[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
BREZSNYEV ÉL!!
http://www.jpost.com/Iranian-Threat/News/Russia-suggests-it-may-respond-to-US-Crimea-sanctions-in-Iran-nuclear-talks-345920
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Emlitettem tegnap vagy tegnapelott hogy eszak korea valoszinu lepni fog egy ujabb koponyegforgatas fele hogy az egyre rovidulo kinai porazt ujra oroszra cserelje.

itt a friss hir. 20 evnyi targyalas utan hirtelen megallapodtak.
http://index.hu/gazdasag/2014/03/19/hatalmas_adossagot_engedtek_el_az_oroszok/

Nem hiszem hogy barmi mas allna az eset mogott mint hogy az oroszok eros befolyast akarnak kiepiteni ( es gyorsan ) eszak koreaban hogy ezzel is geppuskazhassak a nyugatot ( bar itt inkabb kelet ).
Ez azt is jelenti hogy eszak korea meg batrabban es agresszivabban fog fellepni amihez moszkva politikai gazdasagi es valszeg ha kell katonai segitseget fog adni.

Hideghaboru 2.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Én nem látok ukránt, csak azt a szőke hölgyet, na azon meg is ragadt a szemem :D

Másnak is :)

a44wn0p_700b_v1.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Rohamosan terjed a demokrácia Ukrajnában:
http://magyarhirlap.hu/okollel-mondattak-le-az-ukran-teveelnokot-video
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 033
113
<blockquote rel="pela3">Amúgy csak én látom úgy,hogy Ukrajna kezd szétszakadni?

Szerintem erre páran rá fognak erősíteni... aztán remélem,beigazolódik,mert én Kárpátalját mindig várom vissza a többi testvérével együtt.

Remélem nem mi leszünk a hülyék.
Ingyen se kéne. Még ebből a kis országból is fogyunk kifele.

</blockquote>

Már az is elmond mindent, ha valaki ebben a témában a 444-re és az indexre hivatkozik...romlott ételből próbál erőt meriteni...

Én felvidéken születtem, itt élek, itt van családom, talán picit jobban átérzem és a hétköznapok tapasztalataiból meritve jobban el tudom képzelni milyen lehet a szitu kárpátalján...nap mint nap, függetlenül a jelenlegi ukrajnai helyzettől.
Akinek én és a gyerekem nem kellek, és a hozzám hasonlók szerte a kárpát-medencében annak ellenére hogy lassan 100 éve kitartunk a gyülölködő tekintetek közt, idegen és gyakorlatilag ellenséges környezetben...az már megbocsásson de elmehet a p.csába!!!

Nem a "nagy magyar melldöngetésen" és "mindent visszán" múlik a dolog, de azért egyesek mennyire...zombik, az azért számomra hihetetlen. Nem értem ilyen "ember" egyáltalán hogyan tud épitő jelleggel hozzászólni a fórum MO-ot érintő témáihoz...

A fenti sorok nem azok amire először gondoltam, de erőt vettem magamon és végül igyekeztem kultúrált lenni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én felvidéken születtem, itt élek, itt van családom, talán picit jobban átérzem és a hétköznapok tapasztalataiból meritve jobban el tudom képzelni milyen lehet a szitu kárpátalján...nap mint nap, függetlenül a jelenlegi ukrajnai helyzettől.
Akinek én és a gyerekem nem kellek, és a hozzám hasonlók szerte a kárpát-medencében annak ellenére hogy lassan 100 éve kitartunk a gyülölködő tekintetek közt, idegen és gyakorlatilag ellenséges környezetben...az már megbocsásson de elmehet a p.csába!!!

Nem a "nagy magyar melldöngetésen" és "mindent visszán" múlik a dolog, de azért egyesek mennyire...zombik, az azért számomra hihetetlen. Nem értem ilyen "ember" egyáltalán hogyan tud épitő jelleggel hozzászólni a fórum MO-ot érintő témáihoz...

Ne hidd, hogy mindenki ilyen mentalitású. De sajnos azt látnotok kell, hogy kádárista-lukácsgyörgyi-aczéli történelemszemlélet nagyon nagy rendet vágott Mo-n, amelyre újabban a liberális oktatáspolitika tett rá pár lapáttal és az újabb nemzedékek is egy rossz irányba lettek pozicionálva.
Én sokat járok a határok mentén és szörnyülködve tapasztalom azokat a tényeket amelyekről a magyar média egy szót sem szól.
Legyen az szlovák, román, vagy szerb intézkedés. Pedig az erőltetett asszimilációs politika napjainkban is folyik. Csendesen, folyamatosan, és az ottani hatóságok egyetértésével.
Elég az hozzá, hogy aki itt Mo-n vagy azon kívül európai jogokat kér a határon túliaknak, az revizionista, nacionalista, jobb esetben turbómagyar.
Az autonómia, a kisebbségek védelme a civilizált nyugaton állítólag alapérték, annak felvetése pl. Szlovákiában Fico szerint egy arcátlanság. Ukrajnáról nem is beszélve.
Sokan vagyunk akik másképp látjuk, és azért alakult ki itt egyfajta szimpátia az oroszok iránt - bár nagyon mások a lehetőségeik a miénkhez képest - mert tesznek is a sajátjaikért, nemcsak szavakkal és az a minimum, hogy nem tagadják meg őket.
Szóval respekt a határon túliaknak, remélhetőleg a magyar külügynek is megjön az esze hamarosan és nem a kijevi hatalmat fogja óvni, félteni, hanem a kárpátaljai magyarokat.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az
Emlitettem tegnap vagy tegnapelott hogy eszak korea valoszinu lepni fog egy ujabb koponyegforgatas fele hogy az egyre rovidulo kinai porazt ujra oroszra cserelje.

itt a friss hir. 20 evnyi targyalas utan hirtelen megallapodtak.
http://index.hu/gazdasag/2014/03/19/hatalmas_adossagot_engedtek_el_az_oroszok/

Nem hiszem hogy barmi mas allna az eset mogott mint hogy az oroszok eros befolyast akarnak kiepiteni ( es gyorsan ) eszak koreaban hogy ezzel is geppuskazhassak a nyugatot ( bar itt inkabb kelet ).
Ez azt is jelenti hogy eszak korea meg batrabban es agresszivabban fog fellepni amihez moszkva politikai gazdasagi es valszeg ha kell katonai segitseget fog adni.

Hideghaboru 2.

Az a pénz úgyis veszett ügy volt.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 033
113
Ne hidd, hogy mindenki ilyen mentalitású. ...
...
...Szóval respekt a határon túliaknak, remélhetőleg a magyar külügynek is megjön az esze hamarosan és nem a kijevi hatalmat fogja óvni, félteni, hanem a kárpátaljai magyarokat.

Igen, tudom, nem mindenki ilyen...szerencsénkre. És köszönöm!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai elnök kizárta, hogy az USA bármiféle katonai beavatkozást hajtson végre Ukrajnában. Az ENSZ BT-ben viszont éles szóváltás zajlott az amerikai és az orosz nagykövet között.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/03/20/obama-el-akarja-kerulni-a-haborut/

Szabadon engedték Szerhij Hajduk ellentengernagyot, az ukrán haditengerészet parancsnokát, és rajta kívül még hét embert a Krímben.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/03/20/elengedtek-egy-magas-rangu-foglyot-az-oroszok/
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Mit akartak az ENSZ-el? Csak kapásból 2 vétó jog van a ruszkik oldalán... itt is visszanyalt a fagyi,mert a hidegháború után már megnyugodtak,hogy a ruszkik nem fognak az asztalra csapni. Hát most az egész asztalt rájuk borították. :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 729
113
Lengyelország 30 milliárd dollárt költ hadereje fejlesztésére, tekintettel az orosz veszély kialakulására keleti határai mentén.
Még ez is nagyjából arra lenne elég, hogy pár hétig kitartanak egy Orosz támadás esetén. Ilyenkor érzi az ember, a mi haderőnk tényleg az adófizetők pénzének pazarlása ebben a kis méretben és ilyen gyenge fegyverzettechnikai ellátottsággal. Mivel feladatát nem tudja ellátni. Most vagy lépünk hamarosan mi is, vagy tovább pazaroljuk az adófizetők pénzét olyasmire, amivel nem megyünk igazából semmire.

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/megijedtek_a_lengyelek_hatalmas_hadero_fejlesztesbe_kezdtek.578659.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Defending the Homeland
http://www.youtube.com/watch?v=0FF03oC5zno

Russian Roulette: The Invasion of Ukraine (Dispatch Thirteen)
http://www.youtube.com/watch?v=L1v_lu6qcyk

Russian Roulette: The Invasion of Ukraine (Dispatch Fourteen)
http://www.youtube.com/watch?v=AqHeZUS9_EY

Russian Roulette: The Invasion of Ukraine (Dispatch Fifteen)
http://www.youtube.com/watch?v=FoZwWzYBBkc
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
<i>Lengyelország 30 milliárd dollárt költ hadereje fejlesztésére, tekintettel az orosz veszély kialakulására keleti határai mentén.
Még ez is nagyjából arra lenne elég, hogy pár hétig kitartanak egy Orosz támadás esetén.</i>

Milyen orosz támadásról beszélsz Lo ellen, mikor és honnan ? :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A 4. Russian Roulette: The Invasion of Ukraine (Dispatch Fifteen) c. videóban 7:20 -tól azok vajon milyen egység tagjai? Nem hogy FSZB???
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap beszédet mondott a Kremlben, ezt követően aláírták az államközi szerződést a Krím csatlakozásáról Oroszországhoz. Putyin szerint a nemzetközi jognak megfelelt a vasárnapi népszavazás. Az Ukrajnáról, illetve most már az Oroszországról, Putyinról és a világról szóló, november óta az eseményeket nyomon követő sorozatunkban ma este is Sz. Bíró Zoltán történészt, a térség kiváló szakértőjét kérdeztük.
http://www.youtube.com/watch?v=ffe194Q3ANU
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A Hír24 tudósítója, Jászberényi Sándor az elmúlt napokat a Krímben töltötte. Telefonon kérdeztük személyes benyomásairól, tapasztalatairól.
http://www.youtube.com/watch?v=jBzBWFIFuKk
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem hiszem,hogy Lengyelország olyan nagyon félne.
Szerintem azért egy fontos bázis az USA-nak,nem mellesleg a ruszkik sem akarják őket szekálni.

Én inkább úgy gondolom,hogy megfigyelhető,hogy a lengyel politikában egyre nagyobb prioritást kap a haderő, talán a 100 éves évforduló miatt is. Véleményem szerint ezt a helyzetet nagyon jól kihasználták,ugyanis már írtak itt is róla,hogy elég jelentős forrást kap a lengyel hadsereg. Most megint kap jó pár zlotyik, ezt mindenkinek letudják nyomni a torkán különösebb visszhang nélkül, mivel valós fenyegetést jelenthet Oroszország. Véleményem szerint nem jelent csak így jóval több forrást tudnak a haderőhöz csoportosítani, az erős haderőről pedig sokan tudjuk,hogy a politikában mekkora szerepet játszik. :)
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
<blockquote rel="gacsat"><blockquote rel="pela3">Amúgy csak én látom úgy,hogy Ukrajna kezd szétszakadni?

Szerintem erre páran rá fognak erősíteni... aztán remélem,beigazolódik,mert én Kárpátalját mindig várom vissza a többi testvérével együtt.

Remélem nem mi leszünk a hülyék.
Ingyen se kéne. Még ebből a kis országból is fogyunk kifele.

</blockquote>

Már az is elmond mindent, ha valaki ebben a témában a 444-re és az indexre hivatkozik...romlott ételből próbál erőt meriteni...

Én felvidéken születtem, itt élek, itt van családom, talán picit jobban átérzem és a hétköznapok tapasztalataiból meritve jobban el tudom képzelni milyen lehet a szitu kárpátalján...nap mint nap, függetlenül a jelenlegi ukrajnai helyzettől.
Akinek én és a gyerekem nem kellek, és a hozzám hasonlók szerte a kárpát-medencében annak ellenére hogy lassan 100 éve kitartunk a gyülölködő tekintetek közt, idegen és gyakorlatilag ellenséges környezetben...az már megbocsásson de elmehet a p.csába!!!

Nem a "nagy magyar melldöngetésen" és "mindent visszán" múlik a dolog, de azért egyesek mennyire...zombik, az azért számomra hihetetlen. Nem értem ilyen "ember" egyáltalán hogyan tud épitő jelleggel hozzászólni a fórum MO-ot érintő témáihoz...

A fenti sorok nem azok amire először gondoltam, de erőt vettem magamon és végül igyekeztem kultúrált lenni.

</blockquote>

Teljesen igazad van,sajnos Magyarországon sokan nem tudják átérezni ezt, úgy éljél a saját földeden hogy a szemedbe vágják hazátlan.Állandóan a a Magyar öntudattódért kell ki állnod. Sokszor szoktam mondani,hogy határon kívül, sokkal inkább magyarabb a magyar mint itthon.Persze nem akarok senkit megbántani,és remélem,hogy ez nem általános.Én még hiszek a Magyar összefogásban.Nem vagyok radikális, szélsőséges, csak egyszerűen magyar ember............
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 033
113
Nem akarom szét-offolni a témát, de regényt lehetne irni arról, hogy a fene nagy euro-atlanti összefogás közepette a hires európai emberjogi normák mellett hogyan hajtsák végre aszimilációs programjaikat a kisantant országai a magyar kissebbségek ellen, szisztematikusan, rettegve egy esetleges határ-reviziótól!
Nem kell itt elsősorban magyarverésekre gondolni, az már már természetes,...:
-szinmagyar telpulések tervezett betelepitéses (!) felhigitása,
-az egészségügyi intézmények felszámolása és -ami szerintem simán felér a háborús bűnökkel- a lakosság egészségi állapotának szisztematikus rombolása (a kül. térképeken a betegségekről, születési és halálozási adatokból egyértelműen látszik hogyan és miképp mérgezik a lakosságot - ez ma már itt tény és nem összeesküvés-elmélet),
-a gazdasági és munkaerőpiac centralizációja persze érdekesmód a kissebségek álltal lakott vidékek rovására,
-le kell nyelni a sok baromságot amit a közoktatásban csak egyszerűen történelem-hamisitásnak neveznénk (ezer példát találtok a neten)...
-és a hétköznapi dolgok, hivatalok kedves "toleráns" idegen hivatalnokokkal és sorolhatnám a magyar területeken drágábban számlázott gáztól és áramtól az infrastruktúra elhanyagolásáig...
A politikusi kejelentések, magyarellenes törvények és ellentörvények, célzottan magyargúnyoló tévéműsorok és az agymosó hungarofób médiáról ne is beszéljünk...bármelyik internetes kiadású újság fórumában ahol a cikkben magyarokról vagy magyarországról van szó kivilágit a többségi nemzet foga fehérje...És Ti is tudjátok, azért csak a sorainkból kerülnek ki a politikusok is...

Ez ,...ez is biztonságpolitika, csak nem lássák ott,ahol kellene,és ha lássák is, lehet olyan "emberek" lássák mint amilyeneket fentebb már jellemeztem...

Meggyőződésem,hogy a Kárpátalján sincs másképp...főleg a mostani szedett-vedett helyzetben,mikor fegyverekkel és önbiráskodó nacionalistákkal vannak tele az utcák. Erre varrjon gombot a kedves szabadkőműves Martonyi ...
...de fő az "együttműködés"...