[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Eddig a legutolsó ukrán katonát is kiszedték dronnal a ruszkik meg tuzerseggel 800milliard kilométerről, de most a német szuper technikát el nézik kombájnak, na nem már, és ezt tényleg el is hiszi valaki,azért ennyire nem nézhetik már hülyének az embereket.
Májustól aratják a repcét, és onnantól nincs megállás a havazásokig. Akkor a lábon maradt napraforgót.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 966
21 860
113
Hát nemtudom.Ez nekem még nem tünik a "nagy" támadásnak.Inkább erőteljes felderitő,puhatolozó vállalkozásoknak.Szerintem majd ha valamelyik talál egy megfelelő rést,akkor és ott képeznek egy offenziv súlypontot.

Es ekozben a puhatolozas kozben mi mennyisegu technikat egetnek el? Nekem nem tunik kevesnek es nem tunik ugy, hogy megerne.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 216
4 436
113
Májustól aratják a repcét, és onnantól nincs megállás a havazásokig. Akkor a lábon maradt napraforgót.
Hol aratják a repcét májustól?? Legjobb tudásom szerint június második felétől kezdődik a betakaritas.. de nem vagyok szakmabeli javíts ha tévedek... itthon sem érik még, van még 2 hét minimum... és kb egy éghajlati övön vagyunk...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 322
4 751
113
Még egyszer a "gátrobbantásról".
Tanakodtunk itt, hogy "cui prodest" azaz kinek az érdeke, de azért egy apróságra még felhívnám a figyelmet.
A gátat az oroszok tartották kézben. Ha ők akarták volna elárasztani a Dnyeper torkolatot és Herszont akkor egyszerűen kinyitják a csapokat és kész. Nekik nem kellett volna robbantani... Vagy ez csak nekem furcsa? :D
Az első hír, amibe a történtek után belefutottam, az volt, hogy Rácz András szerint (idézem) "logikailag az oroszok voltak": innentől gyakorlatilag teljesen biztosra lehetett venni, hogy az ukránok lelkén (már ha van nekik olyan, ugye) szárad a dolog. Ez később újabb és újabb megerősítéseket nyert, amikor jöttek a hírek, hogy az ukránok az oroszokat hibáztatják, a nyugati sajtó habzó szájjal emleget újabb orosz háborús bűnt, a nyugati politikusok meg vagy az oroszokat hibáztatják vagy "nem tudják", hogy ki volt az elkövető.
Ha valaki erre azt mondaná, hogy ez nem bizonyíték, még akár igaza is lehetne, de nincs - különösen az előzmények fényében. Emlékezzünk:
  • a Kígyó-sziget védői elküldik az orosz hadihajót a p*csába és hősi halált halnak a sziget védelmében - majd (Halleluja!) élve, épségben szabadulnak orosz fogságból, mindannyian;
  • ukrán "katonák" páros lábbal ugrálnak a genfi konvención - és még meg is osztják a bizonyítékokat;
  • Kijev szelleme;
  • Bucsa, ahol az ukránok 3 nap után esnek át először a 400 halott egyikén, mire észbe kapnak, ráadásul akik(nek minimum egy része) valamiért fehér karszalagot viseltek;
  • orosz fogságba esett ukrán hadifoglyok börtönét lövik;
  • a lengyeleknél leesett Sz-300-ról még akkor is habzó szájjal állítják, hogy orosz volt, amikor már a nyugat is elküldte őket a kurva anyjukba a hülyeségükkel (bár "tapintatosan" hallgatnak arról, hogy a rakétát az ukránok egyértelműen szándékosan lőtték ki a lengyelek felé);
  • Dugina meggyilkolása;
  • Harkov (és más civil célpontok) folyamatos lövése;
  • oroszországi civil célpontok támadása;
  • a tetteik állandó és gyáva tagadása;
  • az ukrán nagykövet a német kancellárt sértegeti;
  • halállista;
  • stb.
Csak így röviden, ízelítőül.

Kegyetlen hosszú az ukrán bűnlajstrom arról, hogy milyen primitív, cinikus (baszki :D) és aljas húzásaik vannak, amelyek mellett már szinte lényegtelen az, hogy akkor is hazudnak, ha kérdeznek.
Ártatlan bárányok és igazmondóak lennének az oroszok? Nem, dehogy, ugyan már. Kivéve, ha az ukránokkal (és cimboráikkal) hasonlítjuk őket össze, mert akkor de, nagyon is azok. De csakis akkor, mert alapból senki sem az.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 419
46 172
113
Hát nemtudom.Ez nekem még nem tünik a "nagy" támadásnak.Inkább erőteljes felderitő,puhatolozó vállalkozásoknak.Szerintem majd ha valamelyik talál egy megfelelő rést,akkor és ott képeznek egy offenziv súlypontot.
Én azt nem értem, hogy a műholdak garmadájának információ nem elegendőek a csapatok elhelyezkedésének feltérképezéséhez. Az amerikai kémrepülők feszt a Fekete-tenger felett kukkolnak infókért. Miért így kell rés után kutatni a védelemben?

"Az ukrajnai háború sokáig fog tartani" - Milley amerikai tábornok​

Lesznek nagyon aktív napok, lesznek napok, amikor csend lesz a frontokon. Lesznek támadó és védekező akciók. Tehát ez egy oda-vissza küzdelem lesz jelentős ideig” – mondta az Associated Pressnek.
Ezen a ponton Milley szerint "a harcok kissé felerősödtek".

Milli a hírhedt ukrán offenzíva témáját kommentálva kijelentette, hogy Kijevnek be kell jelentenie, hogy hivatalosan is megkezdődött-e az ellentámadás, de hozzátette, hogy az ukrán csapatok készen állnak erre a csatára.
„Értékelésünk szerint az ukrán hadsereg jól felkészült mindenre, amit tesz – úgy dönt, hogy támadó harcban vagy védekezésben harcol. Jól felkészültek” – mondta.
Источник: https://rusvesna.su/news/1686159658

Nem tudom: Milley tábornok helyett - én a háborúhoz fogalmatlan- szintén el tudtam volna ezeket mondani.

Berlin új köteg katonai segélyt adott át Kijevnek: drónokat, lőszert, terepjárókat​

Németország újabb katonai segélycsomagot adott át Ukrajnának, amely 8 darab Bandvagn 206 terepjárót tartalmazott.
Erről a német kormány honlapja számolt be.
Az új segélyrészlet a következőket tartalmazza:
  • 2 ezer lőszer a Gepard légvédelmi önjáró lövegekhez;
  • 14 vektoros felderítő drón;
  • 16 határjármű;
  • három drónellenes rendszer;
  • 2 teherautó 8 × 6 HX81;
  • 2 pótkocsi;
  • 11 ezer száraz adag.
Источник: https://rusvesna.su/news/1686160446
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ez érdekes hír.


A csecsen alakulatoknál kínai MRAP terepjárókat láttak a felvonuláson. Ha jól értem, a harctéren ezek még nem jelentek meg. De eddig Kína csak azt és úgy adott át, amit azonnal letagadhatott.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Ez érdekes hír.


A csecsen alakulatoknál kínai MRAP terepjárókat láttak a felvonuláson. Ha jól értem, a harctéren ezek még nem jelentek meg. De eddig Kína csak azt és úgy adott át, amit azonnal letagadhatott.
vagy csak megvették a csecsenek alibabán is és made in chinán is árúlják nem drágán.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 387
31 706
113
Én azt nem értem, hogy a műholdak garmadájának információ nem elegendőek a csapatok elhelyezkedésének feltérképezéséhez. Az amerikai kémrepülők feszt a Fekete-tenger felett kukkolnak infókért. Miért így kell rés után kutatni a védelemben?
És nem,nem elég.
A műholdak pontos képességeit nem ismerem,de két dolog azonban elmondható.
Egyik,hogy a műholdak garnadája ellenére sincs folyamatos műholdas megfigyelés a terület felett
Másik,hogy bár az ismert lehetőségei is félelmetesek a műholdaknak,de az azért elmondható,hogy a felderitési részletesség növelése a felderitett terület csökkenésével jár.Ugyanúgy,mint a távcsöveknél.Vagy nagy területet figyelsz meg kis nagyitással,vagy kis területet nagy nagyitással.És ez a radarmüholdakra is igaz.
Plusz iszonyatos elemző kapacitás kell egy ekkora terület felderitési adatainak feldolgozására.Gyakran mire feldolgozzák az információt,az elavul.És akkor még ott van az álcázás-megtévesztés,a maszkirovka művészete.
Ugyanez a helyzet a harcászati dronok felderitési adataival.Plusz az azeri-örmény háború sokakat abba az állomképbe ringatott,hogy a drónok kiváltják a hagyományos harcfelderitési módszereket.Mint szerintem várható volt,Ukrajna megmutatta,hogy komolyabb légelháritással és REH képességgel rendelkező ellenfél esetén a dronok sem csodaszerek.Nem képesek teljesen kiváltani a hagyományos módszereket,a dronok kétségtelenül igen fontos és hasznos jelenléte ellenére azokra továbbra is szükség van (még az US Army is úgy döntött,hogy mégis szükség lesz a már kihalásra itélt ember vezette felderitő helikopterre is).
Fekete-tengr felet bóklászó felderitő dronokra meg ugyan az érvényes,amit az AWACSokrol már irtam.Egyszerűen túl messze vannak a hadszintértől a részletes felderitéshez.A frontvonal jórészét már csak a horizont hatás miatt sem képesek felderiteni.A földrajz és a fizika még az amcsi dronokra is hatnak-akármit propagálnak is az oroszok.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Es ekozben a puhatolozas kozben mi mennyisegu technikat egetnek el? Nekem nem tunik kevesnek es nem tunik ugy, hogy megerne.
Ez nekem egy régi magyar terminus technikussal erőszakos tűntetésnek tűnik. Amihez képest a veszteségek nem tűnnek soknak. A kérdés csak az, miről vonja el a figyelmet? (lásd még Görgey hadtest erejű tűntetését Buda fele Isaszeg után)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Negan

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 969
66 127
113
Zselé elől menekülők.


Vlagyimir Putyin orosz elnök és török kollégája, Recep Tayyip Erdogan telefonbeszélgetést folytatott, és megvitatták az Ukrajna körül kialakult helyzetet



Mindenre mennek a drónok, itt egy Hummweet kapott telibe.
Egy dron megfigyel, egy megsemmisit.

CV 90-ennek annyi. Sokaig nem birta, pedig mennyit mutogattak mindenfele a vonaton.

Novodonyeck, elhagyott, szetlott ukran haditechnika szerteszet.

42 harcjarmu veszett el ukran oldalon ket tamadasban.


Mindenre mennek a dronok, kicsiktol a nagyokig, nincs menekves.



Tenyleg ott van a napozo harcos az IRIS T-n. A nemeteknek biztos lekonyult a vigyoruk mikor meglattak hogy a legvedelmi csodafegyveruket szetcsapta egy filleres dron.
Nem remekelnek a Nato legvedelmi rendszerei ebben a haboruban.

 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
CV 90-ennek annyi. Sokaig nem birta, pedig mennyit mutogattak mindenfele a vonaton.
A kép alapján az inkább csak elakadt a sárban (majd az orosz erők kimentik tanulmányozás céljából). Én legalább is nem látok a képen találatra és kiégésre utaló nyomokat.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 916
16 863
113
Ez még nem a tavaszi offenzíva, ugye? Ez még csak a tapogatózás?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
cv-90 és leo 2 kilőve + az IRIST légvédelem is ? Egy nap alatt ?
fycyfi10.jpg





fycn-310.jpg