[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Katonai hosszú a csöve=tank. Itt tart a laikus.

Maguk a szent és igazmondó ukránok is kerekes tanknak hívják, tehát tank és kész.

 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
811
7 404
93
Gyorsan fogynak az ukrán fronton Amerika milliárdos páncélosai – Mi történt?
"A válasz szimplán az, hogy egyáltalán nem olyan szerepkörben használják őket az ukránok, mint amire ki lettek találva."
"Megfelelő eszközök és összfegyvernemi képesség híján az ukránok azzal dolgoznak, amijük van: lényegében MRAP-eket használnak olyan feladatokra, melyet lövészpáncélosoknak (IFV-knek) kellene betölteniük."

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 682
113
Ukrajna, Rezident írja:
✔ ⚡⚡⚡Forrásaink arról számolnak be, hogy július 5. és 9. között provokációt terveznek a ZNPP-nél, így ez az esemény nyugaton kiváltó ok lesz, és gyökeresen megváltoztatja a NATO-csúcs napirendjét. A brit hírszerzés azt javasolja, hogy a vezérkar használja fel a helyzetet a D-Day hadművelethez, hogy partraszállást hajtson végre a Dnyeper bal partján.

✔A ZNPP provokációja az elmúlt évtizedek legrosszabb sokkját okozza a világon, nagy mennyiségű ukrán mezőgazdasági termék válik exportveszélyessé, a föld pedig évekig szennyezett lesz.

✔A Kachovszkaja Erőmű pusztulása által okozott közvetlen veszteségek összege legalább 2 milliárd dollár.A lakás- és kommunális szektor, az energia, a mezőgazdaság, a közlekedés, az ökológia és az ipar veszteségeiről beszélünk. Ilyen adatokat mutat be a KSE Intézet szakemberei által készített első elemzés.

A Kachovskaja VE-nél történt tragédia miatti veszteségek:
▪Lakhatás: 950 millió dollár veszteség. Korábban a Herson régióban körülbelül 20-30 ezer ház, a Nikolajev régióban pedig több mint 500 magánház esett az árvízi zónába.
▪Energia: 624 millió dollár veszteség. Megsemmisült a Kahovszkaja vízierőmű, amelyet nem lehet helyreállítani, amelynek vesztesége az ágazat teljes veszteségében eléri az 586 millió dollárt, egy új vízerőmű építési igénye körülbelül 1 milliárd dollár lesz.
▪Közlekedési infrastruktúra: 311 millió dollár veszteség. Több mint 290 kilométernyi utat érintett az árvíz.
▪Ipar: 105 millió dollár veszteség. A Dnyeper jobb és bal partján található 28 nagy ipari létesítményt elöntött a víz.
▪Mezőgazdaság: 25 millió dollár veszteség.
▪Környezetvédelem és ökológia: 1,5 milliárd dolláros veszteség. A gát tönkretétele során 150 tonna olaj folyt ki. A Fekete-tenger sótartalma Odessza közelében csaknem háromszor alacsonyabb a normálnál.

"A mezőgazdasági termények, az állatállomány és a hal megsemmisítése 25 millió dolláros mezőgazdasági veszteséggel járt. Jelentős közvetlen veszteségekhez kapcsolódik az a tény, hogy a területek folyamatos ágyúzás alatt állnak, és nincs aktív mezőgazdasági földhasználat, valamint egy viszonylag nagy mértékű veszteség. kis területű mezőgazdasági terület árvíznek van kitéve" - kommentálta a KSE.

Ugyanakkor a Kachovka-tározót öntözőrendszerek és állatállomány ellátására használták, összesen 584 ezer hektáron (az öntözött terület tényleges területe a háború előtt 262 ezer hektár volt). Ezért a növénytermesztés közvetett bevételkiesése évi 182 millió dollárral nő. A szakértők előrejelzése szerint az ágazat többi ágazata akár évi 49 millió dollárt is veszíthet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 490
113
Kiv
Bátortalanul jelentkeznék. Megfizettem az árát... :(:( Ami megmarad még évtizedek után is, az az égett és rothadó hús szaga, a harctér hangjai (nem olyan, mint a filmeken, hörgés és sikítás folyamatosan), a hajnali rémálmok és verítékezve ébredés, és össz. kb. 1,5 m forradás... Meg azoknak a hiánya akikkel együtt fulladoztunk a lőporüstben.

Igen, a kiképzés csak egy bizonyos szintig tud felkészíteni, de azt nem lehet gyakorolni, hogy szólsz valakihez és a követező pillanatban az arcodba robban az agyveleje... Ezért lesz "alkalmatlan" a 40 %, bár ez ott nem fog érdekelni senkit. Ott már nincs "alkalmas" vagy "alkalmatlan" csak harcképes vagy harcképtelen. Más lesz a szelekció alapja...

Amint ezt már akkor megírtam, amikor először volt szó az AMX-eknek az Ukrajnába küldéséről: egy légiós barátom szerint ezek csak "vaskoporsók". Afrikában sem váltak be, de ez van, ezt kell használni. Nem szoktak közvéleményt kutatni náluk, hogy tetszik-e valami...
Kivéve nálunk... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and fip7

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113

Komoly fordulat: előretörtek az orosz csapatok a keleti frontvonalon


2023. július 3. 8:12

901016_k_epa20230624004.jpg


Úgy tűnik, az orosz hadsereg megkontrázta az ukrán ellentámadást. Az ukránok elismerték az orosz előretörést.

Az Aljazeera arról ír, hogy heves küzdelem folyik Ukrajnában a keleti és déli fontvonalon, miközben
az orosz csapatok a keleti frontvonal négy szakaszán is heves harcok árán nyomulnak előre
– ezt Hanna Maljar, ukrán védelmi miniszterhelyettes ismerte el a közösségi oldalán. Hangsúlyozta: „a helyzet meglehetősen bonyolult”.

Az Aljazeraa rögzíti: az oroszok Avgyijivka, Marjinka, Liman és Szvatove szektorokban, míg az ukrán csapatok „részleges sikerrel” Bahmut déli részén, Berdjanszk és Melitopol közelében haladnak előre.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 524
20 461
113
Nem viseltétek könnyedén a háborút? Puhány atlantisták vagytok. Bezzeg az Ukrajnában honvédő háborút vívó oroszok! Őket nem viseli meg semmi.

(Ez SZARKAZMUS akar lenni, nehogy valaki szó szerint akarja értelmezni.)
Nem, biztosan nem igaz, hogy őket nem viseli meg semmi. Ami a "puhány atlantista" jelzőt illeti ez már csak az "atlantista" miatt sem talált. Tudod én éppen a másik oldalon álltam. Na jó, néha feküdtem is. És volt, hogy lehánytam a surranómat mert nem bírtam a szagokat. De ott maradtam és amíg lőszer volt harcoltam. Ugyanez a helyzet az oroszokkal is. Láttam közülük is néhányat, igenis megviseli őket is. De ennek ellenére ott maradnak és harcolnak. Ez lehet, hogy hihetetlen neked, de én magam láttam olyat, akinek már csak a bal keze volt ép, de feküdt és lőtt a géppuskával (igaz rakaszt cserélni már nem tudott, mert meghalt mire odaért a segítség.)
Ez az "Ukrajnában honvédő háborút vívó oroszok" szöveg meg csak azt mutatja, hogy a közelébe sem voltál soha tűzharcnak. Hidd el ezek a nagyvonalú szlogenek hogy "honvédő háború" meg "hazaszeretet" meg hasonlók csak a tűzharc előtt és után fontosak, és főleg a politikusoknak. Ott és akkor csak a túlélés a fontos, meg a melletted harcoló bajtársaid és az, hogy hol a tartalék lőszer. Meg az, hogy azt a kib@szott állást akkor is tartani kell, ha egyedül maradsz. Nincsenek elvi célok meg hasonlók. Az a lényeg, hogy a vacsoralétszámban bent maradj.
Egyébként ez az a különbség, amit nem vesznek elég komolyan az itt megszólaló "papírkatonák". Az, hogy az oroszoknál a rotációs rendszerüknek köszönhetően néhány éven belül valóban harcedzett egységek állnak rendelkezésre, míg ez atlanti oldalon nagyon nem így van. (a maradék ukrán hadsereg és a zsoldosok kivételével). Kíváncsi lennék egy NATO ezred és egy orosz ezred összeütközésére, ahol az oroszok már megjárták a poklot míg a NATO papírforma-katonái akkor szagolnak először puskaport. Dudi is számolgathatná bőszen a papírforma esélyeket, de ami számít az az, hogy amikor bemész az árokba a szembenálló nem felemelt kézzel jön feléd, hanem fegyverrel a kezében. Csak ez számít, a többi süket duma.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 595
24 931
113
Kilőtt m109

Valószínűleg Grad csapás közelről

Ez a bradley is valami t72 származék lehet, ez is eldobta a fejét elég messzire
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 061
113
2023. július 3

▪️Az Orosz Fegyveres Erők éjszaka Zaporozhye, Kirovohrad, Dnepropetrovsk és Herson régiókban támadták meg az ellenséges célpontokat a Geran UAV-vel.
▪️A harc az Antonovszkij-híd közelében folytatódik, a helyzetet bonyolítja az ellenséges tüzérség akciója és az ellenség távoli kivonása a területről a szemközti partra.
▪️A zaporozsjei fronton az ukrán fegyveres erők támadják állásainkat Rabotino település közelében. Tegnap az ellenségnek több előretolt lövészárkot sikerült elfoglalnia, ami után tüzérségünk lecsapott rájuk, és a gyalogság ezekből az állásokból kiűzte az ellenséget. Az ellenség tartalékokat gyűjt.
▪️A levágott Vremyevsky-párkány környékén az ukrán fegyveres erők sikertelenül támadták meg a Levadne - Rivnopol település vonalát. Miután elvesztette a páncélozott járműveket és a személyzetet, visszavonult.
▪️Kremennaya térségében az ellenség a nap folyamán több irányból is páncélozott járművekkel lépett fel aktívan, minden támadást visszavertek.
▪️A Kupjanszkij-vezetés arról számolt be, hogy az orosz fegyveres erők kihasználták az ukrán fegyveres erők egyes egységeinek kivonását, és támadást indítottak Novoszelovszkij térségében.
▪️A krasznodari területen sikertelenül kíséreltek meg csapást mérni egy katonai repülőtérre, Primorsko-Akhtarsk közelében, a krasznodari területen.
▪️Folytatódik a belgorodi régió frontterületeinek ágyúzása.
▪️A DPR-ben az ellenség 328 lőszert lőtt ki, Gorlovka, Ozeryanovka, Donyeck, Makeevka, Yelenovka tűz alatt állt. Két civil megsérült⚡️

Megfordult az ukrán ellentámadás, már az orosz csapatok törnek előre​

Úgy tűnik, az orosz hadsereg megkontrázta az ukrán ellentámadást. Az ukránok elismerték az orosz előretörést.
Az Aljazeerara hivatkozva a mandiner arról ír, hogy heves küzdelem folyik Ukrajnában a keleti és déli fontvonalon, miközben
az orosz csapatok a keleti frontvonal négy szakaszán is heves harcok árán nyomulnak előre
– ezt Hanna Maljar, ukrán védelmi miniszterhelyettes ismerte el a közösségi oldalán. Hangsúlyozta: „a helyzet meglehetősen bonyolult”.
Az Aljazeraa rögzíti: az oroszok Avgyijivka, Marjinka, Liman és Szvatove szektorokban, míg az ukrán csapatok „részleges sikerrel” Bahmut déli részén, Berdjanszk és Melitopol közelében haladnak előre.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nem, biztosan nem igaz, hogy őket nem viseli meg semmi. Ami a "puhány atlantista" jelzőt illeti ez már csak az "atlantista" miatt sem talált. Tudod én éppen a másik oldalon álltam. Na jó, néha feküdtem is. És volt, hogy lehánytam a surranómat mert nem bírtam a szagokat. De ott maradtam és amíg lőszer volt harcoltam. Ugyanez a helyzet az oroszokkal is. Láttam közülük is néhányat, igenis megviseli őket is. De ennek ellenére ott maradnak és harcolnak. Ez lehet, hogy hihetetlen neked, de én magam láttam olyat, akinek már csak a bal keze volt ép, de feküdt és lőtt a géppuskával (igaz rakaszt cserélni már nem tudott, mert meghalt mire odaért a segítség.)
Ez az "Ukrajnában honvédő háborút vívó oroszok" szöveg meg csak azt mutatja, hogy a közelébe sem voltál soha tűzharcnak. Hidd el ezek a nagyvonalú szlogenek hogy "honvédő háború" meg "hazaszeretet" meg hasonlók csak a tűzharc előtt és után fontosak, és főleg a politikusoknak. Ott és akkor csak a túlélés a fontos, meg a melletted harcoló bajtársaid és az, hogy hol a tartalék lőszer. Meg az, hogy azt a kib@szott állást akkor is tartani kell, ha egyedül maradsz. Nincsenek elvi célok meg hasonlók. Az a lényeg, hogy a vacsoralétszámban bent maradj.
Egyébként ez az a különbség, amit nem vesznek elég komolyan az itt megszólaló "papírkatonák". Az, hogy az oroszoknál a rotációs rendszerüknek köszönhetően néhány éven belül valóban harcedzett egységek állnak rendelkezésre, míg ez atlanti oldalon nagyon nem így van. (a maradék ukrán hadsereg és a zsoldosok kivételével). Kíváncsi lennék egy NATO ezred és egy orosz ezred összeütközésére, ahol az oroszok már megjárták a poklot míg a NATO papírforma-katonái akkor szagolnak először puskaport. Dudi is számolgathatná bőszen a papírforma esélyeket, de ami számít az az, hogy amikor bemész az árokba a szembenálló nem felemelt kézzel jön feléd, hanem fegyverrel a kezében. Csak ez számít, a többi süket duma.
A háború után az ukránok nagyon gyorsan ki fognak józanodni és a legnagyobb ellenségei lesznek a nyugatnak főleg az angolszászoknak, lásd csecsenek. Átfog menni gyorsan milyen szerepre is szánták őket a ro..ék angolszászok, mint az elmúl 400 évben oly sok nemzetnek. De most mind megfizet nekik remélhetőleg. ;) :rolleyes:
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
811
7 404
93

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 985
12 782
113
Egy amerikai katona is életét vesztette a kramatorszki pizzéria elleni orosz támadásban


Ennek az inyencnek nem volt eleg jo az olasz pizza igy inkabb a vilaghiru ukran pizzat akarta megkostolni. :D

Ezek teljesen retardaltnak nezik az olvasoikat.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
577
5 267
93
Oké, tegye fel a kezét, aki hozzászokott, hogy napokig (vagy végleg) süket a tőle nem messze felrobbanó lövedéktől, hogy a barátja beleit szedegeti le a ruhájáról, vagy letépett végtagú barátját cipeli esetleg más holtestekre rátaposva, Na meg lapít egy gödörben, miközben körülötte lövedékek hullanak és reménykedik, hogy egy sem kapja el. Na meg lát pár halott gyereket a sárban.
Basszus, karosszékcivilként mindent röhögve viselnétek odakinn? Az oroszok meg ukránok közt is vannak nem primitív gyökér emberek, aki a halott gyerek láttán csak nem megrántják a vállukat, hogy "így járt".
Olyan dolgokat feszegetsz, amelyekkel minden országnak szembe kell nézni, amelyik fegyveres harcot visel. Az éles helyzetre egészen egyszerűen nem lehet felkészíteni senkit. Nagyapáim az első VH-ban, apám, apósom és a rokonságból jó páran a másodikban vettek részt. Tetszett nem tetszett, pedig egyik sem volt vérengző típus, mindegyik véleménye egy mondatban volt kifejezhető: vagy te ölöd meg a rád támadót vagy ő öl meg téged. A szuronyrohamokat gyakorolták szalmabábukon, de amikor élőben kellett elviselniük, akkor kinek mi volt a kezében, azzal vagdalkozott. Nagyapáimnál még túl kicsi voltam, hogy a lelki problémáikat is elmondják, csak annyit mondtak, hogy túlélték. Apám és nagybátyáim már felnőttes koromban mesélték, hogy évekig ébredtek fel csuromvizesen és remegve. Viszont abban az időben még nem volt profizmus, vitték őket akár akarták, akár nem.

Az USA-nál már az arab beavatkozások előtt voltak tapasztalatok a harctéri stresszel kapcsolatban ott már a harcoló alakulatok részesültek mindenfajta pszichológiai előkészítésben. Mégis, annak ellenére hogy abszolút túlerőben és technikai fölényben voltak a közvetlen harci érintkezésben résztvevőkről általában két hét alatt leolvadt a "gentleman" máz és átmentek a mindegy milyen áron, csak engem ne lőjenek le, inkább én lövök szét mindenkit. Hiába védték őket azzal, hogy előbb szétbombáztak mindent (a magam praktikus beállítottságával azt mondom teljesen jogosan), mégis abba az idegállapotba kerültek, hogy ami megmozdult arra lőttek. Pont emiatt az idegállapot miatt rotálták amint tehették.

Érdekes módon jelen pillanatban ez csak az orosz katonáknál van barbarizmusnak beállítva, az amerikai és ukrán katonák részéről már hősiesség.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 154
113
Olyan dolgokat feszegetsz, amelyekkel minden országnak szembe kell nézni, amelyik fegyveres harcot visel. Az éles helyzetre egészen egyszerűen nem lehet felkészíteni senkit. Nagyapáim az első VH-ban, apám, apósom és a rokonságból jó páran a másodikban vettek részt. Tetszett nem tetszett, pedig egyik sem volt vérengző típus, mindegyik véleménye egy mondatban volt kifejezhető: vagy te ölöd meg a rád támadót vagy ő öl meg téged. A szuronyrohamokat gyakorolták szalmabábukon, de amikor élőben kellett elviselniük, akkor kinek mi volt a kezében, azzal vagdalkozott. Nagyapáimnál még túl kicsi voltam, hogy a lelki problémáikat is elmondják, csak annyit mondtak, hogy túlélték. Apám és nagybátyáim már felnőttes koromban mesélték, hogy évekig ébredtek fel csuromvizesen és remegve. Viszont abban az időben még nem volt profizmus, vitték őket akár akarták, akár nem.

Az USA-nál már az arab beavatkozások előtt voltak tapasztalatok a harctéri stresszel kapcsolatban ott már a harcoló alakulatok részesültek mindenfajta pszichológiai előkészítésben. Mégis, annak ellenére hogy abszolút túlerőben és technikai fölényben voltak a közvetlen harci érintkezésben résztvevőkről általában két hét alatt leolvadt a "gentleman" máz és átmentek a mindegy milyen áron, csak engem ne lőjenek le, inkább én lövök szét mindenkit. Hiába védték őket azzal, hogy előbb szétbombáztak mindent (a magam praktikus beállítottságával azt mondom teljesen jogosan), mégis abba az idegállapotba kerültek, hogy ami megmozdult arra lőttek. Pont emiatt az idegállapot miatt rotálták amint tehették.

Érdekes módon jelen pillanatban ez csak az orosz katonáknál van barbarizmusnak beállítva, az amerikai és ukrán katonák részéről már hősiesség.
Ez mind szép és jó, de ez az egész úgy indult, hogy mennyi postraumás stresses veterán is lett a gyenge "atélantistáknál", bezzeg az oroszok...
Mert it a fórumon a hozzászólók egy része az ortoszokat isteníti és Európát szardarabbá degradálja.
 
  • Vicces
Reactions: balsteffl

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 999
16 226
113
Érdekes módon jelen pillanatban ez csak az orosz katonáknál van barbarizmusnak beállítva, az amerikai és ukrán katonák részéről már hősiesség.
Ez mindíg a szemszögtől függ hogy honnan nézzünk.
A háború az egy nem normális elmeállapotú megnyilvánulása az emberiségnek.

Erre kitünő példa, hogy a polgári életben ugyanaz a személy lehet egy kivégzendő tömeggyilkos, háborúban pontosan ugyanazért a tettéért meg hősi kitüntetés jár.. amikor a tömeggyilkos a nemzet megmentője.. még a F.O.S média is ezt tolja.

A keresztény egyház békében hírdeti azt az igét hogy "Ne ölj", háborúban megáldja a hasfelmetsző szuronyokat (I Vh tábori papok)

És ez az ideggyógyászati kórtünemény Európában néhány évtizedenként mindíg kitör, már időtlen idők óta...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 418
113
Mert it a fórumon a hozzászólók egy része az ortoszokat isteníti és Európát szardarabbá degradálja.
PTSD nélkül nincs harci tapasztalat. Harci tapasztalat nélkül nincs ütőképes haderő.
Ütőképes haderő nélkül nincs szuverén Európa.

Harci tapasztalata (tömegesen) közel s távol az ukránoknak és az oroszoknak van. Európa meg úgy tesz, mint az egyszeri feketeöves karatés, aki beszólogat a kocsmában valami sokatpróbált MMA harcosnak, és bizonygatja, hogy ő bizony milyen fasza katákat csinált a legutolsó övvizsgáján.