[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
9 honapja:

How War in Ukraine is Destroying Russia?


Ma:

Why Russia Isn't Actually Collapsing?


Amugy eleg objektivan leirja hogy a szarkupac mar nem egy shithole country hanem meg annal is lejjeb van.


9 honap mulva:

Why is Ukraine fucked? :D

Egy éve is ezt mondtad. Kilenc hónapja is ezt mondtad.
Most is ezt mondod.
Aztán az ígért katlan csaták, hatalmas átkarolások, fényes orosz győzelmek elmaradtak.
Álmodoztatok Odesszai partraszállásról, Harkov bevételéről, ukrán összeomlásról, stb, stb.
Most meg pöcsnyi falvak védelme a fényes orosz siker.
Integethettek álmaitoknak, Novorosszijának, jön a valóság.
:)
Megint hittetek a hazugságokban, megint csalódtok.

Imádjátok a fingfestést, meseszerű történeteket kreáltok, két pofára zabáljátok a ruszki propagandát.
Közben lenézitek, aki masképp vélekedik a magyar nemzet érdekeiről, mint amit Putyin suggalni akar.

Szomorú, hogy Oroszország és a posztszovjet térség népei ide jutottak Putyin birodalmi álmai miatt. Szerencse, hogy a katonai vezetése képtelen megnyerni ezt a háborút, az amúgy nyilván gyengébb és rosszabb helyzetben lévő ukránokkal szemben.
A világ 5. gazdasága....
;)
Azért szerintem ha a valaki komolyan játszott stratégiai játékokkal (tehát a warcraft-nál valamivel összetettebb játékokkal), az nagyjából átlátja, hogy mi zajlik, és nem mond marhaságokat. Én magam pl. nem voltam katona, a haditechnikához se nagyon értek (nem is szoktam feltűnni az ezzel foglalkozó szaktopikokban), viszont gyerekkorom óta rajongok a stratégiai játékokért. Ezzel a háttérrel is érthetetlen számomra, hogy képtelenek sokat felfogni, hogy az oroszok az egész művelet elején sem elfoglalni akarták az országot (200ezer emberrel?), hanem megdönteni és lecserélni a rezsimet, ami nem jött össze, újratervezték, azóta pedig várják, hogy elfogyjon az ukrán, ők meg a háttérben építik azt a sereget, amely megindul majd akkor, amikor az ukránok kifulladtak. Ha szükséges lesz, és nem dobják be az ukránok (vagy dobatják be velük nyugatról) a törölközőt hamarabb. Csak emlegetik azt a 3 napot, mintha bármit is számítana az még jelenleg (hozzátéve, hogy amúgy nem az oroszok mondták a 3 napot, hanem a nyugati fejesek).

Az oroszok annyira feltűnően nem akarnak előre menni már lassan egy éve, hogy az már zavaró, és emögött szerintem csak az lehet, hogy a hadsereg bővítése során összeszedett cucc és ember nagy része a háttérben marad, és belőlük épül az a sereg, amely támadni fog, amikor úgy döntenek, hogy itt az idő.
És valóban nem fognak lemondani semmilyen területről, ami most a kezükön van, sőt, olyanokat is fognak kérni a béke aláírásakor, ahol egyetlen orosz katona sem járt.
Szerintem.

Szerintem meg azért nem megy előre az orosz, mert nem tud. Minden kicsi eredmény, hatalmas veszteséggel járt (Szeverodonyeck, Bahmut), ami egyszerűen nem érte meg neki.
Belátta, hogy ennél messzebb nem juthat, mert nem bírja emberrel, anyaggal.
Persze jöttek a csodafegyverek, Terminator, T-90M, Kindslzsal, stb., titkos hadsereg, mesterterv történetek, aztán szépen mindenki elfogadja a valóságot.
A hadműveleti szintű műveletek mindkét oldalon kudarcot vallottak, a stratégiai szintű erő gyűjtés, illetve a védelmi műveletekkel a másik erejének felemésztése a nagy Terv. Mindkét oldalon.
Egyiknek sincs meg az erőfölénye a támadáshoz, a kezdeményezés megragadasához és megtartásához.

Ezért a propaganda (a műveletek hatastámogatása) célja az ellenfél lélektani bénitasa, a társadalmak információs megdolgozása, a saját félretájékoztatása, hogy később adják föl, mint az ellenfél.
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
69
393
63
Te, tényleg úgy látod, hogy Oroszo. térnyerésért küzd, nem pedig az usa, egyre szorosabb, halálos "ölelése" ellen?
A mindig mosolygást, ne vedd félvállról, súlyos mentális problémát is jelenthet.
Jaj ne már.. tényleg mindig az ilyen ócska primitív személyeskedéssel hozakodsz vagy hozakodtok elő, ha valamire nincs érvetek, vagy szembesítenek a valósággal?
miki, gégé, Pál meg a többi: pár hónapja feltettem a kérdést a fórumon, hogy ukrajnából hogyan, de főleg mikor lesz még működő állam.
Nem kaptam választ.

Minap levezettem, miért nem lesz semmilyen Izrael 2.0 ebből a kuplerájból.
Mit ad Isten, az ukránok már nyíltan beszélnek ilyen irányú álmaikról:

Arra viszont továbbra is kíváncsi vagyok, hogy milyen utat láttok ukrajnának a következő kb 10 évben, feltételezve, hogy így vagy úgy, de vége lesz a háborúnak mondjuk egy éven belül. Hogyan másznak ki a gödörből?

Az olyan válaszok, hogy "ez nem ukrajnáról szól", meg "a cél, hogy meggyengüljenek az oroszok", nem játszanak!
Engem az érdekel, hogy a ma ukrajnának nevezett országgal szerintetek mi lesz a peremoga után. Az olyan összefüggések, hogy a dollárezermilliárdokban mérhető újjáépítés költségét ki fogja állni és hogy miért éri majd meg neki beleönteni a pénzt ebbe a projektbe (feltételezve ugye, hogy ez jobb megtérüléssel jár, mint bármilyen más opció számára).
Ésatöbbi.
Őszintén érdekel a véleményetek!
Ja csak most látom, hogy említettél, csak valamiért úgy, hogy ne vegyem észre(?)
(hint: ha úgy kérdezel, hogy fel sem tűnik, úgy nehezebben kapsz választ úgy bármire is..)

De tessék válaszolok: a válaszom az, hogy fogalmam sincs.. Nem tudom mit számít ezen a téren az én vagy akárki véleménye?

Itt azért tényleg elég sokan nagy arcal mondják a magukét meg podcastoznak aztán vagy beválik vagy nem..

Országok áltak talpra háborúk után.. De pl másfél évvel ezelőtt simán azt mondtam én is, hogy tuti 3 nap vagy max 1 hét alatt beveszik ukrajnát az oroszok.. aztán tessék. Akadt minden orosz lyukuba 1-1 harcifasz.
Most meg:
"a terület szerzés nem számít egy háborúban" "meg az idő se"
Hát persze... direkt jó ha több az áldozat és a veszteség mind a két oldalról. :D

Szóval nem igazán értem, miért életbevágó, hogy a véleményünket elmondjuk ebben a kissé fontoskodó felhangú kérdésben? Mire akarod használni? Vagy miért mérvadó? Mert szerintem nem sokra megy senki vele (ha igazam volna ha nem) de mivel fogalmam sincs ezért csak ezt tudom mondani, hogy először inkább legyen valami eredménye ennek a cirkusznak aztán majd jöhet a további okoskodás.. vagy következtetés..
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 244
67 979
113
szerintem ezek a színek nem az egymásközti megkülönböztetésre (területvédelmis, hivatásos stb), hanem az oroszoktól való megküülönböztetésre szolgálnak.
Nem véletlen van mindenükön is színes ragasztószalag.
A HM-nel gondoljanak idoben a ragasztoszalag beszerzesre. Fogalmam sincs honnet tudnak ennyit eloszedni, ilyen szinekben raadasul nem is lattam nagyon itthon. Komoly logisztika lehet az egesz frontot megszorni vele es ez tenyleg kell.
Benkő Erika geopolitikai jegyzetei
Ez a nő értelmes, széles látókörű, eddig nem hallottam róla.
Atneztem miket irt, köszi Ursula.

EW leszedi a dront.

Az a neve hogy Plox, szerintem pofás.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 666
113
Egy éve is ezt mondtad. Kilenc hónapja is ezt mondtad.
Most is ezt mondod.
Aztán az ígért katlan csaták, hatalmas átkarolások, fényes orosz győzelmek elmaradtak.
Álmodoztatok Odesszai partraszállásról, Harkov bevételéről, ukrán összeomlásról, stb, stb.
Most meg pöcsnyi falvak védelme a fényes orosz siker.
Integethettek álmaitoknak, Novorosszijának, jön a valóság.
:)
Megint hittetek a hazugságokban, megint csalódtok.

Imádjátok a fingfestést, meseszerű történeteket kreáltok, két pofára zabáljátok a ruszki propagandát.
Közben lenézitek, aki masképp vélekedik a magyar nemzet érdekeiről, mint amit Putyin suggalni akar.

Szomorú, hogy Oroszország és a posztszovjet térség népei ide jutottak Putyin birodalmi álmai miatt. Szerencse, hogy a katonai vezetése képtelen megnyerni ezt a háborút, az amúgy nyilván gyengébb és rosszabb helyzetben lévő ukránokkal szemben.
A világ 5. gazdasága....
;)

Szerintem meg azért nem megy előre az orosz, mert nem tud. Minden kicsi eredmény, hatalmas veszteséggel járt (Szeverodonyeck, Bahmut), ami egyszerűen nem érte meg neki.
Belátta, hogy ennél messzebb nem juthat, mert nem bírja emberrel, anyaggal.
Persze jöttek a csodafegyverek, Terminator, T-90M, Kindslzsal, stb., titkos hadsereg, mesterterv történetek, aztán szépen mindenki elfogadja a valóságot.
A hadműveleti szintű műveletek mindkét oldalon kudarcot vallottak, a stratégiai szintű erő gyűjtés, illetve a védelmi műveletekkel a másik erejének felemésztése a nagy Terv. Mindkét oldalon.
Egyiknek sincs meg az erőfölénye a támadáshoz, a kezdeményezés megragadasához és megtartásához.

Ezért a propaganda (a műveletek hatastámogatása) célja az ellenfél lélektani bénitasa, a társadalmak információs megdolgozása, a saját félretájékoztatása, hogy később adják föl, mint az ellenfél.
És még mindig az ukranoknak kell támadni mert ahogy látjuk ők vannak lépéskényszerbe.... fogy a türelem, fogy a havi 4-5Md dodó ami nem a végtelen zsebből jön, fogy a támogatói türelem sokáig ezt tuti nem fogják elviselni nyugaton sem, fogy az ukrán hazafi, támad és 4x-5x veszteségei vannak, fogy a technika, nincs lőszer nem jönnek az F16osok és újra közeleg a tél, majd újra elindulnak az elektromos rendszer elleni orosz támadások, fogy az idő.... mint látjuk a szankciók nem működnek és kb mindenki is szarik rá... az oroszok nem fognak megrogyni... nekik van idejük... fogynak az ukrán lehetőségek, most éppen az Azovi tengerig akarnak eljutni, már haladtak is pár kilométert és talán elerik ez első védelmi vonalat.... majd jön a 2. és a 3. És utána mi lesz??? Ez a nagy győztes terv?? Amint Ukrajnába választások lesznek újra a háborúnak vége mert le fognak ülni tárgyalni! Szerinted ki fogja diktálni a feltételeket?? Okos gyerek vagy te kitalálod hogy bizony a csúnya oroszok egy centit nem fognak visszaadni az ukranoknak, szóval a végén ha meghúzuk az egyenleget mi fog kijonni? Egy romba döntött, roncs ország, 25millios öreg lakossággal, zéró gazdasággal, tulajdonképpen halálra itelve és teljesen kiszolgáltatva mint a nyugati mint a keleti érdekeknek.... a fiatalok vagy meghaltak vagy elmentek. A fiúk idegen országban idegen feleséggel, a lányok idegen férjel szünnek meg ukrannak lenni, a gyerekeik már arra sem fognak emlékezni honnan jöttél mert olyan fájdalmas lesz visszaemlékezés rá hogy inkább elfelejtik... nem lett volna bölcsebb dolog nem beleállni az oroszokba??? Nem mondhatja senki hogy nem figyelmeztettek!! Megegyezni egy mindenki álltal garantált minimumra?? És nem atb@szni az oroszokat mint a 2014es megegyezéssel?? Amikor bevallottan csak időt akartak nyerni?? Nos megkapták. Az idő el fog rendezni mindent, de Ukrajna a régi formájában nem lesz többé.... na dobj egy nyomorult vigyort ahogy szoktad mert úgyse értesz ebből semmit sem :)
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 120
2 044
113
Én belinkelem mivel sajnos sokan nem látták mert a telegramos izé nem engedi lejátszani !

Egymás után 5 dront is küldenek az oroszok egy ukrán tanknak !


Perszer nyugaton egyből menne hogy lassan ebből is kifogynak , Addig az oroszok posztoltak egy két fotót hogy bizony van belőle rendesen

img_2349.jpg
img_2348.jpg
A fotók Kínában készültek. Persze lehet, hogy az oroszoknál kötnek ki, de lehet, hogy nem, vagy fele oroszoknál, fele az ukránoknál.

Az biztos, hogy a szektások is leszoktak már a BM-21 és D-20 felmagasztalásáról, már ők is a precíziós csapásmérést dicsérik.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 878
113
És még mindig az ukranoknak kell támadni mert ahogy látjuk ők vannak lépéskényszerbe.... fogy a türelem, fogy a havi 4-5Md dodó ami nem a végtelen zsebből jön, fogy a támogatói türelem sokáig ezt tuti nem fogják elviselni nyugaton sem, fogy az ukrán hazafi, támad és 4x-5x veszteségei vannak, fogy a technika, nincs lőszer nem jönnek az F16osok és újra közeleg a tél, majd újra elindulnak az elektromos rendszer elleni orosz támadások, fogy az idő.... mint látjuk a szankciók nem működnek és kb mindenki is szarik rá... az oroszok nem fognak megrogyni... nekik van idejük... fogynak az ukrán lehetőségek, most éppen az Azovi tengerig akarnak eljutni, már haladtak is pár kilométert és talán elerik ez első védelmi vonalat.... majd jön a 2. és a 3. És utána mi lesz??? Ez a nagy győztes terv?? Amint Ukrajnába választások lesznek újra a háborúnak vége mert le fognak ülni tárgyalni! Szerinted ki fogja diktálni a feltételeket?? Okos gyerek vagy te kitalálod hogy bizony a csúnya oroszok egy centit nem fognak visszaadni az ukranoknak, szóval a végén ha meghúzuk az egyenleget mi fog kijonni? Egy romba döntött, roncs ország, 25millios öreg lakossággal, zéró gazdasággal, tulajdonképpen halálra itelve és teljesen kiszolgáltatva mint a nyugati mint a keleti érdekeknek.... a fiatalok vagy meghaltak vagy elmentek. A fiúk idegen országban idegen feleséggel, a lányok idegen férjel szünnek meg ukrannak lenni, a gyerekeik már arra sem fognak emlékezni honnan jöttél mert olyan fájdalmas lesz visszaemlékezés rá hogy inkább elfelejtik... nem lett volna bölcsebb dolog nem beleállni az oroszokba??? Nem mondhatja senki hogy nem figyelmeztettek!! Megegyezni egy mindenki álltal garantált minimumra?? És nem atb@szni az oroszokat mint a 2014es megegyezéssel?? Amikor bevallottan csak időt akartak nyerni?? Nos megkapták. Az idő el fog rendezni mindent, de Ukrajna a régi formájában nem lesz többé.... na dobj egy nyomorult vigyort ahogy szoktad mert úgyse értesz ebből semmit sem :)
Az a 25 jó lesz 18-19nek. De lehet, a vége kevesebb lesz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 566
18 409
113
Ha ezt leszeded, kapsz tőlem 1 üveg pálinkát
Tudom, ez versenydrón és manőverezik (5 éven belül az MI így fogja célba vezetni a katonai drónt is), de minek manőverezzen egy fps drón, h 20 m/s-al jön, te meg szélcsendben, zajnélkül meghallod (talán 40-50 m-ről, így észlelés után van 2 másodperced kitalálni, h mi hallasz, milyen irányból és talán észre is veszed...mire maradt ezek után időd? Zajban (harckocsi csörömpöl, motor zúg, lőnek) ezt kivédeni kisebb az esély, mint a lottó ötösre. Hidd el, nem megy így. Elnyomni minden jelet nehéz (meg fix célra mehet útvonal repüléssel is), kisütni az elektronikát necces (saját eszköz?)...irány a susnyás sarjerdő.
Bizony bizony! Van olyan drón ami már olyan gyorsan megy, hogy szemmel nem is vagy képes követni csak kb a hangját hallod. És akkor már ne is beszéljünk arról (ahogy írtad is), hogy az AI vezérelt drón tényleg csak 2-3 év és itt lesz. Amúgy meg az említett és tárgyalt gyorsaságra egy újabb példa.

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A fotók Kínában készültek. Persze lehet, hogy az oroszoknál kötnek ki, de lehet, hogy nem, vagy fele oroszoknál, fele az ukránoknál.

Az biztos, hogy a szektások is leszoktak már a BM-21 és D-20 felmagasztalásáról, már ők is a precíziós csapásmérést dicsérik.
Az alkatrészek kínaiak és nem Kínában készült a fotó .


az orosz állami televízió ellátogatott egy „Gastello” FPV drónok összeszerelésére. Jelenleg csak 30%-ban vannak tele hazai alkatrészekkel, és „elölről vett tanulságok alapján készülnek”.
F2sDQimWsAEAyI7
F2sDTKaXAAEfglQ

 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 525
20 504
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 044
113
A legtöbb videón látni, hogy észre sem veszik, hogy jön a drón! Próbáld ki, hogy csak 30 percig figyeled az üres égboltot. Beleőrülsz!!! Nem lehet folyamatosan 360 fokban figyelni ravaszon tartott újjal az eget. Erre csak egy gép alkalmas!
Ez egyértelmű, ezért is írtam le korábban hogy az időben detektálás a kulcs. Erre kell valamit kitalálni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 534
113
A fotók Kínában készültek. Persze lehet, hogy az oroszoknál kötnek ki, de lehet, hogy nem, vagy fele oroszoknál, fele az ukránoknál.

Az biztos, hogy a szektások is leszoktak már a BM-21 és D-20 felmagasztalásáról, már ők is a precíziós csapásmérést dicsérik.
Alábecsülöd az erejüket.
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Miért nem kell a Zapad?

Az információs háborúban a viccben szereplő nyuszika módjára míg korábban az volt a baj, hogy ezek az események megrendezésre kerültek, addig most aktuálisan épp azok hiánya a probléma.


Aki végigolvassa Konstantin hosszú cikkét, annak a brit hírszerzési, a nyugati és kapor stratégiai narratívák önellentmondásai, amik a jereváni rádióhoz hasonlóan egy alternatív valóságot mutatnak be, már a reggeli jókedvét megszerzik.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 996
12 799
113
Egy éve is ezt mondtad. Kilenc hónapja is ezt mondtad.
Most is ezt mondod.
Aztán az ígért katlan csaták, hatalmas átkarolások, fényes orosz győzelmek elmaradtak.
Álmodoztatok Odesszai partraszállásról, Harkov bevételéről, ukrán összeomlásról, stb, stb.
Kezdesz frusztralt lenni hogy szemelyeskedsz? :D

9 honap mulva is ugyanazt fogom mondani hogy az oroszok meg fogjak baszni a hibbantakat a kurvajukkal egyetemben.

Ha megnezted volna a legutobbi videot akkor lathatod hogy meg az ukrant korbeszopkodo narrativajaban is van egy 180-os fordulat es szepen elmogyorozza hogy a kedvenc szarkupacod mekkora bajban is van.