és van ebben egy halom lehetőség kompromisszumra is
mert ha eljutnak a felek a tárgyalásos stádiumig, akkor jön a kupeckedés, az orosz oldalról ez lenne a feltétel, ukrán oldalról meg hogy vonuljanak ki és építsék újra ők ukrajnát stb., ebből kell kihozni azt a kompromisszumot hogy az orosz feltételrendszer de lehúzva belőle az eu tagságot, azt hogy az eu/usa elismerje a felelősségét, és herszon/zaporozsje esetleg a donbasz még el nem foglalt részét
és kialakulna egy olyan, a két álláspont közti kompromisszum ami sokkal közelebb áll az orosz kiinduló feltételrendszerhez mint az ukránhoz, de a nyugati sajtóban már el lehet adni győzelemként...
Nagyon hülyék lennének,ha ilyen békét kötnének,2 éven belül ott lennének a tomahawkok a dnyepernél, minimum.
Moszkva csak saját feltételei mentén hajlandó békét kötni
"Oroszország kész az ukrajnai konfliktus békés rendezésére, de Moszkvának számos feltétele van" - mondta Mihail Galuzin, orosz külügyminiszter-helyettes, írta meg a Pravda az RTVI-nek adott interjú nyomán.
AZ OROSZ POLITIKUS SZERINT PONTOSAN MEGHATÁROZHATÓ FELTÉTELEK MENTÉN ÉRHET CSAK VÉGET A KONFLIKTUS ÉS ÁLLHAT HELYRE A BÉKE ÚGY UKRAJNÁBAN, MIND EURÓPÁBAN.
Galuzin tolmácsolásában Moszkva elvárásai lényegében megegyeznek korábbi elvárásaival, vagyis a fegyverszállítmányok azonnali leállítását, az ukrán fegyveres erők részéről a harcok beszüntetését, valamint garanciákat vár arra vonatkozóan, hogy Ukrajna fenntartja nem-nukleáris státuszát, valamint lemond a NATO és EU-tagságról.
EZENFELÜL UKRAJNÁNAK EL KELL ISMERNIE AZ ÚJ TERÜLETI REALITÁSOKAT, AZAZ OROSZ TERÜLETNEK KELL ELISMERNIE A NÉPSZAVAZÁSOK ÚTJÁN OROSZORSZÁGHOZ KERÜLT RÉGIÓKAT, ÍGY TÖBBEK KÖZÖTT A DONBASSZI MEGYÉKET ÉS A KRÍMET IS.
A Nyugatnak kellene megfizetnie a fegyverszállítás árát
Galuzin Moszkva nemzetközi közösséggel szemben támasztott követelményeinek is hangot adott.
Kijevhez hasonlóan a külföldi kormányoknak is el kell ismerniük az "új területi realitásokat", vagyis a Donyecki és Luhanszki Népköztársaságok (DPR és LPR), valamint Zaporozsjei és Herszon régiók Oroszországhoz való csatlakozását. Új elem a jelenlegi követeléseket illetően, hogy Oroszország közvetett módon a fegyverszállításért is felelősségre vonná a Nyugatot.
AZ OROSZOK SZERINT A NYUGATI FEGYVERESZÁLLÍTMÁNYOKNAK KÖSZÖNHETŐEN VÁLT UKRAJNA PUSZTULATTÁ, EZÉRT A NYUGATI ORSZÁGOKNAK IS KELLENE ÚJRAÉPÍTENI AZ UKRÁN INFRASTRUKTÚRÁT, MIVEL POLITIKÁJUK CSAK ELMÉLYÍTETTE A KONFLIKTUST.
Ezenfelül még feltételnek támasztották, hogy feloldják az oroszellenes szankciókat, visszavonják a pereket, megszüntessék az Oroszországgal, orosz magánszemélyekkel és jogi személyekkel szembeni jogi eljárásokat.
Friss hírek Magyarországról és a nagyvilágból, sport, technika, szórakozás, tudomány, kultúra. Az ORIGO a legfrissebb hazai és nemzetközi hírekkel szolgál olvasói számára.
www.origo.hu
Putyin nem akar tárgyalni. Szándékosan irreális feltételeket támaszt, hogy a nyugatra kenhesse a választásokon a háború következményeit.
Nagy bajban lenne, ha valahol itt lenne vége a háborúnak. A négy megyével nem megy semmire, a NATO-orosz vasfüggöny Donbasszban lenne, nemzetközi tekintélye 0, Novarosszija sehol, nácitlanitás sehol, Orosz birodalom sehol...
Inkább rendel 1500 tankot.
ő még mindig hisz a csodában.
Ez csak az eddigi szégyenletes katonai teljesítmény eladásához kell a választásokra.
Ha tényleg tárgyalni akar, akkor neki kell lépnie. A rablás során csak a rabló tud békülni, az áldozat nem. Ukrajna csak a védekezést tudná abba hagyni. Miért tenné?
Egyetlen esélye, hogy nem adja fel, csak abból ért Putyin. Az erőből.
Az amcsik még több ezer Abramsel, Bradleyel készülnek a hosszú háborúra. Lassan Európa is ébred, jön az új világrend...
Amiben Oroszország még jelentéktelenebb lesz, mint a háború nélkül lett volna. Százezer orosz halott, két és fél megszállt megye...., gazdasági lecsúszás, elszegényedés.
Ezt kell majd megmagyarázni az orosz társadalomnak a választásokon. Ide vezet a nácizmus.
Ez az elméleted akkor lenne igaz, ha
- közben 20 millióan nem léptek volna le az országból (csökkent létszám, kisebb ellenállás)
- ha a potens, hadra fogható férfi populáció nem lenne a háború végéig megtizedelve
- ezáltal a fizikai ellenállás csírája is kiírtva kb. 100 évre
- a maradék nyomorult, tönkretett lakosság meg örül majd, ha kenyere lesz, meg fűtése (amit az orosztól kap).
- realitása szórványos ellenállásoknak lehet, amelyek sorsa meg van pecsételve.
Beszéltünk már erről, de nem kell minden faluban ott állni az orosz hadseregnek.
Sőt tovább megyek, Mo. az elmúlt 33 évben, egy db. hivatalos megszálló katona jelenléte nélkül is irányított ország, nulla ellenállással.
Hát...
Ez nem gyütt be se Afganisztánban, se Irakban....
Miért gondolod, hogy az ukrán kevésbé gyűlöli az oroszt, mint a közel-keleti népek az USA félét?
Ha Kijevnél győztek volna, talán. De ahogy a mellékelt háború mutatja az orosz nagyon elbízta magát.
Szerintem te is, ha így gondolod.
A saját történelmünk a példa arra, hogy nem könnyű a közép-europai népeket leigázni.
A pénz és a jólét az, amire utalhatsz, de az pont nincs az orosznak, mert mindent fegyverbe önt....
Az orosz sem él úgy, mint a szaúdi lakosság. Az ukránra sem költenének.
Ez érdekes lesz, ha tettekre is sor kerül. Délben Kossuth rádióban elhangzott, hogy Ukrajna válaszcsapásként Moszkvát fogja rakétával támadni a kölcsönösség alapján, mert az oroszok ukrán városokat támadnak meg rakétával.
Ez vagy blöff vagy ugrott az az elmélet, hogy a nagyhatalmak a háttérben megállapodtak a háború lefolyásában. Ha nem blöff és valóban megtörténik, akkor egy fokozattal magasabbra tevődnek a tétek. Reméljük az esetben a maci csak a legközelebbi ukrán várost veszi célba és részünkre kedvező lesz a széljárás.
Nekünk magyaroknak különösen fájni fog, hogy az oroszok minket a barátságtalan ország kategóriájába soroltak.
"...., de tény, hogy Magyarország minden brüsszeli oroszellenes szankciócsomagot aláírt, és azokat szigorúan be kell tartania. Éppen ezért Oroszországgal szemben barátságtalan országként van kategorizálva, amellyel szemben a mi megtorló intézkedéseinket alkalmazhatunk” – mondta Sztanyiszlavov.
Szerinte a szankciók egyre negatívabb hatással vannak az Oroszország és Magyarország közötti együttműködés minden területére, beleértve a gazdaságot, a politikát, a kultúrát és az emberi kapcsolatokat."
A szerződött gáz beszerzése nagyon bizonytalanná válhat, ennek összes következményével.
De hát a szankciók HATÁSTALANOK!!!
Akkor meg miért baj, ha megszavaztuk?
Ezért haragszik ránk Putyi? Nem hiszem én aztat el.