[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mondjuk azon az ukrán T72-en is rajta van az meg ugyebár videó felvétel és nem fotó, így nehéz lenne oda photoshoppolni. De amúgy meg már bocsi, de nem én voltam a Hereesgruppe parancsnoka 1936 és 1945 között, nem én találtam ki, hogy a német harckocsikra fehér kereszteket fessenek fel. Amúgy meg igen, igazad van, rengeteg jelképnek megvolt az előzmény jóval azelőtt, hogy a nácik hatalomra kerültek Németországban. A vaskeresztet sem a nácik találták ki, ahogy Reich is írta (tök jogosan) a halálfejet sem, az pl egy porosz katonai jelkép volt eredetileg amit az egyik huszárezred használt. Viszont elhiheted, hogy azok akik Ukrajnában használják pontosan a németek 2.vh-val összefüggő tevékenysége miatt festették fel és nem a porosz vagy bármilyen más katonai hagyományok tisztelete miatt.
Nem csak előtte volt, azóta is használják (ld a görög példa).
De mondjuk ott a 'Duna' 1968-ban. Ott is szép nagy fehér kereszt volt a bevonuló járműveken.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Azt amúgy, hogy kell értelmezni, hogy Putyin szerint 29 célpontból 7 maradt épségben? Nem lőttek rá semmit?(akkor mitől célpont??) Vagy mégis csak dolgozik az ukrán légvédelem és meg tud védeni célokat?
Február óta kb 4szer semmisítették meg a légierőt, de még mindig lőnek le napi szinten Szu-27est,24est. Ezeket azért elég nehéz beszerezni exvarsói szerződéses, jelenleg NATO tagoktól.
Arra a kérdésre meg, hogy miért állt ott a hídon pont a robbanás idelyén a tartályvinat még mindig nem találtam értelmes választ.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az Oroszország által is ratifikált Budapesti Memorandum szerint Ukrajna része.
A népszavazás az annexió után volt, ugye?
Ha úgy kötsz egy alkut , hogy kést tesznek a nyakadra vagy már rajta a hurok és húzzák akkor azt nem tartom kötelező érvényünek . És ha elmúlt a kényszerítő tényező vagy kellően erős vagyok a dolgok rendezésére akkor érvényesíteni fogom azt az érdekemet amit akkor nem tudtam ! Amióta a világ világ ! Ukrajna egy mesterségesen létrehozott ország minden történelmi érdek nélkül amit csak a nyugat tart életben már évtizedek óta mert önállóan életképtelen!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 610
48 070
113
Megkezdődött a mozgás a fronton. Az ellenség Herson térségében támadásokat fejt ki Dudchany és Mylovoe, valamint Szuhanovo irányába. Ezzel egyidejűleg kora reggel megkezdődött Szeverodonyeck ágyúzása az LPR-ben, valamint a tüzérség munkája a Kremennaya-Svatovo vonal mentén.

Menjünk és dolgozzunk. Ne veszítsd el.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 859
86 865
113
Mondjuk azon az ukrán T72-en is rajta van az meg ugyebár videó felvétel és nem fotó, így nehéz lenne oda photoshoppolni. De amúgy meg már bocsi, de nem én voltam a Hereesgruppe parancsnoka 1936 és 1945 között, nem én találtam ki, hogy a német harckocsikra fehér kereszteket fessenek fel. Amúgy meg igen, igazad van, rengeteg jelképnek megvolt az előzmény jóval azelőtt, hogy a nácik hatalomra kerültek Németországban. A vaskeresztet sem a nácik találták ki, ahogy Reich is írta (tök jogosan) a halálfejet sem, az pl egy porosz katonai jelkép volt eredetileg amit az egyik huszárezred használt. Viszont elhiheted, hogy azok akik Ukrajnában használják pontosan a németek 2.vh-val összefüggő tevékenysége miatt festették fel és nem a porosz vagy bármilyen más katonai hagyományok tisztelete miatt.
Nana. A nackó meszárlás után nackók megpróbáltak piros szalagot az egyik nackóra, higy orosznak nézzen ki, csak pár ezredmásodpercet lemaradt a piros szalag egy bokorban ... ;)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Mobilizált orosz katonák kiképzése Herszonban:

... és valahol máshol az SMO-ban:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Érdekes amúgy látni, ahogy az egyik oldalról az ukrándrukkerek nyáladzva követelik, hogy az OF azonnal vonuljon ki a ma ukrajnának nevezett ország területéről, merthogy az "ukránoknak joguk van az önrendelkezéshez" - és ugyanez az oldal telibeszarja a ma ukrajnának nevezett országban élő, nem kis számban jelen levő kisebbségek hasonló önrendelkezési jogát. A dolog érdekessége, hogy egyébként legkevésbé erről szól már a történet, de attól még ez az érv, hátizé ... lyukas.

Hogy parafrazáljak egy klasszikust:
Az ukrán nép elfogyott, ukrajna soha nem is volt.

Kastély Robinak volt pár napja egy szerintem igen jól sikerült összefoglalója, nem csak az ukrán baszakodásról, a Keren Hayesod Alapítvány egyik rendezvényén ("Összefogás Izraelért"). Szerintem nézze meg, aki nem látta volna:
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
És még egy fontos dologra hívnám fel a figyelmet Vlagyimir Vlagyimirovics ma kijelentette, hogy egyelőre nem lesz tömeges rakétacsapás Ukrajna kritikus infrastruktúrájára ,de miért is?
Volt idő, mikor azt is mondta, hogy nem fogják megtámadni az ukránokat...
Pedig a ruszkik elfoglalták, és ez jogellenes.
Ellenben helyes, igazságos, stb...
És tényleg nem el, hanem vissza...
Fogjuk ezt fel a gyarmati rendszer felbomlás utolsó epizódjának, merthogy:
az ukrik gyarmatként kezelték (kezelik) a Krímet, a keleti területeket, és Kárpátalját is (azt jóval régebben a cseszlovákok is gyarmatként kezelték). Ezekből a földekből mindig csak a pénzt vették ki, ha valamit beleinvesztáltak, az csak azért volt, hogy hamarabb több pénzt vehessenek ki belőlük. A Krím pedig klasszikus gyarmatként funkcionált, minthogy idegen népeket tartottak gyarmati sorban az ukránok.
 
K

Kopi2000

Guest
Volt idő, mikor azt is mondta, hogy nem fogják megtámadni az ukránokat...

Ellenben helyes, igazságos, stb...
És tényleg nem el, hanem vissza...
Fogjuk ezt fel a gyarmati rendszer felbomlás utolsó epizódjának, merthogy:
az ukrik gyarmatként kezelték (kezelik) a Krímet, a keleti területeket, és Kárpátalját is (azt jóval régebben a cseszlovákok is gyarmatként kezelték). Ezekből a földekből mindig csak a pénzt vették ki, ha valamit beleinvesztáltak, az csak azért volt, hogy hamarabb több pénzt vehessenek ki belőlük. A Krím pedig klasszikus gyarmatként funkcionált, minthogy idegen népeket tartottak gyarmati sorban az ukránok.
Hm... Voltál Te valamikor Kárpátalján? Én voltam, még a donbasszi harcok kitörése utáni években... Láttam a alak körüli dombokon, az elvadult növényzetet, amit furcsállottam. Meg is kérdeztem: itt nem volt szokás a falvak melletti gyümölcs és szőlő termesztés? Mondták, hogy igen, amit látok, az is valamelyik szovhoz-nak volt a szőlő ültetvénye. Csak, amikor Gorbacsov bevezette a szesztilalmat, odaküldte a hadsereget Kárpátaljára és kivágták a szőlőtőkéket... Hát nekem ez a szovjet-orosz (ázsiai) típusú problémamegoldás egyáltalán nem (meg nem is lenne) tetszetős... Aztán még az a furcsa, amikor Ti beszéltek a nyugat gyarmati hozzáállásáról elünk kapcsolatosan...

Már sokan írták itt, köztük én is, a putyini háború felgyorsította a kárpátaljai magyarok terület (szülőföld) elhagyását... ERRŐL SE FELEDKEZZ MEG!! Sok magyar hagyta el Kárpátalját 2014-15-ben, amikor féltek a sorozástól. De, amikor a harcok alábbhagytak és főként a szerződéses állomány ment a Donbasszba, akkor az idősebbek visszatértek. A kinti ismerőseim egy része, ma újra MO-on van, de még egyszer már semmiképp nem mennének vissza...

De, videózzunk is egyet....

Az ukrán fegyveres erők közelebb hozzák a győzelmet: mindannyian tudatosan kockáztatnak (az életüket) és a helyükön vannak...


Fenyegetés az ellenségre: az ukrán Bureviy megsemmisíti az orosz megszállókat a fronton...

 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 521
10 689
113
Ha így haladunk, a jövő háborúi drónokkal vívják meg.
Ezt így nem lehet kijelenteni. Az, hogy az orosz hadsereg nem képes alkalmazkodni, sőt mindent elkövet azok ellen akik az életképességért tesznek (lsd. katonai tudósítók), nem jelenti a drónok ilyen arányú fölényét. Nélkülözhetetlenek, de mivel alig van EW ellentevékenység, így nagyon alacsony a belépési küszöb (értsd: civil, nem EW védett drónoknak is jut szó).

Orosz önkéntesek már gyártanak SDR rádió alapú érzékelőket ami riaszt, illetve valamilyen pontosságú irányszöget is ad, így fedezékbe lehet húzódni vagy tüzet lehet vezetni. Ezt irányított antennás drónokkal lehetne kijátszani, de az meg egy komolyabb műfaj.
 
K

Kopi2000

Guest
Nem bírod megérteni és felfogni, hogy nem minden magyar ember az atlantista eszmék (amerikai hegemónia) híve és sokan a reálpolitika hívei.
A beteges ruszofób emberek szerint minden embernek gyülölnie kéne az oroszokat- ez az egyetlen helyes út.

Fel kéne már ébredni, hogy minden értelmes ember eltudja dönteni az információk alapján mi a valós és mi nem. Nem kell hittérítés. Fogadd el és tiszteld a másik ember véleményét még akkor is , ha nem egyezik a tiéddel!
Egy, nem vagyok beteges lelkületű. Kettő, ruszofób is csak annyira vagyok, amennyire én még emlékszem a Szovjet katonai és gazdasági megszállásra. Abban a 45 évben szakadtunk le végleg a nyugatról, aminek meg lettek a kevésbé képzett és a kevésbé önnálló fejekben is a következményei... Pld. Kádár éltetése, amire Orbán V. most is rájátszik...

Láttam a nyugati videomagnót, amiben már nyomtatott áramkörök voltak és láttam a szovjet "mikro" elektronika termékeit is, a rádióikba szerelt, huzalozott, még csak tranzisztoros áramköröket... Ez a realitás, magyar szempontból.. A többi csak az OF érdeke.. De azzal ne gyere, hogy a szovjet az nem az OF volt. Dehogynem, a moszkvai központú Orosz Birodalom, a Szovjetúnió és az OF ugyanannak az expanziv hatalomnak a máshogy elnevezett terméke, amely a XVII. sz. óta kacsingat nyugatra is... Mindegyik ugyanannak a hatalmi centrumnak az eltérően elnevezett elemei...

De sebaj, videózzunk egyet....

Véres reggel a megszállóknak: üdvözlet a Krakentől....


Ne lőj! A megszállók inkább az ukránok fogságába futnak Herson irányában..

 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 181
9 290
113
Ezt így nem lehet kijelenteni. Az, hogy az orosz hadsereg nem képes alkalmazkodni, sőt mindent elkövet azok ellen akik az életképességért tesznek (lsd. katonai tudósítók), nem jelenti a drónok ilyen arányú fölényét. Nélkülözhetetlenek, de mivel alig van EW ellentevékenység, így nagyon alacsony a belépési küszöb (értsd: civil, nem EW védett drónoknak is jut szó).

Orosz önkéntesek már gyártanak SDR rádió alapú érzékelőket ami riaszt, illetve valamilyen pontosságú irányszöget is ad, így fedezékbe lehet húzódni vagy tüzet lehet vezetni. Ezt irányított antennás drónokkal lehetne kijátszani, de az meg egy komolyabb műfaj.
Oké, én arra gondoltam, hogy olyan ez mint amikor a harckocsi belépett a háború színterére. Egy teljesen új fegyvernem LEHET.