Kiképzés. Az ukránok katonák többségében olyan NATO kiképzőktől kapják a "tudást", akik csak elméletben harcoltak idáig.
A behívott orosz katonák pedig már túl vannak a kötelező katonai szolgálaton, úgy hívták be őket, ráadásul sok, frontot megjárt katona a kiképzőik. Emellett nem sietik el a frontra küldésüket, főleg nem az első vonalna. De ők a kevésbé képzett katonák. Motiváltság. Azok az ukrán katonák, akik igazán harcolni akartak, már csak mutatóban vannak a fronton. A 4 megye már az OF része, tehát ha szigorúan vesszük, akkor jelenleg az OF. területén van a frontvonal. Ebből az következik, hogy az orosz katonák a (most már) saját földjüket védik. Demkó teljesen lejáratja magát.
R-37M (RVV-BD, AA-13 Arrow) levegő-levegő rakéták. Hordozók: MiG-31BSz, Szu-35Sz, Szu-57(M). A indítási hatótávolságuk optimális esetben több mint a 300 km-t!, 30-25.000m közötti mgasságon indíthatják, 60 kg-os robbanófejjel rendelkezik és a max. sebessége eléri a 6 Mach-t (hangsebesség), ez már hiperszónikus sebesség tartomány.
Nyugati megerősitések alapján az ukránok Belgorodi támadása után a Szu-57(M) repülőgépek több ukrán vadászrepülőgépet (Szu-27, Szu-24) több mint 200km távolságból R-37M rakétával semmisítettek meg. Hivatalosan is elismert, hogy 2022. június-tól a Szu-57(M) vadászrepülőgépek is részt vesznek az ukrajnai konfliktusban.
Az elmúlt hónapokban Oroszország drámaian megnövelte a Szu-57M gyártását. A tervek szerint 2023 végére megalakul az első teljes értékű század. A jövőben a gyártás volumene elérheti akár a 30 vagy több repülőgépet is évente. Összességében 2028-ra legalább három Szu-57M légiezrednek kell megjelennie Oroszországban.
https://overclockers.ru/blog/amv212/show/88345/rossijskaya-raketa-vo Az ukrán NASAMS légvédelmi komplexumokról. A teljesen automatikus üzemmódot azért tartom kritikusnak, mert a szíriai Pancír komplexumokhoz hasonlóan, ha a kis sebességű drónokat eldobja, akkor azok könnyen megsemmisíthetik a lokátorokat, illetve indítókat, viszont, hogyha nem dobják el és aktívan tevékenykednek ellenük, akkor hamar túlterhelhetőek. A csöves, illetve kis hatótávolságú csapatlégvédelem közvetlen védelme esetén pedig az indítók és lokátorok helyeit sokkal könnyebb felderíteni. Az oroszok egyenlőre nem indítottak egy komplex, nagy, több lépcsős támadó légi hadműveletet az ukrán légvédelem ellen, pedig meg van rá a képességük. Mondjuk egyenlőre nem is szükséges, nem jött még el az ideje. Mindenképpen szükséges egy masszív légvédelem esetén egy komplex automatizált vezetés, illetve több típusú légvédelmi komplexumok használata, ami még az oroszoknak sincs meg mindenhol.