[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 336
68 619
113
Azt amúgy, hogy kell értelmezni, hogy Putyin szerint 29 célpontból 7 maradt épségben? Nem lőttek rá semmit?(akkor mitől célpont??) Vagy mégis csak dolgozik az ukrán légvédelem és meg tud védeni célokat?
Február óta kb 4szer semmisítették meg a légierőt, de még mindig lőnek le napi szinten Szu-27est,24est. Ezeket azért elég nehéz beszerezni exvarsói szerződéses, jelenleg NATO tagoktól.
Arra a kérdésre meg, hogy miért állt ott a hídon pont a robbanás idelyén a tartályvinat még mindig nem találtam értelmes választ.
Volt igazi foto, film lelott raketarol? A maradvanyairol. Szu 24-es epp Hoholia legereje veszitett ket napja...


Lancet ukran S 300-at semmisit meg. Tegnap egy Buk egyseget vitt el egy asik Lancet. Kozben uj dronok jonnek iranbol, 2x nagyobb romboloerovel mint a kozkedvelt Geran.

Tudjuk hogy allt a vonat vagy a robbanas miatt allt meg?
 
K

Kopi2000

Guest
Ha úgy kötsz egy alkut , hogy kést tesznek a nyakadra vagy már rajta a hurok és húzzák akkor azt nem tartom kötelező érvényünek . És ha elmúlt a kényszerítő tényező vagy kellően erős vagyok a dolgok rendezésére akkor érvényesíteni fogom azt az érdekemet amit akkor nem tudtam ! Amióta a világ világ ! Ukrajna egy mesterségesen létrehozott ország minden történelmi érdek nélkül amit csak a nyugat tart életben már évtizedek óta mert önállóan életképtelen!
Erre a hsz-re járna egy töri egyes, de még abba a borsodi általános suliban, ahová valamikor jártál.......De sebaj, inkább videózzunk egyet...

Mínusz egy orosz tank a páncéltörő rakéták segítségével, a szokásos helyzet "az oroszok nem hagyják el a sajátjukat"..


Még maradt "Sztugna" is az ukránoknál. Az is éppen elég az oroszok ellen...

 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 366
12 835
113
Hogy, mi a véleményem? Hát az, hogy benneteket beültet OV szemfényvesztő politikája egy hintába... Mert mindig azzal foglalkoztok, milyen rossz magyarnak lenni Ukrajnában, Romániában, Szlovákiában, Ausztriában, stb... Mert azt a kérdést sosem teszitek fel, MO -történelmileg hírhedt- nemzetiségi politikája, milyen jogot ad némely jelentős kisebbségnek? Pld. a cigányoknak? Ukrajnában a magyarok intézhetnek magyarul hivatalos ügyeket Kárpátalján, még ma is... Viszont a cigányok, MO-on, cigányul intézhetik-e ezt ugyanúgy? Hát nem....

De, inkább videózzunk egyet....

Az ukrán hadsereg felvételeket mutatott be a megszállók felszerelésének megsemmisítéséről Mikolajiv irányában...


T-62 farm, valahol oroszországban....

:D :D :D
Nagyon vicces vagy.
Tényleg egy olyan nyelven akarsz ügyintéztetni, amelyben még jövő idő sincs és 2-3000 szavas szókinccsel rendelkezik?
Hogy mondják lováriul azt, hogy "tértivevény", "adókötelezettség", "adóalany", "állampolgári kötelesség"?
Még a cigányoknak is csak a töredéke beszél bármilyen cigány nyelvjárást.

Magyarország nemzetiségi politikája hirhedten liberális volt, de nekik ez nem volt elég, mert nem jogokat akartak, hanem a mi füldünket.
Sajnos a te fajtád aknamunkájának köszönhetően ezt el is érték.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Először is veled valami komoly probléma van, hogy ez a téma április óta be van akadva nálad, szerintem ez már nem egészséges és azt tanácsolom neked fordulj orvoshoz, másodszor nincsenek párhuzamos accountjaim nem szokásom párhuzamos accountokról Írogatni sem erre a fórumra sem máshova, remélem világosan fogalmaztam és egyszer és mindenkorra felfogtad végre, és tudod ugye ha megvádolsz valakit pláne a nyilvánosság előtt akkor azt be is kellene bizonyítanod, úgyhogy várom a bizonyítékaidat....
Oké, tehát tartalmi válasz megint semmi, csak a szokásos orvoshoz küldözgetés, nem unod még? Bármikor rákérdezek az ukri rss feededre, te azonnal orvoshoz küldesz válasz helyett :)
Nem kell semmit bizonyítanom, nem állítottam semmit, mindenki úgy érti ahogy akarja, "hármotoknak" írtam, de ezek szerint betalált :D Tudod ez is olyan mint a krími népakarat, van egy nyílvánvaló helyzet, amire a csinovnyikok szerint nincs "bizonyíték". Nézz csak hülyének mindenkit, majd a modi törli, ha szerinte bármilyen konkrét rágalom lett leírva.

Mindenesetre beszédes, hogy sem a Kulabá riport sem a munkácsi turul ügyében a totális hallgatás stratégiáját követi a lakájmédia ;)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ha úgy kötsz egy alkut , hogy kést tesznek a nyakadra vagy már rajta a hurok és húzzák akkor azt nem tartom kötelező érvényünek . És ha elmúlt a kényszerítő tényező vagy kellően erős vagyok a dolgok rendezésére akkor érvényesíteni fogom azt az érdekemet amit akkor nem tudtam ! Amióta a világ világ ! Ukrajna egy mesterségesen létrehozott ország minden történelmi érdek nélkül amit csak a nyugat tart életben már évtizedek óta mert önállóan életképtelen!
Akkor mi is a gond a minszki egyezmény nem betartásával ukrán részről?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113

Valószínűleg volt már szó róla, de azért


Több kommentelő is felhívja a figyelmet, hogy nem 500ezer uniformis, hanem 500K item, amit 50-100ezer szerelésre saccolnak.


A kanadai hadseregben szolgálatot teljesítők számából kiindulva az 500ezer brutális lenne, ez vagy fél évtized teljes ruházkodása a saját hadseregüknek. Míg az olvasók hozzászólásai alapján javított szám az sokkal barátibb, csak egy évvel rövidülne, hogy mennyivel előre tároznak tartalék angyalbőrt, és ezt majd idővel a gyártók szép lassan visszavarrják, pótolják.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Hogy, mi a véleményem? Hát az, hogy benneteket beültet OV szemfényvesztő politikája egy hintába... Mert mindig azzal foglalkoztok, milyen rossz magyarnak lenni Ukrajnában, Romániában, Szlovákiában, Ausztriában, stb... Mert azt a kérdést sosem teszitek fel, MO -történelmileg hírhedt- nemzetiségi politikája, milyen jogot ad némely jelentős kisebbségnek? Pld. a cigányoknak? Ukrajnában a magyarok intézhetnek magyarul hivatalos ügyeket Kárpátalján, még ma is... Viszont a cigányok, MO-on, cigányul intézhetik-e ezt ugyanúgy? Hát nem....

De, inkább videózzunk egyet....

Az ukrán hadsereg felvételeket mutatott be a megszállók felszerelésének megsemmisítéséről Mikolajiv irányában...


T-62 farm, valahol oroszországban....

Az általad istenített nyíltan soviniszta Ukrajnában nyelvrendőrség van,keresgéljél nyugodtan utána .Egy bukott szdsz-es embertől nem is vártam más véleményt,ti ilyenek vagytok,és akkor csodálkoztok,hogy egy választáskor a fal adja nektek a másikat.Ha ti lennétek hatalmon,már egy darab nehéz fegyverünk se maradt volna mert csontig nyalva az ukrán náci rezsimnek már mindet odaadtátok volna nekik jó szokásotok szerint.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 802
14 904
113
Akkor a "NATO nagyobbik része" Moszkvát támogatta mindennel ami a keze ügyében volt.

A Lend-Lease támogatások azok Angliát tartották ténylegesen lélegeztetőgépen, nem a Szovjetuniót. A Szovjeteket logisztikával segítették ki, harckocsit tudtak gyártani, csak a teherautókról felejtkeztek el ...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 659
113
Hm... Voltál Te valamikor Kárpátalján? Én voltam, még a donbasszi harcok kitörése utáni években... Láttam a alak körüli dombokon, az elvadult növényzetet, amit furcsállottam. Meg is kérdeztem: itt nem volt szokás a falvak melletti gyümölcs és szőlő termesztés? Mondták, hogy igen, amit látok, az is valamelyik szovhoz-nak volt a szőlő ültetvénye. Csak, amikor Gorbacsov bevezette a szesztilalmat, odaküldte a hadsereget Kárpátaljára és kivágták a szőlőtőkéket... Hát nekem ez a szovjet-orosz (ázsiai) típusú problémamegoldás egyáltalán nem (meg nem is lenne) tetszetős... Aztán még az a furcsa, amikor Ti beszéltek a nyugat gyarmati hozzáállásáról elünk kapcsolatosan...

Már sokan írták itt, köztük én is, a putyini háború felgyorsította a kárpátaljai magyarok terület (szülőföld) elhagyását... ERRŐL SE FELEDKEZZ MEG!! Sok magyar hagyta el Kárpátalját 2014-15-ben, amikor féltek a sorozástól. De, amikor a harcok alábbhagytak és főként a szerződéses állomány ment a Donbasszba, akkor az idősebbek visszatértek. A kinti ismerőseim egy része, ma újra MO-on van, de még egyszer már semmiképp nem mennének vissza...

De, videózzunk is egyet....

Az ukrán fegyveres erők közelebb hozzák a győzelmet: mindannyian tudatosan kockáztatnak (az életüket) és a helyükön vannak...


Fenyegetés az ellenségre: az ukrán Bureviy megsemmisíti az orosz megszállókat a fronton...

Nagyon durvan paradox, hogy elvakultan vagy minden ellen, ami az oroszokhoz kotheto kozben pedig a kommentjeid stilusa, szohasznalatod, mondat szerkesztesed a legrettentesebb tanacskoztarsasagi es kommunista idoket hozza vissza egy az egyben.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Hogy mondják lováriul azt, hogy "tértivevény", "adókötelezettség", "adóalany", "állampolgári kötelesség"?
Pont így. Amire nincs szavuk, azt behelyettesítik magyarul.
De a "tértivevényre" a magyarok is kitalálhatnának valami értelmeset.
Agyhúgykövet kapok a bürokratamagyartól/jogi szövegtől.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 659
113
Kb minden most dől majd el...Ha nem sikerül megállítani az ukrikat és Herszon elesik akkor ennyi volt, viszont ha buknak az ukrik akkor jöhet a ruszki ellentámadás...
Itt lenne az ideje, hogy az oroszok felrakjak az egre a Tu-95-oket es megmutassak, hogy ok is tudnak egy Linebaker II-t produkalni es szarra bombazni az oreg vasakkal mindent.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 750
14 186
113

Gondoljatok bele, milyenek lennének ezek a drónok, ha a nyugati propaganda szerint sikeresek lennének.

Továbbá kíváncsi lennék egy "atlantista" véleményre, okfejtésre, hogy orszország mennyire van elmaradva az öngiykkos drónok terén.
Illetve ,hogy hatékonyságuk a marketing anyagon kívül hogy mutatkozik meg a harctéren.

Valaki árban tud mondani valamit egy "hatékony" switchbladera és egy "semmitérő" lancetre?

Azt is szívesen meghallgatnám, hogy az agyon szankciózott irán/of hogyan képes mégis nagyszámú drónmennyiséget sikeresen előállitani.


Hogyan értékené a háború elmúlt időszakát, ki áll nyerésre a drónok háborújában?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Az iráni TG csatornákon olyan információ jelent meg, hogy Oroszország Arash kamikaze UAV-kat rendelt Iránból, amelyek a Shahid-136-hoz képest nagyobb robbanófejekkel és 1700 km-re becsült repülési távolsággal rendelkeznek.
isF2TQmkPu4.jpg
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Volt igazi foto, film lelott raketarol? A maradvanyairol. Szu 24-es epp Hoholia legereje veszitett ket napja...


Lancet ukran S 300-at semmisit meg. Tegnap egy Buk egyseget vitt el egy asik Lancet. Kozben uj dronok jonnek iranbol, 2x nagyobb romboloerovel mint a kozkedvelt Geran.

Tudjuk hogy allt a vonat vagy a robbanas miatt allt meg?
Egy szóval sem állítottam, hogy lelőtték a rakétákat! Kérdeztem! Ha 29 cél ki van jelőlve és 7 sértetlen marad ott azért valaminek lenni kell! Vagy 29ből 7et el sem találtak?
A vonat pedig tuti állt, mert egy soktonnás tartály szerelvény mozgásban maradt volna jó sokáig, ha nem állt volna a robbanás pillanatában! A felvételeken a vonat a robbantás mellett áll, ahol a pályatestek a vízbe rogytak. Amúgy szerintem, ha a szerelvényt le tudták húzni onnan, akkor a pálya helyre állítása az max 24 óra. Kérdés a hídszerkezet sérülése.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 132
113
Pedig a ruszkik elfoglalták, és ez jogellenes.
Szemben Janukovics megpuccsolásával, odesszai pogrommal, oroszbarát ukrán pártok betiltásával stb.
2014 környékén már kikerültek a netre bizonyos tervrajzok, melyek a szevasztopoli orosz bázis átalakítást mutatták, usa bázissá.
Disznó oroszok nem várták meg.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 647
113
Kérdések válaszok nélkül :(