[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 822
30 432
113
Az 1dolláros drón...
Szergej Uvitszkij...
Készül Zeli selyemzsinórja.
Krasznoje Gora
UAV vs. UAV.
Kraszno-Limanszk
Donyeck
Dél-Donyeck/Zaporozsnye
Ukránok Artyemovszkban
Térképek.
 

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
286
1 085
93
Ahogy állítólag már Bachmut sem fontos, csak egy pórfészek:rolleyes:.
De nemsokára ki fog derülni, hogy nem porfészek, hanem a védelem sarokköve!

Mondom én már régóta, hogy a front egyik legfontosabb pontja Bachmut. Ott fog eldőlni a háború!
Ha elesik az a város, rövid időn belül összeomlik az ukrán védelem is, és a maradék keleti ukrán sereg fejvesztve fog menekülni a Dnyeperen keresztül, hogy mentse amit még lehet - majd felrobbantja a hidakat, hogy az orosz ne tudja üldözni. De fogja. Mert a keleti front összeomlását az északi orosz betörés fogja követni.
Lesz az ukránok között olyan össze vissza rohangálás, hogy NATO tiszt legyen a talpán, aki azt leállítja!

Insallah!​

 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113

Ezek hülyék? (Költői)
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
539
4 892
93
Nem találtam magyarázatot ezen a videón a negyedik robbanásra. Az előzőek eléggé egyértelműen aknarobbanások lehetnek. De a negyedik úgy tűnik a levegőből csap le és nem a földön van a robbanás kezdőpontja. De hiába kerestem nem is kommentálják. Nekem nagyon úgy tűnik mintha a Trónok harcából lenne átemelve egy kis sárkánytűz.

Mi lehet a negyedik robbanás? becsapódás? Vagy szokás szerint a valóshoz kreáltak egy "halálsugarat" is, hogy mindenki gondolkozzon el miszerint az ukránoknak van valami rejtélyes fegyverük?
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and vontod

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 952
82 758
113
Csecsen harcosok az ukrán fegyveresek ellen:


Barbatrükk:

"Prigozhin azt követelte, hogy tiltsák meg az Orosz Föderáció tisztviselőit és képviselőit, hogy külföldre utazzanak nyaralni az NWO ideje alatt. Ezenkívül a PMC "Wagner" vezetője azt javasolta, hogy szabályozzák felelősségüket az erkölcstelen viselkedésért, beleértve a közeli hozzátartozókat is, amelyek hivalkodó költekezésben és luxuscikkek viselésében fejeződnek ki."

Lengyelország, lakossági helyzetkép:

Európai helyzetkép:



Front:

Tervek?:
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 370
45 694
113

Izrael katonai segélyeken gondolkodik Ukrajnának​

Izrael a humanitárius segélyek mellett már más lehetőségeket is fontolgat Ukrajna támogatására.
A CNN amerikai televíziós csatorna beszámol arról, hogy Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök azt mondta, hogy az ország a humanitáriuson túlmenően megvizsgálja a Kijevnek nyújtott segítség lehetőségeit.
– Mindenképpen utána nézek – válaszolta a tévésnek.
Netanjahu szerint az Egyesült Államok 250 ezer lőszert adott át Ukrajnának, amit Izraeltől "vett el".
Источник: https://rusvesna.su/news/1675258474

Soledár irányú
helyzet 2023. február 1. 17.00-tól

A Soledar szektorban a PMC "Wagner" támadóegységei Sakko és Vanzetti falvakat és a környéket takarítják, valamint közel kerültek Nikolaevka -hoz is, amelynek szélén harcok folynak.
▪️Ezzel egyidejűleg folytatódik az ukrán fegyveres erők Paraszkovievkában és Krasznaja Gorában lévő megerősített területének támadása , ahol a tüzérség támogatásával az orosz csapatok átnyomják a védelmet. A Blagodatnijtól nyugatra fekvő dombok erődítményei elleni hatalmas csapás eredményeként az ukrán alakulatok több mint tucatnyi tagját érte találat.
▪️Az Ukrán Fegyveres Erők Bahmut északi részén tevékenykedő 93. gépesített dandárának egyik alakulatát a harcképesség helyreállítása céljából a csernyihivi régióba vonták vissza. A 200 emberből csak 40 maradt életben .
Bakhmutban a " wagnerites " a húscsomagoló üzemben a Pervaya Alabastrovaya utcába lépett, megszilárdította az irányítást a pezsgőgyár területén, és két pozíciót is létrehoztak Zabakhmutovkában .
Bahmut délnyugati részén az orosz egységek kiűzték az Ukrán Fegyveres Erők 3. oszbri alakulatait egy Klescsejevkától északnyugatra fekvő erdőterületből . A promóció a piros irányába is meg van jelölve .
A jelentős siker ellenére jelenleg még koraiak a Bahmut hadműveleti bekerítéséről szóló kijelentések: az ukrán fegyveres erők ezen a területen tartanak pozíciót, és még mindig nincs ellenőrzés a Chasy Yartól Bakhmutig vezető autópálya felett.

Jelenleg csak egy Artemovszkból kivezető út mentes az orosz közvetlen tűztől. Még korai azonban operatív bekerítésről beszélni. Wagnernek még nem kell megszereznie Krasznojet (Ivanovske), és a VDV-nek továbbra is biztosítania kell Kraszna Gorát. Ha egyszer ezeket elviszik, Artemovszk eleste vagy teljes bekerítése napok kérdése lesz
Az Egyesült Államok 2,2 milliárd dollár értékű fegyvercsomagot készít Ukrajna számára, amely először tartalmaz nagyobb hatótávolságú rakétákat – Reuters
Feltehetően ez egy GLSDB rakéta lesz, 100-150 km hatótávolsággal (módosítástól függően), eléri Kurszkot, Belgorodot és a Krím északi részét. a Himerstől.. Lobbyist – a Boeing cég, amely ezeket gyártja, és már november végén felajánlotta a szállítást.
A térképen jelöltem a lehetséges repülési pontokat, figyelembe véve a 130-150 km-es hatótávot a viszonylag nyugodt Luhanszkig, ahová korábban a Hyamerek nem értek el, ez a rakéta el fog érni.
A tét nő.

Immár F-16-os vadászgépek tömegére jelentette be igényét Ukrajna. Mi ennek a realitása, és mire mennének velük a háború jelen szakaszában az ukránok?
Írta: Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértő, hadtörténész
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 867
27 417
113
Senki nem fog harcolni,mert a nyugat csak a szavak szintjén képes háborúzni,egy igazi ellenféllel. Amikor az ukránoknak lecsengett,akkor óriási kuss lesz,mert a nyugati társadalmak,nem az elit,hanem az átlag,akkor fog igazán szembesülni a következményekkel.
Pedig rohadtul megérdemelnék, h végre következménye legyen annak, h más életével jóemberkedtek. Ahogy a nemi erőszakot elkövető szegény menekültek kitoloncolását megakadályozták, és annak se lett következménye, most ukránok haltak meg a "mentsük meg szegény ukránokat" jelszó következtében.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Nekem adta ki a feladatot hogy két nem túl passzoló állításából bogarászam ki mi vonatkozik rá.
Becsülete biztos nem mert ez nem szerepelt az ukránoknak tett ajánlásában. (nyilván olyat nem aján amit ő maga nem tenne) De rendes voltam feltételeztem hogy az ukránok ért őszintén aggódik.
Egyszerűen nem tudom, mi magyarázkodnivalóm lenne a saját prekoncepciód miatt amit felállítottál? Mármint mire szeretnél kilyukadni?

1. @borisz kifejtette, hogy bár körülírtabban, hogy nem igazán várható, hogy a családodra támadót támogasd. Te úgy gondolod, hogy ez támogatandó mégis? Becsületre méltó?

2. Erre nyomtam egy tetsziket, mert hát úgy gondolom, hogy normális esetben ez így működik.

3. Kifejtettem, hogy az ukrán vezetésnek aligha fáj ez, nem számít nekik igazán a nézeteim szerint.

4. Azért gondolom ezt így, mert annyira tekintem az ukrán vezetést ukránnak, mint a régi bolsevik vezetőket orosznak (és ez behelyettesíthető bármely nemzetre ahol csak megjelentek) . Pontosan ugyanannyira.

5. Ebből fakadóan az ukránokat egy átbaszott szerencsétlen baromnak tartom, akik olyanba álltak bele, amibe nem sok értelme volt és amiből nem hagytak nekik kiutat a 'saját' vezetőik akik közül az adott választáson amikor ezek odakerültek, 40 millió ukrán közül hogy-hogynem, csak ebből a vezetőfajtából jött össze minden párt csúcsán a választható. Tehát, hogy ki a családodra támadó rabló kérdésre választ adjak, az ukrán-orosz relációban azt úgy tekintem, hogy az oroszokra támadtak ezek az 'ukrán' vezetők és 'amerikai' elvtársaik a családra támadó rablók. Az oroszok becsülettel reagáltak erre, hiszen normális ember-nemzet nem tehet máshogy, ha van ereje hozzá. Nekik van.

6. Az ukrán mint ember ettől még rendelkezik hazával, akárhogy is tákolódott az össze bárkinek is bassza a szemét bármilyen okból. A, nevezzük átlagukránnak, tömegek számára ez ugyanúgy a maguk hazaképe volt, mint nekem és a rengeteg magyarnak a saját hazám. Mivel, hiába a saját osotbaságuk és agressziójuk okán jelenleg ennek a feldarabolódásának a sokkjában vannak, szólj, ha szerinted nem, szerintem érhető és becsület dolgának tekinthető, hogy harcolnak érte. Akkor is, ha át vannak baszva a fejükre ült vezetés által, akkor is, ha az eredménye szörnyű lesz. Nem vagyok hajlandó gyávának nevezni őket, vagy sajnálatra méltatlannak, mert felfogom, hogy aligha halálkultuszban nevelkedett világírtó képzetekkel teli mind az összes.

7. Ebből kifolyólag sajnálom az összes szerencsétlent a 'saját' vezetőik helyett ukrán oldalon, és sajnálom az összes szerencsétlent akinek ebbe kell halnia orosz oldalon. Még a dolog kirobbanásakor már kinyílvánítottam ezt, ha nem csak úgy beböfögni akartad volna a vélt álbölcsességedet rám kivetítve, akkor foglalkozhattál volna az álláspontommal, igaz, nem sűrűn láthatod a hozzászólásaimat az ukrán topikban, mert nem vagyok túl aktív résztvevője.

8. Nem csak kettő náció vesz részt ebben, hanem rengeteg, ha valaha olvastál volna tőlem a témában megnyilvánulást, láthattad volna a kezdetekkor, hogy bizony a baskírokat is sajnálom, akik mennek ebbe bele, mert az 'ukrán vezető' típusú emberek megint megcsinálták a faszságot, amiben megint a szkíta vér fogy. Az ukránokban élő is, a baskírokban élő is.

9. Ebből már sejtheted, hogyan állok a magyar vérrel kapcsolatban, bár csak úgy beböfögés helyett valaha is foglalkoznod kellett volna vagy egy percet azzal, hogy általában hogyan is látom.

10. Hiába sajnálom az ukránokat akik belementek ebbe a faszságba, a magyarokat ért atrocitások miatt ha én lennék vezető itthon, bár bementünk volna rengeteg korábban beszerzett technikával Kárpátaljára a tetteik miatt elűzni az ukránokat onnan és elpusztítatni amelyik ennek ellenállna. Mert ez lenne a becsület megkövetelte, de ehhez per pillanat nincsen ereje az országnak, ellenben a megfelelő időben úgy vélem, hogy lesz.

Remélem kielégítettem az igényeidet, javasolnám, hogy legközelebb valami fasz prekoncepció előtt tájékozódj. Köszönöm.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Igazolták-e egyetlen HIMARS kilövését is? Lehet, hogy lemaradtam valamiről, de nem volt ilyen.
Láttam ilyen videót ahol nem a HIMARS járművet, de a rakétáját csipegették, Panzir személyzettel. Roncsot nem mutattak utána, az tény, de minimum "eljátszották" nagyon élethűen, hogy bejövő 6 rakétából leszedtek 4-et.

Szerintem nem megoldhatatlan mutatvány, de ez nyilván csak egy erős "szerintem".
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Nem kell az ilyesmitől annyira idegesnek lenni, ezek csak kövek,a lényeg hogy több mint 1000 éve idejöttek az őseink és a magyarok még mindig itt élnek és majd építünk másikat. Viszont az ukrán nép és államiság nagy eséllyel kerül a történelem lapjára mint eltűnt és kipusztul nép és állam. A férfiak meghalnak, aki tud elmenekül, a szülőképes korú nőket nyugaton éppen az dugja meg aki odafér és csinál nekik mindenféle gyereket de az nem ukrán lesz. Szóval ha ennyi telik tőlük mielőtt kipusztulnak, hát hajrá. Az a föld a miénk volt és a miénk lesz.
"Prigozhin azt követelte, hogy tiltsák meg az Orosz Föderáció tisztviselőit és képviselőit, hogy külföldre utazzanak nyaralni az NWO ideje alatt. Ezenkívül a PMC "Wagner" vezetője azt javasolta, hogy szabályozzák felelősségüket az erkölcstelen viselkedésért, beleértve a közeli hozzátartozókat is, amelyek hivalkodó költekezésben és luxuscikkek viselésében fejeződnek ki."
Az ilyen emberek építik fel a birodalmakat, ezt a fajta embertípust üldözik ideológiailag nyugaton,pedig az emberiség motivációi évezredek alatt sem változtak nemhogy pár éves kultúrtrendek miatt. Összekapcsolja a nemzetet alkotó népet és a tőkét amiből még több erőforrást hoz létre a birodalom számára.
Jelenleg csak egy Artemovszkból kivezető út mentes az orosz közvetlen tűztől. Még korai azonban operatív bekerítésről beszélni. Wagnernek még nem kell megszereznie Krasznojet (Ivanovske), és a VDV-nek továbbra is biztosítania kell Kraszna Gorát. Ha egyszer ezeket elviszik, Artemovszk eleste vagy teljes bekerítése napok kérdése lesz
Az a bizonyos kis út
Keskeny lesz, ráadásul a két oldalán a városba ki be vezető részen két oldalról két jó nagy tó fogja körbe, így még a mezőn se lehet gyalog majd átvágni, csak abban a kis szűkületben.
Ahogy azt már kb két hete látni lehetett, az a kis keskeny út lesz az igazi mészárszék a közlekedő ukránok számára. Az oroszok eddig sem erőltették a zsákok teljes lezárását mert akkor az ellenség a menekülés esélye helyett inkább elszántabban védekezik, ha az eddigi tempót, és a fő célt, tehát azt nézzük hogy minél több ukrán hulla legyen akkor ez még egész februárban eltarthat. Azt viszont furcsa hogy ha valóban nem cél a gyors elfoglalása a városnak akkor miért erőltetik a városi harcot is, hiszen ott a tüzérségi fölényük csak korlátozottabban érvényesül, igaz erőt behúzni és bent tartani ezzel lehet a zsákba.

Arról a hírről pedig hogy már egy januárban felállított új egység Harkov környékén van, az Ellenség a kapuknál cimű film jut eszembe hogy amikor a puskást lelövik, aki követi őt felveszi a puskát, és lő. Jó annyi hogy kézi fegyverek azok most jutnak bőven mindenkinek, na de a vakok, nyomorékok, és vének és a maradék azok csak annyira lesznek jók leginkább hogy amíg lelövik őket addig is telik az idő, meg fogy az ellenség muníciója. :)

Amúgy ezekről a magyar médiában megjelenő szakértőkről az a véleményem hogy nem biztos hogy itt is linkelgetni kéne őket, tudunk mi magunktól is baromságokat írni, okosabbakat meg ők sem tudnak mondani mert kb abból vagy inkább abból se tájékozódnak mint mi, akik meg valódi szakértők nem publikus információkból dolgozva azok meg nem járnak haknizni. Persze mindenki azt hoz amit akar csak nem érzem őket többnek azt itt elhangzottaknál
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Bakhmut. A Wagner-zenekar katonái ma vették át Sacco és Vanzetti irányítását. A képen - a falu egyetlen megmaradt háza.

Érdekesség: Sacco és Vanzetti két olasz anarchista volt, akiket az USA-ban jogtalanul halálra ítéltek.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 370
45 694
113
Amúgy ezekről a magyar médiában megjelenő szakértőkről az a véleményem hogy nem biztos hogy itt is linkelgetni kéne őket, tudunk mi magunktól is baromságokat írni, okosabbakat meg ők sem tudnak mondani mert kb abból vagy inkább abból se tájékozódnak mint mi, akik meg valódi szakértők nem publikus információkból dolgozva azok meg nem járnak haknizni. Persze mindenki azt hoz amit akar csak nem érzem őket többnek azt itt elhangzottaknál
Én azt gondolom, hogy ne becsüljük le a magyar szakértőket! Szerintem nem kevésbé képzettek, mint a többi náció szakértői. Valóban sok minden elhangzott már itt abból, amit leírnak, mondanak, de - az én véleményem szerint - összefogottabban tárják elénk a pillanatnyi helyzetet. Szóval értékeljünk egy Nyuggert, Somkutit, Vukicsot. A megosztás is egyfajta értékelés. Ha nem tartod hasznosnak, informatívnak őket, nyugodtan ki lehet hagyni. Azok pedig, akik nem publikus információkból dolgoznak, a média számára nem elérhetőek. Ez nem is meglepő.

A német Munsterben a közeljövőben megkezdődik az ukrán katonák kiképzése Leopard tankokon.

Ezt Boris Pistorius német védelmi miniszter jelentette ki.
Szerinte ez nem egy teljes tanfolyam lesz, hanem csak a legalapvetőbb készségek átadása.

Bahmut bekerítéséről elég ellentmondásos hírek jelennek meg a katonai bloggerek oldalain. Íme kettő:
A PMC "Wagner" sikerei Bakhmut és Soledar irányban
▪️Soledartól északra: A
Wagner egységek Nikolaevka és Razdolovka felé haladnak több irányból. Heves harcok dúlnak .
▪️Bakhmut:
A zenészek ádáz csatákat vívnak Paraszkovijevka falu déli részén és Krasznaja Gora falu északi részén, Bakhmut északi külvárosában. E települések felszabadításáról szóló jelentések korainak bizonyultak.
A PMC "Wagner" irányítása alatt a "Húsfeldolgozó üzem" nagy része Bakhmut északkeleti részén található. Az érintkezési vonal az Alabastrova utca területén halad át.
Délkeleten a Garsin utca környékén dúlnak a harcok, a zenész egységei birtokba vették a Vatutina Lane és a Nekrasov utca közötti házegyüttes első épületeit.
A PMC "Wagner" harcosai kiterjesztették az irányítási zónát Bakhmut déli részén az Experienced oldaláról.
▪️Bahmuttól délre:
A Kleshcheevka felőli offenzíva fejlesztése során a Zenekar a Bahmut-Konstantinovka autópálya felé halad, amely az Ukrán Fegyveres Erők helyi csoportjának egyik utánpótlási vonala. Ezzel párhuzamosan előrenyomulás történik Krasznoje (Ivanovszkoje) falu és Bahmut délnyugati régiói felé.
A működési környezetről még korai beszélni, hiszen az ukrán fegyveres erőknek még mindig vannak útvonalai Csasov Jarba, Szlavjanszkba, valamint kiterjedt mezei úthálózat, amelyet korábban mezőgazdasági gépek használtak.

Jelentések szerint az ukrán fegyveres erők több oszlopa, amelyek ma az egyetlen megmaradt úton próbáltak betörni Bahmutba, tüzérségi tűzben megsemmisültek, súlyos személyi és felszerelési veszteségeket szenvedve.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Frissen, ropogósan a nyugger féle ukrán Leopard és Abrams anyag, még FB oldalra sem tettem ki. Hangsúly a Leokon van, az Abramsre már egyszerűen nem maradt hely, lehet később, így is 4 ezer karaktert szedtem ki