörlése zajlik. Tudvalevő, hogy a náci propaganda még 1945 márciusában is a végső győzelemről tudósított, tehát amíg a fegyver-ipari komplexum által hatalomban tartott Zelenszkijt el nem zavarja a nép, addig a realitásokat abszolút nélkülöző híradásokat olvashatunk ebből a forrásból...."

"....Putyin ezzel szemben stabil, és koherens, a saját logikája szerint a beszédéből is láthatóan azonosul a mondandójával. Bárki mutasson nekem egy hasonlóan átfogó beszédet a nyugati oldaltól, mert én még nem láttam. Biden, von der Leyen, Scholz, Truss és a kis atlantista országok vezetői egyértelműen a fasorban nincsenek politikai víziót illetően. Az ő esélyük, hogy egész egyszerűen a legtöbb ember egy fél órát sem szán az orosz álláspont megismerésére, és beveszi, hogy Putyin egy zavarodott diktátor...."

Imádott Putyinotok és a nyugat-európai i vezetők között van azért annyi (tudom, ez nektek csak egy hangyányi) különbség, hogy EU-s vezetők nem szokták emberek százezreit megölni, megsebesíteni és földönfutóvá tenni. Most is kitudja hány millió ukrán menekültet fogadott be az EU, akik a háború elől menekültek. Imádott Putyinotok lelkén, ha lenne neki, már biztosan több, mint százezer ember élete szárad, csak a legutolsó fél é alatt.... De én a Ti imádottatokat megvetem, embertelen szocio- és pszihopata embernek látom. És vele együtt azokról is megvan a véleményem, csak nem írom le, mert kitiltanának, akik ennyi ocsmányság után, mindennap itt is rendszeresen tapsolnak neki... Nem tudom mit szólnátok akkor, ha beköszönne az udvarotokba is egy 152-es "tavaris"-i malac????

De, most se maradjunk filmek nélkül...

Herszonnál hadizsákmány lett ebből is. Ezután már a ruszkik seggét TOS-sa…



Ne haragudj de normálisan írom le a véleményemet, te pedig putyin imádónak titulálsz minden alap nélkül. Kérlek hagyd abba ezt a stílusú minősítésemet, vagy hivatkozd le, hogy konkrétan mi utal arra, hogy putyin imádó vagyok? Ha azt állítom, hogy stabilabb mentálisan mint Biden, az Neked putyin imádás?
A másik, meg hogy azt mondod torz a világképem, ismét csak minden érv nélkül, és mindezek után azt vizionálod hogy a tavaris malac beköszön az udvaromba, meg hogy mi tossa a ruszkik seggét.

Tarts már önvizsgálatot, mert kikérem magamnak hogy én megadom a tiszteletet neked,erre Te ilyen alpári módon minősítesz.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Ne haragudj de normálisan írom le a véleményemet, te pedig putyin imádónak titulálsz minden alap nélkül. Kérlek hagyd abba ezt a stílusú minősítésemet, vagy hivatkozd le, hogy konkrétan mi utal arra, hogy putyin imádó vagyok? Ha azt állítom, hogy stabilabb mentálisan mint Biden, az Neked putyin imádás?
A másik, meg hogy azt mondod torz a világképem, ismét csak minden érv nélkül, és mindezek után azt vizionálod hogy a tavaris malac beköszön az udvaromba, meg hogy mi tossa a ruszkik seggét.

Tarts már önvizsgálatot, mert kikérem magamnak hogy én megadom a tiszteletet neked,erre Te ilyen alpári módon minősítesz.
Miért foglalkoztok ezzel a szerencsétlennel? nem értem..

" hogy EU-s vezetők nem szokták emberek százezreit megölni, megsebesíteni és földönfutóvá tenni"
Aki ilyet ír, azt tök fölösleges komolyan venni, csak magadat idegesíted vele. Álomvilágban él.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A-Z-ig üzenem, minden oroszpárti fórumozónak (Auréltól, Emberen keresztül Ursuláig, "Z" betűs nem jut az eszembe), hogy akik képesek elhinni az alább leírtakat "Ember" fórumtárs tollából, azok nézessenek magukba....mert totálisan torz képük van a világról... Főleg arról, amiben vélhetően valóságos személyként élnek...

"...A különbség most pusztán annyi, hogy a zsidók helyett az orosz emberek dehumanizálása és az orosz kultúra eltörlése zajlik. Tudvalevő, hogy a náci propaganda még 1945 márciusában is a végső győzelemről tudósított, tehát amíg a fegyver-ipari komplexum által hatalomban tartott Zelenszkijt el nem zavarja a nép, addig a realitásokat abszolút nélkülöző híradásokat olvashatunk ebből a forrásból...."

"....Putyin ezzel szemben stabil, és koherens, a saját logikája szerint a beszédéből is láthatóan azonosul a mondandójával. Bárki mutasson nekem egy hasonlóan átfogó beszédet a nyugati oldaltól, mert én még nem láttam. Biden, von der Leyen, Scholz, Truss és a kis atlantista országok vezetői egyértelműen a fasorban nincsenek politikai víziót illetően. Az ő esélyük, hogy egész egyszerűen a legtöbb ember egy fél órát sem szán az orosz álláspont megismerésére, és beveszi, hogy Putyin egy zavarodott diktátor...."

Imádott Putyinotok és a nyugat-európai i vezetők között van azért annyi (tudom, ez nektek csak egy hangyányi) különbség, hogy EU-s vezetők nem szokták emberek százezreit megölni, megsebesíteni és földönfutóvá tenni. Most is kitudja hány millió ukrán menekültet fogadott be az EU, akik a háború elől menekültek. Imádott Putyinotok lelkén, ha lenne neki, már biztosan több, mint százezer ember élete szárad, csak a legutolsó fél é alatt.... De én a Ti imádottatokat megvetem, embertelen szocio- és pszihopata embernek látom. És vele együtt azokról is megvan a véleményem, csak nem írom le, mert kitiltanának, akik ennyi ocsmányság után, mindennap itt is rendszeresen tapsolnak neki... Nem tudom mit szólnátok akkor, ha beköszönne az udvarotokba is egy 152-es "tavaris"-i malac????

De, most se maradjunk filmek nélkül...

Herszonnál hadizsákmány lett ebből is. Ezután már a ruszkik seggét TOS-sa…




Putyin ráadásul túlnyomó részt oroszokat mészárol, oroszok millióinak okoz írtózatos kínokat. Másodsorban meg a "testvérnép" Ukránokat mészárolja.

Hitlernek is tapsoltak anno a náci Magyarok. Most Putyinnak tapsolnak a náci magyarok.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
És?
Nincs és.
Bátorkodtam betenni egy hírt.
Gond?
nem nem gond, kitettél egy olyan hírt, hogy egy ország a saját területén mozgat valami hadianyagot .. ennyi erővel szólj már a brit hírszerzésnek Sir,hogy fokozott figyelemmel kísérjék a vasúti kocsikat is ,mert van mobil ICBM kilövőjük a ruszkiknak amit vasúti vagonnak álcáznak .. szóval lehet lebombázgatni az összes orosz vasúti hidat,vasútállomást,vagy bármilyen vasúti szerelvényt ami éppen megmozdult bármilyen irányba az OF területén .. biztos az lesz az atomvonat!

egyébként mi ez a hirtelen aggódás ??

az ukránok/cowboyok/britek/lengyelek/románok stb nyerésre állnak Putyin meg egy oklevesles balfasz mert úgy sem mer lépni semmit ..
illetve az orosz hadvezetés is egy rakás pancser,amit bebizonyítanak napról napra ..
az orosz hadsereg egy kb kovás puskával felszerelt idejétmúlt alakulat,részegesekből,kényszer sorozottakból,Tik-Tok legényekből meg sittes bérgyilkosokból (Wagner)
Oroszország pedig egy kb Botswana szintű gazdasággal rendelkező,regionális középhatalom .. illetve már az sem,mert megmondták itt a frankót többen is,hogy nem az ..
ja és amíg el nem felejtem ,pénteken csődbe megy,de lehet hogy már csütörtökön csütörtököt mond
egyébként is egy elmaradott szarok,hiszen az új Ladákba meg Moszkvicsokba se lesz légzsák
ráadásul még Nike cipőjük és Coca Colájuk sincs ..

(remélem nem hagytam ki semmit)

így nem igazán értem az aggodalmat ezek után egy olyan egy szerelvény miatt,amiről valakik feltételezik,hogy valami és éppen megy valahová ..
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 505
93
Döbbenet a mai gyenge identitású, vallástalan, neveletlen, műveletlen, fegyelmezetlen tömegből milyen hamar lesz emberi mivoltából kifordult szadista, amikor azt hiszi következmények nélkül kegyetlenkedhet. Illetve eddig is így volt, csak ami plusz hányinger, hogy élőben jön minden a neten, és az egyelőre otthon ülő torz lelkek azon örömködnek, hogy miként kínozzák és gyilkolják az "orkokat" vagy a "hoholokat" (vagy azerieket, örményeket stb). Sosem tudtam elképzelni, hogy egyeseknek miként okoz konkrétan örömet más emberek megalázását vagy megbüntetését nézni.
Nem kell ahhoz vallástalannak lennie senkinek, hogy ezt élvezze ez egy téves meglátás! A középkorban/újkorban például nyilvánosan végezték ki az embereket a tömeg meg ujjongott a műsornak és akkor aztán jócskán vallásosak voltak a népek. Egy ember simán lehet szadista, ha olyan a jelleme és attól még lehet hívő is! Ez simán emberi gyengeség!
Én mint vallástalan ember írom neked én nem élvezem ezeket a képsorokat mindinkább dühítő számomra! :mad: