[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Visszatért twitterre Vasquez.
Most hagyjuk pls a propi fasságokat, mindenki fújja kívülről őket.

Viszont én már nem értem, mi volt.
Azt mondták, hogy full kamu.
Meg olyat is, hogy nem kamu, ott van, kint van csak nem az AFU-n belül.
Ellopta a dellát.
Csak egy részét lopta el.
Nem lopta el, amiket vettek, tényleg kikerültek a frontra.

Most akkor mivan?
Mégis mi lenne?
Ahogyan azt már írtam korábban is, ennek a háborúnak az árnyékában elképesztő szemfényvesztés zajlik, és míg a "porondon" látványos showműsort látunk ami elvonja a figyelmet, addig a függöny mögött nemhogy talicskázzák, de BAT-2esekkel tolják a zsozsót a nyugati producerek számlái felé.
Azért ha belegondolsz, hogy a nyilatkozatok és hírek szerint az utóbbi évben kb 300 milliárd USD-nyi segély ömlött be banderisztánba ( ami a GDP-jük 1,5x-ese), nem kell hozzá sok ész hogy leessen ennek bizony a jelentős részét ellopták.
És ahol ennyi az ellopható pénz ott hamar megjelennek a szerencselovagok akik maguk is szeletet akarnak a tortából...
És nem feltétlenül totál kamu egy-egy ilyen figura, távol álljon tőlem hogy innen megítéljem a tevékenységüket, de tudjuk jól hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, saját magán nem fog spórolni. Láttuk már máshol is, hogy segélyszervezetek igen nagyvonalúan honorálják a vezetőiket és az adományoknak jó ha a fele eléri az eredeti desztinációt. nem hiszem hogy a jelen helyzet ettől gyökeresen eltérne. Ugyanakkor a kiemelt médiaérdeklődés mellett az sem meglepő, hogy előbb vagy utóbb, de lesznek kritikus hangok melyek megkérdőjelezik egyes szereplők valós szándékait. Az ilyen segélypénzeket már akkor is fosztogatták mikor a CIA, KGB vagy épp az ENSZ felügyelte őket, majd pont most nem fogják amikor már jóformán semmi kontroll nincs?
A FAB-500 M62 egy szabadesésű NEM IRÁNYÍTOTT légibomba. Ha csináltak hozzá irányító/sikló kittet, akkor más lenne a típusmegjelölés. De én még ehhez a típushoz nem láttam ilyet. Aztán a fene tudja, sok van belőle, érdemes lenne.
Ahhoz is jó az említett UMPK GPS készlet.
https://www.thedrive.com/the-war-zone/russian-bomb-with-mysterious-range-extending-wing-kit-emerges
pont hogy a FAB-500asokon jelent meg először.
Wagner
"Kárpátaljáról, a Beregszász melletti Sárosorosziból származik. Mit érzett akkor, amikor kitört az ukrán–orosz háború?
Megdöbbentett, nem akartam elhinni, hogy 2022-ben mindez megtörténhet bárhol a világban.
De harminc éven keresztül Kárpátalján élve, figyelve az ukrán politikát, valahol törvényszerűségnek éreztem, hogy előbb-utóbb idáig fajul a helyzet.

Azon is gondolkoztam, rögtön a háború kitörésének a másnapján, hogy vajon van-e egyetlen ember Ukrajnában, akinek akár a fejében, akár a szívében megfogalmazódott a kérdés, nem hibásak-e esetleg ők is.
Tudom, hogy ez sokak számára nem népszerű álláspont, de általában azok mondanak határozott véleményt a kérdésben, akiknek semmiféle személyes tapasztalatuk nincs, soha egyetlen napot nem töltöttek Ukrajnában, nem ismerik az ottani néplelket és mentalitást.
...
És közben azt érzem, hogy soha nem fog rendeződni a konfliktus: az idő olykor megoldja a nemzetek közti végletes feszültséget, de itt testvér öl testvért.
Zsigerileg sajnálatot és részvétet érzek az ukrán és az orosz áldozatokkal egyaránt, hiszen a gazdasági problémák idővel megoldódnak, de a háborúban meghalt embereket nem hozza vissza senki sem.
...
Egy év elteltével optimistábban vagy pesszimistábban látja a konfliktus lehetséges végkimenetelét?

Bertolt Brecht drámájában, A kaukázusi krétakörben van egy döbbenetes mondat: ,,a háborúnak vége, féljetek a békétől!". Ilyen érzéseim vannak nekem is a jövővel kapcsolatban.A háború előbb-utóbb véget ér, lehet, hogy holnap, lehet, hogy csak évek múlva. De ami azután jön, az valószínűleg még rosszabb lesz. Elborzadva nézem a közösségi médiában, ahogyan az ukrán katonák üzenik a magyaroknak, hogy ,,csak gyertek ide, rabok lesztek!"
Megijesztenek ezek a felvételek.
...
Anyukám és a testvérem is odahaza maradt, tőlük tudom, hogy a fanatizált ukránok azt gondolják, hogy már régen megnyerték volna a háborút, ha a magyarok küldenek fegyvereket. Miközben a fegyverek csak még több halált és szenvedést okoznának. Az európai és az ukrán vezetők teljesen elvesztették a kapcsolatukat a realitással."

https://www.origo.hu/filmklub/20230...gassagok-es-melysegek-orosz-ukran-haboru.html
És ezeket szopkodják itt is sokan....
Hát ezeknek sem kávéval indult a reggel...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 391
113
"Kárpátaljáról, a Beregszász melletti Sárosorosziból származik. Mit érzett akkor, amikor kitört az ukrán–orosz háború?
Megdöbbentett, nem akartam elhinni, hogy 2022-ben mindez megtörténhet bárhol a világban.
De harminc éven keresztül Kárpátalján élve, figyelve az ukrán politikát, valahol törvényszerűségnek éreztem, hogy előbb-utóbb idáig fajul a helyzet.

Azon is gondolkoztam, rögtön a háború kitörésének a másnapján, hogy vajon van-e egyetlen ember Ukrajnában, akinek akár a fejében, akár a szívében megfogalmazódott a kérdés, nem hibásak-e esetleg ők is.
Tudom, hogy ez sokak számára nem népszerű álláspont, de általában azok mondanak határozott véleményt a kérdésben, akiknek semmiféle személyes tapasztalatuk nincs, soha egyetlen napot nem töltöttek Ukrajnában, nem ismerik az ottani néplelket és mentalitást.
...
És közben azt érzem, hogy soha nem fog rendeződni a konfliktus: az idő olykor megoldja a nemzetek közti végletes feszültséget, de itt testvér öl testvért.
Zsigerileg sajnálatot és részvétet érzek az ukrán és az orosz áldozatokkal egyaránt, hiszen a gazdasági problémák idővel megoldódnak, de a háborúban meghalt embereket nem hozza vissza senki sem.
...
Egy év elteltével optimistábban vagy pesszimistábban látja a konfliktus lehetséges végkimenetelét?

Bertolt Brecht drámájában, A kaukázusi krétakörben van egy döbbenetes mondat: ,,a háborúnak vége, féljetek a békétől!". Ilyen érzéseim vannak nekem is a jövővel kapcsolatban.A háború előbb-utóbb véget ér, lehet, hogy holnap, lehet, hogy csak évek múlva. De ami azután jön, az valószínűleg még rosszabb lesz. Elborzadva nézem a közösségi médiában, ahogyan az ukrán katonák üzenik a magyaroknak, hogy ,,csak gyertek ide, rabok lesztek!"
Megijesztenek ezek a felvételek.
...
Anyukám és a testvérem is odahaza maradt, tőlük tudom, hogy a fanatizált ukránok azt gondolják, hogy már régen megnyerték volna a háborút, ha a magyarok küldenek fegyvereket. Miközben a fegyverek csak még több halált és szenvedést okoznának. Az európai és az ukrán vezetők teljesen elvesztették a kapcsolatukat a realitással."

https://www.origo.hu/filmklub/20230...gassagok-es-melysegek-orosz-ukran-haboru.html

Többek között ezért se értem az itteni ukrán fanokat. Ámbár, ha nem magyarok hanem ukránok akkor fizetésért kiszolgálják a hatalmat. DE tényleg a legrosszabb a háború lezárása után fog bekövetkezni. A vadukránnak teljesen mindegy lesz, hogy igaz vagy hazugság amit a fejébe vertek a magyarokról.
Ezért mondom hogy nekünk az a jó ha a háború elhúzódik minél tovább, nekünk minden nap egy ajándék amikor az ukrán élőerő pusztul valahol keleten, minél kevesebben vannak nekünk csak jobb, a szimpátia már rég megszűnt, nekem a legnagyobb félelmem a konfliktussal kapcsolatban egy fegyverszünet, vagy kompromisszumos béke, ha 10 évig tart hát tartson 10 évig, azt amúgy is el lehet felejteni hogy az eu a háború után normalizálja a kapcsolatokat és helyreál a régi gazdasági rend, ezen a téren is saját alternatívákat kell keresni mert semmi nem fog helyreállni addig amíg Európában nem üldözik el a mostani vezető réteget, azt meg nem ajánlom senkinek hogy addig álljon fél lábon amíg ez bekövetkezik...
Saját magyar központú politikai, és gazdaság és minél nagyobb ukrán veszteségek bár utóbbira mi nem tudunk befolyással lenni abban csak reménykedhetünk.
Az ukrán fegyveres erők éjszakai megmozdulása tragédiával végződött (számukra)...

Ha ilyen az amikor az oroszok nem látnak a sötétben, milyen lenne az amikor látnák is hogy mit csinálnak? :D
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 090
24 589
113
a stratégiailag nem fontos,jelentéktelen/stratégiai jelentőségű,jelentős Bahmut/Artyemovszk esetében .. (mert hol ezt, hol azt nyilatkozzák az ukránok) egyre jobban az az érzésem,hogy igazából két dolog miatt lehet érdekes a város ,illetve mára inkább romváros ..

1. lehetséges,hogy nincs mögötte semmiféle megerődített védvonal,vagy ha van is,ez az első vonalhoz képest (Bahmut/Artyemovszk) annyit ér mint szar a zsebben ..

2. ha elbukik a romváros,akkor ez nagyban meg fogja akasztani a nyugati segélyeket (kevesebb mindent lehet ellopni),mivel tengerbe felesleges vizet merni .. valahogy más értelmét nem látom annak,hogy miért öntik az ukránok az embert ebbe a vérszivattyúba.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 474
113
Nem én nem akarom érteni, hanem te. Pedig tényleg részletesen megpróbáltam neked elmagyarázni.
Akkor leegyszerűsítem, hogy ne tudd félremagyarázni.

Az oroszoknak nem kell senkinek a támogatása. Állítólag el vannak szigetelve. Ha bevezetik, akkor saját erőből kell megoldaniuk.


Márpedig a kettőnek ok-okozati összefüggése van.
Ha valaki megsérti az önhatalmúlag kijelölt légtérzárat, akkor az azt fogja kockáztatni, hogy lelövik.
A mellékelt ábra mutatja (a Reaper lelövése), hogy az oroszok komolyan veszik a saját zárjukat, és emiatt nemzetközi konfliktust is hajlandóak kockáztatni.
A Reaper lelövése után szerinted a NATO bármelyik országa is meg fogja kockáztatni a berepülést?

Milyen lelövése? Te miről beszélsz?
:)
Te melyik párhuzamos vvalóságban láttál ilyet?
Neki ütközött, szándékosan, vagy balfasz volt, tök mindegy. Nem véletlenül NEM lőtték le.
Azért nem, amit nem akarsz elfogadni:
NINCS JOGA Oroszországnak NEMZETKÖZI LÉGTÉRBEN lelőni egy másik ország eszközét.
Ezt ők tudják, értik.
Te meg mantrázod azt, amit hinni szeretnél.
A NATO továbbra is használja és használhatja a nemzetközi légteret.
Továbbra is ellátja információval a megtámadott országot.

Itt van az oroszok jogalapja a háborúra

Az orosz intervenció okai - letöltés ENG 18+

Ennek nyomán 150 ENSZ beadvány született 8 év alatt amit a nyugat leszart. Minszki megállapodás is leszarva, azóta kiderült, hogy szándékosan.



Nem vagyok orosz troll, hanem okokról és megoldásokról akarok beszélni. Szerinted miért nem sikerül? Mit kéne máshogy csinálnom, hogy stílust válts és érdemben vitázz?

De ez már le lett írva párszor, lehetne eszmét is cserélni róla, de nem úgy, hogy full ignorálod a " vitapartnereid" véleményét, és végtelen cinizmussal hajtogatod ugyanazt a pár mondatot. Lehetne értelmesen beszélni. Ha rámírsz privátban én akár személyesen is szívesen leülök veled egy kávéra, de ennek az egyirányú basztatásnak nincs értelme szerintem, ezt kb a fradi-újpest tábor "beszélgetésére" emlékeztet ahogy tolod.

Ha valóban csak a rombolás a célod akkor nem kell válaszolni, elég lesz a röhögő szmájli és akkor elfogadom, hogy ez van.

Szerintem tök jól elvitatkozunk. Ha valaki nem ért veled egyet, az nem azt jelenti, hogy ignorál. Az fel sem merül benned, hogy a másiknak van igaza? Nagyon oroszosan szeretnél vitatkozni. :D
Nálunk, Európában csak egyenlő félként lehet, a másik sértegetése nélkül. ;)

Az ukrán események kialakulásáért Putyin legalább annyira felelős, mint a soviniszta ukránok.
A háború kirobbantása pedig egyedül Putyin bűne. Ez tény, hiába próbálják a kudarc után néhányan mentegetni.

A két nép gyűlölete nem 30 évre nyúlik vissza, a Holodomort valahogy nem felejtik az ukránok. Meg sok más orosz, vagy orosz birodalmi népirtást.
Ha szeretnél még 18+-os képeket az orosz-ukrán konfliktusról (a tieidet minden héten beteszed):
OIP.mldsM8rvJnMqzRf-YOmq6gHaHS



Putyinnak csak eszközök az ottani oroszok: nagy bajban lenne, ha nem lett volna feszültség. Hát generált. Felfegyverezte a lázadókat, pénzelte a fasisztákat, hogy legyen ürügy beavatkozni.
Ez a recept a Baltikumban, Kárpátalján, a volt SZU területén.

A háború közvetlen oka egyébként a kelet-ukrajnai oroszok elvándorlása. Nagyon sok orosz áttelepült Oroszországba, így hamarosan megszűnt volna a jogalap kelet-ukrajna elcsatolására.
E miatt is lépni kellett Putyinnak, akkor is, ha erről jó részt az ő általa kirobbantott polgárháború tehetett.
Szörnyű tragédiája ez a háború az orosz népnek.
Egyetértek Veled. Légyszi mutass jó példát, pld az alábbiakra reagálva:

Ez az "elismerés" tudod úgy működik, ahogy a "Nyugati" szél fúj.

Kezdjük tán egy kicsit a történelemmel, néhány állítás:

- Krim területe sosem volt ukrán birtokolás alatt az elmúlt pár ezer évben , csak ajándékképp kapták mint szamár a fület, de olyan megszoritásokkal amit az ukránoknak kevésbé sikerült megvalósítani .

-Egyrészt egy jogilag normális autonómiát kellett volna létrehozni a területen, az ukránok első "autonomiája" nem sikerült, a második sem volt fényes. Kárpátalja esete mutatja hogy érvényes népszavazás ellenére (ebben a magyarnál ott nagyobb létszámú ukrán lakosság is egyetértett) a ratifikálása nem került az ukrán törvényhozás parlamenti napirendjére.
Az autonómia gondolata úgy látszik nem kompatibilis szó a hivatalos ukrán eszmeiséggel.

Ha tudsz olyan időszakot felmutatni a történelemben, amikor Krimen többségen éltek ukránok, szívesen olvasok róla.

A másik kitétel a Szevasztopoli kikötő és katonai bázis garantált orosz használata...

Ezenkívül a Nyugat folyamatosan elismerte a Krim orosz (illetve akkoriban szovjet) államhoz való tartozást, lásd ennek írásos, tárgyalásos megállapításait a jaltai konferencián, ahol a későbbi győztes nagyhatalmak dekára felosztották a világot érdekszférákra.

Gondolod ott szerepelt a jegyzőkönyvekben hogy Krim ukrán, és feltétlen oda kell azt nekik adni?

Az hogy szerinted most a Nyugat a jaltai szerződésben, írásban adott szavával szemben, Krim kérdésében is most más irányvonalat képvisel, az egy dolog, erre volt pár példa, ennek alapján lesz is..

Ezt a jaltai oroszoké a Krim sztorit nem hallottam. Tök aszittem, hogy akkor még SZU volt...
;)
Mintha valaki később pakolta volna át a SZU -n belül...
És mintha valaki ezt elismerte és garantálta volna Orosz részről Budapesten. :eek:
Akkor meg miről beszélsz? Milyen jalta? Milyen fing? Milyen halál?....
Mit szeretnél Jalta szellemében? Hogy kelet Európa orosz megszállás alá essen? Miért lenne az neked jó?

Ne álmodozz, a SZU összeomlott, Oroszország szerepe egyre kisebb, ez után pedig felgyorsul hanyatlása.
Siránkozhatsz, de azok az idők már elmúltak, a nem orosz népek nem akarnak orosz uralom alatt élni. Az ukrán is inkább a rossz, poshadó nyugati világot választja. :)
Tudod, ezt a véleményedet sem tudom komolyan venni. Ezek az okai:
- Alapvető dolgokat nem vagy hajlandó belátni, beismerni.
- A "logikai" levezetéseidben mindig csak a neked tetsző szálat bontod tovább.
- Ténykén állítasz be feltételezéseket, vágyakat.
- Láthatóan nem ismered az Orosz néplélek mozgatórugóit, attitűdjét.
- A legalapvetőbb dologban is tévedsz (hazudsz): a háború okát, illetve célját illetően.
-- Ebből kifolyólag hibás történelmi példákkal akarsz párhuzamot vonni.
- Ignorálod a neked nem tetsző történelmi, és geopolitikai tényeket.
- Politikai "nagytotál" nem létezik a számodra.
Nem tudom, hogy mi a motivációd. De ezzel a mentalitással és stílussal, csak a veled hasonszőrűeknek, és a kényelmi butáknak énekelsz kedves hangokat. Akik kicsit is tájékozottabbak, képesek a kritikus gondolkodásra, azok nem vesznek komolyan.
Ezzel a tevékenységgel nem fogsz senkit az Ukránok + Angolszászok mellé állítani, ez kontraproduktív. Triggerelni meg csak olyanokat tudsz, akik hagyják. Ilyen paraméterek mellett zéró a meggyőző képességed.
mb1jxrc806141.png

Hú, de haragszol rám! (vajon miért? :oops:)
:)
Teljesen félre értelmezel valamit. Nekem nem kell meggyőzni senkit. Itt mindenki felnőtt ember.
  • Elég, ha az orosz hazugságokat leleplezem. Vagy legalább is rávilágítok arra, hogy nem mindent kell elhinni az orosz propagandának (az ukránnak se, de azt megoldjátok ti o_O).
  • Elég, ha nem terjednek tévhitek, illetve az azok alapjául szolgáló féligazságok más megvilágításban is bemutatásra kerülnek.
  • Elég az is, ha egy eseményt, folyamatot más nézőpontból is be lehet mutatni.
  • Az is elég, ha felhívom a figyelmet a sok álhír és meseszerű alternatív történelem magyarázat által keltett hamis illúziók veszélyeire.
  • De még az is nagyon örvendetes, ha az ide ömlesztett egyoldalú propaganda kissé kiegyensulyozottabb információ forrást nyújt az ide látogatóknak. (Hidd el ez nektek is fontos)
  • Nem utolsó sorban, nagyon fontos, hogy ne csak egyféle véleményt lehessen közölni ebben a témában (se).

A fentiek közül nem tudom melyik bánt téged ennyire, de nem is lényeges. A lényeg, hogy más is leírhassa a véleményét. Erre felé illik meghallgatni, egyet nem kell érteni, de a sértegetés, minősítgetés nálunk nem divat. :cool:
Ezt igy fogadd el.
Az általánosító, provokáló megjegyzédeidre így nem tudok válaszolni. Ha van konkrét dolog, amiben szerinted tévedek, szívesen megvitatom veled.


 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
De vesztett. Hiába teszel úgy, mintha nem értenéd, az ápolóidnak meg ne higyj!
Ennyit a sértegetésről.

Szerintem tök jól elvitatkozunk. Ha valaki nem ért veled egyet, az nem azt jelenti, hogy ignorál. Az fel sem merül benned, hogy a másiknak van igaza? Nagyon oroszosan szeretnél vitatkozni. :D
Nálunk, Európában csak egyenlő félként lehet, a másik sértegetése nélkül. ;)

Az ukrán események kialakulásáért Putyin legalább annyira felelős, mint a soviniszta ukránok.
A háború kirobbantása pedig egyedül Putyin bűne. Ez tény, hiába próbálják a kudarc után néhányan mentegetni.

A két nép gyűlölete nem 30 évre nyúlik vissza, a Holodomort valahogy nem felejtik az ukránok. Meg sok más orosz, vagy orosz birodalmi népirtást.
Ha szeretnél még 18+-os képeket az orosz-ukrán konfliktusról (a tieidet minden héten beteszed):
Először is kettőször linkeltem egy 40 oldalas tanulmány amelyben 18+os képek is voltak, figyelmeztetéssel. Azaz nem az "enyémeim" és nem "minden héten". Próbáld meg megérteni mit jelent a vitakultúra.

Amit te betettél pedig nem az orosz-ukrán konfliktusról szól (amit te valamiféle évszázados gyűlöletnek akarsz beállítani) hanem volgai oroszok vannak rajta a Lenin által előidézett polgárháborús éhínség alatt. Mellesleg. (1921: A family stricken by famine in the Volga region, Russia, during the Russian Civil War. Most of the regions adjacent to the Volga river were affected by famine, which killed several hundred thousands. Some experts say the disaster was pre-arranged by Lenin and his men for political reasons. (Photo by Slava Katamidze Collection/Getty Images)

De nem is ez a lényeg. Az éhínség amelynek a holodomor is része volt, a pokoli Sztálin és a szovjetek bűne a SZU minden nemzetisége ellen, hiszen a SZU az etnikai-nemzeti öntudatot akarta kiirtani, genocídiumok által is, az oroszt is. Ezen az alapon a melegek is háborúzhatnánakna németek ellen, mert a nácik koncentrációs táborba küldték anno a melegeket is.

Nem kéne szítani a gyűlöletet, mert Jugoszláviában is így kondicionálták a népeket egymás kiirtására. A történelmi bűnöket természetesen ismerni kell és idővel feloldani, ebben spec a te hozzászólásaid sem segítenek.

Természetesen Putyin bűne IS. De méginkább Nulandéké és a banderistáké.

Az egész érvrendszerem azt célozza, hogy nem egyedül Putyin bűne a háború, erre te érvek helyett csak mindig leírod hogy az tény, és kész. Tisztára mint a wilson nick, ott is az egyetlen érv az volt, hogy Putyin bűne, és tény. Ennyi.

"Nagyon oroszosan szeretnél vitatkozni. :D
Nálunk, Európában csak egyenlő félként lehet, a másik sértegetése nélkül. ;)"


Látod ez is sértegetés, cinizmus, tükörvád. Még a röhögő szmájli is megvolt, tehát tényleg felesleges rád az időt szánni, mert csak a rombolás a célod.

Bennem felmerül, hogy a másiknak van igaza, vagy részben igaza és igyekszem meg is érteni a másik felet, írtam már elégszer az orosz inperializmusról is és ukrajna nemzetté válásának jogáról is.

De amit te művelsz, az a végtelen cinizmus, és kompromisszumra, megértésre való képtelenség, az egyszerűen meggátolja a beszélgetést. Úgyhogy most próbálom sértés nélkül befejezni, szóval semmi bajom veled, de szégyenletes az uszító, destruktív trollkodásod a fórumon, külön gusztustalan, hogy már ki tudja hányadik nickről teszed.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 889
113
Milyen lelövése? Te miről beszélsz?
:)
Te melyik párhuzamos vvalóságban láttál ilyet?
Neki ütközött, szándékosan, vagy balfasz volt, tök mindegy. Nem véletlenül NEM lőtték le.
Azért nem, amit nem akarsz elfogadni:
NINCS JOGA Oroszországnak NEMZETKÖZI LÉGTÉRBEN lelőni egy másik ország eszközét.
Ezt ők tudják, értik.
Te meg mantrázod azt, amit hinni szeretnél.
A NATO továbbra is használja és használhatja a nemzetközi légteret.
Továbbra is ellátja információval a megtámadott országot.



Szerintem tök jól elvitatkozunk. Ha valaki nem ért veled egyet, az nem azt jelenti, hogy ignorál. Az fel sem merül benned, hogy a másiknak van igaza? Nagyon oroszosan szeretnél vitatkozni. :D
Nálunk, Európában csak egyenlő félként lehet, a másik sértegetése nélkül. ;)

Az ukrán események kialakulásáért Putyin legalább annyira felelős, mint a soviniszta ukránok.
A háború kirobbantása pedig egyedül Putyin bűne. Ez tény, hiába próbálják a kudarc után néhányan mentegetni.

A két nép gyűlölete nem 30 évre nyúlik vissza, a Holodomort valahogy nem felejtik az ukránok. Meg sok más orosz, vagy orosz birodalmi népirtást.
Ha szeretnél még 18+-os képeket az orosz-ukrán konfliktusról (a tieidet minden héten beteszed):
OIP.mldsM8rvJnMqzRf-YOmq6gHaHS



Putyinnak csak eszközök az ottani oroszok: nagy bajban lenne, ha nem lett volna feszültség. Hát generált. Felfegyverezte a lázadókat, pénzelte a fasisztákat, hogy legyen ürügy beavatkozni.
Ez a recept a Baltikumban, Kárpátalján, a volt SZU területén.

A háború közvetlen oka egyébként a kelet-ukrajnai oroszok elvándorlása. Nagyon sok orosz áttelepült Oroszországba, így hamarosan megszűnt volna a jogalap kelet-ukrajna elcsatolására.
E miatt is lépni kellett Putyinnak, akkor is, ha erről jó részt az ő általa kirobbantott polgárháború tehetett.
Szörnyű tragédiája ez a háború az orosz népnek.


Ezt a jaltai oroszoké a Krim sztorit nem hallottam. Tök aszittem, hogy akkor még SZU volt...
;)
Mintha valaki később pakolta volna át a SZU -n belül...
És mintha valaki ezt elismerte és garantálta volna Orosz részről Budapesten. :eek:
Akkor meg miről beszélsz? Milyen jalta? Milyen fing? Milyen halál?....
Mit szeretnél Jalta szellemében? Hogy kelet Európa orosz megszállás alá essen? Miért lenne az neked jó?

Ne álmodozz, a SZU összeomlott, Oroszország szerepe egyre kisebb, ez után pedig felgyorsul hanyatlása.
Siránkozhatsz, de azok az idők már elmúltak, a nem orosz népek nem akarnak orosz uralom alatt élni. Az ukrán is inkább a rossz, poshadó nyugati világot választja. :)


Hú, de haragszol rám! (vajon miért? :oops:)
:)
Teljesen félre értelmezel valamit. Nekem nem kell meggyőzni senkit. Itt mindenki felnőtt ember.
  • Elég, ha az orosz hazugságokat leleplezem. Vagy legalább is rávilágítok arra, hogy nem mindent kell elhinni az orosz propagandának (az ukránnak se, de azt megoldjátok ti o_O).
  • Elég, ha nem terjednek tévhitek, illetve az azok alapjául szolgáló féligazságok más megvilágításban is bemutatásra kerülnek.
  • Elég az is, ha egy eseményt, folyamatot más nézőpontból is be lehet mutatni.
  • Az is elég, ha felhívom a figyelmet a sok álhír és meseszerű alternatív történelem magyarázat által keltett hamis illúziók veszélyeire.
  • De még az is nagyon örvendetes, ha az ide ömlesztett egyoldalú propaganda kissé kiegyensulyozottabb információ forrást nyújt az ide látogatóknak. (Hidd el ez nektek is fontos)
  • Nem utolsó sorban, nagyon fontos, hogy ne csak egyféle véleményt lehessen közölni ebben a témában (se).

A fentiek közül nem tudom melyik bánt téged ennyire, de nem is lényeges. A lényeg, hogy más is leírhassa a véleményét. Erre felé illik meghallgatni, egyet nem kell érteni, de a sértegetés, minősítgetés nálunk nem divat. :cool:
Ezt igy fogadd el.
Az általánosító, provokáló megjegyzédeidre így nem tudok válaszolni. Ha van konkrét dolog, amiben szerinted tévedek, szívesen megvitatom veled.


Azt ismered, amikor a farmon házkutatást tart az ügyész?
A farmer mondja neki, h a lelakatolt pajtába ne menjenek be. Mire az ügyész:
- Látja ezt a papírt? Eszerint jogom van mindenhová bemenni.
A farmer vállat von, az ügyész leszedi a lakatot, az oda bezárt bika pedig üldözőbe veszi. A farmer pedig messziről kiabál:
- A papírt mutassa neki ügyész úr, a papírt!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
És ahol ennyi az ellopható pénz ott hamar megjelennek a szerencselovagok akik maguk is szeletet akarnak a tortából...
És nem feltétlenül totál kamu egy-egy ilyen figura, távol álljon tőlem hogy innen megítéljem a tevékenységüket, de tudjuk jól hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, saját magán nem fog spórolni. Láttuk már máshol is, hogy segélyszervezetek igen nagyvonalúan honorálják a vezetőiket és az adományoknak jó ha a fele eléri az eredeti desztinációt. nem hiszem hogy a jelen helyzet ettől gyökeresen eltérne. Ugyanakkor a kiemelt médiaérdeklődés mellett az sem meglepő, hogy előbb vagy utóbb, de lesznek kritikus hangok melyek megkérdőjelezik egyes szereplők valós szándékait. Az ilyen segélypénzeket már akkor is fosztogatták mikor a CIA, KGB vagy épp az ENSZ felügyelte őket, majd pont most nem fogják amikor már jóformán semmi kontroll nincs?

Vasquez full kamu, nem véletlenül állt bele a tranyó aki legalább odatolta az arcát a frontra.
Mikor otthon járt akkor is elfelejtkezett róla, hogy nem kamera előtt pózörködik, itt visszaütnek...


Wagner Bakhmutban


Agyhalál után is van élet


Fogynak a lengyelek


ukrán hazai gyártású apc


Marjinka
FCpHpmW.jpg



T-90M, megfogta a Relikt
IzP1fj6.png





dGUgu59.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 246
67 985
113
Szerbia csak akkor felejti el az 1999-es NATO-agressziót, amikor minden szerb eltűnik – mondta Aleksandar Vučić szerb elnök a NATO Jugoszlávia elleni agressziójának 24. évfordulója alkalmából tartott gyászrendezvényeken.
Vučić nyilatkozata válasz volt Christopher Hill belgrádi amerikai nagykövet szavaira, aki reményét fejezte ki, hogy "a szerbek elfelejtik sértődöttségüket" a NATO-agresszió miatt.
"Kötelességünk az, hogy megpróbáljunk megbocsátani. És csak akkor tudjuk9 elfelejteni [a NATO-agressziót], ha már elmentünk. Nem fogja tudni megtörni ezt az országot, élni fog" - mondta Vucic.

Ukrajna végleg elvesztette esélyét a sikeres tavaszi offenzívára? - Somkuti Bálint​


Robert C. Castel
UKRÁN DILEMMÁK ÉS UKRÁN KÉNYSZERPÁLYÁK
Mivel sokszor nem látjuk a fától az erdőt, talán érdemes összefoglalni néhány mondatban Ukrajna stratégiai dilemmáját.
Helyzetértékelés:
1. Emberanyag: a mennyiség még egy ideig megvan, de a minőség igen gyorsan hanyatlik.
2. Haditechnika: a mennyiség sohasem lesz elégséges, a minőségi különbség pedig elenyésző.
Következtetések:
1. Egy lassan mozgó tűzérségi anyagháború elhúzható, de hosszu távon tarthatatlan, úgy az emberanyag, mint a haditechnika szempontjából.
2. Egy gyorsan mozgó, összfegyvernemi harcforma megkerülné ezt a problémát, de egy stratégiai szintű áttöréshez kétséges, hogy megvan-e a minőségi emberanyag és a minőségi haditechnika.
Stratégiai dilemma:
Mindent feltenni egy lapra vagy megpróbálni időt, és ezzel életet nyerni?
A döntést nem lehet túl sokáig halogatni, mert az orosz nyomást egyre inkább az ellentámadásra félretett stratégiai tartalékból lehet csak ellensúlyozni. Ha túl sokáig halogatják a döntést, a dilemma kényszerpályává válik.
Hogy mi lenne a kevésbbé rossz döntés?
Nem tudom.
Akár így, akár úgy ami előttünk áll az egy hosszú és igen forró nyár.
Dodik is beragott az Usara es a britekre, az uranos loszerek miatt ezentul ignoralja a nagykoveteiket.


Valami tortent az eszt kulugyer pancelautojaval.
Gazkamraban erezte magat...
A roncsot felajanlotta az ukran hoshoholhonvedoknek.

Pilotakat toboroznak az ukranok.
Kulfoldieket varnak F 16 gyakorlattal.

Egyre jobban elszigeteli magat az atlantiszi brigad a vilag tobbi reszetol.
Nincs mar mit szankciozni az oroszokon, ezert szankciozzak a batykat, az is valami oroszfele alapon.
Egyre tobbszor egy birkanyaj jut roluk eszembe, a juhasz az Usa, az a fekete feher ugrabugralo kutya a britek, a nemetek a fobirkak, mi meg a fekete baranyok...
a stratégiailag nem fontos,jelentéktelen/stratégiai jelentőségű,jelentős Bahmut/Artyemovszk esetében .. (mert hol ezt, hol azt nyilatkozzák az ukránok) egyre jobban az az érzésem,hogy igazából két dolog miatt lehet érdekes a város ,illetve mára inkább romváros ..

1. lehetséges,hogy nincs mögötte semmiféle megerődített védvonal,vagy ha van is,ez az első vonalhoz képest (Bahmut/Artyemovszk) annyit ér mint szar a zsebben ..

2. ha elbukik a romváros,akkor ez nagyban meg fogja akasztani a nyugati segélyeket (kevesebb mindent lehet ellopni),mivel tengerbe felesleges vizet merni .. valahogy más értelmét nem látom annak,hogy miért öntik az ukránok az embert ebbe a vérszivattyúba.
Bahmut volt az eszaki AFU parancsnoki kozpont. Persze most mar elcuccoltak onnet, talan Szlavjanszkba de ezt biztosra nem tudom mondani, meg agyon is utnek az oroszok ha mindenki tudna hogy hol van.
Delen Mariupol volt a parancsnoki kozpont, az mar ki van pipalva.
Az eszaki jelentosebb volt mindig mint a deli, egy kiepitett pokhalo, idegrendszer kozepe, minden mindennel behalozva, osszekotve. Ettol meg a Kramatorszk-Szlavjanszk terseg ugyanugy eroditett vonal, de szerintem hatrebb a Dobropolje kornyeken is van meg egy vonal. Csakhogy ezek a vonalak egyre hosszabbak hatrafele, es nyilvan es termeszetesen az elsok a legerosebbek. Sokkal jobb lett volna ha Harkov es Dnyepropetrovszk iranybol Poltavanal bezarjak ezt az oroszok, csak ahhoz meg egyszer ennyi katona kellett volna.
Igaz ugy meg elmarad ez a hosszan tarto anyagcsata, a demilitarizalas es denacifikalas. Hat ez van, ebbol kell fozni, ott lesz levezetve a gőz, kifogy ojropa a hadianyagbol es a harci kedvbol, Ukrajna meg mindenbol is.

Ugledar legifelvetel. Jol lathato hogy az emeletes hazak felso szintjei vannak kiegve, oda feszkeltek be magukat az ukran katonak. Talan erdemes lenne meg TOS ozni oket, kerdes mennyi meg ott a civil...
https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/69455?single

Beloruszbol az Iszkanderek elerik Romaniat is. Le is ult kicsit a Moldav tema.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 539
113
Azt ismered, amikor a farmon házkutatást tart az ügyész?
A farmer mondja neki, h a lelakatolt pajtába ne menjenek be. Mire az ügyész:
- Látja ezt a papírt? Eszerint jogom van mindenhová bemenni.
A farmer vállat von, az ügyész leszedi a lakatot, az oda bezárt bika pedig üldözőbe veszi. A farmer pedig messziről kiabál:
- A papírt mutassa neki ügyész úr, a papírt!
Azt ugye tudod, hogy a NATO bármikor képes a drónjai mellé vadászkíséretet adni nemzetközi légtérben? Mert azt láttuk, hogy egy magányos drónt kérdés nélkül a tengerbe pottyantanak az oroszok, de az egy teljesen más szituáció, ha ott van mellette két vadászgép. ÉS nem kell itt nagy dolgokra gondolni, hogy fegyverhasználat meg ilyenek, elég ha csak a "testükkel" védik a drónt a lekerozinozás ellen.
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 262
55 390
113
Itt van az oroszok jogalapja a háborúra

Az orosz intervenció okai - letöltés ENG 18+

Ennek nyomán 150 ENSZ beadvány született 8 év alatt amit a nyugat leszart. Minszki megállapodás is leszarva, azóta kiderült, hogy szándékosan.

Simán nyomósabbak az okok mint afganisztán, líbia szíria, irak esetében.

A háborút kulturális autonómiával, legitim választásokkal, ukrajnai rakétatelepítések elleni garanciákkal, krími orosz bázis szavatolásával lehetett volna megelőzni, és akkor még EU tag is lehetett volna Ukrajna.

Ez sem volt jó. Oké, akkor az orosz elcsatolja a 4 megyét teljesen érthetően.

Nem vagyok orosz troll, hanem okokról és megoldásokról akarok beszélni. Szerinted miért nem sikerül? Mit kéne máshogy csinálnom, hogy stílust válts és érdemben vitázz?

De ez már le lett írva párszor, lehetne eszmét is cserélni róla, de nem úgy, hogy full ignorálod a " vitapartnereid" véleményét, és végtelen cinizmussal hajtogatod ugyanazt a pár mondatot. Lehetne értelmesen beszélni. Ha rámírsz privátban én akár személyesen is szívesen leülök veled egy kávéra, de ennek az egyirányú basztatásnak nincs értelme szerintem, ezt kb a fradi-újpest tábor "beszélgetésére" emlékeztet ahogy tolod.

Ha valóban csak a rombolás a célod akkor nem kell válaszolni, elég lesz a röhögő szmájli és akkor elfogadom, hogy ez van.

"Kárpátaljáról, a Beregszász melletti Sárosorosziból származik. Mit érzett akkor, amikor kitört az ukrán–orosz háború?
Megdöbbentett, nem akartam elhinni, hogy 2022-ben mindez megtörténhet bárhol a világban.
De harminc éven keresztül Kárpátalján élve, figyelve az ukrán politikát, valahol törvényszerűségnek éreztem, hogy előbb-utóbb idáig fajul a helyzet.

Azon is gondolkoztam, rögtön a háború kitörésének a másnapján, hogy vajon van-e egyetlen ember Ukrajnában, akinek akár a fejében, akár a szívében megfogalmazódott a kérdés, nem hibásak-e esetleg ők is.
Tudom, hogy ez sokak számára nem népszerű álláspont, de általában azok mondanak határozott véleményt a kérdésben, akiknek semmiféle személyes tapasztalatuk nincs, soha egyetlen napot nem töltöttek Ukrajnában, nem ismerik az ottani néplelket és mentalitást.
...
És közben azt érzem, hogy soha nem fog rendeződni a konfliktus: az idő olykor megoldja a nemzetek közti végletes feszültséget, de itt testvér öl testvért.
Zsigerileg sajnálatot és részvétet érzek az ukrán és az orosz áldozatokkal egyaránt, hiszen a gazdasági problémák idővel megoldódnak, de a háborúban meghalt embereket nem hozza vissza senki sem.
...
Egy év elteltével optimistábban vagy pesszimistábban látja a konfliktus lehetséges végkimenetelét?

Bertolt Brecht drámájában, A kaukázusi krétakörben van egy döbbenetes mondat: ,,a háborúnak vége, féljetek a békétől!". Ilyen érzéseim vannak nekem is a jövővel kapcsolatban.A háború előbb-utóbb véget ér, lehet, hogy holnap, lehet, hogy csak évek múlva. De ami azután jön, az valószínűleg még rosszabb lesz. Elborzadva nézem a közösségi médiában, ahogyan az ukrán katonák üzenik a magyaroknak, hogy ,,csak gyertek ide, rabok lesztek!"
Megijesztenek ezek a felvételek.
...
Anyukám és a testvérem is odahaza maradt, tőlük tudom, hogy a fanatizált ukránok azt gondolják, hogy már régen megnyerték volna a háborút, ha a magyarok küldenek fegyvereket. Miközben a fegyverek csak még több halált és szenvedést okoznának. Az európai és az ukrán vezetők teljesen elvesztették a kapcsolatukat a realitással."

https://www.origo.hu/filmklub/20230...gassagok-es-melysegek-orosz-ukran-haboru.html




ne etessétek kérlek benneteket, csak rombolja a topikot,bármit, bármennyiszer írhattok,linkelhettek, magyarázhattok neki,max 2 óra múlva vissza térünk a kezdőkörbe,értelme 0.


Az ukrán fegyveres erők éjszakai megmozdulása tragédiával végződött (számukra)...




Pedig csak sacc/kb lőttek valamerre,hiszen nincs éjszakai harcképességük.
Megjegyzem, ez nagyon csúnya volt,szemre százak haltak meg,elképzelésem sincs mire gondoltak,hogy nyugodtan,csoportosan sétálgatnak a sík terepen.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 650
113
Neki ütközött, szándékosan, vagy balfasz volt, tök mindegy. Nem véletlenül NEM lőtték le.
Azért nem, amit nem akarsz elfogadni:
NINCS JOGA Oroszországnak NEMZETKÖZI LÉGTÉRBEN lelőni egy másik ország eszközét.
Pereld be őket...
Az ukrán események kialakulásáért Putyin legalább annyira felelős, mint a soviniszta ukránok.
A háború kirobbantása pedig egyedül Putyin bűne. Ez tény, hiába próbálják a kudarc után néhányan mentegetni.

A két nép gyűlölete nem 30 évre nyúlik vissza, a Holodomort valahogy nem felejtik az ukránok. Meg sok más orosz, vagy orosz birodalmi népirtást.
Ha szeretnél még 18+-os képeket az orosz-ukrán konfliktusról (a tieidet minden héten beteszed):
OIP.mldsM8rvJnMqzRf-YOmq6gHaHS

Nem a Holodomor óta vadultak meg az ukránok, hanem mindig is ilyenek voltak:
1929-ben:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Decalogue_of_a_Ukrainian_Nationalist
  1. El fogsz jutni egy ukrán államhoz, vagy érte harcolva pusztulsz el.
  2. Nem engeded meg senkinek, hogy bemocskolja néped hírnevét vagy becsületét.
  3. Emlékezzetek a szabadságharcunk jeles napjaira.
  4. Légy büszke arra, hogy örököse vagy a Volodimir szigonyának dicsőségéért vívott harcnak.
  5. Bosszuld meg a Nagy Lovagok haláláért.
  6. Ezt ne azzal beszéld meg, akivel tudsz, hanem csak azzal, akivel muszáj.
  7. Habozás nélkül elköveti a legnagyobb bûnt is, ha az ügy érdeke úgy kívánja.
  8. Gyűlölettel és csalással fogadod nemzeted ellenségeit.
  9. Sem a könyörgés, sem a fenyegetés, a kínzás vagy a halál nem kényszerít rá titkok felfedésére.
  10. Arra fogsz törekedni, hogy az ukrán állam erejét, hírnevét, gazdagságát és területét kiterjessze, még az idegenek rabszolgasorba juttatásával is.

Az Ukrán Nacionalisták Szervezete (OUN) 1929-ben fogadta el a Tízparancsot, és a Szervezet minden tagjától elvárták, hogy ragaszkodjon hozzá.[4] A Dekalógus értelmezései az Ukrán Nacionalisták Szervezete – Bandera frakció (OUN-B) számos ideológiai képzési dokumentumában szerepeltek 1940-1945 között, amelyek Dekalógus magyarázatok címmel jelentek meg. Ezek a dokumentumok részletesen ismertették azokat az "értékeket", amelyeket az ukrán nacionalistáknak nap mint nap követniük kell. Az OUN szervezeti sejtjeinek Volhíniában és Kelet-Galíciában a második világháború alatti találkozói során a nacionalisták ideológiai képzésben részesültek a Dekalógus értelmezése alapján, amely továbbra is megerősítette a „kegyetlenség” és „bosszú” alkalmazását az „ellenség” elleni küzdelemben. a nemzet" elv szerint:
"Az igazság mérlegét ki kell egyengetnünk, az ellenfelek holttesteinek még nagyobb hegyeinek kell hullani halottaink hegyére
(...)
Sztyeppék és letelepedett nemzetek határán élünk, a csatában a sztyeppeiek taktikáját fogjuk alkalmazni.
Az ellenséggel szembeni kegyetlenség soha nem túl nagy. Erre tanított minket a történelem.
”[5]

Továbbiak:
https://en.wikipedia.org/wiki/Koliivshchyna

https://en.wikipedia.org/wiki/Massacre_of_Uman

Ennyi legyen neked elég.

Ne álmodozz, a SZU összeomlott, Oroszország szerepe egyre kisebb, ez után pedig felgyorsul hanyatlása.
Siránkozhatsz, de azok az idők már elmúltak, a nem orosz népek nem akarnak orosz uralom alatt élni. Az ukrán is inkább a rossz, poshadó nyugati világot választja. :)
Nyilván ezért dolgoznak milliószámra ukránok, üzbégek, tadzsikok, stb., Oroszországban.
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
337
3 751
93
Azt ugye tudod, hogy a NATO bármikor képes a drónjai mellé vadászkíséretet adni nemzetközi légtérben? Mert azt láttuk, hogy egy magányos drónt kérdés nélkül a tengerbe pottyantanak az oroszok, de az egy teljesen más szituáció, ha ott van mellette két vadászgép. ÉS nem kell itt nagy dolgokra gondolni, hogy fegyverhasználat meg ilyenek, elég ha csak a "testükkel" védik a drónt a lekerozinozás ellen.
Ha már ott lenne a vadászgép, miért kellene oda a drón? Mi az amit a drón tud hordozni, de a vadász nem? Pláne egy drónt közelről követni folyamatosan nem is annyira egyszerű. A Reaper utazósebessége kb. 300 km/h, ilyen tempónál a vadászoknak a "testükkel védeni" nem is lenne annyira egyszerű, mivel pl. az F16 átesési sebessége kis magasságon elvileg 200 csomó ( kb. 360 km/h). Meg egy rongyos drónért kockáztatni egy vadászgépet, akár minimálisan is... Szerintem ez életszerűtlen.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 525
20 507
113
Azt ugye tudod, hogy a NATO bármikor képes a drónjai mellé vadászkíséretet adni nemzetközi légtérben? Mert azt láttuk, hogy egy magányos drónt kérdés nélkül a tengerbe pottyantanak az oroszok, de az egy teljesen más szituáció, ha ott van mellette két vadászgép. ÉS nem kell itt nagy dolgokra gondolni, hogy fegyverhasználat meg ilyenek, elég ha csak a "testükkel" védik a drónt a lekerozinozás ellen.
Ugyan hagyjuk már ezt a "nemzetközi légtér" jellegű süketelést, azt a kategóriát békeidőre találták ki, nem háborús viszonyokra. Kimondottan cinikus dolog "nemzetközi légtérre" hivatkozni abban az esetben, amikor a kérdéses drón éppen az egyik háborús fél javára közvetlen felderítést végez, azaz direkt módon beavatkozik a konfliktusba. Amikor meg az orosz vadász lehu..ozza az égről, akkor jössz te a végtelen NATO cinizmusoddal és "nemzetközi légtér" miatt sápítozol... Nemzetközi légtérben a valóban semleges tevékenységet végző légijárművet nem fogja baj érni, de egy ennyire pofátlan NATO felderítés megérdemli a kerozin utánpótlást. Igazi szájhősök vagytok: minden lehetséges módon pusztítjátok az oroszokat, amikor meg azok visszaütnek, akkor pityeregve szaladtok a tanítónénihez panaszkodni... :D
Egyébként a "brit vadászkíséret" sem lesz ám mindenre megoldás, előbb-utóbb baj éri azokat is, aztán majd lesz nagy pityergés megint a részedről... :D
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 004
16 243
113
Ezt a jaltai oroszoké a Krim sztorit nem hallottam. Tök aszittem, hogy akkor még SZU volt...
;)
Mintha valaki később pakolta volna át a SZU -n belül...
És mintha valaki ezt elismerte és garantálta volna Orosz részről Budapesten. :eek:
Akkor meg miről beszélsz? Milyen jalta? Milyen fing? Milyen halál?....
Mit szeretnél Jalta szellemében? Hogy kelet Európa orosz megszállás alá essen? Miért lenne az neked jó?

Ne álmodozz, a SZU összeomlott, Oroszország szerepe egyre kisebb, ez után pedig felgyorsul hanyatlása.
Siránkozhatsz, de azok az idők már elmúltak, a nem orosz népek nem akarnak orosz uralom alatt élni. Az ukrán is inkább a rossz, poshadó nyugati világot választja. :)
Látom vagy szereted kifordítani – ferdíteni a mások által feltett anyagok mondanivalóját, akár egy erre szakosodott M.I, - vagy nincs meg a történelmi és egyéb, a vitákhoz tartozó tárgyi ismereteid, amit ezzel próbálsz leplezni.

Ez így vagdalkozás csak, ahogy annó vidéken nyáron a nyárikonyhában lépcsapóval kellett üldözni az elszaporodott legyeket..

Ezért még egyszer vegyük sorjába, amit írtál remélem nem utoljára próbálunk értelmes ember módjára kommunikálni.

A most írt bejegyzésedből:

„Ezt a jaltai oroszoké a Krim sztorit nem hallottam. Tök aszittem, hogy akkor még SZU volt...


Hol írtam, hogy a jaltai oroszoké a Krim. ? Csak egyszerűen a II. Vh végén lezajló, győztes hatalmi területi osztozkodásról, a jaltai konferenciáról (segítségképp 1945. febr. 4. – 1945. febr. 11.), ahol a SZU és az azt megelőző Orosz Birodalom jogossága Krim területéhez fel sem merült. Már a konferencia helyszinének kiválasztása is elismerte ezt a (SZUOrosz) jogot..

Az utolsó, jogilag érvényes Krim tulajdonjog átruházási szerződést 1783-ban az oroszoknak az utolsó Krimi tatán kán követte el, javaslom tanulmányozzad. Ha Te is jársz Bahcsihszerájban, a kán palotájában lévő kiállításon - vitrin alatt Te is láthatod. Mai szemmel a külalakja és a kán aláírása is utánozhatatlan (a kánok kézjegyükkel látták el a dokumentumokat, nem pecsételtek). Annak a szerződésnek az érvényességébe a török szultán se tudott jogilag belekötni, pedig jogtudósai évekig ezen agyaltak, és emiatt a szultán selyemzsinórral jutalmazta a kánt.

„Mintha valaki később pakolta volna át a SZU -n belül...”

Segítek ajándékozási szerződés volt Hruscsov részéről, feltételekkel... amit Ukrajna nem tartott be.ennek jogossága ezért is megkérdőjelezhető.

„És mintha valaki ezt elismerte és garantálta volna Orosz részről Budapesten. ”

Olvasgass vissza itt egy évet , láthatod ennek kielemzéseit, sokszoros megsértését, inkább ebbe ne menjünk bele..hosszú..

Pld egy részlet, merre járnak az ukránok által „elprivatizált” atom robbanófejek, kiknek adták el jó szokás szerint, és mennyiért?? Erre tudod a választ? Szerződés szerint az összeset vissza kellett volna adni az oroszoknak.. no meg a ballisztikus kilövőhelyeket megsemmisíteni.. ez sem történt meg.

„Akkor meg miről beszélsz? Milyen jalta? Milyen fing? Milyen halál?....
Mit szeretnél Jalta szellemében? Hogy kelet Európa orosz megszállás alá essen? Miért lenne az neked jó?”

Ki beszélt itt neked kelet-Európa orosz megszállásáról? Ez egy M.I által de-generált nedves vágyálom volna?

„Ne álmodozz, a SZU összeomlott, Oroszország szerepe egyre kisebb, ez után pedig felgyorsul hanyatlása. „

Ez egy előre mutató jóslás, Te tudhatsz valamit a tervekből, amit titkolsz? Mert az lassan kezd látszani h a következő tervezett lépcsőfok a Medve Mézesbödönjének megszerzése volna..


„Siránkozhatsz, de azok az idők már elmúltak, a nem orosz népek nem akarnak orosz uralom alatt élni. „

Hát igen, csak Kárpátalja területéről az elmúlt 10 évben sok dokumentum készült el közjegyzői hitelesítéssel, orosz nyelvi fordításban az oroszországi munkavállalás kérvényezéséhez. Akik oda kijutottak, azok már sosem vágynak , és jönnek vissza, egyről nem tudok.. Odakint nemzetiségtől függetlenül nem gyári gépi rabszolgaként, hanem emberként kezelik őket. Gondolom egész ukrajna területén hasonló jelenség volt és van megfigyelhető.

„Az ukrán is inkább a rossz, poshadó nyugati világot választja. ” „

Van egy magyar mondás, amilyen az Úr, olyan a szolgája... Sajnálom Te adtad a lovat alám..

Amire a hozzád idézett előző kommentemben egyáltalán nem válaszoltál:

„Krim területe sosem volt ukrán birtokolás alatt az elmúlt pár ezer évben , csak ajándékképp kapták mint szamár a fület, de olyan megszoritásokkal amit az ukránoknak kevésbé sikerült megvalósítani . Ha tudsz olyan időszakot felmutatni a történelemben, amikor Krimen többségen éltek ukránok, szívesen olvasok róla.”

„a Szevasztopoli kikötő és katonai bázis garantált orosz használata...”

Szerinted?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Azt ugye tudod, hogy a NATO bármikor képes a drónjai mellé vadászkíséretet adni nemzetközi légtérben? Mert azt láttuk, hogy egy magányos drónt kérdés nélkül a tengerbe pottyantanak az oroszok, de az egy teljesen más szituáció, ha ott van mellette két vadászgép. ÉS nem kell itt nagy dolgokra gondolni, hogy fegyverhasználat meg ilyenek, elég ha csak a "testükkel" védik a drónt a lekerozinozás ellen.
Ne hülyéskedj már! A BAP alkalmával úgy hajtották el a légtérrendész gépeket az orosz kísérőgépek, hogy nem győztek menekülni.
Mi akadályozza meg az orosz gépeket abban, hogy akár NATO kísérő vadászokat terítsék be kerozinnal?
Vagy mit fognak csinálni a kísérőgépek, ha egyszerűen lekapják a drónt gépágyúval?
Egy ember nélküli eszközt szednek le.
Anyagi kár keletkezik, és?
Azt gondolod, hogy bármelyik NATO parancsnok egy drón miatt fogja kirobbantani a 3. VH-t?