Az amerikai kormány náciszerű arroganciája
Írta: Eric Zuesse
Az USA kormánya azt feltételezi, hogy ő, és NEM az Egyesült Nemzetek Szervezete a végső erkölcsi tekintély a nemzetközi ügyek tekintetében, és hogy minden olyan kormányt, amely másként gondolja, meg kell buktatni és le kell váltani, hogy demokrácia legyen, vagy azzá váljon, és az adott nemzet népének érdekeit szolgálja. Feltételezi, hogy az Egyesült Államok kormánya - és NEM a nemzet saját kormánya (függetlenül attól, hogy az Egyesült Államok kormánya mit gondol erről) - az a szervezet, amelynek meg kell határoznia, hogy mi szolgálja, és mi nem szolgálja az adott országon belüli emberek érdekeit.
Hogyan fogadhat el az ENSZ egy ilyen nemzetközileg diktatórikus kormányt, mint ez?
De mégis megteszi.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete tehát elárulja magát, ha nem ítéli el nyilvánosan ezt a nemzetet - amit nem tesz meg. Kell, de az ENSZ jelenlegi főtitkára nem hajlandó eleget tenni a kötelességének: újra megerősíteni, hogy az ENSZ az EGYEDÜLálló tekintélye annak, hogy mi a "nemzetközi jog" és mi nem az - nem azt kell megerősíteni, hogy mi az és mi nem az, hanem azt, hogy CSAK az ENSZ és annak szervei rendelkeznek azzal a tekintéllyel, hogy ezt megállapítsák. Az USA kormánya NEM rendelkezik ilyen hatáskörrel, de úgy tesz, mintha rendelkezne.
Az amerikai alkotmány IX. cikkének 1. szakasza kimondja: "Az Egyesült Államok Szenátusa jogosult szerződéseket kötni, nagyköveteket és a Legfelsőbb Bíróság bíráit kinevezni".
NEM az amerikai elnök, hanem az amerikai szenátus - és az amerikai szenátuson belül a külügyi bizottság elnöke képviseli az egész testület véleményét. Ez a személy jelenleg a Demokrata Párt intenzíven neokonzervatív, USA-birodalom-párti, New Jersey állam vezető szenátora, Robert Menendez.
Augusztus 8-án levelet írt Kirgizisztán elnökének - egy kis országnak, amely két Oroszországgal határos ország, Kína és Kazahsztán között fekszik, és amely 1919-1991 között a Szovjetunió része volt. Ez egy olyan ország, amelynek lakosait a Gallup 2013. december 19-én közzétett közvélemény-kutatása szerint az ottani lakosok megkérdezték: "Hasznára vagy kárára vált a Szovjetunió felbomlása ennek az országnak?", és 16%-uk azt válaszolta, hogy "Hasznára.", 61%-uk pedig azt, hogy "kárára". Tehát: az ottani - Oroszországhoz közeli - lakosság erősen támogatja Oroszországot.
Menendez írt az elnökének, "Mély aggodalommal írok Önnek a Kirgiz Köztársaság kormányának az Orosz Föderációnak vagy annak megbízottjainak nyújtott segítségéről szóló állítások miatt, amelyek szerint a Kirgiz Köztársaság kormánya segítséget nyújt az Oroszország által Ukrajna törvénytelen megszállása miatt bevezetett nemzetközi szankciók kijátszásához. ... Aggodalommal tölt el az is, hogy a Kirgiz Köztársaságnak a nemzetközi szankciók betartásának elmulasztása a demokratikus kormányzás riasztó erózióját és az országban zajló kiterjedt emberi jogi jogsértéseket tükrözi."
Az ENSZ nemzetközi joga szerint nincsenek "nemzetközi szankciók", kivéve az ENSZ Alapokmányának 41. cikkében foglaltakat, amely Alapokmányban még csak nem is említi a "szankciók" szót, de ott szerepel:
A Biztonsági Tanács dönthet arról, hogy milyen, fegyveres erő alkalmazásával nem járó intézkedéseket kell alkalmazni határozatainak végrehajtása érdekében, és felszólíthatja az Egyesült Nemzetek tagjait, hogy ilyen intézkedéseket alkalmazzanak. Ezek közé tartozhat a gazdasági kapcsolatok, valamint a vasúti, tengeri, légi, postai, távíró, rádió és egyéb kommunikációs eszközök teljes vagy részleges megszakítása, valamint a diplomáciai kapcsolatok megszakítása."
Június 7-én a kiváló geostratégiai elemző, Andrew Korybko "Majdnem megnyílt a második front Oroszország ellen Közép-Ázsiában" címmel számolt be arról, hogy június 6-án az orosz és a kirgiz kormány meghiúsította az idei második amerikai puccskísérletet Kirgizisztán kormányának megdöntésére és leváltására, és hogy ezeknek az amerikai kísérleteknek az volt a célja, hogy fokozzák az Oroszországnak okozott gazdasági károkat az Egyesült Államok és szövetségesei által Ukrajna harcterein Oroszország ellen folytatott háborúban.
Menendez szenátor a kirgiz elnöknek írt levelében azt is állította:
"Az Oroszországból érkező potenciális fenyegetésekkel szemben az Egyesült Államok továbbra is szilárdan támogatja az olyan nemzetek szuverenitásának és függetlenségének fenntartását, mint a Kirgiz Köztársaság".
Aggodalmát fejezte ki "a Kirgiz Köztársasághoz hasonló nemzetek szuverenitásának és függetlenségének fenntartása" miatt, miután idén már két sikertelen amerikai puccskísérlet is történt a megbuktatására. A levél így folytatódott:
"Az Ön kormánya meggyengítette az intézményeket, többször megsértette az újságírók és a független média jogait, zaklatta az emberi jogok védelmezőit, és korlátozásokat vezetett be a civil társadalom szereplőivel szemben. A Kirgiz Köztársaság, amely egykor a demokrácia ragyogó jelzőfénye volt Közép-Ázsiában, veszélyes úton halad az autokrácia felé".
"Az Ön kormányának elkötelezettsége ezekben az ügyekben kritikus fontosságú a kirgiz nép biztonsága és jóléte szempontjából.
The U.S. Government presumes that it, and NOT the United Nations, is the ultimate moral authority regarding international affairs, and that any Government which believes otherwise, must be overthrown and replaced, in order to be or become a democracy and to serve the interests of that nation's...
southfront.org