[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Túl sok repült óra? Eddig azt mondták, hogy az orosz pilóták (akkor gondolom a gépek is, mert külön-külön nehéz lenne...) túl keveset repülnek a NATO pilótákhoz képest. Akkor most mi van? Vagy úgy gondolják, hogy ennyi karbantartást sem tudnak az oroszok elvégezni? Ebben nem bíznék, mert tudtommal az orosz gépek karbantartási igénye eleve alacsonyabb a nyugati tipusokénál, a Mig 29-é elvileg harmadával kevesebb az F16-nál ( gondolom ez azért alváltozat függő, de ilyesmi nagységrendeket írnak).
Nem a karbantartással van a gond hanem hogy az Szovjet/Orosz harci gépeknek a tervezett élettartama.Hajtóműveknél még rosszabb a helyzet.Ami nem is probléma ha alapból fele repült óra van egy évben.Az említett mig 29-es fele élettartamú mint az F16.Amíg ezt 1 hajtómű "kiszolgálja" addig a 29-es vagy 3 garnítúrát elhasznál.Még Szovjet/Orosz szinten is rossz érték.29-estől nem véletlen aki tehette szabadult meg az Oroszok
Szabó József
Ukrajna
…egy kis stratégiai kitekintés
Másfél évvel az orosz-ukrán háború kezdete után egyre gyakrabban vetődik fel a kérdés, hogy mi lesz, mi lehet ennek a háborúnak végkimenetele. Lesz-e egyáltalán győztese a küzdelemnek, vagy csak veszteseket fogunk látni.
Vannak olyan nézetek, hogy Oroszország ezt a háborút mindenképpen elveszítette, mások szerint csak vesztesei vannak ennek a küzdelemnek, Európát is beleértve, míg olyan vélemények vagy jóslatok is elhengzanak, hogy Ukrajna megnyeri ezt a küzdelmet.
Kérdés persze az, hogy milyen elfogultsággal, milyen színeket magunkra mázolva (nagy divat ez manapság), milyen korábbi vagy újabb keletű lojalitásokkal, vagy pozíciókból adódó elvárások diktálta kötelezettségekkel fogunk neki a probléma megválaszolásához. És itt rögtön beleütközünk egy falba: érdekes és feltűnő módon a mainstream harcosok forgatókönyvében nem szerepel, hogy mi van akkor, ha mégis az oroszok győznek. Pontosítok: ha esetleg fel is merül bennük ez a gondolat, rögtön hozzáteszik, hogy az esetleges hadszíntéri győzelem ellenére is veszítettek (így, multidősítve), mivel egyetlen stratégiai célkitűzésük sem valósult meg (ez is így, múlt időben). Számomra kérdéses, hogy tényleg így van-e, valóban semmilyen stratégiai célkitűzése az oroszoknak nem valósult meg? Ne legyünk vakok, mondom én a stratégiai látásmódom félszemével – nem becsülhetjük alá, vagy nem negligálhatjuk Oroszország stratégiai nyereségeit (még akkor sem, ha sokak szerint nincs is ilyen). Meg mi van akkor, ha Oroszországnak egészen mások a stratégiai megfontolásai és mérőszámai, mint a Nyugatnak? Egyáltalán: Oroszországnak miért is kellene nyugati módon gondolkoznia ezeken a kérdéseken? Ebből következően megengedheti-e magának egy közép-európai, sőt akár egy európai elemző is azt, hogy csak egyfajta értékelési módon közelítsen ezekhez a nagyon is bonyolult problémahalmazokhoz?
A folytatás előtt még egy gondolat: rácsodálkozok mindig arra, amikor a győzelemelméletek kerülnek sorra. No, nem is ezzel van problémám. Teljesen természetes, hogy egy háborúban kell lennie valamilyen víziónak, amely csakis a győzelemről szólhat – még akkor is, ha a valóság másmilyen képet sugall. Azon szoktam morfondírozni, hogy ezzel párhuzamosan (és itt csatlakozok a fenti bekezdésem gondolatvilágához, csak egy másik megközelítésben) egyik félben sem merül fel a vesztés félelemérzete és az erre a helyzetre épülő stratégiai forgatókönyv. Sőt, a veszteségelméletet mindig a másik fél vonatkozásában állítják fel. Szóba sem kerülhet az ebben a qrva pc beszéd által uralta világban, hogy pl. nagystratégiai területeken a NATO, mint mélyen elkötelezett fél ebben a proxyháborúban mit is veszített vagy veszíthet. Csak arról lehet olvasni, hogy mit nyert. Bennem azért elég sokszor felmerül, hogy nyereség-e a nyereség?
A NATO újabb és újabb bővítési körei valóban csak és kizárólag nyereségként foghatók fel? Időben és történelmi helyzetekhez igazítva ezt a kérdést, a válaszunk: egy darabig persze, igen. Ám történt valami, amit a NATO részéről senki sem vett komolyan. A NATO bővítésének korábbi körei Oroszország gyengeségének időszakában történtek, pont ezt a gyengeséget használva ki. Oroszország maga is lehasalt, gazdaságába mélyen beengedte a nyugati tőkét és érdekeket, aminek az eredménye az orosz ipar, benne a hadiipar mély leépítése volt. Az újabb bővítési körök Oroszország hátsó udvarában azonban már háborús helyzeteket idéztek elő – ezek a bővítési ígéretek (Georgia, Ukrajna) már nem a békét szolgálták. Ezzel párhuzamosan az új NATO tagállamok területén olyan amerikai rakétabázisok épültek ki, amelyek közvetlen fenyegetést jelentenek Oroszországra. A kettő alapfenyegetés eredője: háborúk Oroszország határain, háború Ukrajnában, ám nem Ukrajnáért. Ezt nem értik sokan, vagy ha nagyon is értik, ezt próbálják meg leplezni.
Vegyük akkor sorba a nyugati szemléletű állításokat/kinyilatkoztatásokat:
1. Oroszország a háborút elveszítette, mivel stratégiai céljai közül egy sem teljesült.
2. Csak vesztesei vannak ennek a háborúnak.
3. Ukrajna elérheti a céljait és megnyerheti ezt a háborút.
ad.1. Hát, én nem mernék ilyen határozott állításokat tenni. A háború egyelőre Ukrajna területén zajlik, Oroszország megszállva tartja Ukrajna valamivel kevesebb, mint 20%-át. Oroszország Ukrajnával kapcsolatos stratégiai célkitűzéseinek teljesülései elég mellbevágó képet mutatnak – még úgy is, hogy sokan állítják, nem is igazán lehet tudni, hogy mik Oroszország stratégiai célkitűzései Ukrajna vonatkozásában. Hát, ahhoz képes, hogy nem tudják, Ukrajnát eléggé tönkre vágták már:
  • Az ukrán GDP minimum 30%-os visszaesése sokak számára nem jelent semmit sem. Számomra azt jelenti, hogy Ukrajna a saját gazdaságának bevételeiből már nem tudja finanszírozni sem az állam működését, sem pedig a háborút. Egy ígéretre teszik fel minden lapjukat, hogy a Nyugat támogatja őket „tart, ameddig tart” alapon (mármint a háború).
  • Megszűnt az ukrán hadiipar is. Nyugati támogatás nélkül nincs fegyver, nincs lőszer, nincs ellátmány, nincs üzemanyag.
  • Manapság kevés szó esik a Krím-félsziget stratégiai jelentőségéről, arról, hogy az orosz fél megteremtette a szárazföldi összeköttetést a félszigettel és megoldotta a félsziget vízellátását (legalábbis ez utóbbit a kahovkai gát felrobbantásának időpontjáig). Sokan elsumákolják a Fekete-tengeri orosz jelenlét jelentőségét azzal, hogy de a Boszporusz török (vagyis NATO) kézben van. Halkan jegyzem meg, eddig is abban volt, vagyis a stratégiai helyzet nem változott. Azzal viszont változott volna, ha az USA-ukrán terveket sikerült volna keresztül vinni és Szevasztopolból szevaszt inteni az oroszoknak. Az orosz stratégiai siker tehát ezen a vonalon az, hogy meg tudta akadályozni az orosz Fekete-tengeri jelenlét visszaszorítására irányuló amerikai terveket és egyelőre meg tudta őrizni a térségben eddig meglévő pozícióit.
  • Az orosz stratégiai nyereségek közé sorolom, hogy beltengerré tette az Azovi-tengert.
  • Stratégiai nyereség az elfoglalt ukrán területek 12 billió dollárra értékelt nyersanyagkészlete. A mezőgazdasági területek, a bányák, az ipari területek elfoglalása – még úgy is, hogy szinte mindent újjá kell építeni rengeteg helyen.
  • Oroszország megtámadta a „szabályokon alapuló”, az USA által uralt világrendet és egy másik világrendet épít, amely törekvésében partnerekre talált. E folyamatban látunk egy erősen megosztott Ázsiát és egy lázadó Afrikát is, amely nem nagyon tűri a volt gyarmatosítók máig tartó gazdasági diktatúráját. Niger érdekes terepe lesz annak, hogy az orosz befolyás nőhet-e a világnak azon a szegletén.
...

Hosszú és alapos írás, érdemes a kommenteket is elolvasni!!!
Még annyi "apró" észrevétel hogy a nyugati hadiipari cégek mindenképpen "nyertesek" akár bukik Ukrajna,akár nem!.Meg lehet nézni a mostani megrendeléseket.És olyan területeken is "felpörgethetik" a gyártást,termelést(tüzérségi lőszergyártás) ami évtizedeken keresztül "vegetált".
A germán harckocsik kifújtak, most jöhetnek az angolszászok? Itt sem jósolok nagy jövőt, és nem azért mert nem lenne jó a harckocsi, hanem mert egyszerűen hibás az ukrán harctéri taktika.
Azok mire beérkeznek eáll a "raszputyica".Esetleges védekező harcokban ha újra lessz Orosz téli "offenzíva" jóval kissebb veszteségeik lehetnek mint a jó látási viszonyok között aknamezőre küldött leo 2_eseknek.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Még annyi "apró" észrevétel hogy a nyugati hadiipari cégek mindenképpen "nyertesek" akár bukik Ukrajna,akár nem!.Meg lehet nézni a mostani megrendeléseket.És olyan területeken is "felpörgethetik" a gyártást,termelést(tüzérségi lőszergyártás) ami évtizedeken keresztül "vegetált".
Meg a temetői zászlók gyárai is nyertesek. Hol is gyártják kék-sárgát?

Sarkozy szerint Európának "szüksége van" Oroszországra, bírálja Európa Ukrajna-politikáját


Nicolas Sarkozy volt francia elnök nyilatkozta a Figaronak
Sarkozy volt francia elnök „történelmileg orosz területnek” nevezte a Krímet
Ukrajna nem fogja "visszakapni" a Krímet, minden beszéd, ami jelenleg Kijevben folyik, csak illúzió. A félsziget történelmileg orosz terület. „Orosznak tartják magukat”.
Az exelnök ugyanakkor amellett van, hogy újabb népszavazást rendezzenek a félszigeten, "nemzetközi megfigyelők" ellenőrzése alatt – "helyre kell tenni a fennálló helyzetet", és meg kell mutatni a világnak, hogy a Krím az emberek akaratából került vissza Oroszországhoz. Sarkozy azt is javasolja, hogy Oroszország új régióiban is tartsanak hasonló népszavazást, hogy végre lezárják Ukrajnába való "visszanemtérésük" ügyét.


Megvan Ukrajna problémáinak okozója!

Olekszij Aresztovics (az Ukrán Elnöki Hivatal volt tanácsadója) korábban Kijev fő hibájának az oroszok „dehumanizálását” (elembertelenítés) nevezte, amely szerinte kiváló motivációt adott a mozgósított átlagos orosz állampolgárnak az ellenségeskedésben való részvételre.
Most az Ukrán Biztonsági Szolgálatnál (SBU) feljelentették, mert egy politikai személyiség nyilatkozata felelősséget ír elő az orosz hadsereg cselekedeteinek „igazolásáért” az ukrán büntetőtörvénykönyv 436-2. cikkelye szerint,

Megkezdődött az egymásramutogatás, végül Zselé és társai ellen is megindul majd a tárgyalás a háborús bűneik miatt.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 607
44 922
113
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 561
79 728
113
Szabó József
Ukrajna
…egy kis stratégiai kitekintés
Másfél évvel az orosz-ukrán háború kezdete után egyre gyakrabban vetődik fel a kérdés, hogy mi lesz, mi lehet ennek a háborúnak végkimenetele. Lesz-e egyáltalán győztese a küzdelemnek, vagy csak veszteseket fogunk látni.
Vannak olyan nézetek, hogy Oroszország ezt a háborút mindenképpen elveszítette, mások szerint csak vesztesei vannak ennek a küzdelemnek, Európát is beleértve, míg olyan vélemények vagy jóslatok is elhengzanak, hogy Ukrajna megnyeri ezt a küzdelmet.
Kérdés persze az, hogy milyen elfogultsággal, milyen színeket magunkra mázolva (nagy divat ez manapság), milyen korábbi vagy újabb keletű lojalitásokkal, vagy pozíciókból adódó elvárások diktálta kötelezettségekkel fogunk neki a probléma megválaszolásához. És itt rögtön beleütközünk egy falba: érdekes és feltűnő módon a mainstream harcosok forgatókönyvében nem szerepel, hogy mi van akkor, ha mégis az oroszok győznek. Pontosítok: ha esetleg fel is merül bennük ez a gondolat, rögtön hozzáteszik, hogy az esetleges hadszíntéri győzelem ellenére is veszítettek (így, multidősítve), mivel egyetlen stratégiai célkitűzésük sem valósult meg (ez is így, múlt időben). Számomra kérdéses, hogy tényleg így van-e, valóban semmilyen stratégiai célkitűzése az oroszoknak nem valósult meg? Ne legyünk vakok, mondom én a stratégiai látásmódom félszemével – nem becsülhetjük alá, vagy nem negligálhatjuk Oroszország stratégiai nyereségeit (még akkor sem, ha sokak szerint nincs is ilyen). Meg mi van akkor, ha Oroszországnak egészen mások a stratégiai megfontolásai és mérőszámai, mint a Nyugatnak? Egyáltalán: Oroszországnak miért is kellene nyugati módon gondolkoznia ezeken a kérdéseken? Ebből következően megengedheti-e magának egy közép-európai, sőt akár egy európai elemző is azt, hogy csak egyfajta értékelési módon közelítsen ezekhez a nagyon is bonyolult problémahalmazokhoz?
A folytatás előtt még egy gondolat: rácsodálkozok mindig arra, amikor a győzelemelméletek kerülnek sorra. No, nem is ezzel van problémám. Teljesen természetes, hogy egy háborúban kell lennie valamilyen víziónak, amely csakis a győzelemről szólhat – még akkor is, ha a valóság másmilyen képet sugall. Azon szoktam morfondírozni, hogy ezzel párhuzamosan (és itt csatlakozok a fenti bekezdésem gondolatvilágához, csak egy másik megközelítésben) egyik félben sem merül fel a vesztés félelemérzete és az erre a helyzetre épülő stratégiai forgatókönyv. Sőt, a veszteségelméletet mindig a másik fél vonatkozásában állítják fel. Szóba sem kerülhet az ebben a qrva pc beszéd által uralta világban, hogy pl. nagystratégiai területeken a NATO, mint mélyen elkötelezett fél ebben a proxyháborúban mit is veszített vagy veszíthet. Csak arról lehet olvasni, hogy mit nyert. Bennem azért elég sokszor felmerül, hogy nyereség-e a nyereség?
A NATO újabb és újabb bővítési körei valóban csak és kizárólag nyereségként foghatók fel? Időben és történelmi helyzetekhez igazítva ezt a kérdést, a válaszunk: egy darabig persze, igen. Ám történt valami, amit a NATO részéről senki sem vett komolyan. A NATO bővítésének korábbi körei Oroszország gyengeségének időszakában történtek, pont ezt a gyengeséget használva ki. Oroszország maga is lehasalt, gazdaságába mélyen beengedte a nyugati tőkét és érdekeket, aminek az eredménye az orosz ipar, benne a hadiipar mély leépítése volt. Az újabb bővítési körök Oroszország hátsó udvarában azonban már háborús helyzeteket idéztek elő – ezek a bővítési ígéretek (Georgia, Ukrajna) már nem a békét szolgálták. Ezzel párhuzamosan az új NATO tagállamok területén olyan amerikai rakétabázisok épültek ki, amelyek közvetlen fenyegetést jelentenek Oroszországra. A kettő alapfenyegetés eredője: háborúk Oroszország határain, háború Ukrajnában, ám nem Ukrajnáért. Ezt nem értik sokan, vagy ha nagyon is értik, ezt próbálják meg leplezni.
Vegyük akkor sorba a nyugati szemléletű állításokat/kinyilatkoztatásokat:
1. Oroszország a háborút elveszítette, mivel stratégiai céljai közül egy sem teljesült.
2. Csak vesztesei vannak ennek a háborúnak.
3. Ukrajna elérheti a céljait és megnyerheti ezt a háborút.
ad.1. Hát, én nem mernék ilyen határozott állításokat tenni. A háború egyelőre Ukrajna területén zajlik, Oroszország megszállva tartja Ukrajna valamivel kevesebb, mint 20%-át. Oroszország Ukrajnával kapcsolatos stratégiai célkitűzéseinek teljesülései elég mellbevágó képet mutatnak – még úgy is, hogy sokan állítják, nem is igazán lehet tudni, hogy mik Oroszország stratégiai célkitűzései Ukrajna vonatkozásában. Hát, ahhoz képes, hogy nem tudják, Ukrajnát eléggé tönkre vágták már:
  • Az ukrán GDP minimum 30%-os visszaesése sokak számára nem jelent semmit sem. Számomra azt jelenti, hogy Ukrajna a saját gazdaságának bevételeiből már nem tudja finanszírozni sem az állam működését, sem pedig a háborút. Egy ígéretre teszik fel minden lapjukat, hogy a Nyugat támogatja őket „tart, ameddig tart” alapon (mármint a háború).
  • Megszűnt az ukrán hadiipar is. Nyugati támogatás nélkül nincs fegyver, nincs lőszer, nincs ellátmány, nincs üzemanyag.
  • Manapság kevés szó esik a Krím-félsziget stratégiai jelentőségéről, arról, hogy az orosz fél megteremtette a szárazföldi összeköttetést a félszigettel és megoldotta a félsziget vízellátását (legalábbis ez utóbbit a kahovkai gát felrobbantásának időpontjáig). Sokan elsumákolják a Fekete-tengeri orosz jelenlét jelentőségét azzal, hogy de a Boszporusz török (vagyis NATO) kézben van. Halkan jegyzem meg, eddig is abban volt, vagyis a stratégiai helyzet nem változott. Azzal viszont változott volna, ha az USA-ukrán terveket sikerült volna keresztül vinni és Szevasztopolból szevaszt inteni az oroszoknak. Az orosz stratégiai siker tehát ezen a vonalon az, hogy meg tudta akadályozni az orosz Fekete-tengeri jelenlét visszaszorítására irányuló amerikai terveket és egyelőre meg tudta őrizni a térségben eddig meglévő pozícióit.
  • Az orosz stratégiai nyereségek közé sorolom, hogy beltengerré tette az Azovi-tengert.
  • Stratégiai nyereség az elfoglalt ukrán területek 12 billió dollárra értékelt nyersanyagkészlete. A mezőgazdasági területek, a bányák, az ipari területek elfoglalása – még úgy is, hogy szinte mindent újjá kell építeni rengeteg helyen.
  • Oroszország megtámadta a „szabályokon alapuló”, az USA által uralt világrendet és egy másik világrendet épít, amely törekvésében partnerekre talált. E folyamatban látunk egy erősen megosztott Ázsiát és egy lázadó Afrikát is, amely nem nagyon tűri a volt gyarmatosítók máig tartó gazdasági diktatúráját. Niger érdekes terepe lesz annak, hogy az orosz befolyás nőhet-e a világnak azon a szegletén.
...

Hosszú és alapos írás, érdemes a kommenteket is elolvasni!!!
Milyen stratégiai jelentősége van egy beltenger (Fekete-tenger) beltengerének (Azovi-tenger)?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Sz@r.... leszerepelt... vagy mit szoktak itt irkalni az okostojások... igaz hogy nincs még egy olyan harci helikopter rendszerben ami ilyen harci környezetben lassan 2 éve folyamatos bevetésben van és százszámra pusztítja a páncélos technikát... azért kíváncsi lennék hogy pl ilyen viszonyok között egy AH64es meddig maradna a levegőben.... illetve bírná a folyamatos non stop bevetéseket amikor nyilvánvalóan a karbantartasara nincs sok idő és a körülmények is eléggé táboriak
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 820
113
(Egyébként az oroszok oldalán nem nagyon láttam MiG-29-eket)
A MiG-29 vadászgépekˇ9.12, 9,13) nincsenek aktív állományban tehát harci légiezredeknél ,csak a kiképző központokban a MiG-29SzMT-Privolzsszkijban. Illetve a MiG-29K/KUB a haditengerészeti légierőnél (Északi flotta)van aktív szolgálatban. Részletek és pontos infók a MiG-29 topikban
Ukránok felszabadították az Urozsajna nevű települést és közelednek Rabotionóhoz.
Nem szabadítottak fel semmit mivel a település már nem létezik. Egyébként is az orosz föld nem ukrán.
Teadélutánt tartottak az ukrán, amerikai és angol parancsnokok, láthatóan jó volt a hangulat
Kár, hogy nem csapódott be egy KAB-1500-as. Elpusztult volna a gonosz Ukrajnában. DE globálisan kéne a gonosznak elpusztulnia, hogy soha többé ne indítson háborút a világ más országokban
Meglepő módon,a kedves nato vezetés pontosan tudta,tudja,hogy semmit sem érnek el az Ukrán támadások,de csak tolják bele a pénzt, a technikát,az Ukránt.
Ismered az amerikaik véleményét. "Az utolsó ukránig harcolni fognak" Tehát a szlávok(ukránok, oroszok) kiírtása a cél.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 145
113
Milyen stratégiai jelentősége van egy beltenger (Fekete-tenger) beltengerének (Azovi-tenger)?
Ásványkincs/nyersanyag gondolom. Az Azovi-tenger és a Fekete-tenger partvidék kőolaj és földgáz lelőhelyeinek összterülete több mint 25 000 km² (ebből 12 000 km² szárazföldi lelőhely a wiki szerint). Miért ne lenne stratégiai jelentősége?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 714
17 049
113
Sz@r.... leszerepelt... vagy mit szoktak itt irkalni az okostojások... igaz hogy nincs még egy olyan harci helikopter rendszerben ami ilyen harci környezetben lassan 2 éve folyamatos bevetésben van és százszámra pusztítja a páncélos technikát... azért kíváncsi lennék hogy pl ilyen viszonyok között egy AH64es meddig maradna a levegőben.... illetve bírná a folyamatos non stop bevetéseket amikor nyilvánvalóan a karbantartasara nincs sok idő és a körülmények is eléggé táboriak
Tudom, h a realitása közel zéró...de el tudnék képzelni ilyent ék felségjellel. A katapultülés nagyon tetszik benne.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Meg a temetői zászlók gyárai is nyertesek. Hol is gyártják kék-sárgát?

Sarkozy szerint Európának "szüksége van" Oroszországra, bírálja Európa Ukrajna-politikáját


Nicolas Sarkozy volt francia elnök nyilatkozta a Figaronak
Sarkozy volt francia elnök „történelmileg orosz területnek” nevezte a Krímet
Ukrajna nem fogja "visszakapni" a Krímet, minden beszéd, ami jelenleg Kijevben folyik, csak illúzió. A félsziget történelmileg orosz terület. „Orosznak tartják magukat”.
Az exelnök ugyanakkor amellett van, hogy újabb népszavazást rendezzenek a félszigeten, "nemzetközi megfigyelők" ellenőrzése alatt – "helyre kell tenni a fennálló helyzetet", és meg kell mutatni a világnak, hogy a Krím az emberek akaratából került vissza Oroszországhoz. Sarkozy azt is javasolja, hogy Oroszország új régióiban is tartsanak hasonló népszavazást, hogy végre lezárják Ukrajnába való "visszanemtérésük" ügyét.


Megvan Ukrajna problémáinak okozója!

Olekszij Aresztovics (az Ukrán Elnöki Hivatal volt tanácsadója) korábban Kijev fő hibájának az oroszok „dehumanizálását” (elembertelenítés) nevezte, amely szerinte kiváló motivációt adott a mozgósított átlagos orosz állampolgárnak az ellenségeskedésben való részvételre.
Most az Ukrán Biztonsági Szolgálatnál (SBU) feljelentették, mert egy politikai személyiség nyilatkozata felelősséget ír elő az orosz hadsereg cselekedeteinek „igazolásáért” az ukrán büntetőtörvénykönyv 436-2. cikkelye szerint,

Megkezdődött az egymásramutogatás, végül Zselé és társai ellen is megindul majd a tárgyalás a háborús bűneik miatt.
Itt is egy újjabb beszerzés most a Németeknél.Fegyvergyártóknál most nagyon "pörög a kassza"
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 420
63 677
113
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Tudom, h a realitása közel zéró...de el tudnék képzelni ilyent ék felségjellel. A katapultülés nagyon tetszik benne.
Ez egy utolsó csavarig harci helikopter, ha megnezed tényleg úgy néz ki mint egy Aligator, nekem is nagyon tetszik amúgy... alacsony a profilja, a koaxiális rotor előnyeivel együtt... nagy a sebessége, nagy a terhelhetősége jókis cucc...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 319
113
Túl sok repült óra? Eddig azt mondták, hogy az orosz pilóták (akkor gondolom a gépek is, mert külön-külön nehéz lenne...) túl keveset repülnek a NATO pilótákhoz képest. Akkor most mi van? Vagy úgy gondolják, hogy ennyi karbantartást sem tudnak az oroszok elvégezni? Ebben nem bíznék, mert tudtommal az orosz gépek karbantartási igénye eleve alacsonyabb a nyugati tipusokénál, a Mig 29-é elvileg harmadával kevesebb az F16-nál ( gondolom ez azért alváltozat függő, de ilyesmi nagységrendeket írnak).

Bár egyikre sem volt szakszóm, az RD-33-nak 400 óra az üzemideje, ebből kialakítása miatt az utánégető vastagon zabál plusszban.

kézműves rácsok

Kézműves fagyi, kézműves hamburger, kézműves rács.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 310
55 610
113
To be, or not to be, this is the question?


:rolleyes:
Elkezdett kotyogni,a kotyogós....
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Bár egyikre sem volt szakszóm, az RD-33-nak 400 óra az üzemideje, ebből kialakítása miatt az utánégető vastagon zabál plusszban.
Azért az megvan , hogy a 400 óra a kőkorban volt és ott se az élettartama volt hanem az ipari nagyjavítások közötti idő ? Ha volt rá szakszód ha nem . De javíts ki ha tévedek!
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 721
93
Nem szabadítottak fel semmit mivel a település már nem létezik. Egyébként is az orosz föld nem ukrán.

Kár, hogy nem csapódott be egy KAB-1500-as. Elpusztult volna a gonosz Ukrajnában. DE globálisan kéne a gonosznak elpusztulnia, hogy soha többé ne indítson háborút a világ más országokban
Teljesen igazad van báttya. Az erő legyen veled!
 
  • Tetszik
Reactions: balsteffl