[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 881
56 674
113
Más
Felejtős az egész lopakodós, hálózatos hadviseléses varázslás.
Ez kb. egy hétig menne, aztán mindenki vérben forgó szemekkel ütne azzal ami a keze ügyében van. Amint lekerülnének az égről az AWACS-ok, műholdak, menne a kukába GPS műholdak és ezzel a geolokációs művészkedés, onnantól jönne az árokharc, bajonett, kézzel való fojtogatás, meg a többi jól bevált módszer. És ne legyen kétséges senkinek, hogy egy USA vs. Oo. háború esetén valamennyi csúcs fejlett elektronikájú rendszer menne a kukába. Ha nem másként HEMP/EMP által. Onnantól pedig az volna előnyben, akinek olyanok a harci eszközeik, hogy akár kurblival is be lehet indítani és helyben a sárban a személyzet által lehet alapszinten javítani. Csúf világ jönne egy ilyen esetben az elkényelmesedett nyugati sorozott bakára a nagy kicseszett - tavasszal és ősszel méteres sáros, télen nagyon fagyos és nyáron erősen poros - orosz pusztában.
Második mondatod leirja a lényeget. Csak a rohamásót hagytad ki. Aztán megnézzük, hogyan reagál a nyugati liberális társadalom pár tizezer fekete hullazsákra a nagy semmiért.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 343
9 047
113
Nem tudom mennyi tankot tudna adni a nyugat Ukrajnának. Nyugati tankok még biztosan vannak bőben, a szovjet tankok viszont már tényleg elfogyhattak nyugaton. Nyilván nyugati tankokhoz külön képezni kell az ukránokat. Ha pedig a cél pusztán a védekezés lenne, akkor ahhoz nem is kellene túl sok tank.

Ugyanazokkal az eszközökkel amikkel Vuhledarnál vagy Bahmutnál védekeztek.

Nem tudom hogy ukrán részről kik és milyen számban estek el Bahmutnál. Az viszont biztos hogy egy jól megerődített települést feladni értelmetlen lett volna amíg nem fenyeget a bekerítés veszélye. Ilyen helyeken a legkedvezőbbek a feltételek az ellenség megállítására.

Nem tudom.

Ilyen méretű háborúnál biztos hogy minden oldalon rengeteg olyan ember van aki nem akar ott lenni.

Szerintem már alkalmazkodtak, mert nem látom az orosz videókat a nagy számú kiszedett ukrán páncélosról. Ha lennének ilyen esetek akkor szerintem azt látnánk is. Azt nem tudom pontosan mit változtattak az ukránok.

Ebben nincs semmi meglepő. Nyilván eleve ők ismerik jobban az eszközeik képességeit, másrészt meg nem azért adták hogy rosszul legyenek felhasználva.

Én ebben továbbra sem hiszek. Az oroszok egyedül az atomfegyver kérdésében fogják vissza magukat, de nem jófejségből, hanem mert tudják hogy annak beláthatatlan következményei lennének.
Felhoztál 7 témát, amire reagálni akartál és meg is tetted.
A 7 témából 4 esetében a válaszod, nem tudom, kettő válaszod semmitmondó banalitás, és csupán a legutolsó, orosz atomfegyvereket érintő felvetésed értékelhető véleménynek.
A kérdés az, miért érzed okvetlenül szükségesnek, hogy mindenkivel megosszad mi az amire nem tudod a választ és miért írsz saját véleményt nem, csak feltételezéseket tartalmazó locsifecsit?
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 982
5 425
113
Nem tudsz kiegyezni, mert ahhoz ket fel oszinte szandeka es becsulete kell. Orszagoknak nincs becsuletuk, csak erdekeik.
A sajat EU-tag szomszedaink is szivatjak a magyarokat es hangoljak ellenunk a nepuket.
Az a kiegyezes, ami moge nem tudsz erot mutatni, semmit nem er, mert semmilyen visszatarto ereje nincs. Az a mi reszunkrol adott esetben a gyengebb megalkuvasa lenne.
Ha ez az orszag biztonsagot akar maganak, akkor kikepzi es felfegyverzi a polgarait. Itt nincs strategiai melyseg, itt abbol kell kiindulni, hogy a tamadas masnapjan Budapest korul a tamado (es a szomszedainktol van felnivalonk, nem Putyintol).
Na akkor kell tudni ezer sebet ejteni a tamadon es ezt a kepesseget erokent a kiegyezes moge tenni (mert megtamadni Magyarorszag senkit nem akar).
Hogy lehet egy tamadonak szetutni az orszagot, de a fel karja, fel szeme, fel laba oda lesz, ha tamad. Akkor is megeri vagy jobb egy kiegyezes, beke, prosperitas?
Ennek pedig csakis a civilek bevonasa a modja. Az orszag harmada ugyis elpucolna, a tobbieket viszont nem kezdheted a tamadas masnapjan kikepezni, mert addigra vege a musornak.

A mostani ukran-orosz konfliktus pont teljesen uj dolgokat is tanit: ezeket kell alkalmazni. Nem draga technika, amit szinte rogton nullaznak, hanem gerillaharc (a megszallo sehol ne erezhesse magat biztonsagban).
Fillerekbol megoldhato es lenne is ertelme.
Pont az általad példaként említett Svájcra akartam utalni.ŐK úgy függetlenek hogy jó a "viszony" a szomszédokkal,erős gazdaságuk van,erős haderejük.Nekünk mi van meg a 3-ból?Politikusok részéről meg egyik oldalról se nagyon van meg az őszinte szándék.
Én azon gondolkodtam, hogy ti ezt a szomszédi jóviszonyt, sírig tartó barátságot komolyan hiszitek. Íratkozzatok már be egy Castel-tanfolyamra ebben a témában. Vagy tekintsétek már végig az emberi történelmet. Én a V4-eket és a Balkánnal való kapcsolatot nem temetném, és korántsem a jószomszédi viszony és barátság okán, hanem a meztelen érdekek mentén. A közös érdekek mentén meg fogjuk találni egymást. Lásd agrárgondok.
Én az EU-t nem értem. Ha nem hazudnak maguknak, látniuk kell, hogy a kelet-európai országok részben eltérő érdekei hogyan feszítik szét az egykori EU kereteit. Amilyen hülyék (De, szerintem, ennyire nem vakok.), azt sem fogják fel, hogy Ukrajna felvétele egy újabb szög lenne a koporsójukba. Amíg piacot akartak Kelet-Európában, addig nem volt gond. Amikor felzárkózni akartak ezek az országok, egyből hiányos, torz lett a demokráciájuk.
Ha a kormány az érdekeink mentén viselkedik, akkor csicska, ha nem, akkor egyedül marad.
A politika nem fair play, ha az érdek úgy kívánja, akkor Macronnal is összefogunk.
A másik: olyan keveset és relevás információt tudunk a színfalak mögötti játékokból.
Bocsánat: felhúztam magam ezen a sírva vigadáson.
Sírig tartó barátságot nem.De ha már Castel ott van Izrael példája.Van egy erős gazdaságuk.Van egy erős szövetségesük így megmaradtak "talpont" abban a közegben ahol élnek.És az ellenségeik egy jó részével "rendezték"a kapcsolatot.Nekünk meg ezek közül semmi sincs meg.Macron az érdekes kérdés hogy "benyal" neki Orbán miközben nenrég még ellene kampányolt a Francia elnökválasztáskor.Mondjuk ők jól is fognak "keresni" Pakson nem tartom kizártnak hogy a végén ők húzzák be az egész "üzletet"Ha nem is sírig tartó barátság de rendezett viszony mindenképpen érdekünk lenne szomszédainkal még az Ukránokkal is.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én azon gondolkodtam, hogy ti ezt a szomszédi jóviszonyt, sírig tartó barátságot komolyan hiszitek. Íratkozzatok már be egy Castel-tanfolyamra ebben a témában. Vagy tekintsétek már végig az emberi történelmet. Én a V4-eket és a Balkánnal való kapcsolatot nem temetném, és korántsem a jószomszédi viszony és barátság okán, hanem a meztelen érdekek mentén. A közös érdekek mentén meg fogjuk találni egymást. Lásd agrárgondok.
Én az EU-t nem értem. Ha nem hazudnak maguknak, látniuk kell, hogy a kelet-európai országok részben eltérő érdekei hogyan feszítik szét az egykori EU kereteit. Amilyen hülyék (De, szerintem, ennyire nem vakok.), azt sem fogják fel, hogy Ukrajna felvétele egy újabb szög lenne a koporsójukba. Amíg piacot akartak Kelet-Európában, addig nem volt gond. Amikor felzárkózni akartak ezek az országok, egyből hiányos, torz lett a demokráciájuk.
Ha a kormány az érdekeink mentén viselkedik, akkor csicska, ha nem, akkor egyedül marad.
A politika nem fair play, ha az érdek úgy kívánja, akkor Macronnal is összefogunk.
A másik: olyan keveset és relevás információt tudunk a színfalak mögötti játékokból.
Bocsánat: felhúztam magam ezen a sírva vigadáson.
Egy öreg zsidó barátom mondta (nyugodjon békében) ha egy politikus délután nem tud rezzenéstelen arccal homlokegyenesen ellent mondania a saját reggeli álláspontjának az nem lesz politikus !

A leírtakat se most hanem a cézárok idejében találták ki azaz "Oszd meg és uralkodj !". Megosztották Európát a végletekig és most kényelmesen uralkodnak ! De a kényelmükben elpuhultak , ostobák és rövid látók lettek ! Ez hozza a végüket ! Remélem a megosztottak hamar rájönnek , hogy átqrtak minket de nagyon és talán lesz összefogás is !
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 953
113
Az a bicskanyitogato, hogy a Fideszt semmi nem korlatozna abban, hogy kitartson a kulhoni magyarok mellett es ne szavazzon meg semmit, de a sajat onzo donteseik miatt zsarolhatoak, hiaba volt evizedes lepteku idejuk felkeszulni. Az ellenzeket meg hagyjuk, azok magukra tetovalhatnak az ukran kituzoket. Szanalmasak.
Nem tudom, mikor lesz olyan vezetese ennek az orszagnak, ami az orszagot helyezi a kozeppontba, ertelmes donteseket hoz es nem valaki masnak nyal be.Ez a konfliktus remekul mutatja, hogy egyedul vagyunk; svajci mintaju hadero kene, fegyverviseles/tartas engedelyezese. Minden, ami megkeseritheti egy megszallo hatalom eletet, mert illuzioink azert ne legyenek.
Persze abban minden part egyetert, hogy nehogy mar a "civilnek" fegyvere legyen.
Pedig a NATO nem fog minket megvedeni. Egy NATO-tag Ukrajna ellen kulonosen nem.
Nézd már meg a domborzati térképet Magyarország és Svájc vonatkozásában! Az egyik pár tízezer katonával védhető, a másik egymillió katonával sem tartható meg. A pénzügyi oldalról nem is beszélve, a két országot összehasonlítva. Az meg, hogy NATO tag Ukrajna fog megtámadni minket, már bőven kimeríti a hangulatkeltést.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hát szerintem abban az esetbe, ha a "Nafot" támadná meg bárki, ott nem hiszem, hogy csak azért nem alkalmaznának legmodernebb harcieszközöket mert Nafo tagként nekünk nincs belőle :D Vagy gondolod?
Ej nehéz a szovjetek élete.. :)
Bizony, a szovjetek élete nem csak játék és mese! Hallottál már a gonoszról??? :D
Azt mit?
Miért nem lövöldöznek akkor vele?
Ki mondta hogy nem? Már többször emlegette a Konasenkov tábornok elvtárs a napi jelentésekben. Kinzsalt is indított, ezen felül több harci gép lelövése is a Szu-57esek számlájára írható. Panaszkodtak is a hohol pilóták, hogy a semmiből 200 km feletti távolságból szedik le őket rakétával...
Van egy-két bibi ezzel az analógiával:
1: nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt a légierővel ileltve a légihadviseléssel, kicsit más liga...
2: kicsit fordítva üt vissza ez ugye hiszen, köztudott, hogy Su 57ből még mindig scak mutatónyi mennyiség van, oly sok a kinzsalból se lehet.. míg F-35 és társaiból már egész szép számmal van.. már a többedik upgraddel.. És valahogy nem tudom, csak nekem tűnik úgy, hogy a légihadviselés terén pl mintha mindenki a jenki mintát venné alapul? (köztük az oroszok is)
Köztudott, hogy a Szu-57esek még mindig fejlesztés alatt állnak, a legyártott gépek gyakorlatilag repülő tesztlaboratórumok, annak ellenére is, hogy ezek már úgymond "sorozatgyártásúak". Viszont azt is tudjuk, hogy ezek a "harci tesztek" már Szíriában elkezdődtek, banderisztán felett pedig már csapásmérésre és ellenséges harci gépek elleni alkalmazásra is sor került. Valószínűleg simán legyárthattak volna még pár századnyi gépet, de ők mégis maradtak ennél a tempónál. Nekem az az érzésem, hogy ennek a hátterében az lehet hogy a valódi teljes ütemű sorozatgyártásnak már egy alaposan feljavított géppel fognak nekiállni, aminél az eddig megszerzett tapasztalatok alapján jelentősen módosítanak majd a sárkányszerkezeten, a fegyverkamrákon vagy akár a szívócsatorna kialakításán is.
Persze ez csak találgatás, mindenesetre én azt gondolom okkal nem erőltetik a dolgot.
Hozzáteszem, hogy a Raptorok és a Lightning II-esek sem repültek olyan sokszor élesben, hiába a többszáz gépből álló flotta.
Ez mondjuk pont nem igaz, a mindenféle identitáspolitikai kisebbségek jogaival ellentétben az EU magasról tojik a nemzeti kisebbségek ügyére, ugyanis retteg a status quók felborulásától. Ott van Spanyolországban is a katalánok ügye, amit csak félrenézéssel kezelnek nagyon régóta, révén az az ország legfejlettebb régiója és beláthatatlan következményei lennének egy felbátorodott katalán mozgalomnak. Keletebbre itt vannak a bizonyos államok létalapját adó Benes-dekrétumok ügye, így konszenzusként mindenki úgy tekint a kisebbségek kérdésére, mintha az nem is létezne. Ukrajna esetében dettó ez lenne - mint ahogy most is így van.
Ez pontosan így van. A kisebbségek ügye kb a 20. század végéig volt a globalisták számára érdekes, addigra sikerült szétverniük a korábban évszázadok során kialakult államalakulatokat. Az egész kisebbségi ügy és a népek önrendelkezésének ígérete csak egy eszköz volt arra, hogy felszámolják a korábban beállt egyensúlyi helyzetet és zavart keltsenek.
.
.
A magyar kormany, es akar konkretan Menczer Tamas is azzal tenne a legtöbbet az Ukrajnaban elö magyarokert, ha csendesebb, kevesbe konfrontativ, kevesbe nyiltan oroszbarat allaspontot kepviselne, es legalabb az olyan vetozasokat elkerulnenk, amiböl Magyarorszagnak maganak semmi haszna nem szarmazik (pl sved NATO tagsag akadalyozasa), viszont tovabb rontja a megitelesunket. Az ukranok hozzankallasa is mulik ezen, mert ha latjak, hogy az egesz NATO, EU kirekeszt mineket, es legures terbe kerultunk, akkor ök is kemenykedöbb hangot mernek megutni velunk szemben.
Eleg rossz jel, hogy Orbaneknak mar semmi hiteles targyalasi pozicioja nincs, egyedul a vetokkal, es a vetokkal fenyegetözesekkel tudnak meg felszinen maradni ugy ahogy Europaban
.
.
.
Mas:
fentebb linkelte valaki: "Június 22-én, pontosan 4 órakor a német "Leopárdok" támadásba lendültek a Zaporozsjei Fronton: a csaták órákig tartanak (MAP)"
.
Erdekes egybeeses, hogy 1941.junius 22-en is tamadasba lendult a nemet technika azon a földön, kb az ora is stimmel, anno negyed negykor indult a tamadas.
sokan rajonganak a szimbolikáért...
Az anyáddal szórakozz.
Hogy mondod? Ezt most miért is???
mesélj még.....
Hát ő legalább mond valamit... Esetleg megpróbálhatnád cáfolni, hogy miért és miben nincs igaza, mert ez így nem túl meggyőző a részedről.
E hozzászólásodban sok mindennel egyet is tudok érteni.
Alapvetően már átmentünk amúgy is egy hipetetikus forgatókönyre.. Amit ahogy te is írtál, reméljük nem fog megvalósulni.
Ámbár azért megjegyezném, hogy azért a mennyiségi fölény nem elhanyagolható szempont főleg ha még technológiai feljettséggel is párosul, és ugye eddigi információk alapján az oroszoknak a legfeljettebb fegyvereiből inkább csak mutatóban van.. Mert felteszem, ha szignifikáns mennyiség lenne minden olyanukból már rég alkalmazták volna őket.. (szerintem)

De szigorúan ehhez a konfliktushoz még megjegyezném, hogy a gúnyos megjegyzéseimen kívül nem nézném le egyik felet se.. leginkább azért reflektáltam úgy ahogy, mert figyelve a topicot ugyebár többségében minden héten temetik az ukránokat, és vagy atomháborút vizionálnak egyesek, ami szerintem inkább hiszztéria keltés sok esetben.. és ugye fikázzák a nyugati technikát holott szerintem nem gondolták volna az oroszok se, hogy másfél évig elhúzódik ez az egész különleges hadművelet..
És azért itt ott mégis durrant le csúcs orosz fegyver: ka-52, su-35, és még a kinzsal is.. sokhoz még csak nyugati fegyver se kellett.. és persze nyilván a nyugati technika is hullik mert "nincs páncéltörő mindenálló" fegyver.. Amihez azért hozzátartozik, hogy valószínüleg az ukránok tétnyleg nem állnak a helyzet magaslatán ezek használatában... és ugye ezek az eszközök inkább egy nagy rendszer részeiként kellene elképzelni, ahol a megfelelő személyzet nagy eséllyel igen hatékonyan tudná kezelni megfelelő stratégiával és kommunikációval, ahol mondjuk a technikai előnyük is előtérbe helyeződne..

De hát idővel kitudja, hogy mennyire impruválódnak ezek alkalmazásában.. de meglátásom az, hogy ebből a nyugat nem fog kihátrálni, márcsak presztizsből se..


papajoeval karöltve inkább kevesebb hihetetlen magazint olvass, és mondj valami érdemlegeset is :)
Nem fogalmazol teljesen egyértelműen, de ha jól veszem ki a szavaidból, akkot azt gondolod hogy a hoholok vannak fölényben mind mennyiségben, mind minőségben. Élőerő oldalon igazad van, de ott is inkább a mennyiségi fölény ami egyértelmű, minőségben csak egy kisebb hányad az ami tényleg jól kiképzett erő, a döntő többség viszont az orosz alapszintet sem éri el. Technikai oldalon pedig azt mondanám nyomasztó Mordor mennyiségi ÉS minőségi fölénye. Igaz itt is van egy kivétel ami erősíti a szabályt, jelentős mennyiségű MRAP-et kaptak, abból szinte biztosan több van nekik. Viszont tüzérség, önjárók, harcjárművek, harckocsik, drónok, REH eszközök, légvédelem, forgó és merevszárnyas harci gépek terén bizony komoly a hátrány. ÉS ezen felül hangsólyoznám azt is hogy az oroszoknál egyre komolyabb számban áll rendelkezésre a nagy rutinú harcedzett személyzet a technikára...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Nézd már meg a domborzati térképet Magyarország és Svájc vonatkozásában! Az egyik pár tízezer katonával védhető, a másik egymillió katonával sem tartható meg. A pénzügyi oldalról nem is beszélve, a két országot összehasonlítva. Az meg, hogy NATO tag Ukrajna fog megtámadni minket, már bőven kimeríti a hangulatkeltést.
Nem az a lényeg itt hogyan elfoglalhatatlanoknak kell lennünk, hanem az hogy ne érje meg minket elfoglalni. Irakkal is rábasztak az amcsik pl. pedig az sem Svájc sehogy sem.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 763
9 133
113
Felhoztál 7 témát, amire reagálni akartál és meg is tetted.
A 7 témából 4 esetében a válaszod, nem tudom, kettő válaszod semmitmondó banalitás, és csupán a legutolsó, orosz atomfegyvereket érintő felvetésed értékelhető véleménynek.
A kérdés az, miért érzed okvetlenül szükségesnek, hogy mindenkivel megosszad mi az amire nem tudod a választ és miért írsz saját véleményt nem, csak feltételezéseket tartalmazó locsifecsit?
Sokkal jobb hatalmas önbizalommal állítani a hülyeséget.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
951
11 163
93
aha, akkor abból a marék Su-57ből hány is veszett oda a kezdetekkor? Meg égett le? (abból a mennyiségből amennyi jelenleg rendelkezésre áll, az már elég számottevő) Még sajnos fényévekre vannak attól az oroszok, hogy bármi rejtett hiba kiderüljön :(
Hú, hát bizony, mennyivel jobb a többi európai fejlesztés! Ott semmi se égett le. Mondjuk nem is volt minek, mert a többi európai ország maketteket gyárt meg egy amerikai projektbe dolgozik be ahol a hozzáadott értékről egy banánköztársaság jut eszembe, de ez ne zavarjon.
Fogadd el: a Szu-57 jelenleg a legjobb - és egyetlen létező - európai fejlesztésű/gyártású 5. gen. gép :)
A Kinzsal ugyanez a maga kategóriájában. Stratégiai fegyverek szintén. Meddig lehetne ezt sorolni...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nézd már meg a domborzati térképet Magyarország és Svájc vonatkozásában! Az egyik pár tízezer katonával védhető, a másik egymillió katonával sem tartható meg. A pénzügyi oldalról nem is beszélve, a két országot összehasonlítva. Az meg, hogy NATO tag Ukrajna fog megtámadni minket, már bőven kimeríti a hangulatkeltést.
Nem akarlak elkeseriteni, de pontosan tudom a foldrajzi kulonbseget. Nem veletlenul irtam azt, amit irtam (olvasd vissza).
Ha nem lett volna a ketoras korlat, mar meg is valaszoltam volna Mlacenak, hogy Svajc elsodleges vedvonala a foldrajza, az osszes tobbi huszadrangu.
Svajcot olyan fenyegetesekkel, amelyekkel hazank nez szembe lehetetlen lenne elfoglalni akkor is, ha csak magyarok laknanak ott magyar koltsegvetessel.
Azonban Svajc a mostani forrasaival sem tudna elkerulni az elfoglalast hazank domborzataval.

Ezert irtam azt, hogy a mi jatekterunk annyi, hogy ne lehessen megtamadni/megszallni minket csak olyan aron, hogy az ne erje meg a megszallonak. Vereznenk, de a lenyeg, hogy ok is brutalisan verezzenek. Annyira, hogy ne erje meg nekik.
Ahhoz meg nem high-tech kell, hanem az, hogy a megszallo szarni ne merjen elmenni a bazis szelen, mert fejere kaphat egy kommersz dronnal ledobott granatot vagy hasonlot. A szarert-hugyert kaphato ezereves RPG-k es modern (halistennek rendszeresitett megfeleloik) a tankok kivetelevel mindenre veszelyt jelentenek. Lehessen egy gepkarabely, pisztoly barmelyik civilnel.

Ukranoknal lattuk a civil kezdemenyezeskent osszerakott jelzorendszert (hol vannak csapatok); polgari dronosok fillerekbol kepezhetok az aprotol nagy mezogazdasagi dronokra (amelyekre mar pakolhato olyan teher, ami egy tankot is kinyithat felulrol). Es az egesz totalisan polgari dolog; hobbi, szorakozas, mikozben komoly potencial van benne.
A NATO-Ukrajna tamadasa meg nem hangulatkeltes, epp elegszer fenyegettek minket meg. Ha az oroszok nem radirozzak le oket teljesen, akkor benne a pakliban, hogy ellenunk forduljanak, hiaba segitjuk oket gyogyszerekkel vagy a menekultek kapcsan.
Es ahogy irtam, ne legyenek illuzioink. Ugy mennenek at rajtunk mint kes a vajon, eselyunk nem lenne megallitani oket. Csak elkergetni elegendo veraldozattal.
Lasd Afganisztan. Husz ev volt, de visszakaptak az orszagukat. A jelenlegi operetthadseregunk semmire nem alkalmas (bocs, katona forumtarsak, nem ellenetek beszelek).
A NATO Ukrajna kapcsan meg gondolkodj el a gorog-torok meccsen.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Kommentelő Társaim!
Csigavér! A Híd rakétázása óta nem telt el 24 óra! Ész nélkül a falnak menni semmi értelme. Biztos vagyok benne, hogy lesz rá orosz válasz!

Ide is beteszem a Magyarország topicba írottakat:
Lekönnyebb bírálni, és ez rám nézve is igaz. Nekem Varga Mihály nyilatkozata például nagyon kétértelmű volt. Én nem tudtam eldönteni a mondanivalója nyomán, hogy támogatjuk-e a közös hitelfelvételt vagy nem. Nem látni azt sem, hogy milyen nyomásgyakorló eszközök vannak az EU kezében. A helyreállítási alap ügye szerintem már nem játszik, se mi, se a lengyelek nem fogják megkapni. A 11. csomag egy lufi, nem lett volna értelme kekeckedni.
Én arra is kíváncsi lettem volna, hogy Novák Katalin a zárt ajtók mögött miről tárgyalt a német államfővel és Scholzzal. Ebben a nemzetközi helyzetben annyi "fedett akció" lehet a politikában, amiről fogalmunk sincs. Én Blinken kínai tárgyalásairól nyilvánosságra hozott aliginformációktól sem lettem okosabb.
Modi tárgyalásairól sincs érdemi hír. A midia annyi dezinformációt közöl, hogy a nem létező tisztánlátásunk is elszáll!
Itt ülünk a sötétben, s fény semerre! Így érzem magam.

Nyilatkozat az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának az ukrajnai NWO-nak szentelt ülésén.

Putyin

1. Tudjuk, hogy az ellenség további külföldi felszerelést fog szállítani Ukrajnának.
2. Felszerelés szállítható, de a mozgósítási tartalék nem korlátlan
3. Az ukrán fegyveres erők tartalékai még nem merültek ki.
Patrusev
1. Június 4. és június 21. között az RF fegyveres erői 246 ukrán harckocsit semmisítettek meg, köztük 13 Western, 595 AFV, 279 tüzérségi darab és aknavető, 10 vadászrepülő és 264 UAV.
2. Az orosz fegyveres erők több mint 13 ezer ukrán katonát semmisítettek meg, akik részt vettek az ukrán fegyveres erők ellentámadásában.
Shoigu
1. Oroszországban naponta átlagosan 1336 ember köt szerződést, vagyis minden nap „kapunk egy ezredet”
2. Az orosz csapatok naponta átlagosan 112 egységnyi különféle felszerelést kapnak.
3. Az Ukrajnába szállított 109 amerikai Bradley gyalogsági harcjárműből 18 megsemmisült
4. Nem látjuk szükségét az NWO új önkénteseinek.
5. Az Orosz Föderáció tartalékos hadseregének és az új hadsereg alakulatának megalakítása júniusra fejeződik be. 3700 egységnyi különféle felszereléssel lesznek felfegyverkezve.
6. Az új szerződéses katonák összlétszáma 114 000 fő.
7. Folynak az előkészületek az ukrán fegyveres erők támadóműveletekre irányuló további kísérleteire való reagálásra.
8. 2023-ban a Nyugat 250 harckocsit szállít Ukrajnának, köztük 120 Leopardot és 31 Abramsot.

Ukrajna: tévképzetek az ellentámadásról - Vukics Ferenc​


A Chongar hídon átrepülő rakéta roncsain lévő jelölésekből ítélve ez a francia Matra BAE Dynamics Alenia cég terméke. Ez a rakétarendszerek vezető európai tervezője és gyártója, amely a Storm Shadow-t is gyártja.

A rakéta francia változatának rövidítése SCALP-EG ( Système de croisière conventionnel autonome à longue portée Emploi General , "többcélú nagy hatótávolságú precíziós cirkálórakéta autonóm irányítással"). A rakéta a francia fejlesztésű Apache cirkálórakétán alapul, amelyet "kifutópálya-gyilkosnak" is neveznek.

Az orosz védelmi miniszter szerint naponta egy ezrednyi katona szerződik a hadsereghez

Naponta egy ezrednyi katona szerződik szolgálatra az orosz fegyveres erőkhöz, július végére pedig feláll egy tartalékos hadsereg, amely több mint 3700 egységnyi haditechnikát kap – jelentette ki Szergej Sojgu védelmi miniszter az orosz biztonsági tanács állandó tagjainak csütörtöki tanácskozásán.
Tartalékokat alakítunk ki egy hadtest, egy hadsereg részeként, ehhez pluszban a 20. páncéloshadsereg öt ezredét. Ott minden a tervek szerint halad. Június végére gyakorlatilag befejezzük a tartalék hadsereg megalakítását, majd a közeljövőben befejezzük a hadtest megalakítását is
– mondta a miniszter a Vlagyimir Putyin orosz elnök részvételével megtartott tanácskozáson.
Sojgu szerint az öt páncélosezred feltöltöttsége mostanra 60 százalékos mind a személyi állomány, mind a hadfelszerelés tekintetében. A tárcavezető jelentése értelmében eddig 114 ezer szerződéses katonát toboroztak, akiket további 50 ezer önkéntes is kiegészít.

Zelenszkij határozottan üzent Moszkvának: „Oroszországgal soha nem ülünk tárgyalóasztalhoz”

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy Ukrajna addig nem hajlandó tárgyalni a békéről Moszkvával, amíg az orosz csapatok nem hagyják el az országát.
Oroszországgal soha nem ülünk tárgyalóasztalhoz, függetlenül attól, hogy ki az elnök, amíg egyetlen orosz katona is a mi területünkön van
– szögezte le az államfő.

Az elnök hangsúlyozta, hogy ez az összes olyan területre vonatkozik, amelyet az Orosz Föderáció 2014 óta megszállt, beleértve a Krímet is
. Zelenszkij ezen kívül bizakodását fejezte ki, hogy Oroszországban már vannak olyan képviselők, akik megértették, hogy a háború kirobbantása „az ő véres hibájuk volt”.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 209
113
Naponta egy ezrednyi katona szerződik szolgálatra az orosz fegyveres erőkhöz, július végére pedig feláll egy tartalékos hadsereg, amely több mint 3700 egységnyi haditechnikát kap – jelentette ki Szergej Sojgu védelmi miniszter az orosz biztonsági tanács állandó tagjainak csütörtöki tanácskozásán.

Én arra tippelek, hogy be fognak újra menni, de rendes létszámmal. A Kijevi kivonulásnál is volt valami igeret a kokós bandája felől, nem csak ugy kivonultak. Szerintem mégegyszer nem hagyják magukat palira venni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 499
113
Naponta egy ezrednyi katona szerződik szolgálatra az orosz fegyveres erőkhöz, július végére pedig feláll egy tartalékos hadsereg, amely több mint 3700 egységnyi haditechnikát kap – jelentette ki Szergej Sojgu védelmi miniszter az orosz biztonsági tanács állandó tagjainak csütörtöki tanácskozásán.

Én arra tippelek, hogy be fognak újra menni, de rendes létszámmal. A Kijevi kivonulásnál is volt valami igeret a kokós bandája felől, nem csak ugy kivonultak. Szerintem mégegyszer nem hagyják magukat palira venni.
Harkov, Odessza meg ami még marad a Dnyeper mentén. Kijevet szerintem nem fogják katonasággal elfoglalni, ott rábízzák a népre a dolgot (jut eszembe, ott megint mozgósítást hirdettek, hányadikat is?). Nincs más lehetőség a teljes demilitarizációra. És szerintem létrehoznak egy DMZ-t is valahol a Dnyepernél, egy jó széleset.

Galíciát meg vigye aki akarja.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 735
113
Harkov, Odessza meg ami még marad a Dnyeper mentén. Kijevet szerintem nem fogják katonasággal elfoglalni, ott rábízzák a népre a dolgot (jut eszembe, ott megint mozgósítást hirdettek, hányadikat is?). Nincs más lehetőség a teljes demilitarizációra. És szerintem létrehoznak egy DMZ-t is valahol a Dnyepernél, egy jó széleset.

Galíciát meg vigye aki akarja.
Banderisztán-tehát Nyugat-Ukrajna-a görögkatolikusok lakta Ukrajna maradhatna önálló Ukrajnaként, a többi rész Malorusz és Novorusz pedig a Föderáció szubjektja. Ez lenne az igazságos elosztás, a bolsevikok hibájának kijavítása.

Más
Súlyos csata van: az ellenség előrenyomulva elérte a lövészárkokat a zaporozsjei fronton

▪Az Ukrán Fegyveres Erők NATO-páncélozott járművei és harcosai az offenzíva során át tudtak törni a Rabotino melletti lövészárkainkat.
▪A 291., 70. és 1430. ezred harcosai heves közelharcot vívnak.
▪Tüzérségünk és MLRS-eink erősen tüzelnek az előretörő új hullámokra.
▪Ellenséges járművek égnek a megközelítéseknél.

Vojenkori RusVesna
Z9gH0s4zPww.jpg



A videón egy Pancir-Sz lelő egy Storm Shadow CM-et (KR)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 447
11 420
113

Zelenszkij határozottan üzent Moszkvának: „Oroszországgal soha nem ülünk tárgyalóasztalhoz”

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy Ukrajna addig nem hajlandó tárgyalni a békéről Moszkvával, amíg az orosz csapatok nem hagyják el az országát.

– szögezte le az államfő.

Az elnök hangsúlyozta, hogy ez az összes olyan területre vonatkozik, amelyet az Orosz Föderáció 2014 óta megszállt, beleértve a Krímet is
. Zelenszkij ezen kívül bizakodását fejezte ki, hogy Oroszországban már vannak olyan képviselők, akik megértették, hogy a háború kirobbantása „az ő véres hibájuk volt”.
Harkov, Odessza meg ami még marad a Dnyeper mentén. Kijevet szerintem nem fogják katonasággal elfoglalni, ott rábízzák a népre a dolgot (jut eszembe, ott megint mozgósítást hirdettek, hányadikat is?). Nincs más lehetőség a teljes demilitarizációra. És szerintem létrehoznak egy DMZ-t is valahol a Dnyepernél, egy jó széleset.

Galíciát meg vigye aki akarja.

Természetesen csak vaktában tippelek.

Ahogyan nem lehetett Hitlerrel tárgyalni, mégúgy sem fog tárgyalni Zelenszkij, aki olyan lehet, mint a humor topikban megénekelt egyik munkatársam; tolja a cuccot, tehát öntörvényű, önfejű, antiszociális, önkritikátlan, kiszámíthatatlan lehet, s ez már akkor sem változna, ha lejönne a cuccról.
Ráadásul az angolszász DS zsebében van.

S a tárgyalási hajthatatlanságot be is jelentette...

Ha mégis alá is fog írni valamit, nem lehet majd sem rajta,sem máson számonkérni; lásd minszki egyezmények.

Az oroszoknak, ha nem akarnak egy évtizedekig tartó lappangó konfliktust, akkor kénytelenek lesznek elmenni Ukrajna nyugati határáig.
Ott meg leengedni a vasfüggönyt, aki kiment Nyugatra, azt már vissza nem engedhetik.

De ha esetleg ez a verzió valósul meg, akkor az még hosszú idő.