[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 763
9 133
113
A Hidegháborúban voltak teljesen eszement, indokolatlan túlgyártások és halmozások. Persze a szárazföldi erőknél is elszaladt velük a ló, de a stratégiai légierő, a rakétaerők, a tömegpusztítók, és a haditengerészet voltak a mérhetetlen és káros pénznyelők.

Napjainkban az USA-nak van 2,500 aktív és 7,000 letárolt Abrams-e.

Indiának 4,000 aktív harckocsija.

Kínának 3,700.

És az oroszoknak volt 3,000, ebből leamortizáltak 2,000-et, és 22,000 + tartalékban levő, de azok is kényszerselejtezésre valók, egy 2,500 - 3,000 újgyártású, aktív állományú, és 5,000 letárolt T-90-es illene hozzájuk.

Összehasonlításképp a T-64A-ból és társaiból, a T-80U-ig elérve 32,000 + is volt, teljesen értelmetlenül hozták össze ezt a mennyiséget, mert a T-64-est nem a vak világba tervezték, hanem tudatosan, valódi, eredeti, élő, zsákmányolt M60-as Patton alapján, ténylegesen overkill volt, ha akkoriban normálisan álltak volna a dolgokhoz, megelégedtek volna egy 5,000 + 3,000 + 3,000 harckocsival, nem pedig a háromszorosával.

A franciáknak van saját harckocsiiparuk, de nekik a légierő, a haditengerészet, és az űrerők a prioritás.

A britek azok régóta csak az USA árnyékából tudják magukat erősnek mutatni.

A németeket meg véglegesen demilitarizálták és pacifikálták, porig alázták a II. vh után, szélsőségesen önállótlan külpolitikával élnek.

És mégis mivel rendezkednének be védelemre ? Milyen eszközökkel ?
Nem tudom mennyi tankot tudna adni a nyugat Ukrajnának. Nyugati tankok még biztosan vannak bőben, a szovjet tankok viszont már tényleg elfogyhattak nyugaton. Nyilván nyugati tankokhoz külön képezni kell az ukránokat. Ha pedig a cél pusztán a védekezés lenne, akkor ahhoz nem is kellene túl sok tank.

Ugyanazokkal az eszközökkel amikkel Vuhledarnál vagy Bahmutnál védekeztek.
Legkésőbb májusra az Orosz Hadsereg nagyrészt kivonult a harcokból, azután a szakikat vitték a harcba. A Wagner meg októbertől csatlakozott be a harcokba. Bahmutnál a semmiért áldozták fel a reguláris ukrán haderő legütőképesebb alakulatait, az oroszok meg a Wagner börtöntöltelékeit a másik oldalon ... A kettő azért nem ugyanaz.
Nem tudom hogy ukrán részről kik és milyen számban estek el Bahmutnál. Az viszont biztos hogy egy jól megerődített települést feladni értelmetlen lett volna amíg nem fenyeget a bekerítés veszélye. Ilyen helyeken a legkedvezőbbek a feltételek az ellenség megállítására.
Az ukránok mennyire kényszerülnek rá, hogy a börtönökből is toborozzanak ?
Nem tudom.
Az oroszok esetében jó sokat ír róla a sajtó, az ukrán börtöntöltelékekről meg nem, hiszen ott csakis önkétes, az életüket feláldozni kész hazafiak harcolnak
Ilyen méretű háborúnál biztos hogy minden oldalon rengeteg olyan ember van aki nem akar ott lenni.
És az ukránok mégis hogyan tudnának alkalmazkodni ?
Szerintem már alkalmazkodtak, mert nem látom az orosz videókat a nagy számú kiszedett ukrán páncélosról. Ha lennének ilyen esetek akkor szerintem azt látnánk is. Azt nem tudom pontosan mit változtattak az ukránok.
A Challenger-ek esetében a britek nyíltan megmondták előre, hogy ők határoznak a bevetéséről. Most a Bradley-k és a Leopárdoknál is ez lesz, valószínűleg leszóltak nyugatról, hogy az már túlzás, amit műveltek, ezzel csak negatív reklámot, sőt legenda / mítoszrombolást csinálnak, további ilyen akciók esetén leveszik róluk a kezüket, és érthetően vissza is fogták magukat. A bökkenő, hogy ez a Nyugati PR-t szolgálja, nem pedig Ukrajnát.
Ebben nincs semmi meglepő. Nyilván eleve ők ismerik jobban az eszközeik képességeit, másrészt meg nem azért adták hogy rosszul legyenek felhasználva.
Az oroszok szándékosan visszafogták magukat, Február óta sokat passzoltak: ép a mobilhálózat, a hidak, a vezetés, a vasút, a szolgáltatások, az infrastruktúra, és csak a trafók kaptak egy látványos, de ugyanakkor gyenge csapásmérést, miközben az Ukránok már a 300 + km-es robotrepülőknél tartanak.
Én ebben továbbra sem hiszek. Az oroszok egyedül az atomfegyver kérdésében fogják vissza magukat, de nem jófejségből, hanem mert tudják hogy annak beláthatatlan következményei lennének.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 095
24 681
113
Az első mondattal egyetértek, de a nyelvtörvény nem ellenünk irányul, hanem az összes nemzetiség egyformán érintett. Nyilván nem volt cél konkrétan az orosz kisebbséget nevesíteni a törvényben, így azt kapta a többi is, amit az oroszokkal akarnak csinálni. Arányaiban ugyanannyi román, lengyel és bolgár etnikumú ember él ott, mint magyar, mégsem hallom ezek kormányaitól a magyarhoz hasonló megnyilvánulásokat. Pedig őket is érinti a változás.
Ha nem ellenünk irányul, de minket is érint akkor nem mindegy ki ellen iranyul?

illetve ha már annyira Ukrajna EU érettségét akarjátok bizonygatni, csak szólok, hogy netto rasszizmus bármilyen etnikumot hátrányosan megkülönböztetni annak nemzetisége miatt!!

és kurvára mellékes, hogy török, görög, tatár, bolgár, moldáv, román, ruszin, esetleg lengyel vagy magyar, nincs jelentősége, hiszen etnikai alapú diszkriminációról beszélünk.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 881
56 674
113
A vétót és az egyhangú döntéshozatalt azért vezették már az EU kezdeteinél be, hogy egy többség ne tudjon egy tagország véleményén egyszerűen átrobogni. Bölcsek voltak az alapitóatyák, mert előre láttak azt a helyzetet, hogy a tagországok egy része teljesen megkergülhet, ahol többek között a pedofilia, a migránsszeretet és a perverzitás normális,sőt már kötelező és már azt sem tudják, hogy fiúk vagy lànyok-e. :)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 580
17 689
113
Természetesen még messze a kánaán a romániai magyar kisebbség számára de hadd kérdezzek már tőled meg két dolgot dolgot melyik országban jobb a magyar kisebbség helyzete Ukrajnában vagy az EU tag Romániában illetve mikor volt jobb a magyar kisebbség helyzete Romániában az EU csatlakozásuk előtt vagy után?

Lásd eggyel feljebb

Na ne viccelj már velem te akarsz kioktatni engem gazdaságpolitikáról aki folyamatosan azt szajkózza, hogy most aztán szét fog törni a nyugat és az USA gazdasági hegemóniája mert most aztán Kína és Oroszország valamint a BRICS országok összefognak a nyugat ellen , miközben ennek semmilyen realitása sincsen,vagy említhetném példának azt amit a múlt évben kijelentettél az európai gáz és kőolaj ellátással kapcsolatban úgyhogy légy szíves ne fárassz engem ezzel, mert amit te eddig prognosztizáltál a világgazdaság és az európai gazdasággl kapcsolatban az a csirkebélből és kávézaccból történő jóslás szintjén van...


Amilyen az adjon isten? Látom nagyon könnyen megfeledkezel az előző kommented lekezelő hangvételéről úgyhogy ha adhatok neked egy jó tanácsot először a saját portádon kellene szétnézni mielőtt felrósz nekem bármit is..

A mondanivalóddal kapcsolatban pedig pár észrevétel , semmi olyat nem mondtam vagy "nyomattam" , hogy "kussolva várni kell,meg másokban bízni, hogy majd fontos lesz nekik" És ezzel kapcsolatban megkérlek, hogy ne ferdítsd el a mondanivalómat..

Azt mondtam, hogy az ukrajnai magyar kisebbség jogainak biztosítására a legjobb mód az ukránok EU tagsága...

És ehhez kapcsolódva megkérdezem tőled, hogy mit ért el a magyar kormány az ukrajnai magyarok jogainak biztosítása terén az ukrán kormány illetve állam elleni folyamatos kardcsörtetésével és agresszív retorikájával?

Ami pedig a gondolataimban való elmélyedést illeti az ukránok EU-s tagsága sokkal több problémát oldana meg Ukrajna megfelelő EU-s felvételi eljárása után Magyarország és Ukrajna között mintha nem lennének EU-s tagok.
Tudod Wilson veled vitatkozni olyan,mint egy galambbal sakkozni. Nem rémlik,hogy keddről szerdára jósoltam volna az összeomlást. Akkor menjünk bele egy pöttyet a matekba. A német gazdaság teljesítménye két egymást követő negyedévben is csökkenést mutatott. Ezt hívják recessziónak. De emellett még el is szaladhatunk,de nagyjából 7%-os infláció,és nagyjából 1,4%-os fogyasztás csökkenésről beszélünk. Tovább feszítem a húrt: Habeck már azt is elkotyogta,miszerint 20 milliárd Euró is lehet a költségvetési hiány. Christian Lindner,tudod ő a pénzügyminiszter 30 milliárd adóbevétel kiesést realizál az elkövetkező évekre, az ipari energia árak miatt. Mondom tovább: a német állam az idén pont a tízszeresét fogja fizetni kamatként az adósságok után,mint 2021-ben. A legnagyobb ostobaságot amit elkövettek,költségvetésen kívüli alapokat hoztak létre összesen 360 milliárd Euró összegben. A szövetségi számvivőszék elnöke kis híján infarktust kapott. Elmondása szerint mindegy,hogy trükközik a kormány,ugyanúgy hitelt vesz fel,tehát ezt is nyögni kell. lenne még tovább,de a németekről ennyit. Még gyorsan a lengyelekről,mint ukrán támogatókról annyit,hogy 2,4%-ot esett a GDP-jük. Folyt köv.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
69
393
63
Na most akkor upgrade vagy bugfix? A teljesség igénye nélkül, ezeket találtam a friss Hihetetlen magazinban:


aha, akkor abból a marék Su-57ből hány is veszett oda a kezdetekkor? Meg égett le? (abból a mennyiségből amennyi jelenleg rendelkezésre áll, az már elég számottevő) Még sajnos fényévekre vannak attól az oroszok, hogy bármi rejtett hiba kiderüljön :(
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113


És még a "kissebbik rossz" nézve az ellenzéket.Természetesen erről a kormány médiában nagy csend van.Meg fognak ők szépen csendben szavazni amit természetesen "győzelemként" fognak tálalni a szavazóiknak.
Az a bicskanyitogato, hogy a Fideszt semmi nem korlatozna abban, hogy kitartson a kulhoni magyarok mellett es ne szavazzon meg semmit, de a sajat onzo donteseik miatt zsarolhatoak, hiaba volt evizedes lepteku idejuk felkeszulni. Az ellenzeket meg hagyjuk, azok magukra tetovalhatnak az ukran kituzoket. Szanalmasak.
Nem tudom, mikor lesz olyan vezetese ennek az orszagnak, ami az orszagot helyezi a kozeppontba, ertelmes donteseket hoz es nem valaki masnak nyal be.Ez a konfliktus remekul mutatja, hogy egyedul vagyunk; svajci mintaju hadero kene, fegyverviseles/tartas engedelyezese. Minden, ami megkeseritheti egy megszallo hatalom eletet, mert illuzioink azert ne legyenek.
Persze abban minden part egyetert, hogy nehogy mar a "civilnek" fegyvere legyen.
Pedig a NATO nem fog minket megvedeni. Egy NATO-tag Ukrajna ellen kulonosen nem.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
nos véleményem szerint a te "analógiáddal" is van azért némi probléma .. a stealth kategóriás gépek terén élenjáró az USA ezt nem vitaja senki, az aerodinamika meg egy olyan tudományág ami nem országfüggő,tehát a mérnököknek ugyanazokat a problémákat kell leküzdeniük,ezért is születhetnek hasonló megoldások, a copyright dolog,meg lehet hogy nem szép,de mindenképpen költséghatékony .. ez meg egyszerű tény,amivel nem igazán lehet vitatkozni.

úgy gondolom felesleges összevetni a Szu-57,és az F-35 de írhatom nyugodtan akár az F-22 képességeit,melyik,miben jobb stb .. darabszámban jobb az amerikai ez tény,.. másik dolog hogy harci bevetésen,olyan kaliberű légvédelemmel ellátott országban mint pl Ukrajna még egyik sem vett részt ,

ahogyan légiharcban sem vett részt egyik sem olyan ország légiereje ellen mint pl az orosz vagy az amerikai,azt nem tudjuk,hogy mi lenne a vége ennek az egésznek (mondjuk addig jó),csak papír alapon okoskodunk,mert a gyártó cég ezt meg azt írta, addig viszont amig élesben nem bizonyítanak egymás ellen addig az csak papír .. a légi hadviselést, nemcsak a repülőgépek vívják szerintem,mert ugyanolyan fontos,ha nem fontosabb a földi EW tevékenység,ami azért nagyban tudja befolyásolni a dolgokat, a ruszki EW-re azért volt némi panasz szíriában az USA részéről,hogy bezavarták az AC-130-asokat,ezzel veszélybe sodorták a jenkiket, zavarták az AWACS gépeiket stb stb ..
Felejtős az egész lopakodós, hálózatos hadviseléses varázslás.
Ez kb. egy hétig menne, aztán mindenki vérben forgó szemekkel ütne azzal ami a keze ügyében van. Amint lekerülnének az égről az AWACS-ok, műholdak, menne a kukába GPS műholdak és ezzel a geolokációs művészkedés, onnantól jönne az árokharc, bajonett, kézzel való fojtogatás, meg a többi jól bevált módszer. És ne legyen kétséges senkinek, hogy egy USA vs. Oo. háború esetén valamennyi csúcs fejlett elektronikájú rendszer menne a kukába. Ha nem másként HEMP/EMP által. Onnantól pedig az volna előnyben, akinek olyanok a harci eszközeik, hogy akár kurblival is be lehet indítani és helyben a sárban a személyzet által lehet alapszinten javítani. Csúf világ jönne egy ilyen esetben az elkényelmesedett nyugati sorozott bakára a nagy kicseszett - tavasszal és ősszel méteres sáros, télen nagyon fagyos és nyáron erősen poros - orosz pusztában.

szóval nem minden a dogfightban fog eldőlni,de ott jobban áll az USA ez is tény amit senki nem vitat.

az,hogy egy mind a két végén óceánnal határolt mondhatni "szigetország" mint pl az USA a légierőre és a haditengerészetre költ inkább,mint vele szemben pl az oroszok,akik többnyire szárazföldi határokkal rendelkeznek abban mi a meglepő ?? nyilván más fegyvernem élvez prioritást az oroszoknál,vagy ez csak nekem logikus ?

másik oldala az éremnek,hogy ha van egy működőképes (nem csak papíron) hiperszonikus rakétád mint pl a Kindzsál ,azzal nagyon hamar rottyra vághatod az ellenfél légibázisait,hangárjait stb stb .. erre mondták ugye,hogy a Patriot majd leszedi .. aha .. be is bizonyosodott,hogy kb mire képes ,tehát megint más jött ki mint a papíron.

de most néztem meg pl az IFV-k "rangsorát" a Militarytoday oldalán (nehogy orosz propival vádoljon bárki is)

1.Puma
2.Lynx
3.K-21
4.CV90
5.M2A4 Bradley
6.Kurganec-25
7.ZDB-08
8.BMP-3
9.Hunter
10.Piranha V
tényleges harci bevetésen melyik és mit is bizonyított ? (papírforma szintén),elméleti alapja talán,de gyakorlati alapja végképp nincs ennek a listának,és ebben a háborúban mutatkozik meg talán pro és kontra is,hogy a papírforma,meg a gyakorlat telejsen különböző dolog,éppen ezért éri a nyugatiakat sok kellemetlen meglepetés,meg érte a ruszkikat is az elején.

Capslock27
szerintem az lenne a legjobb ha a magyar kormány küldene lőszert és fegyvert,pár sisakot,mellényt és az összes kérpátaljai magyart elküldhetnék az ukránok az első vonalba harcolni, ha ezeket mind megölnék a ruszkik,akkor megszűnne az etnikai feszültség Kárpátalján és végre az Ukrán föld lehetne,ha meg elkapnák őket a ruszkik és kiadnák őket Magyarországra,akkor megint lehetne 10 ujjal mutogatni a magyarokra hogy azok túszúl ejtették szegény ukrán állampolgárokat !! ha erre a nyomásra visszaküldenék őket Ukrajnába akkor mehetnének megint a frontra .. csak elfogynak egyszer .. és ha ez bekövetkezik,már nem lenne oka Magyarországnak hogy bármit is vétózzon,hiszen ha nincs ksiebbség nincs probléma sem !
ez elfogadaható válasza számodra ? vagy irjam le azt amit tényleg gondolok ezzel kapcsolatban ?

miért is kellene oroszbarát lépésnek nevezni a kárpátaljai magyarság védelmét ?

szlovák ellenes,ukrán ellenes,román ellenes szerb ellenes,horvát ellenes,szlovén ellenes,és osztrák ellenes a magyar kormáyn .. azért mert támogatja az ott élő kisebbségi nemzettársait (mondjuk kultúrálisan,hogy meg tudják őrizni a nemzeti identitásukat pl) ejj soviniszta magyarok,hát miért kellett minden szomszéd országba betelepíteni a magyarságot ?? ugye ??

@Anti
szerintem teljesen felesleges mit mondtak a ruszkik,háború van a Krim meg legális célpont innentől,amit a szemükre lehet vetni az az,hogy nem pofázni kellene mindenféle vörös vonalakról,hanem szétbaszni mondjuk a Radát,porig .. mert így tényleg csak blöffölés amit előadnak,ha annyira jóemberkedni akarnak,akkor szólítsák fel előtte azukránokat,hogy "szevasztok gyerekek,tiplizzetek le a környékről kurva gyorsan mert fél órán belül szétbasszuk a Radát,meg úgy a komplett kormányzati negyedet" aztán mehet a csapássorozat ..

@Wilson
Romániában nem azért van némileg jobb helyzetük a magyaroknak mert az EU-s tagállam,de ha ez neked nem esik le akkor nem is igazán van miről beszélnünk.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
821
7 514
93
aha, akkor abból a marék Su-57ből hány is veszett oda a kezdetekkor? Meg égett le? (abból a mennyiségből amennyi jelenleg rendelkezésre áll, az már elég számottevő) Még sajnos fényévekre vannak attól az oroszok, hogy bármi rejtett hiba kiderüljön :(
Szalmabábbal harcolsz.
Én csak erre a kijelentésedre reagáltam: "F-35 és társaiból már egész szép számmal van.. már a többedik upgraddel.."
De most már komolyan: upgrade vagy bugfix?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 261
68 072
113
E hozzászólásodban sok mindennel egyet is tudok érteni.
Alapvetően már átmentünk amúgy is egy hipetetikus forgatókönyre.. Amit ahogy te is írtál, reméljük nem fog megvalósulni.
Ámbár azért megjegyezném, hogy azért a mennyiségi fölény nem elhanyagolható szempont főleg ha még technológiai feljettséggel is párosul, és ugye eddigi információk alapján az oroszoknak a legfeljettebb fegyvereiből inkább csak mutatóban van.. Mert felteszem, ha szignifikáns mennyiség lenne minden olyanukból már rég alkalmazták volna őket.. (szerintem)

De szigorúan ehhez a konfliktushoz még megjegyezném, hogy a gúnyos megjegyzéseimen kívül nem nézném le egyik felet se.. leginkább azért reflektáltam úgy ahogy, mert figyelve a topicot ugyebár többségében minden héten temetik az ukránokat, és vagy atomháborút vizionálnak egyesek, ami szerintem inkább hiszztéria keltés sok esetben.. és ugye fikázzák a nyugati technikát holott szerintem nem gondolták volna az oroszok se, hogy másfél évig elhúzódik ez az egész különleges hadművelet..
És azért itt ott mégis durrant le csúcs orosz fegyver: ka-52, su-35, és még a kinzsal is.. sokhoz még csak nyugati fegyver se kellett.. és persze nyilván a nyugati technika is hullik mert "nincs páncéltörő mindenálló" fegyver.. Amihez azért hozzátartozik, hogy valószínüleg az ukránok tétnyleg nem állnak a helyzet magaslatán ezek használatában... és ugye ezek az eszközök inkább egy nagy rendszer részeiként kellene elképzelni, ahol a megfelelő személyzet nagy eséllyel igen hatékonyan tudná kezelni megfelelő stratégiával és kommunikációval, ahol mondjuk a technikai előnyük is előtérbe helyeződne..

De hát idővel kitudja, hogy mennyire impruválódnak ezek alkalmazásában.. de meglátásom az, hogy ebből a nyugat nem fog kihátrálni, márcsak presztizsből se..


papajoeval karöltve inkább kevesebb hihetetlen magazint olvass, és mondj valami érdemlegeset is :)
Ehhez csak annyit fuznek hozza hogy azokat a nyugati fegyvereket tobbet hasznaltak mar es raadasul elesben az ukranok mint azok akiktol kaptak.
Nekik van harci tapasztalatuk Leopardbol, meg M113-bol, M 777-bol, Pzh 2000-bol,stb, nekunk, a nemetnek, portugalnak,hollandnak, olasznak, stb nincs. Ezek csak elmeleti haderők.

Egyebkent elindult felfele a gaz ara.
Izgi honapok kovetkeznek, ki mennyit sporolt meg, spajzolt be, hideg tel, meleg tel, rovid tel, hosszu tel, van ipar, nincs ipar, stb.

Csakhogy eladhato azonnal a gabonajuk ide...
Kellett minden termofoldre lakoparkot epitenunk.


A mértékadó nyugati lap, a Spiegel szerint meg tobb het mire az ukranok elerik az orosz vonalakat, tobb harckocsi legenysege szabotalja a bevetesuket.

Zelenszkijne el van hanyagolva. Biztos banataban shopizik annyit szegeny.

Ukranok eroskodnek:

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 386
33 517
113
Jobboldali svájci törvényhozók nem hallgatták meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnök beszédét a svájci parlamentben. A néppárti törvényhozók bojkottálták Zelenszkij beszédét, mivel úgy vélték, hogy beavatkozik a svájci ügyekbe. Beszédében Zelenszkij arra szólította fel a svájci törvényhozókat, hogy vizsgálják felül az ország fegyverexportra vonatkozó politikáját, és gyűjtsenek nagyobb támogatást az Oroszországgal folytatott harcban.


A német Bild című lap a 15 napja tartó harcokat összegezve azt írja, hogy az ellentámadás "gyötrelmesen lassan" halad előre, az ukrán hadsereg nyolc kis falut és alig több mint 120 négyzetkilométernyi területet foglal el, és hogy "nem lesz pánikszerű orosz visszavonulás". "Ehelyett az oroszok nemcsak mélyen beásták magukat és hatalmas aknamezőkkel jól védekeznek, hanem elég tűzerőt is felhalmoztak ahhoz, hogy brutális rakéta- és tüzérségi támadásokkal megállítsák az ukrán offenzívát. Az ukrán egységek soha nem nyomultak előre az orosz fő védelmi vonalig, amely a jelenlegi frontvonaltól mintegy tíz kilométerre kezdődik" - írta a hetilap.

 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 982
5 425
113
Az a bicskanyitogato, hogy a Fideszt semmi nem korlatozna abban, hogy kitartson a kulhoni magyarok mellett es ne szavazzon meg semmit, de a sajat onzo donteseik miatt zsarolhatoak, hiaba volt evizedes lepteku idejuk felkeszulni. Az ellenzeket meg hagyjuk, azok magukra tetovalhatnak az ukran kituzoket. Szanalmasak.
Nem tudom, mikor lesz olyan vezetese ennek az orszagnak, ami az orszagot helyezi a kozeppontba, ertelmes donteseket hoz es nem valaki masnak nyal be.Ez a konfliktus remekul mutatja, hogy egyedul vagyunk; svajci mintaju hadero kene, fegyverviseles/tartas engedelyezese. Minden, ami megkeseritheti egy megszallo hatalom eletet, mert illuzioink azert ne legyenek.
Persze abban minden part egyetert, hogy nehogy mar a "civilnek" fegyvere legyen.
Pedig a NATO nem fog minket megvedeni. Egy NATO-tag Ukrajna ellen kulonosen nem.
Véleményen szerint rendezni kéne a "viszonyt"minden szomszédunkal.Ahogy például sikerült a szerbekkel is pedig a délszláv háború idején bőven értek sérelmek a magyar kissebséget.Ha így folytatjuk még azok is akik eddig szövetségesünk volt(Lengyelek) se nagyon állnak ki mellettünk.Jelenlegi Magyar haderőt tekintve meg a Nato tagságon kívül semmi "elrettentő"erő.Egyedül pont a Lengyelek akik ütőképes haderőfejlesztést hajtanak végre közép Európában.Jelenlegi gazdasági,katonai "erőnk" nem teszi lehetővé hogy függetlenek legyünk.De ezzel a fidesz álltali "szabadságharcal" többet árt mint használ csak magunkra haragítunk a jelenlegi szövetségi rendszerünkből akit lehet.Hogy mi lenne jó "politika" fogalmam sincs de a jelenlegi nem vezet semmi jóra(végén meg szépen "sunyin" aláírnak mindent és előadják mekkorát "harcoltak" "brüsszellel".

Qp
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 135
23 172
113
Az anyáddal szórakozz.
ban-banned.gif

Eletfogytig…
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 763
9 133
113
A vétót és az egyhangú döntéshozatalt azért vezették már az EU kezdeteinél be, hogy egy többség ne tudjon egy tagország véleményén egyszerűen átrobogni. Bölcsek voltak az alapitóatyák, mert előre láttak azt a helyzetet, hogy a tagországok egy része teljesen megkergülhet, ahol többek között a pedofilia, a migránsszeretet és a perverzitás normális,sőt már kötelező és már azt sem tudják, hogy fiúk vagy lànyok-e. :)
Inkább csak teljesen naivak és idealisták voltak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Az a bicskanyitogato, hogy a Fideszt semmi nem korlatozna abban, hogy kitartson a kulhoni magyarok mellett es ne szavazzon meg semmit, de a sajat onzo donteseik miatt zsarolhatoak, hiaba volt evizedes lepteku idejuk felkeszulni. Az ellenzeket meg hagyjuk, azok magukra tetovalhatnak az ukran kituzoket. Szanalmasak.
Nem tudom, mikor lesz olyan vezetese ennek az orszagnak, ami az orszagot helyezi a kozeppontba, ertelmes donteseket hoz es nem valaki masnak nyal be.Ez a konfliktus remekul mutatja, hogy egyedul vagyunk; svajci mintaju hadero kene, fegyverviseles/tartas engedelyezese. Minden, ami megkeseritheti egy megszallo hatalom eletet, mert illuzioink azert ne legyenek.
Persze abban minden part egyetert, hogy nehogy mar a "civilnek" fegyvere legyen.
Pedig a NATO nem fog minket megvedeni. Egy NATO-tag Ukrajna ellen kulonosen nem.
Pontosan ezt írtam le pár órával korábban, mint te most. Egyetértünk.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
NAFO kiképzés


Itt fogalmam sincs mi történik


Ukránok legnagyobb területszerzése és elvesztése


Már a törököknél hisztiznek (mondjuk pont ott vannak fogva tartva az azogosaik vagy fél éve...)
lpE79hT.jpg



Oroszok már tüzérséggel is pusztítják az ukrán raktárakat


USA teljesen legatyásodott a nagy támogatásban, szutyok Oroszországgal nem bírják tartani a tempót, mi lesz ha Kína elkezd mobilizálni?
A szomorú valóság

8jOFzqc.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 735
113
akkor abból a marék Su-57ből hány is veszett oda a kezdetekkor?
Mennyi az a marék? mik azok a kezdetek? hány is veszett oda?

@Mark1993
Ukrajnában még 2022-ben elfogaták a törvényt amely szerint elitéltek(börtönben lévők) kiváltjtják a szabadságukat,ha belépnek az ukrán hadseregbe. Pontosan le van írva jogszabályban, hogy kire vonatkozik és kire nem.

Más
Lancet kilő egy ukrán BM-21 Grad-ot
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Véleményen szerint rendezni kéne a "viszonyt"minden szomszédunkal.Ahogy például sikerült a szerbekkel is pedig a délszláv háború idején bőven értek sérelmek a magyar kissebséget.Ha így folytatjuk még azok is akik eddig szövetségesünk volt(Lengyelek) se nagyon állnak ki mellettünk.Jelenlegi Magyar haderőt tekintve meg a Nato tagságon kívül semmi "elrettentő"erő.Egyedül pont a Lengyelek akik ütőképes haderőfejlesztést hajtanak végre közép Európában.Jelenlegi gazdasági,katonai "erőnk" nem teszi lehetővé hogy függetlenek legyünk.De ezzel a fidesz álltali "szabadságharcal" többet árt mint használ csak magunkra haragítunk a jelenlegi szövetségi rendszerünkből akit lehet.Hogy mi lenne jó "politika" fogalmam sincs de a jelenlegi nem vezet semmi jóra(végén meg szépen "sunyin" aláírnak mindent és előadják mekkorát "harcoltak" "brüsszellel".

Qp
Nem tudsz kiegyezni, mert ahhoz ket fel oszinte szandeka es becsulete kell. Orszagoknak nincs becsuletuk, csak erdekeik.
A sajat EU-tag szomszedaink is szivatjak a magyarokat es hangoljak ellenunk a nepuket.
Az a kiegyezes, ami moge nem tudsz erot mutatni, semmit nem er, mert semmilyen visszatarto ereje nincs. Az a mi reszunkrol adott esetben a gyengebb megalkuvasa lenne.
Ha ez az orszag biztonsagot akar maganak, akkor kikepzi es felfegyverzi a polgarait. Itt nincs strategiai melyseg, itt abbol kell kiindulni, hogy a tamadas masnapjan Budapest korul a tamado (es a szomszedainktol van felnivalonk, nem Putyintol).
Na akkor kell tudni ezer sebet ejteni a tamadon es ezt a kepesseget erokent a kiegyezes moge tenni (mert megtamadni Magyarorszag senkit nem akar).
Hogy lehet egy tamadonak szetutni az orszagot, de a fel karja, fel szeme, fel laba oda lesz, ha tamad. Akkor is megeri vagy jobb egy kiegyezes, beke, prosperitas?
Ennek pedig csakis a civilek bevonasa a modja. Az orszag harmada ugyis elpucolna, a tobbieket viszont nem kezdheted a tamadas masnapjan kikepezni, mert addigra vege a musornak.

A mostani ukran-orosz konfliktus pont teljesen uj dolgokat is tanit: ezeket kell alkalmazni. Nem draga technika, amit szinte rogton nullaznak, hanem gerillaharc (a megszallo sehol ne erezhesse magat biztonsagban).
Fillerekbol megoldhato es lenne is ertelme.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 622
48 207
113
Véleményen szerint rendezni kéne a "viszonyt"minden szomszédunkal.Ahogy például sikerült a szerbekkel is pedig a délszláv háború idején bőven értek sérelmek a magyar kissebséget.Ha így folytatjuk még azok is akik eddig szövetségesünk volt(Lengyelek) se nagyon állnak ki mellettünk.
Pontosan ezt írtam le pár órával korábban, mint te most. Egyetértünk.
Én azon gondolkodtam, hogy ti ezt a szomszédi jóviszonyt, sírig tartó barátságot komolyan hiszitek. Íratkozzatok már be egy Castel-tanfolyamra ebben a témában. Vagy tekintsétek már végig az emberi történelmet. Én a V4-eket és a Balkánnal való kapcsolatot nem temetném, és korántsem a jószomszédi viszony és barátság okán, hanem a meztelen érdekek mentén. A közös érdekek mentén meg fogjuk találni egymást. Lásd agrárgondok.
Én az EU-t nem értem. Ha nem hazudnak maguknak, látniuk kell, hogy a kelet-európai országok részben eltérő érdekei hogyan feszítik szét az egykori EU kereteit. Amilyen hülyék (De, szerintem, ennyire nem vakok.), azt sem fogják fel, hogy Ukrajna felvétele egy újabb szög lenne a koporsójukba. Amíg piacot akartak Kelet-Európában, addig nem volt gond. Amikor felzárkózni akartak ezek az országok, egyből hiányos, torz lett a demokráciájuk.
Ha a kormány az érdekeink mentén viselkedik, akkor csicska, ha nem, akkor egyedül marad.
A politika nem fair play, ha az érdek úgy kívánja, akkor Macronnal is összefogunk.
A másik: olyan keveset és relevás információt tudunk a színfalak mögötti játékokból.
Bocsánat: felhúztam magam ezen a sírva vigadáson.