[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
589
5 360
93
Félreérted. Nem jó nekünk, ha az ukránok nyernek. Az jó nekünk, ha az oroszok vesztenek. Oroszország magát világhatalomkét pozicionálja, holott 5-6000 atomtölteten kívül semmilye nincs ehhez a pozícióhoz ,hisz sem a gazdasági, sem a hagyományos katonai ereje nem teszi azzá. Azt kell látni, hogyha nem lenne 6000 atomtöltete, akkor Oroszország egy futottak még ország lenne az USA, Kína, EU, Japán stb mögött kullogva.
Oroszország a világgazdságban csupán egy nyersanyagexportőr ami nem baj, csak tudnia kéne, hogy hanyas a kabát.
" Oroszország magát világhatalomkét pozicionálja, holott 5-6000 atomtölteten kívül semmilye nincs ehhez a pozícióhoz ,hisz sem a gazdasági, sem a hagyományos katonai ereje nem teszi azzá. Azt kell látni, hogyha nem lenne 6000 atomtöltete, akkor Oroszország egy futottak még ország lenne az USA, Kína, EU, Japán stb mögött kullogva."

Te ezt komolyan gondolod? Akkor van baj a toronyban, nem kicsi, hanem nagy, ahogy mondani szokták. Picit utánanézhetnél, hogy milyen tudományos eredményeik voltak, vannak. Ja, hogy a média másképpen közöl dolgokat, az más, akkor az biztosan úgy is van. Nem vitás, hogy az erőltetett nyugati média túlerő győz. Tudod az a bizonyos "objektív" tájékoztatás. Annak idején egy évet Kijevben voltam műszaki egyetemen cserediákként. Soha nem bántam meg. Nem voltam megbízható családból, hogy nyugati vagy moszkvai egyetemre mehessek, az én kategóriám max. ez volt. Sok minden átértékelődött akkor is és most is másképpen nézem a dolgokat, mert azért az alatt az év alatt, ha nem is teljesen szabadon, de hozzájutottam infókhoz (szláv anyanyelvvel szinte tökéletesen kommunikáltam) és korlátozottan de utazgathattunk. Én Kijevtől a Dnyeszteren lecsorogtam Odeszáig, azonkívül Tomszkig jutottam el. Nem volt a legkönnyebb, de egy diák sok mindent megold. Belefért az egy évbe. Hidd el nem emberevők laknak arrafelé. Azóta szerintem nem butultak. Igen 1990 után kurvára sok magasan képzett szakembert "loptak" el a nyugatiak. Agyelszívás, mond valamit???? De, rengetegen maradtak. És ott maradt a rengeteg ásványi nyersanyag, ami Nugat-Európának nincs. A 2014-es mezőgazdasági szankciók óta meg megtanultak gabonát, húst előállítani. Úgyhogy ha téteket kellene tenni én az oroszokra fogadnék szemben a Nyugat-Európával.
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
361
2 179
93
Oroszország már csak területi alapon is világhatalom, a nyersanyagkészlete és mezőgazdasága okán szintén az, a fegyverzete alapján megint csak az. Az, hogy a ruszofóbiádtól nem látod a fától az erdőt, az a te hibád... Ha a világ nem a vágyaid szerint épül fel, nem a világot kell megváltoztatni.
Hagyd, neki még kétszáz évig kell élni hogy megértse a világ állását.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 550
113
Akkor gondolom 'elenskit is gyűlölöd meg Urszula mamár mert pár hete pont ők akarták megfúrni a magyar energiaellátást és gazdaságot. Apropó gazdaság, a mai napif sokan dolgoznak a magyarok és a gazdaságuk ellen nyugaton is.
De az ukránok azért masszívan utálnak minket, (okokban most ne menjünk bele) akkor őket is gyűlölöd?


-"nagyravágyó álmok' ez nem több mint spekuláció. Mivel gondolom nem avatott be Putyin téged, vagy nem olvastad a naplóját. (birodalmi álmokról szintén volt kis okfejtésem számodra már)
- Ártatlan emberek meg soha nem haltak meg nyugati fegyverektől, vezetők által.
De ha már ártatlan emberek. Lindsey Graham says 'Russians dying' Vagy egyik orosz sem ártatlan? Gondolom Lindsey Graham-t is gyűlölöd, mert hát Ő..



még egy pont a nyugatnak IS


Ha ez igaz, akkor különb vagy sok nyugati politikusnál és embernél akik minden oroszt gyűlölnek.
Miért nem látjuk akkor a kommentjeidben, hogy véded a kitiltott orosz sportolókat, hogy orosz, tudósok, művészek,, zeneművek vagy csak egyszerűen ételek mellett emelsz szót, amikor átnevezik, letiltják, diszrkiminálják azokat. Lengyelek, Ukránok, baltiak élen járnak ebben. De nyugaton is van számtalan példa erre. Várjuk a linkjeidet ide a fórumra ezekkel kapcsolatban.
Akkor elítéled a russzofóbiát. UGYE?

Pozitív! Sőt! Hosszan lehetne sorolni hazánk ellenségeit a NATO -ban.
De mi köze ennek ehhez a háborúhoz?!
:)
A foci vb-n is mindig annak a győzelméért szurkolunk, aki jobb, könnyebb ellenfele LESZ a magyar csapatnak! (Ha kint lennénk).
Nem így kellene?
Úgy hívják, érzelem mentes számítás.
A történelemben, politika csinálásban jól kell választani az ellenségeink közül. Nem számít az érzelem, csak a hideg racionilitás.
;)
A nyugat bűnei pedig nem mentik Putyin bűneit!
Ezek közül kell választanunk, hogy fennmaradjunk. Itt, a Kárpát-medencében.
Thököly a törökkel, Rákóczi a franciaval szövetkezett az osztrák ellen. Morális, vagy logikai alapon tették?
Stromfeld és sok száz Ludovikás tiszt beállt a vörösökhöz, hogy védjék az országot. Ha nem tettek volna, ma még kisebbek lennénk.

Így már érted?

Csak több tucat atomtengó, DE tengó, romboló és korvet, kb. 200 db 4. generációs vadászgép, stratégiai bombázók, 200+ harcihelikopter, olyan 2000+ harckocsi és lövészpáncélos, saját műholdas navigációs rendszer, saját űrfelderítés és kommunikáció, több ezer darab nehéz tüzérségi eszköz, milliós létszámú haderő és a világ 6. legnagyobb GDP-je vásárló erő paritáson.
Milyen lenne ha lenne is valamilyük az atomon kívül? :D
Mondjuk szerinted india is csicska, pedig milliós sereggel bíró atomhatalom vásárlóerő paritáson a világ 3. legnagyobb GDP-jével :rolleyes:
Elképesztően vakon vagy....:cool:



Magyarán gyűlölöd az ukránokat. Ezt akarod mondani? :D

Kapisgálod, ezért inkább ellenük harcolnék, mint az atomhatalom orosz ellen.
Mert ez a logikus, ha már mindkettő ellenségnek tekinti a magyarságot.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Félreérted. Nem jó nekünk, ha az ukránok nyernek. Az jó nekünk, ha az oroszok vesztenek. Oroszország magát világhatalomkét pozicionálja, holott 5-6000 atomtölteten kívül semmilye nincs ehhez a pozícióhoz ,hisz sem a gazdasági, sem a hagyományos katonai ereje nem teszi azzá. Azt kell látni, hogyha nem lenne 6000 atomtöltete, akkor Oroszország egy futottak még ország lenne az USA, Kína, EU, Japán stb mögött kullogva.
Oroszország a világgazdságban csupán egy nyersanyagexportőr ami nem baj, csak tudnia kéne, hogy hanyas a kabát.
Tettél egy kijelentést a hozzászólásod elején.
Majd indoklás helyett teljesen lényegtelen hablatyolást toltál.
Indokold meg az állításodat, miszerint Magyarországnak az jó lenne ha Oo veszítene!
Miért lenne az jó nekünk, magyaroknak?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Itt lotte telibe a toronyhazat az ukran legvedelem. Tegnap vagy tegnapelott beraktam. Ugyanez a robbanas mas felvetelrol. Itt a faktol nem latszik az egesz, de az epulet teteje a fustfelhonel kirajzolodik. Ne feledd elsotetites van.
Semmi extra csak a szokasos. Ez van ha egy varos kozepen osszevissza inditanak mindenféle raketat.
Ha nagyon szeretned visszakeresem neked, szerintem tegnap reggeli posztolas volt.

Elakadt az ukran fruhlingserwachte.

Artyemovszk, pucoljak az oroszok a szarnyakat.

Jujj, ez nekem fajt, ezek mind az egbe szalltak. Voltak rajt vagy 15-en.

ST 68 felderito radart pusztitott el egy Lancat dron.

Valaki nagyon megserulhetett.

Kozben az ukran/Nato csapatok a hatar menti orosz telepuleseket lövik, ugy mint Donyecket szoktak, civil celpontokat.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 326
12 720
113
Csak azok iránt érzek így, akik fenyegetik hazámat, népemet. ;)
Akik nagyravágyó álmaikért, ártatlan embereket öletnek meg.
Akik lenéznek más népeket, akiknek a tárgyalás zsarolás, akik hazudnak, csalnak.
Akkor ha jól értem, az ukránokról beszélsz?
Merthogy ők fenyegetik Magyarországot és a magyar népet (ha kell két óra alatt a BAlatonnnál vagyunk a tankjainkkal; Eddig csak azért nem támadtuk meg Magyarországot, mert a NATO tagja; Eltűntetjük a magyarok emlékezetét Kárpátaljáról; Magyarokat a késre, stb.);
Ők néznek le minden népet (Ukrajna mindenek felett);
Ők zsarolnak (Barátság kőolajvezeték felrobbantása, "béketeremtő" halállista, stb.), hazudnak, csalnak stb.

Idézzél akárcsak egy, magyaroknak közvetlenül címzett fenyegetést orosz részről, mert rossz a memóriám, én egyetlen egyre sem emlékszem...

A nemzeti érdekeink különböznek az oroszokétól, a történelem során mindig bebizonyították ezt. Most is ez a helyzet, akkor is, ha nyugat sem szent.
Ez a háború is erről szól (már, tavaly februárban még nem) gy volt).
A nemzeti érdekeink most éppenhogy megegyeznek az oroszokéval.

Had válaszolják én:
Hogy ne fasiszta orosz legyen Kárpátalján atommal. Így már érted László?
:)
Tippelj kivel szemben lenne esélyünk a Kárpátaljai magyarok védelme során.
Elsőre eltalálod. ;)
Sem az ukránok ellen, sem az oroszok ellen nem lenne esélyünk.
De ha már
akkor inkább egy Bentleyből kiszálló, Armani öltönybe öltözött újgazdag által baszódjunk meg, ne egy drogos, húgy- és szarfoltos , bűzölgő hajléktalan által.
Az előbbiből még akár szeretői viszony is lehet...
(épp tegnap volt a "Micsoda Nő" a TV2-n)
Ráadásul az oroszok visszaadnák a nemzeti kisebbségek ukránok által elvett jogait.

Sokminden törölve lett a netről ami 2014 környékén még rajta volt. Lásd az ogyesszai mészárlás eredményét, anno a youtube-on (!) láttam a teljes videót, ma talán képkivágásokat talál az aki mélyre mászik a bugyrokba.
A www.rutube.ru -t ajánlom, ott fent van minden.
A www.stalkerzone.com archívumában is kutakodhatsz, ott szövegesen is el van mesélve angolul, hogy mi történt.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Félreérted. Nem jó nekünk, ha az ukránok nyernek. Az jó nekünk, ha az oroszok vesztenek. Oroszország magát világhatalomkét pozicionálja, holott 5-6000 atomtölteten kívül semmilye nincs ehhez a pozícióhoz ,hisz sem a gazdasági, sem a hagyományos katonai ereje nem teszi azzá. Azt kell látni, hogyha nem lenne 6000 atomtöltete, akkor Oroszország egy futottak még ország lenne az USA, Kína, EU, Japán stb mögött kullogva.
Oroszország a világgazdságban csupán egy nyersanyagexportőr ami nem baj, csak tudnia kéne, hogy hanyas a kabát.
Így a második világégés utám,én mint jobbldali szavazó csak kapkodom a fejemet,hogy a a baloldali liberálisok beálltak a mindenki számára is nyílvános ukrán fasiszta kormány mögé,zaluzsnijnak bandera szobor a papír nehezéke az irodában.Hogyan tudsz ezekkel szimpatizálni,mint egy magyar katona?Az oroszok köszönik elvannak semmire nem szorulnak meg van nekik minden.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Még szerencse, hogy nincs űripara.

Meg az milyen durva lenne már, ha az övék lenne a Brit Birodalom két ékköve; a Jaguar meg Range Rover márka.

...ja, az indiaiaké...


Ez annyira magas labda...

De van 6000 atomtöltete. Ez a realitás.
Ahogy pl. petrodollár is van, pedig sok ország a háta közepére kívánja.
De egyelőre az is realitás.


"...Csak az a volna ne lett volna..."

Ennyire vágyvezérelt gondolkodást...
Igen így van. Van 6000 atomtöltete, de ők is érzik, hogy kilóg a lóláb, mert ez már kevés, hisz semmi mást nem tud mellérakni. Gondolj bele, arra sem voltak képesek az érdekérvényesítésben, hogy egy Ukrajna kaliberű a velejéig korrupt, működésképtelen országot, ahol él vagy 15millió orosz és még a parlamentben is oroszul beszélnek a politikusok (ez volt 2014-ben ukrajna) maga mellett tartson.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 026
12 926
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 611
25 069
113
Harckocsiból leadott lövések, ukri állásokra:

Ukri állások bombázása:

Lövészárok harc, felírat szerint az ukrik húzták a rövidet a végén:

Harkivi terület, orosz drónozgatás:

Ma Máj. 29-én 10:14-kor egy lérak gyorsító fokozat (farokrész) Obolonsky kerületben a forgalomba csapódott:

Diverzánsokat fogtak Lobovkénál:
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 123
113
Félreérted. Nem jó nekünk, ha az ukránok nyernek. Az jó nekünk, ha az oroszok vesztenek. Oroszország magát világhatalomkét pozicionálja, holott 5-6000 atomtölteten kívül semmilye nincs ehhez a pozícióhoz ,hisz sem a gazdasági, sem a hagyományos katonai ereje nem teszi azzá. Azt kell látni, hogyha nem lenne 6000 atomtöltete, akkor Oroszország egy futottak még ország lenne az USA, Kína, EU, Japán stb mögött kullogva.
Oroszország a világgazdságban csupán egy nyersanyagexportőr ami nem baj, csak tudnia kéne, hogy hanyas a kabát.
Nem, dudi. Az ukránok csak töltelék, egyre fogyatkozó emberanyag. Ha az oroszok vesztenének, azt jelentené, az usa nyert. Ez nagyon rossz lenne kb. mindenkinek, de ez a lehetőség szerencsére elhanyagolható valószínűséggel bír. Miért? Pont amiatt az 5-6000 atomtöltet miatt, ami az oroszokat világhatalommá teszi. Tehát mindegy, hogy mi lenne ha nem lenne, mert van és pont. Megmondták előre, érthetően abban az esetben, ha Oroszország léte jelenlegi formájában veszélybe kerül, bármivel megvédik magukat, illetve elpusztítják ellenségeiket.
Ismét csak trollkodásra futotta tőled.
Valami hozzászólás?, Érvelés?

Csak azok iránt érzek így, akik fenyegetik hazámat, népemet. ;)
Akik nagyravágyó álmaikért, ártatlan embereket öletnek meg.
Akik lenéznek más népeket, akiknek a tárgyalás zsarolás, akik hazudnak, csalnak.

Mással nincs bajom. Nem mondasz teljesen nagy marhaságot.
Az oroszokat tisztelem, kultúrájuk, tudományos technologai eredményeik miatt.

De hogy jön ez most ide? :)
A nemzeti érdekeink különböznek az oroszokétól, a történelem során mindig bebizonyították ezt. Most is ez a helyzet, akkor is, ha nyugat sem szent.
Ez a háború is erről szól (már, tavaly februárban még nem) gy volt).



Had válaszolják én:
Hogy ne fasiszta orosz legyen Kárpátalján atommal. Így már érted László?
:)
Tippelj kivel szemben lenne esélyünk a Kárpátaljai magyarok védelme során.
Elsőre eltalálod. ;)
Hallottál már arról, hogy néha még egy okos hülyéskedése is fárasztóvá tud válni?
Hát még a fordítottja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Igen így van. Van 6000 atomtöltete, de ők is érzik, hogy kilóg a lóláb, mert ez már kevés, hisz semmi mást nem tud mellérakni. Gondolj bele, arra sem voltak képesek az érdekérvényesítésben, hogy egy Ukrajna kaliberű a velejéig korrupt, működésképtelen országot, ahol él vagy 15millió orosz és még a parlamentben is oroszul beszélnek a politikusok (ez volt 2014-ben ukrajna) maga mellett tartson.
Hamarabb volt működő Covid vakcinájuk, mint az EU-nak. Glonass hamarabb fent volt mint a Galileo, polgári célú atomenergetikában is toppon vannak, évtizedekig ők voltak a motorja a ISS-nek, komolyan nem tudom te melyik mozit nézed, hogy bozótnégerezed kb. őket, űripar, atomenergetika, biotechnológiai példákat hoztam most neked, hogy nem, nem csak 6000 atomtöltet és egy nagy benzinkút az az ország. Persze itt egyre nagyobb divat lebecsülni őket, pont ahogy tette azt sok verhetetlenek tűnő nagy francia vagy német hadvezér korábban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
@dudi
Továbbra is kíváncsi volnék az érveidre, hogy milyen előnye származna Magyarországnak abból, ha az oroszok vesztenének? Mit nyernénk mi magyarok az orosz vereség által?
Leírtam már, hogy mit gondolok az oroszokról. Ebből azért elég jól összerakható a válasz.
Hamarabb volt működő Covid vakcinájuk, mint az EU-nak. Glonass hamarabb fent volt mint a Galileo, polgári célú atomenergetikában is toppon vannak, évtizedekig ők voltak a motorja a ISS-nek, komolyan nem tudom te melyik mozit nézed, hogy bozótnégerezed kb. őket, űripar, atomenergetika, biotechnológiai példákat hoztam most neked, hogy nem, nem csak 6000 atomtöltet és egy nagy benzinkút az az ország. Persze itt egyre nagyobb divat lebecsülni őket, pont ahogy tette azt sok verhetetlenek tűnő nagy francia vagy német hadvezér korábban.
Jajj. Ezt mindet tették nyugati alapokon. Nem én linkeltem, hogy a nyugati szerszámgépek és technológiák hozzáférhetetlensége miatt a Kurganyec 25 helyett csak a sokkal szerényebb képességű (pimpelt BMP-3) Manult fogják gyártani. Szerinted mikor jön el az az idő amikor a legmodernebb nyugati gyártósorokat használó Kamov azt mondja, hogy bocs nem tudok termelni, mert megszűnt a gyártósorhoz a nyugati support? És ez nem csak a Kamov gyár sajátja, hanem szinte az egész orosz ipart érintő probléma.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
. Glonass hamarabb fent volt mint a Galileo
Ez azért volt mert nem volt ellenség és minek is kellett mikor ott a jenki GPS ? Az aranyasban is le volt írva 13évvel ezelőtt , Ha kellett volna a németeknek akkor a traktorok helyett műholdra költötte volna .

űripar, atomenergetika,
Mert ez volt a legnagyobb terült is ahol megmaradtak a a HH utáni időkben ezt örökölték ! Ha meg oylan szuperek akkor miért nincs Izraeli vagy török szintű prcíziós fegyvereik dronjaik stb ? lehetne sorolni!!!!! A t-90m be is egy 20 éves sosna-u-van

Még a török t-72 modernizáció is több modernebb mint az orosz t-90m

20230126_165748-jpg.53083