[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Oroszországtól?

Is.
Függetlenséget garantálnak, legyen bárki az agresszor.
De most főleg Lengyelo., ukrajna elhárítására kellett, nehogy robbantgatni kezdjenek.


Artyomovszk státusz, felkészül Kramatorszk.
m9JknTb.jpg



Év eleji helyzetkép, hogy mennyire nem fontos:
23dmG4x.jpg



És ma
wD8uAxZ.png



The head of one of the field hospitals of the Armed Forces of Ukraine in Bakhmut reports that earlier, if there were 50-60 wounded in 9 months of fighting (he is very cunning), now there are more per day. This means that at least 1,500 people a month pass through this hospital alone (which is also an underestimated figure)
Figyelembe véve mennyi sebesültet hagynak hátra meghalni elég durva szám...


Ukrán légvédelem, már elérte a 2. világháborús szintet a saját gyártásuk (MTLB rátákolt ZU-23-assal)


Csucsu madafakka - Volga vasúti aknamentesítő különítmény


oryx-on gondolom ezek is oroszok hatalmas photoshopolt tűzálló Z-vel (18+ megrágott hullák)


Assault battalion "Barnaul" in the battles for Maryinka.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 225
93
Hát, ha olyan hiteles ez a képgyüjtemény, mint a rajta szereplő 2 magyar, akkor inkább ezt ne terjeszd!
A bal oldali nyilvánvalóan nem magyar "külföldi zsoldos". A képen egy katonai igazolvány kép van (vagy mindenesetre egyenruhás). Ilyen egyenruha meg nincs egyetlen fegyveres, vagy fegyvertelen egyenruhás szervezetünknél sem.
Rákerestem az egyenruhára, az amerikai haditengerészeti diszelgő.

Male Officer
Service Dress Uniform
Service Dress White

Képet sajnos nem tudom hogy kell feltölteni. Lehet, hogy magyar származású.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 012
23 328
113
Hát, ha olyan hiteles ez a képgyüjtemény, mint a rajta szereplő 2 magyar, akkor inkább ezt ne terjeszd!
A bal oldali nyilvánvalóan nem magyar "külföldi zsoldos". A képen egy katonai igazolvány kép van (vagy mindenesetre egyenruhás). Ilyen egyenruha meg nincs egyetlen fegyveres, vagy fegyvertelen egyenruhás szervezetünknél sem.
az első valami tengerész egyenruha lesz (szerintem) a második az maximum ukrajnai magyar (ha jól veszem ki akkor Ihor lehet a neve,bár elég pixeles a kép),én úgy gondolom,hogy a náluk talált azonosítók alapján lettek besorolva nemzetiségük szerint,illetve az is lehet egy besorolási alap,hogy milyen egységben szolgál(hat) tak,nyilván ha valami önkéntes légióban,akkor zsoldosok.

szerk .után : közben látom,jött a helyes válasz @hendrick -től (köszönöm a pontosítást,én csak találgattam)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 877
27 472
113
az első valami tengerész egyenruha lesz (szerintem) a második az maximum ukrajnai magyar (ha jól veszem ki akkor Ihor lehet a neve,bár elég pixeles a kép),én úgy gondolom,hogy a náluk talált azonosítók alapján lettek besorolva nemzetiségük szerint,illetve az is lehet egy besorolási alap,hogy milyen egységben szolgál(hat) tak,nyilván ha valami önkéntes légióban,akkor zsoldosok.

szerk .után : közben látom,jött a helyes válasz @hendrick -től (köszönöm a pontosítást,én csak találgattam)
3 magyar zászló van, Sándor Kis, Ihor ? és Robert Sipos.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 997
93
Bahmut csapdája
Nem tudjuk pontosan, mennyi élőerőbe, technikába került Bahmut védelme az ukrán erőknek, illetve a veszteségek pótlása milyen erőket emésztett fel. A kérdés a következő: Ha Bahmut védelme ilyen erőket emésztett fel, akkor Kramatorszk egy jóval nagyobb település - mint valóban fontos kulcsváros- védelme mennyi erőt igényel?
Megvan meg ez az erő? Ha sikerül körbezárni Kramatorszkot, el kell-e egyáltalán foglalni? Kérdem én, a laikus.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 705
28 174
113
Mindeközben két, összesen 40 fős ukrán diverzáns csoport behatolt a Brjanszki területen fekvő orosz Szasuni faluba és környezetébe a helyi kormányzó jelentése szerint. Egy esetben egy drive by shootingban meghalt egy helyi lakos, másik esetben pedig túszokat ejtettek, illetve drónról támadnak.

Gondolom Bahmut elvesztésével kell valami ukrán oldalról, ami elvonja a figyelmet, de ha valami akkor ez fixen vissza fog csapni
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Bahmut csapdája
Nem tudjuk pontosan, mennyi élőerőbe, technikába került Bahmut védelme az ukrán erőknek, illetve a veszteségek pótlása milyen erőket emésztett fel. A kérdés a következő: Ha Bahmut védelme ilyen erőket emésztett fel, akkor Kramatorszk egy jóval nagyobb település - mint valóban fontos kulcsváros- védelme mennyi erőt igényel?
Megvan meg ez az erő? Ha sikerül körbezárni Kramatorszkot, el kell-e egyáltalán foglalni? Kérdem én, a laikus.
Amúgy az azért remélem tiszta, hogy bár elég ellentmondásosak a hírek a dolgokról, de a három fő védelmi vonal közül ez volt a legerősebb. Kramatoszk vonal nem a fő védvonal, hanem az utolsó.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 716
15 504
113
Mindeközben két, összesen 40 fős ukrán diverzáns csoport behatolt a Brjanszki területen fekvő orosz Szasuni faluba és környezetébe a helyi kormányzó jelentése szerint. Egy esetben egy drive by shootingban meghalt egy helyi lakos, másik esetben pedig túszokat ejtettek, illetve drónról támadnak.

Gondolom Bahmut elvesztésével kell valami ukrán oldalról, ami elvonja a figyelmet, de ha valami akkor ez fixen vissza fog csapni
80 év után sem sokat változtak…
Ha az oroszok ezt komolyan veszik, akkor nagyon csúnya vége lesz…
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
Mindeközben két, összesen 40 fős ukrán diverzáns csoport behatolt a Brjanszki területen fekvő orosz Szasuni faluba és környezetébe a helyi kormányzó jelentése szerint. Egy esetben egy drive by shootingban meghalt egy helyi lakos, másik esetben pedig túszokat ejtettek, illetve drónról támadnak.

Gondolom Bahmut elvesztésével kell valami ukrán oldalról, ami elvonja a figyelmet, de ha valami akkor ez fixen vissza fog csapni
Tisztára mint Beslan 2004-ben,az ukránok megmutatják igazi arcukat a világ felé. https://www.vadhajtasok.hu/2023/03/02/ukran-szabotorok-akcioznak-egy-oroszorszagi-faluban
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 935
48 694
113
Újabb videó Bahmutról (ennek a folytatása, ugyanazzal a vélhetően ausztrál zsoldossal beszélget):
Még csak fél órára volt energiám, ebben a következőket állítja:
  • valóban szorult az ukránok helyzete a városban
  • az oroszok az utolsó kivezető utakat is kontrollálják már, de ha nehezen is, még megoldható a logisztika, csak óvatosan (szerintem azóta már úgy se)
  • a wagneresek taktikai szinten jól harcolnak, de műveleti szinten már nem - ahogy szerinte az oroszok meg egyáltalán nem
  • az oroszok már megkezdték a tavaszi offenzívát, de nyilván szarul
  • a városban már csak "a hátvédek" vannak (rear guard), ez talán pár ezer katonát jelenet (hát, ez bizony remek magyarázat :D )
  • nagy kérdés, hogy Bahmut után mi jön, merthogy a fő gondot abban látja, hogy a derék ukránok nem kapnak elég hadianyagot a nyugati országoktól, így semmilyen ellentámadást nem tudnak megindítani
  • például rendes felderítő UAVokból már kb semmi nem maradt az ukránoknak, csak a kis DJI drónok
  • a wagneresek mind antiszemiták, ők vágták le az izraeli zsoldos fejét úgy egy hónapja (khm, én pont azt hallottam, hogy a hoholok vágták le, a kezével együtt, hogy ne lehessen azonosítani); egyébként ő zsidó származású, úgyhogy ez az ügy őt duplán felbassza (nem tudom, hallott-e már az OUN-ról meg Bandera bácsiról)
  • az ukrán vezetés tökkelütött, nagyon változó kiképzési szinttel: volt, hogy egy tüzérségi csapást úgy beszéltek meg a parancsnokok, hogy a közös ebéd közben csak úgy feljött a téma, hogy "te Tarasz, hogy álltok gránátokkal, lenne itt egy meló!"

Eddig jutottam, majd veszek megint egy nagy levegőt és tovább hallgatom.

Nekem az jött le, hogy ez a katona egy olyan ausztrál, aki kétségbeesetten próbál valami fogódzkodót találni a múltjából (zsidó származású), amivel racionalizálja élete eddigi valószínűleg legrosszabb döntését (hogy ukrajnába ment, mert a gonosz oroszok ott biza pogromot csinálnak), mert valószínűleg ott, Ausztráliában üresnek találja a jelenlegi életét.
Most meg elmagyarázza, hogy miért áll vesztésre az ország: szar ukrán vezetés, és nem elég tökös nyugatiak, akik nem akarnak mindent is ukrajnának adni.

Még a végén kiderül, hogy valami *ko végződésű családneve van (vagy az egyik szülőjének).

Ez az ukrán diaszpóra, ez egy kurva veszélyes dolog ám.

@Bubu bocs @nyugger
Ez a brijanszki ügy már megint a kehes, drogos kurvára emlékeztet, aki kínjában már mindenkinek nekimegy, odaszarik az ajtó elé, stb, csak hogy valaki végre véget vessen a szenvedéseinek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 833
81 224
113
Mintegy 50 szabotőr ejtette túszul Sushany falu lakóit.

Az előzetes adatok szerint egy 50 fős, sárga karszalagos fegyveres csoport behatolt egy Brjanszki megyei falu területére, és túszul ejtette a lakosok egy részét. A többiek el tudtak menekülni, mások bezárkóztak otthonaikba.
_________________
A Brjanszki régió határ menti falujában, Sushanyban csata zajlik, robbanások hallatszanak.

Az előzetes adatok szerint szabotőrök egy csoportja ment oda. A lakók pincékben, pincékben bújnak meg, a faluban robbanások hallatszanak.

A "Bázis" tájékoztatása szerint Sushanyban egy elektromos alállomást és egy benzinkutat robbantottak fel.
Tisztára mint Beslan 2004-ben,az ukránok megmutatják igazi arcukat
Már sokszor írtam, hogy az ukránok csak terrorista merényletekre képesek, az orosz civil lakosságot ölték 2014-től Ukrajnában most meg a határon áthatolva civileket ejtenek túszul . Ezt úgy hívják, hogy állami terrorizmus. Kíváncsi vagyok hány ország fogja elitélni, vagy egyáltalán tájékoztatni fognak róla .

Nagy hiba volt az orosz kivonulás Szumi és Csernigov régiókból, most itt az eredménye. Csernyigovból hatoltak be.

Ha legalább határozottan léptek volna fel 2022.02.24-én, nem pedig tili-toli 150 000 katona menetoszlopokban bevonult-nem harcolt.

Az első tíz éjszakának Ukrajna nagyvárosaiban pontosan úgy kellett volna kinéznie, mint ezen a videón, és a hadsereg ezt könnyedén biztosítani tudta volna:
https://vk.com/video-104764077_456272279
Bagdad 2003

Ilyen háttér mellett pedig nem február 27-én kellett tárgyalásokat kezdeni, hanem ultimátumot kellett volna adnii a megadásról.

Erre fajta hadviselésre várt világ várt, ezért is távoztak és zártak be a kijevi nagykövetségek.

De valaki, akit Prigozzinnak sem lehet nevezni, a meglehetősen kemény kéthetes háború helyett a tárgyalások szégyenét és a végtelen engedmények útját választotta az üres fenyegetés hátterében.

Ami most van, azt mindenki láthatja.

Ilyen háttér mellett pedig nem február 27-én kellett tárgyalásokat kezdeni, hanem ultimátumot kellett terjeszteni a megadásról.

Ez az a fajta viselkedés, amelyre az egész világ várt. Így a nagykövetségek elmentek.

De valaki, akit Prigozhinnak sem lehet nevezni, a meglehetősen kemény kéthetes háború helyett a tárgyalások szégyenét és a végtelen engedmények útját választotta az üres fenyegetés hátterében.

Ami most van, azt mindenki láthatja.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 873
13 345
113
Azért kíváncsi lennék....tényleg annyira fanatizáltak az ukrán terroristák akik most abban a faluban vannak, hogy nem is zavarja őket a biztos halál?
Valaki azt írta, hogy ennek csúnya következményei lesznek... szerintem is. Megkockáztatom, hogy ezek a fanatikus barmok arra gondoltak, hogy elfoglalják a falut, ahogy tették is, majd ha 1-2 napig tartják, bevonul Oo azon területére az ukrán hadsereg. Tuti ez lett volna az elmebeteg terv! Aztán ment volna a hype, hogy Oo-ból elfoglaltak egy kis régiót, területet, és mennek tovább, mert ha az oroszok megtehetik, akkor ők is.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 892
12 452
113

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 898
5 204
113
Tekintve a nyugat ázsiai kitettségeit (kína, japán) kötvényekben, részvényekben, iparban...csak egy bolond kezdene szankciózni velük. Speciel utóbbiak alkotják a vezetőket az atlantista-utópiákban.
Ez a függőség "kölcsönös".Már most is "lebegtetik" a szankciókat ha fegyvert küld Kína.Lehet én látom rosszul Usa-Kína közt megy a "szájkarate"nyílvánosan miközben ők a háború legnagyobb "haszonélvezői"gazdaságilag.Én az Orosz vezetők helyében "óvatos"lennék velük.Milyen "barát" az aki attól aki"bajban van" lassan "féláron" vásárol fel tőle mindent a helyzetét kihasználva?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 863
35 500
113
A DPR bejelentette az első Leopard tank elfogását Artemovsk közelében
Az Ostashko által idézett Muratov szerint az elfogott tank legénysége lengyel zsoldosokból állt.