Philip Giraldi volt CIA-tiszt komentárja:
Azt sugallnám, hogy a politikai osztályunk és az azt körülvevő paraziták olyan mélységekhez közelednek, amelyeket még nem merítettem ki, amikor időnként cikkeket olvasok, vagy meghallgatom a washingtoni spin-gépezet által készített beszédeket. De még ezzel a mércével mérve is megdöbbentett egy nemrégiben
megjelent cikk, amely a Politicóban jelent meg, és amely azonnal jelentős visszhangot kapott más olyan kiadványokban, amelyeket a belsősök látogatnak.
A Politicót 2021-ben vásárolta fel az Axel Springer német kiadó. [...] Ideológiailag egyesek a Springer-kiadványok politikai elfogultságát "balra hajlónak vagy mérsékeltnek" írják le, de a csoporttal való személyes találkozásom a németországi katonaéveim óta arra engedett következtetni, hogy valójában ennél sokkal konzervatívabb. A Springer minden alkalmazottjától, beleértve a Politicót is, elvárják, hogy támogassa az Európai Uniót, a NATO-t, Izraelt, az ukrajnai háborút, a nyílt társadalmat és a szabadpiaci politikát.
A cikk címe: "Itt van 3 mód az ukrajnai háború befejezésére. Az egyik talán az egyik talán tényleg működik" alcímmel "Putyin két végjátékot is megvétózhat Ukrajna számára. De van egy harmadik, ami megkerülné őt". A cikket egy bizonyos Tom Malinowski írta, aki az Obama-kormányzat demokráciáért, emberi jogokért és munkaügyért felelős helyettes államtitkára volt. [...] Jelenleg a Kongresszusi Etikai Hivatal vizsgálódik ellene, mivel "alapos okkal feltételezhető", hogy megsértette az összeférhetetlenségre vonatkozó szövetségi törvényeket. Állítólag olyan orvosi és műszaki cégek részvényeivel kereskedett és nem jelentette be, amelyek a COVID-19 világjárványra való reagálás keretében adófizetői támogatásban részesülnek, ami elkerülhetetlenül a részvények értékének nagymértékű megugrását eredményezte volna.
Malinowski jelenleg a McCain Intézet vezető munkatársa [...].
Malinowski elkerülhetetlenül teljes mértékben egyetért a Fehér Ház álláspontjával, ami azt illeti, hogy az Egyesült Államok miért szállt be teljes erőbedobással az Oroszország elleni proxy-háborúba, amely Ukrajnát használja eszközként . Első bekezdésében azt mondja, hogy "'Ukrajna soha nem lesz Oroszország győzelme - soha' - mondta Joe Biden elnök egy idei lengyelországi beszédében, és helyesen. Ahhoz, hogy az ukrajnai háború az amerikai érdekeknek és eszméknek megfelelő feltételekkel érjen véget, Ukrajnát győztesnek kell tekinteni, és Oroszország inváziójának döntő kudarcként kell bevonulnia a történelembe, eléggé ahhoz, hogy más tekintélyelvű hatalmakat elrettentsen attól, hogy a jövőben hasonló agressziós háborúkat indítsanak".
Malinowski a következőképpen fogalmazza meg "3 útját": először is, hogy "fegyveres erői vegyék vissza az összes területet, amelyet Oroszország jogtalanul elfoglalt az első, 2014-es inváziója óta - beleértve a Krímet is. Ez fantasztikus eredmény lenne. Még mindig lehetséges. És az Egyesült Államoknak mindent meg kell tennie ennek támogatására, beleértve - ha a Kongresszus több finanszírozást hagy jóvá - az Ukrajna által kért fejlettebb fegyverek biztosítását is".
Ha Malinowski úgy gondolja, hogy Ukrajna fegyveres győzelme "még mindig lehetséges", akkor téveszmés, de nem is számít komolyan erre a kimenetelre, kivéve a "több finanszírozás" részt. Az ő Második Útja, amely szintén egy "terelőfogás", hogy leplezze, hova is akar valójában eljutni, "egy diplomáciai megállapodáson keresztül" lenne. [...] Zelenszkij elnök 10 pontos béketervét, amely az összes orosz csapat kivonását követelné Ukrajnából, az elrabolt gyermekek visszatérését és igazságszolgáltatást a háborús bűnökért. Bármilyen, ezen a terven alapuló rendezés természetesen csodálatos lenne. De Oroszország Putyin vezetése alatt soha nem vetett véget háborúinak a tárgyalóasztalnál; legfeljebb befagyasztotta azokat, nyitva tartva a lehetőségeket. [...] Amíg a hadserege elkerüli a teljes összeomlást, és úgy véli, hogy van esély a politikai változásra Nyugaton, Putyin valószínűleg továbbra is feláldozza az oroszokat, hogy harcban maradjon."
Malinowski második útja tehát egy szándékosan kialakított zsákutca, és ő persze mindezért Putyint okolja. Az ő tényleges "megoldása" a Harmadik út lenne: "Tehát ha Oroszországnak sikerül meghiúsítania az A és B tervet, akkor mi lesz velünk, mondjuk jövő ilyenkor? Ukrajna és szövetségesei egyszerűen folytassák, és reménykedjenek a 2025-ös vagy az azt követő áttörésben? Tekintettel arra, hogy mi forog kockán - nemcsak Ukrajna, hanem az egész nemzetközi rend túlélése -, ez kockázatos lenne. A sikert olyan eseményektől tenné függővé, amelyeket nem tudunk megjósolni vagy ellenőrizni, beleértve a nyugati országok - köztük az Egyesült Államok - választási eredményeit is. És bár nincs jogunk azt mondani az ukránoknak, hogy hagyják abba a harcot, mielőtt az országuk nem lesz egész, de nincs jogunk azt sem elvárni tőlük, hogy mindenáron folytassák a harcot. Szerencsére van egy harmadik lehetséges út az ukrán siker és az orosz kudarc igényének kielégítésére, amely felett Putyinnak nem lenne vétójoga."
[...] A jövő év egy megfelelő időpontjában Ukrajna szünetet hirdetne a támadó katonai műveletekben, és elsődlegesen a felszabadított területek védelmére és újjáépítésére összpontosítana, miközben integrálódna a nyugati intézményekbe. Ezután a NATO a 2024. júliusi washingtoni csúcstalálkozóján meghívná Ukrajnát, hogy csatlakozzon a nyugati szövetséghez, és a NATO-szerződés 5. cikke alapján garantálná az ukrán kormány által ekkor ellenőrzött összes terület biztonságát... Ez egy védelmi paktum lenne, de nem jelentene kötelezettséget arra, hogy közvetlenül részt vegyen bármilyen jövőbeli támadó műveletben, amelyet Ukrajna esetleg vállalna. Ukrajna NATO-csatlakozása önmagában a háború végét jelenthetné, összhangban Biden jelenlegi politikájával - éspedig olyan időpontban és olyan feltételekkel, amelyeket Ukrajna és szövetségesei határoznak meg, nem pedig Oroszország. A NATO-n belüli biztonság megszerzése erős, pluralista, demokratikus államként abszolút győzelemnek számítana Ukrajna számára - vitathatatlanul olyan nagy győzelemnek, mint a Krím gyors visszaszerzése. Ez politikailag lehetővé tenné Zelenszkij számára, hogy - ha úgy dönt - nem katonai stratégiákat helyezzen előtérbe országa még orosz megszállás alatt lévő részeinek visszaszerzésére, amit Ukrajna szövetségesei is támogatnának - beleértve a diplomáciától és a szankcióktól kezdve a blokádon át a szabotázsig bármit... A demokratikus Ukrajna NATO-ba való felvétele Putyin azon keresztes hadjáratának teljes és végleges vereségét jelentené, amelynek célja az ország beolvasztása egy orosz birodalomba... Igen, az orosz erők megpróbálhatnának újra támadásba lendülni, de a NATO tűzerejének fenyegetésével támogatott, megerősített ukrán állások megtámadásának valószínűsíthető hiábavalósága erős elrettentő erőt jelentene. Mindeközben az Oroszországgal szembeni szankciók fennmaradnának; gazdasági és katonai ereje tovább erodálódna; Putyin pedig csak nézhetné, ahogy a külföldön befagyasztott vagyonát lehívják, hogy kifizessék Ukrajna újjáépítését."
Könnyű belátni, hogy mi a baj a Malinowski-féle harmadik úttal azon kívül, hogy nyitott kaput jelent egy nukleáris harmadik világháború kirobbantásához. És azt is feltételezhetnénk, hogy az USA belpolitikáját is fel lehet ismerni, amely ezt mozgatja. Hogy az ukrajnai háború hogyan végződik, minden attól függ, hogy Zelenszkij racionálisan viselkedik-e, amiről nem híres, és nagyon is képes csatlakozni a NATO-hoz, mielőtt hamis zászlót használna, vagy más módon provokálna egy olyan incidenst Oroszországgal, amely a NATO 5. cikkely szerinti beavatkozását igényelné. Emellett az összes többi érintett félnek kiszámíthatóan és józanul kellene cselekednie, beleértve az USA-t is, ami nem valószínű. Különösen Zelenszkij akarja kétségbeesetten belerángatni az USA-t és a NATO-t a háborújába, és bármit megtesz, hogy elérje ezt a pontot, és a Malinowski által is támogatott, az összes ukrán terület, köztük a Krím teljes visszaszolgáltatására vonatkozó, nem tárgyalható követelése olyan pont, amelyet Oroszország semmiképpen sem fogadhat el.
[...]
Egy utolsó, de nagyon fontos pont, amelyet meg kell említenünk, Malinowski "3. útjának" szándékos időzítése, amely nagyon kényelmesen Joe Biden számára egy nagy katonai győzelmet hoz, közvetlenül az amerikai elnökválasztás előtt, kitörölve minden emléket a szégyenletes afganisztáni kivonulásról. Látszólag nem számít, hogy ezzel egy véres és értelmetlen háborút folytat, és Ukrajnát, mint államot és mint népet tönkreteszi. Ahogy
Simplicius írja, "a demokratáknak minden segítségre szükségük lesz. Ha egy tervet úgy lehetne megtervezni és csomagolni, hogy azt jelentős "győzelemként" lehessen eladni, akkor a demokraták minden bizonnyal megpróbálják majd a választások előestéjéig elhúzni, hogy megpróbálják majd "Biden jelentős ukrajnai győzelmét" az utolsó órában hatalmas lendületként felhasználni"." Joe és Malinowski láthatóan úgy gondolják, hogy a választási győzelem fontosabb, mint az, hogy megtalálják a józan eszüket, hogy lépéseket tegyenek százezrek életének megmentésére, és továbbra is mindent meg fognak tenni a "győzelemért". Undorító.