[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 038
11 932
113
Csak azok iránt érzek így, akik fenyegetik hazámat, népemet. ;)
Akik nagyravágyó álmaikért, ártatlan embereket öletnek meg.
Akik lenéznek más népeket, akiknek a tárgyalás zsarolás, akik hazudnak, csalnak.
Akkor ha jól értem, az ukránokról beszélsz?
Merthogy ők fenyegetik Magyarországot és a magyar népet (ha kell két óra alatt a BAlatonnnál vagyunk a tankjainkkal; Eddig csak azért nem támadtuk meg Magyarországot, mert a NATO tagja; Eltűntetjük a magyarok emlékezetét Kárpátaljáról; Magyarokat a késre, stb.);
Ők néznek le minden népet (Ukrajna mindenek felett);
Ők zsarolnak (Barátság kőolajvezeték felrobbantása, "béketeremtő" halállista, stb.), hazudnak, csalnak stb.

Idézzél akárcsak egy, magyaroknak közvetlenül címzett fenyegetést orosz részről, mert rossz a memóriám, én egyetlen egyre sem emlékszem...

A nemzeti érdekeink különböznek az oroszokétól, a történelem során mindig bebizonyították ezt. Most is ez a helyzet, akkor is, ha nyugat sem szent.
Ez a háború is erről szól (már, tavaly februárban még nem) gy volt).
A nemzeti érdekeink most éppenhogy megegyeznek az oroszokéval.

Had válaszolják én:
Hogy ne fasiszta orosz legyen Kárpátalján atommal. Így már érted László?
:)
Tippelj kivel szemben lenne esélyünk a Kárpátaljai magyarok védelme során.
Elsőre eltalálod. ;)
Sem az ukránok ellen, sem az oroszok ellen nem lenne esélyünk.
De ha már
akkor inkább egy Bentleyből kiszálló, Armani öltönybe öltözött újgazdag által baszódjunk meg, ne egy drogos, húgy- és szarfoltos , bűzölgő hajléktalan által.
Az előbbiből még akár szeretői viszony is lehet...
(épp tegnap volt a "Micsoda Nő" a TV2-n)
Ráadásul az oroszok visszaadnák a nemzeti kisebbségek ukránok által elvett jogait.

Sokminden törölve lett a netről ami 2014 környékén még rajta volt. Lásd az ogyesszai mészárlás eredményét, anno a youtube-on (!) láttam a teljes videót, ma talán képkivágásokat talál az aki mélyre mászik a bugyrokba.
A www.rutube.ru -t ajánlom, ott fent van minden.
A www.stalkerzone.com archívumában is kutakodhatsz, ott szövegesen is el van mesélve angolul, hogy mi történt.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
Félreérted. Nem jó nekünk, ha az ukránok nyernek. Az jó nekünk, ha az oroszok vesztenek. Oroszország magát világhatalomkét pozicionálja, holott 5-6000 atomtölteten kívül semmilye nincs ehhez a pozícióhoz ,hisz sem a gazdasági, sem a hagyományos katonai ereje nem teszi azzá. Azt kell látni, hogyha nem lenne 6000 atomtöltete, akkor Oroszország egy futottak még ország lenne az USA, Kína, EU, Japán stb mögött kullogva.
Oroszország a világgazdságban csupán egy nyersanyagexportőr ami nem baj, csak tudnia kéne, hogy hanyas a kabát.
Így a második világégés utám,én mint jobbldali szavazó csak kapkodom a fejemet,hogy a a baloldali liberálisok beálltak a mindenki számára is nyílvános ukrán fasiszta kormány mögé,zaluzsnijnak bandera szobor a papír nehezéke az irodában.Hogyan tudsz ezekkel szimpatizálni,mint egy magyar katona?Az oroszok köszönik elvannak semmire nem szorulnak meg van nekik minden.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113
Még szerencse, hogy nincs űripara.

Meg az milyen durva lenne már, ha az övék lenne a Brit Birodalom két ékköve; a Jaguar meg Range Rover márka.

...ja, az indiaiaké...


Ez annyira magas labda...

De van 6000 atomtöltete. Ez a realitás.
Ahogy pl. petrodollár is van, pedig sok ország a háta közepére kívánja.
De egyelőre az is realitás.


"...Csak az a volna ne lett volna..."

Ennyire vágyvezérelt gondolkodást...
Igen így van. Van 6000 atomtöltete, de ők is érzik, hogy kilóg a lóláb, mert ez már kevés, hisz semmi mást nem tud mellérakni. Gondolj bele, arra sem voltak képesek az érdekérvényesítésben, hogy egy Ukrajna kaliberű a velejéig korrupt, működésképtelen országot, ahol él vagy 15millió orosz és még a parlamentben is oroszul beszélnek a politikusok (ez volt 2014-ben ukrajna) maga mellett tartson.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 886
12 421
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 467
23 994
113
Harckocsiból leadott lövések, ukri állásokra:

Ukri állások bombázása:

Lövészárok harc, felírat szerint az ukrik húzták a rövidet a végén:

Harkivi terület, orosz drónozgatás:

Ma Máj. 29-én 10:14-kor egy lérak gyorsító fokozat (farokrész) Obolonsky kerületben a forgalomba csapódott:

Diverzánsokat fogtak Lobovkénál:
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Félreérted. Nem jó nekünk, ha az ukránok nyernek. Az jó nekünk, ha az oroszok vesztenek. Oroszország magát világhatalomkét pozicionálja, holott 5-6000 atomtölteten kívül semmilye nincs ehhez a pozícióhoz ,hisz sem a gazdasági, sem a hagyományos katonai ereje nem teszi azzá. Azt kell látni, hogyha nem lenne 6000 atomtöltete, akkor Oroszország egy futottak még ország lenne az USA, Kína, EU, Japán stb mögött kullogva.
Oroszország a világgazdságban csupán egy nyersanyagexportőr ami nem baj, csak tudnia kéne, hogy hanyas a kabát.
Nem, dudi. Az ukránok csak töltelék, egyre fogyatkozó emberanyag. Ha az oroszok vesztenének, azt jelentené, az usa nyert. Ez nagyon rossz lenne kb. mindenkinek, de ez a lehetőség szerencsére elhanyagolható valószínűséggel bír. Miért? Pont amiatt az 5-6000 atomtöltet miatt, ami az oroszokat világhatalommá teszi. Tehát mindegy, hogy mi lenne ha nem lenne, mert van és pont. Megmondták előre, érthetően abban az esetben, ha Oroszország léte jelenlegi formájában veszélybe kerül, bármivel megvédik magukat, illetve elpusztítják ellenségeiket.
Ismét csak trollkodásra futotta tőled.
Valami hozzászólás?, Érvelés?

Csak azok iránt érzek így, akik fenyegetik hazámat, népemet. ;)
Akik nagyravágyó álmaikért, ártatlan embereket öletnek meg.
Akik lenéznek más népeket, akiknek a tárgyalás zsarolás, akik hazudnak, csalnak.

Mással nincs bajom. Nem mondasz teljesen nagy marhaságot.
Az oroszokat tisztelem, kultúrájuk, tudományos technologai eredményeik miatt.

De hogy jön ez most ide? :)
A nemzeti érdekeink különböznek az oroszokétól, a történelem során mindig bebizonyították ezt. Most is ez a helyzet, akkor is, ha nyugat sem szent.
Ez a háború is erről szól (már, tavaly februárban még nem) gy volt).



Had válaszolják én:
Hogy ne fasiszta orosz legyen Kárpátalján atommal. Így már érted László?
:)
Tippelj kivel szemben lenne esélyünk a Kárpátaljai magyarok védelme során.
Elsőre eltalálod. ;)
Hallottál már arról, hogy néha még egy okos hülyéskedése is fárasztóvá tud válni?
Hát még a fordítottja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
44 994
113
Igen így van. Van 6000 atomtöltete, de ők is érzik, hogy kilóg a lóláb, mert ez már kevés, hisz semmi mást nem tud mellérakni. Gondolj bele, arra sem voltak képesek az érdekérvényesítésben, hogy egy Ukrajna kaliberű a velejéig korrupt, működésképtelen országot, ahol él vagy 15millió orosz és még a parlamentben is oroszul beszélnek a politikusok (ez volt 2014-ben ukrajna) maga mellett tartson.
Hamarabb volt működő Covid vakcinájuk, mint az EU-nak. Glonass hamarabb fent volt mint a Galileo, polgári célú atomenergetikában is toppon vannak, évtizedekig ők voltak a motorja a ISS-nek, komolyan nem tudom te melyik mozit nézed, hogy bozótnégerezed kb. őket, űripar, atomenergetika, biotechnológiai példákat hoztam most neked, hogy nem, nem csak 6000 atomtöltet és egy nagy benzinkút az az ország. Persze itt egyre nagyobb divat lebecsülni őket, pont ahogy tette azt sok verhetetlenek tűnő nagy francia vagy német hadvezér korábban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 029
113
@dudi
Továbbra is kíváncsi volnék az érveidre, hogy milyen előnye származna Magyarországnak abból, ha az oroszok vesztenének? Mit nyernénk mi magyarok az orosz vereség által?
Leírtam már, hogy mit gondolok az oroszokról. Ebből azért elég jól összerakható a válasz.
Hamarabb volt működő Covid vakcinájuk, mint az EU-nak. Glonass hamarabb fent volt mint a Galileo, polgári célú atomenergetikában is toppon vannak, évtizedekig ők voltak a motorja a ISS-nek, komolyan nem tudom te melyik mozit nézed, hogy bozótnégerezed kb. őket, űripar, atomenergetika, biotechnológiai példákat hoztam most neked, hogy nem, nem csak 6000 atomtöltet és egy nagy benzinkút az az ország. Persze itt egyre nagyobb divat lebecsülni őket, pont ahogy tette azt sok verhetetlenek tűnő nagy francia vagy német hadvezér korábban.
Jajj. Ezt mindet tették nyugati alapokon. Nem én linkeltem, hogy a nyugati szerszámgépek és technológiák hozzáférhetetlensége miatt a Kurganyec 25 helyett csak a sokkal szerényebb képességű (pimpelt BMP-3) Manult fogják gyártani. Szerinted mikor jön el az az idő amikor a legmodernebb nyugati gyártósorokat használó Kamov azt mondja, hogy bocs nem tudok termelni, mert megszűnt a gyártósorhoz a nyugati support? És ez nem csak a Kamov gyár sajátja, hanem szinte az egész orosz ipart érintő probléma.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
. Glonass hamarabb fent volt mint a Galileo
Ez azért volt mert nem volt ellenség és minek is kellett mikor ott a jenki GPS ? Az aranyasban is le volt írva 13évvel ezelőtt , Ha kellett volna a németeknek akkor a traktorok helyett műholdra költötte volna .

űripar, atomenergetika,
Mert ez volt a legnagyobb terült is ahol megmaradtak a a HH utáni időkben ezt örökölték ! Ha meg oylan szuperek akkor miért nincs Izraeli vagy török szintű prcíziós fegyvereik dronjaik stb ? lehetne sorolni!!!!! A t-90m be is egy 20 éves sosna-u-van

Még a török t-72 modernizáció is több modernebb mint az orosz t-90m

20230126_165748-jpg.53083
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 672
113
Leírtam már, hogy mit gondolok az oroszokról. Ebből azért elég jól összerakható a válasz.

Jajj. Ezt mindet tették nyugati alapokon. Nem én linkeltem, hogy a nyugati szerszámgépek és technológiák hozzáférhetetlensége miatt a Kurganyec 25 helyett csak a sokkal szerényebb képességű (pimpelt BMP-3) Manult fogják gyártani. Szerinted mikor jön el az az idő amikor a legmodernebb nyugati gyártósorokat használó Kamov azt mondja, hogy bocs nem tudok termelni, mert megszűnt a gyártósorhoz a nyugati support? És ez nem csak a Kamov gyár sajátja, hanem szinte az egész orosz ipart érintő probléma.

Dudi... az olyan német prémium gyártóknak.. mégcsak nem is Ömer gyártja az új DMG Mori gépen az alkatrészeket Germániában.. az teljesen versenyképtelen lenne.. Olyan közép vagy kelet europai országok, mint pl Magyarországon gyártják.. pl a csoda német optikák alkatrészeit. Átlagban 20 éves átlagéletkorú használt gépeken..
Ez az egyedi gyártás fellegvára.
Tudod, hogy egy 250e eurós dmg esztergán hány alátétet kell lepörgetni, szerszámozás, karbantartás, üzemcsarnok fenntartás és Ömer bére mellett, hogy visszahozza az árát?
Szerinted 20 éves gépekhez milyen gyártói support van? De ha még ki is hívod őket, el sem hinnéd, hogy mennyibe lenne egy kiszállás. És még a gép jó sem lesz. :D
Mi az, amit egy BMP3-on, egy 30 éves forgácsoló gépen ne lehetne legyártani?
Szerinted a Rheinmetallnak kik gyártják az alkatrészeit? Én tudok céget, oda szoktam járni kávézni és azt is tudom milyen gépen gyártanak... Nem a te álomképed a valóság.

Siemens automatizálási eszközöket ha rendelsz aliról, akkor meg sem tudod különböztetni. És egy valami a különbség, hogy kínában nem ismerik a szállítási határidő be nem tartását és nem mondják azt, hogy chipphiány és még időben, a megrendelt áron meg is lesz.

Ja és ha már itt tartunk.. mi van akkor, ha a modern gyártógépedbe Nato területen alkatrész igényed van.
Legyen szó Bosch Rexroth hidraulikáról, Siemens elektronikáról, hajtásról vagy éppen Festo pneumatikáról.. de akár a legegyszerűbb műanyag alkatrészekkel is ... bár már jobb a helyzet, mint tavaly.. De pont itt szoptad be... szárnyal az aftermarket és a szürke piac, mert a gyártótól nem kapsz.

Szóval már megbocsájts Dudi.. értem én, hogy felmész a szennymédiába és ezt sugalmazzák. De lövésed sincs róla, hogy az ipar hogy működik és hogy a valóság pont ellentéte annak, amiben te hiszel.
Igen.. itt a nyugaton úgy kell vásárolni és egyedi gépet csinálni, hogy megnézed azt, hogy mit lehet egyáltalán vállalható szállítási határidőre megkapni és akkor azokból dolgozol.
(olyan gyártók termékeit kell használni, amit nem akarsz (T****) és a számlán felár van feltűntetve, mert kapható. Vannak shopok, ahol pl siemens hmiket a listaárhoz!!! képest többszörös felárral kapsz és ott tényleg megvehető.. a gyártótól meg nincs esély, felárasan sem)

Ha meg mint ismerősöm pár éves Hurco VMX42-es megmunkálógépében (ami amúgy "amcsi" gyártmány), de német pilz biztonsági relé volt benne és mind a Pilz gyártó, mind a Hurco képviselet több hónapos szállítást mondott neki.. szerencséjére tudtam szerezni újat.... ez a valóság.
Lövésetek sincs róla.. csak fújjátok a nyugati propaganda szövegét.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 397
113
Sokminden törölve lett a netről ami 2014 környékén még rajta volt. Lásd az ogyesszai mészárlás eredményét, anno a youtube-on (!) láttam a teljes videót, ma talán képkivágásokat talál az aki mélyre mászik a bugyrokba.
Egyet klikkeltem euronews

De ami miatt nincs igazad: az átlagember nem kutatja a híreket. Megnézi amit elé dobnak. És ez a tömeg, itt meg nem a kivételek számítanak hanem a tömeg. A kivételeket eltűntetik orosz propagandistának bélyegezve. Vajon mi van az ukrán propagandával? Hivatalosan nincs. Mert a hivatalos maga az ukrán propi - az eu-ban is. Gáz.
Ha az ENSZ független szervezet lenne, vagy legalább következetes, kéksisakosok vonultak volna be Donbasszba. Ellenük is meg kellett volna védeni Ukrajnát? Egy kisebbség elleni katonai támadás legális ha határon belül van? Szabadon irtható? A helyzet az, hogy a nyugat megadta a választ: attól függ, mik az érdekei. Na, ezért nem kellene ehhez senki másnak a nevét adni. Nekünk főleg nem, a történelmünk miatt, nameg mellesleg semmi érdekünk nincs ebben.
Propi minden oldalon van, mi itt az Unióban főleg az amerikai propit kapjuk. De nézd meg az M1-et vagy a TV2-őt, ők az ukrán propit tolják? Ugyan! Arra ott a retek klub, ATV meg a magyar net 80%-a.
De itthon azért tudsz tájékozódni, ha minimális igényed van rá.

Mit érnek a kéksisakosok?Srebrenicai???
Ha az ukrán -orosz kormány elfogadta volna, mehettek volna ENSZ katonák, de nyilvánvalóan egyik fél érdeke sem volt.
Ha Magyarországra vonulna be az ENSZ tőle meg kellene védeni az országot???

Egy kisebbség sehol sem irthato szabadon, papíron.De minden papír és szó annyit ér, amennyi erő van mögötte. Így a nemzetközi jog is.
Az Északi Áramlatot következmények nélkül felrobbanthatja az USA. Még a sértett fél, a német kormány igyekszik elkenni a vizsgálatot.Most mit mondjak???

Voltak oroszok elleni halálos attrocitások, a majdani puccsot is a CIA szervezte. De ettől még Janukovics egy korrupt xarházi volt, Moszkva ha jobb, tehetségesebb, kevésbé tolvaj oligarchát ültet Kijevben jobban járnak.
Ahogy valószínűleg azzal is, ha kivárnak és ahogy Juscsenkot elűzte az ukrán nép elégedetlensége, már lejtőn volt Zelenszkij is. Most csináltak belőle egy nemzeti hőst, meg egy balkáni káoszt a határunkra. Úgy, hogy kiderült az orosz haderő fogatlan.
A tavaly tavasszal elfoglalt területek 40%-át már visszavette Ukrajna. Qrvagyenge!!!!

Most meg nézhetjük, hogy lesz ukrán ellentámadás vagy már az ukránok is kifulladtak, mint az oroszok, Az orosz katonai vezetésen belüli széthúzás szörnyű, hogy a picsában képtelen Putyin ott rendet tartani???
Rengeteg orosz katonai gyengeség elójött és fókuszba került. Kellene még mozgósítani, mert bízni a szerencsében, hogy Ukrajna kifullad nagyon naiv. Meg kell törni, ha győzni akarnak, de ahhoz sokkal nagyobb erő és több ember kell.

Ugyanígy látszik Európa gazdasági gyengesége és onallótlansága. De az előrejelzések szerint idén túllehetünk a mélyponton és már jövőre beindulhat a szekér. Ez újra az oroszoknak lesz kínos és hosszú távon káros, ha így lesz.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
De a döntő többség nem ez, mert akkor már rég nem lennének harcok Ukrajnában.
Wilson megpróbálta, de nem tudta érvekkel szilárdan alátámasztani ezt a nyugati propagandában jól hangzó összefüggést.

Tele a töke mindenkinek az agresszív ukránokkal?

A végéről persze nem maradhatott el az áldozatpóz ...
A sportszerűtlenségét a háborúra kenő sportoló a cselekedetével a háborút terjeszti ki. Szerintem egy év eltiltás arányos szankció lenne.

De minek, annyit ernek mint halottnak a csók ahogy lattuk.
Új Szó said:
Ez egy előre egyeztetett döntés, amely a szövetséges rendszerek alkalmazásának hatékonyságán alapul, ott, ahol jelenleg a legnagyobb szükség van rájuk
Zelenszkij elnök úr biztosan felderült annak hallatán, hogy Litvániában van a legnagyobb szükség légvédelmi eszközökre.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Leírtam már, hogy mit gondolok az oroszokról. Ebből azért elég jól összerakható a válasz.
Az, hogy te leírtad, hogy mit gondolsz az oroszokról, még nem tartalmaz semmi konkrét előnyt a számunkra az esetleges vereségükből fakadóan!
Szóval nem válaszoltál.
Ez a baj veletek. Amikor konkrét kérdés van, akkor csak ilyen válaszokat tudtok adni. Tereltek, süketeltek.
Tudod, nem azzal van a baj, hogy a "nyugathoz" húzol, mert én is úgy gondolom, hogy Mo-nak kell az EU. (persze nem ez az EU, hanem az eredeti) . De azért a józanságunkat illene megtartani. Egy vesztes Oo senkinek sem jó. Ha ezt képtelen vagy belátni, akkor inkább ne írj hülyeségeket.

Persze ha hirtelen eszedbe jut mégis valami konkrét érv a fikázáson kívül, a kérdésemre válaszként, akkor ne tartsd magadban.