[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 302
62 328
113
A kilépés kockázata nem az, hogy lelép a tőke, hanem, hogy nem jön többé.
Ezért szakadnánk le. Ha nem lettünk volna tagok, nem jött volna a tőke. Az jó lenne?
Akár NATO tagok vagyunk, akár nem, a tőke jött volna az olcsó KKE munkaerőre.
Amúgy Oroszország se nem EU, se nem NATO tag, mégis ment a nyugati befektetés.
Nincs a kettő közt összefüggés.
Nem Oroszország fenyegeti Európa biztonságát, hanem az USA.
Gondolj csak bele.
Ha Oroszország veszélyes lett volna Európára, akkor most nem volna mit szankcionálni, nem volna honnan kivonulni, mert nem is lett volna semmiféle gazdasági kapcsolat. Akkor nem kellett volna az Északi Áramlatot se felrobbantani.
De amerikai nyomásra tilalomfát állítottak minden EU-orosz kooperációra, gázvezetéket robbantottak és leültetik a kontinens gazdaságát. Kiürítik a fegyverraktárait, kötelezik az országokat, hogy amerikai gázt és amerikai fegyvereket vegyenek.
Az USA többet árt Európának, mint Putyin Ukrajnának. Ami még csak nem is része se az EU-nak, se a NATO-nak.
Ukrajna ügye csak és kizárólag a Biden családnak, a mögéük beült pénzügyi köröknek és az amerikai Demokrata Pártnak, illetve az általuk futtatott európai lobbistáknak fontos egyedül.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 917
15 536
113
SENKI nem ért egyet Putyinnal.
Jah.. lehet ezt úgy értelmezni, hogy "a SENKI ember az, aki nem ért egyet Putyinnal."



Itt az egyszerű bizonyíték rá, hogy 2001-ben még a világ polgárai, Nyugaton is a legfaszább politikus vezetőnek Putyint tartotta.

A német parlamentben németül elmondott beszéde után, a parlament politikusai felállva, némelyik megkönnyezve tapsolja meg a beszédét. Az óceán túloldalán látva hogyha így haladnak a folyamatok, akkor létrejöhet az Euróázsiai Unió, aminek a következtében évtizedekkel később az USA is a "futottak még" kategóriába fog tartozni.

Ez 100 évvel ezelőtt, az I. Vh előtt egyszer már előfordult, amikor az oroszok az angolokkal megegyeztek kereskedelmi ügyekben, hiszen a 2 uralkodóház rokonok voltak egymással:

A kép aláírása: A béke nem hoz üzletet

A rokonságot egyszerű módon szüntették meg: Kiírtották a cári családot.

Tehát most 2001 után beröffentették a F.O.S média hírferdítő kifordító, lélekferdítő degenerátorokat , mely hatására 20 évvel később egy mostani, hogy finoman mondjam "kevésbé szinpatikus" politikus Putyin képét ültették a nyugati polgár agyába.

Ezzel kapcsolatosan a mostani konfliktus vázlatos terveit terveit 2010-ben Obama asztalára tették le, mely első lépcsője a Kijevi Forradalmi Játékok voltak. Ezzel kapcsolatban is erősen dolgozik a F.O.S, az elmúlt majd' 10 év alatt az ott keletkezett dokumentumok mintegy 90%-át megsemmisítették, ami nem nem illeszkedik be a ma tanított anyagokba.

Így lehet egy SENKI embert gyártani egy politikusból (is) 20 év alatt..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 695
46 285
113
Nem beszelve arról hogy az ukranok az eszak koreaiaknak is besegitettek eleg jol mikor a kover ember raketakat kezdett epiteni.
Meg meg talan ha jol emlekszem Pakisztannak is es meg kinek nem amiről nem tudunk, vagy nem jut eszembe.

Teljesen mindegy mit adsz ezeknek, ez egy náci katonai diktatúra, nem turnek el senkit csak a sajat fajtajukat, de meg azt sem kimelik, epp ugy lemeszaroltatjak ahogy Hitler es csapata tezte annak idején.
Olvasgass egy kicsit az UPA-rol, Suhevicsrol, Banderarol, ez a jelenlegi rezsim ezt az ideologiat tette meg az orszag állami ideologiajava.
Ezt a rezsimet es ideologiat el kell pusztitani, 2023-ban nem letezhet mar ilyen!
Ha annyira adakozni akarsz nekik menj, senki sem tart vissza, allj be közéjük.

Hazatoloncoltatjak a kulfoldre menekult hadkoteleseket.
Ugy tunik csak Oroszorszagban vannak biztonsagban

Az a vicc, hogy miközben olvastam ezt hogy kezdik összeírni nyugaton hogy hol mennyi katona korú ukrán férfi van, pont az ugrott be nekem is hogy akinek van esze, az bármilyen kerülővel is de az oroszokhoz menekül! Nyugatra nem szabad menni, mert ukrán kérésre vissza lesznek toloncolva, hogy meghalhassanak a Monsanto meg a Bungie földjeiért.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Mit tudnak a csecsen harcosok, amit mások nem? - Robert C. Castel


A Krím elfoglalása elsősorban nem Ukrajnának lenne jó (az angolszász tengeri nagyhatalmak nagyon erős nyomást fejtettek ki azért, hogy Ukrajna Krím megszerzésére koncentráljon.). Ukrajna kapna ebből egy „észtországnyi ellenséges lakosságot, míg a britek meg az amerikaiak megszabdulnának a tengereken egy orosz konkurenciától.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 012
28 240
113
Az a vicc, hogy miközben olvastam ezt hogy kezdik összeírni nyugaton hogy hol mennyi katona korú ukrán férfi van, pont az ugrott be nekem is hogy akinek van esze, az bármilyen kerülővel is de az oroszokhoz menekül! Nyugatra nem szabad menni, mert ukrán kérésre vissza lesznek toloncolva, hogy meghalhassanak a Monsanto meg a Bungie földjeiért.
Értem, hogy igény az vóna rá, de jogilag hogy képzelik? Közben a terroristákat nem tudják kitoloncolni.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Értem, hogy igény az vóna rá, de jogilag hogy képzelik? Közben a terroristákat nem tudják kitoloncolni.
Sajnos úgy, hogy ott a kibocsájtó nem fogad vissza, viszont itt ő kéri….!

És hogy menedékjog….!? Nos hány nyugati kiképzéses kényszersoros tudott dobbantani? Menedékjogot kérni!?

Na pont így lehetséges!
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
333
3 718
93
Nézz ki a rácsos ablakon.
:)
SENKI nem ért egyet Putyinnal. Tök mindegy ki van hatalmon nyugaton, mindenki érzi:
Nem jó a háború Európa szélén, mindegy milyen ideológia mentén.
Tehát a pár ezer tényleg idióta politikus és pár ezer lelkes média befolyásoló jellemtelen köcsög mégiscsak az 5-600 millió ember véleményét képviseli ebben a kérdésben.
Tök mindegy mit hazudozik Putyin biolaborokról, sátánista NATO Brüsszel gyikemberekről, sötét lelkű háttér hazalomról.
Ez bizony a kemény valóság: az orosz haderő fűbe harapott, a "különleges katonai kudarc" Oroszország történelmi jelentőségű veresége a nyugattal szemben.
Ukrajnát (vele Novorosszijának nevezett álmaikat) örökre elvesztették, a nyugat befolyási övezetének keleti határa valahol Donbasszban lesz, nem Csapnál.
Ez stratégiai vereség, mindegy, hogy kié Bahmut.
Emellett Oroszország Kína vazallusává válik, Iránnal, meg a Pufi koreájával.
Elszigetelve, szankciókkal tartós leszakadással biztosítva, hogy többé ne lehessen befolyása a világpolitikára.
Tudom, 6000 atom töltet, akkor robbantanak....
Persze. Tudjuk. Megyó megmondta.
Meg az ásványkincsek....
Meg az 5. legnagyobb :)D) gazdaság. Tudjuk, az, persze.
Még megfagyasztják Európát (miért is?, Mert védekezik?)

Szóval lapozz hármat, kezd az újabb érveknél. ;)

Vaaagy...
Gyere te, a név szerint Putyin háborúját támogatókkal!
:D
Jaj, de okos vagy te....
Az hogy valaki egyetért vele, meg hogy milyen megnyilvánulásokat kíván meg a mainstream média meg a közösségi putri, az két különböző dolog. A politikusok nem azt mondják és teszik amit szeretnének, hanem azt amit mondaniuk és tenniük kell az agyhalottak szavazataiért.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Te miki, vedd le gyorsan azt a rohadt alusapkát, ha jót akarsz magadnak.

Jaj, de szellemes....
Ennyire tellett. Megint.
:)

Mindenki érzi.. azok közül akik jelenleg hatalmon vannak, jól mondod. Ami az 500-600 millió ember véleményét illeti, az Európai országok választásain kb. 210-250 millió ember adja le a voksát, ebből pár százalék eltéréssel az ellenzék birtokolja majdnem a felét.
Gondold újra, hogy a politikusok 500-600 millió ember véleményét képviselik.

Csak, hogy jól értem-e az érvelésed, vegyük át újra. :) Azt mondod, Donbasszban lesz az új orosz határ, és a nyugat ezzel bizonyította, hogy Oroszország vereséget szenvedett és fűbe harapott. Hmm....

Ezt egy éve még nem így láttad, akkor nagyon fontos volt Bahmut...
Oroszországnak az elmúlt 30 évben nem volt ennyi befolyása a világpolitikára, mint az elmúlt 500 napban.:)

Ami az elszigetelődést illeti:
Heten vagyunk jóbarátok egy lakásban, 7 szobával és pár fürdőszobával és mosdóval. Miközben kártyapartit játszunk, Te óvodás módon bezárod magadat az egyik wc-be, majd fennhangon ordibálsz a szankciódról valamint, hogy elszigeteltél minket.
Mi tovább játszunk, és újabb sört veszünk ki a hűtőből, azon gondolkozunk meddig bírod ki a szarszagot.

Biztos arra célzol, hogy a 600 millió többsége, kevesebb, mint a 140 millió többsége.
Matek egyes, ülj le!
:D
Mi a f.. szt akartál ezzel?

Tavaly is így láttam, a Donbasszi falvakért vívott harc már csak Putyin vereségének mértékéről szól, hisz Kijev ellen indult.
Nem emlékszel? :)
Kár.
Ha Putyin Bahmutig jutott, amit még meg is kellene tartania, akkor miről beszélsz megint?
(Tudom, csodaszerű katlancsatákról, hagyjuk.)

Az elmúlt 500 napban Putyin elvesztette:
  • A szárazföldi haderejének kb. felét, lőszer és hadianyag készleteinek javát.
  • Gáz és olaj bevételeinek kb. harmadát, ezzel együtt az EU piac kb. 90 %-át, így az zsarolási képességét is. Okos.....
  • Oroszország évtizedekre, vagy Putyin haláláig elvágta magát a nyugattól, ami természetesen erkölcsi előnyöket jelent számára. :D
  • Gazdasági fejlődése már jórészt a rendkívül korrekt és tisztességes Kinától függ, aki biztos sokkal megértőbb lesz Putyin birodalmi álmaival, mint az erkölcstelen nyugat. :)
  • Olyan erős lett Oroszország tekintélye, hogy Putyin a BRICS országok ülésére SEM MERT ELMENNI!!! :)
  • Az erős Oroszország tárgyalhatott Iránnal, sőt, Észak-Korea vezetőivel is. :D


Fú, de kemény teljesítmény!
Mindez kb. 500 nap alatt!

Hogy hova zártad magad a budiba, azt bocs nem értem. ;)
Zagyvaság.


Mióta létezik olyan, hogy "ukrán" nép ? 1917 előtt feketén - fehéren nem létezett. De a történelem (újra) írás jelenlegi állása szerint már 1709-ben az is ukrán volt, aki egyébként nem.


Mire jó ez a hozzáállás, a másik megbélyegzése, a normális vita helyett?




Nem tudom, mennyire tűnt fel neked, a


1. Az ukrán nép nem 1917-ben jött létre, hanem amikor egyértelműen meg tudta magát különböztetni az orosztól.
Tipp?
Bingó! 2022-bem Putyin nemzetgyilkos háborúja azonnal eldöntötte az identitás zavarokkal küzdő ukrán lakosság (nem nemzet!) fontos nemzetpolitikai kérdését. Putyin az orosz nép ellenségként meghatározta az ukrán érzelmű, kultúrájú emberek identitását: ukránná váltak. Létrejött az ukrán nemzet.
2022. február 24-én.
Történelem, de így működik. Hogy te mit szeretnél hinni, lényegtelen. Bármilyen térképpel is szeretnéd igazolni mondandód. Csak az számít, hogy 30-40 millió embert nemzetté kovácsolt egy függetlenségi háború. Volt már ilyen? Volt. Voltak kulturális, történelmi hagyományai egy területen élő népcsoport életében hogy honvédő háború kovácsolta őket nemzetté?
Volt. Ez is az lett, mert nem tudták elfoglalni az ukránok hazáját.
Így már érted?

2. Életszínvonal.

Ki lehet költözni az egyéni boldogulás érdekében, de ez nem érv. A magyarok és a KKE térség lakosságának nagy része saját hazája földjén szeretne boldogulni, nem jött-mentkét élni Albionban....
Nem értem ez hogy jött ide, de ha arra gondolsz, én szeretném, ha az unokáim itt élhetnének jól és biztonságban. Ez baj? ;)


3. A műveleti helyzettel kapcsolatban.

Rosszul látod, ha szerinted Putyin katonai kudarca (Kijev, Harkov, Kerszon elvesztése után), védekező taktikával sikeres lehet. Ez most az ukrán ellentámadás, ami már eleve gáz, hisz Putyin akart támadni.
Ha csak ezt akarta volna értenénk, de hát ő mást akart, nem csak Bahmutot. Valaki szerint Harkovot, Odesszát. Akkor ki is áll szarul?
Tehát ez a "mi már nem támadunk", nem a győztes, sokkal inkább a vesztes dumája. Egy hódító háború esetén mindenképp.
Ez érthető?

4. Ukrajna katonái

Nyilván vannak zsoldosok, szerte a világból. A háború pénzzel üzemel, ez mindkét oldalon így van.
Biztos, hogy az ukrán haderő helyzete sem túl rózsás, de azért azt ne felejtsétek el, hogy Oroszország egyelőre önkéntes katonákkal vívja a háborút. Az pedig nem engedi meg a megfelelő erőfölény létrehozását sem taktikai sem magasabb szinten. Látszik is az eredmény, lényegében nem tud támadni. A Wágner bűnözők bedaralásával szerezte meg Bahmutot, ennyi.
Ha Putyin győzni szeretne, kellene az a fölény, de hát jövőre elnökválasztás......
Ezért vívja ilyen szempontból "fél kézzel a háborút".
Mert fél. Féltő hazalmát, inkább haljon meg sokkal több orosz, a győzelem esélye nélkül.

5. Ázsiai helyzet.

Kína Tajvan érdekes dolog, az USA Kína gyengeségében érdekelt. Ezért nyilván Tajvant támogatja. Hogy mi volt korábban, az egy másik sztori. Akkor a SZU ellen egy közép hatalmat ültettek az ENSZ BT-be, mos meg már Kína az ellenfelük, Oroszország háttérbe szorul.

Korea, Irán esetén nem értelek.

A második világháború szovjet kegyetlenkedéseit fölösleges az ő indokaikkal magyaráznod. Nem is értelek. Egyébként valaki Kassát is bombázta, 14-ben meg erősen támogatták a szerb szélsőségeseket ellenünk, még háborúztunk is.
Ezek történelmi tények, nem kell az orosz narrativa.

Putyin 200-ben még gyenge volt. Erőt gyűjtött a háborúhoz.

Putyin az orosz érdekszférát, befolyási övezetet szerette volna kiterjeszteni. A NATO ebben akadályozza, ezért ellenséges vele.
Az, hogy a FÁK országok, KKE térség országai milyen módon uralhatók, az egyéni lehetőségek döntik el.
Fasiszták, polgárháború, orosz kisebbség irtása, különleges művelet, ősi orosz földek védelme.
Kb. ebben a sorrendben, ahogy lehet.
Baltikum, Moldova, Grúzia, Kazahsztán. Ez mind ősi orosz föld. Sőt, Kárpátalja is az lett. ;)
Ahogy a helyzet adja, úgy lesz valami "ősi orosz föld".

Kell neked ez a jövő? Akkor meg minek tolod a ruszki propagandát?
Miért nem lehet veled normálisan vitatkozni?
;)

Még egy észrevétel. Azt a kérdést, hogy mi lett volna ha tudták volna két évvel ezelőtt...? tedd fel Putyinnak is.
;)
Prigónak, meg sok ezer orosz családnak.
Ugye?
Vagy az ó véleményük nem érdekel?

Akár NATO tagok vagyunk, akár nem, a tőke jött volna az olcsó KKE munkaerőre.
Amúgy Oroszország se nem EU, se nem NATO tag, mégis ment a nyugati befektetés.
Nincs a kettő közt összefüggés.
Nem Oroszország fenyegeti Európa biztonságát, hanem az USA.
Gondolj csak bele.
Ha Oroszország veszélyes lett volna Európára, akkor most nem volna mit szankcionálni, nem volna honnan kivonulni, mert nem is lett volna semmiféle gazdasági kapcsolat. Akkor nem kellett volna az Északi Áramlatot se felrobbantani.
De amerikai nyomásra tilalomfát állítottak minden EU-orosz kooperációra, gázvezetéket robbantottak és leültetik a kontinens gazdaságát. Kiürítik a fegyverraktárait, kötelezik az országokat, hogy amerikai gázt és amerikai fegyvereket vegyenek.
Az USA többet árt Európának, mint Putyin Ukrajnának. Ami még csak nem is része se az EU-nak, se a NATO-nak.
Ukrajna ügye csak és kizárólag a Biden családnak, a mögéük beült pénzügyi köröknek és az amerikai Demokrata Pártnak, illetve az általuk futtatott európai lobbistáknak fontos egyedül.

Súlyosan tévedsz. Ha egy KKE ország nem NATO tag, a többi igen, akkor a tőke a biztonságos NATO országokba megy. Ez tény. Kár vitatni.

Ne légy naiv! Az orosz olcsó energia és nyersanyag mindenkinek előnyös volt, de Putyin függőség létrehozásával politikai (birodalmi) céljai érdekében akarta használni a gazdasági kapcsolatokat.
Sokat el is néztek neki, Grúziát, Ukrajnát, egyéb FÁK területén vívott harcait.
Viszont a háború már komoly dolog, különösen, ha ilyen rosszul csinálja. Természetes, hogy a nyugat, érdekei mentén Oroszország vereségében érdekelt. Úgy tűnik ez össze is jön, segítők hát az ukránt.

Putyin miatt kell az amerikai gáz, így lehet legyőzni, hát legyen amerikai gáz. Ennyit megér.
Sőt, még többet is, ha Putyin utolsó háborúját veszti el.
Profán módon a nyugat (USA) vezető szerepe erősödik, Kína, egyéb feltörekvő hatalmak szerepe csökken, ez a békésebb jövőt segíti.

Ezért rosszul látod Ukrajna szerepét, meg ha Bidenék gyarmata is.
Egyben a moslékos vödör szerepét is betölti, amivel erdőtüzet oltunk.
Vészhelyzetben szükség megoldás Ukrajna támogatása Putyinnal szemben.

Az USA miért árt többet, mint Putyin?
Vagy mi az, amit Putyin adná az USA -val Szeben, ha így könnyebb?
Olcsó energia? Nemá....
Jólét?
Na!
Erkölcsi normák?
Jajj...
Konzervatív értékek?
Prosperáló gazdaság, tudományos technológiai fejlődés?
Te sem hiszed ezeket, igaz?
Akkor meg miről beszélünk?


Az hogy valaki egyetért vele, meg hogy milyen megnyilvánulásokat kíván meg a mainstream média meg a közösségi putri, az két különböző dolog. A politikusok nem azt mondják és teszik amit szeretnének, hanem azt amit mondaniuk és tenniük kell az agyhalottak szavazataiért.

Jajj, de szépen fogalmaztál!
De minek!
Oroszoknál nem így van?
 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
848
93

Kijev a Patriot légvédelmi rendszerek szállítását jelölte meg a választások megtartásának feltételeként​

"A választások előírt időn belüli megtartásához Kijevnek új légvédelmi rendszerek (légvédelem), különösen a Patriot légvédelmi rakétarendszerek (SAM) szállítására van szüksége. Ezt Mihail Podoljak, az ukrán elnöki hivatal vezetőjének tanácsadója jelentette be szeptember 1-jén az ukrán teleton adásában .
Szerinte 2024 márciusában Ukrajnában kellene megtartani a következő elnökválasztást. Megjegyezte, Kijev készen áll rájuk egy demokratikus eljárás keretében."

(fordítóval fordítot cikk )


Néhány napja még csak pár millára lett volna szükség a választások megtartásához, újonnan már Patriot légvédelmi rendszerekre is, kíváncsian várom hogy a jövőben még mi mindenre lesz szükség a "demokratikus választások" megtartásához egy nem demokratikus országban.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 538
15 273
113
A fentieken kívül Kijev kért még három csillagrombolót, száz x-szárnyú vadászt, Amerika Kapitányt. Egy kikötése van, hogy mindegyiken ukrán felirat legyen és Amerika Kapitány ukránul beszéljen. Holnaptól a zsoldosok is csak ukránul beszélhetnek. Az amerikai himnusz helyett az ukránt kell játszani. Akkor talán lesznek választások, ahol Zelenszkij indul Zelenszkij ellen, demokratikusan. Utána folytatódik az ellentámadás, október közepéig még tíz kilométert kell visszafoglalni 500 milliárd euróért és még 50000 ukrán katonáért...
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 598
7 869
113
Az USA miért árt többet, mint Putyin?
Vagy mi az, amit Putyin adná az USA -val Szeben, ha így könnyebb?
Olcsó energia? Nemá....
Jólét?
Na!
Erkölcsi normák?
Jajj...
Konzervatív értékek?
Prosperáló gazdaság, tudományos technológiai fejlődés?
Te sem hiszed ezeket, igaz?
Akkor meg miről beszélünk?
Ez a saját véleményed, de a világ nagyobb része nem így gondolja.

A Nyugatot és az USA-t egy gyarmatosító, rabszolgatartó, kizsákmányoló, rendszernek tartja a föld lakóinak többsége.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 606
32 134
113
Ez a saját véleményed, de a világ nagyobb része nem így gondolja.

A Nyugatot és az USA-t egy gyarmatosító, rabszolgatartó, kizsákmányoló, rendszernek tartja a föld lakóinak többsége.
Ja.Mindenki nagyon utálja az USAt és úgy általában a Nyugatot.Annyira,hogy be is akarnak vándorolni oda.......
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 731
8 963
113
Ez a saját véleményed, de a világ nagyobb része nem így gondolja.

A Nyugatot és az USA-t egy gyarmatosító, rabszolgatartó, kizsákmányoló, rendszernek tartja a föld lakóinak többsége.
Oroszország szerinted nem gyarmatosító hatalom? Nagyjából a nyugati gyarmatosító hatalmakkal egy időben az oroszok is elkezdtek terjeszkedni Szibéria, Közép-Ázsia, a Kaukázus és később Finnország, a Balti államok és Közép-Európa felé.

Nem tudod mit gondol a föld lakóinak többsége.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 253
4 628
113
A Nyugatot és az USA-t egy gyarmatosító, rabszolgatartó, kizsákmányoló, rendszernek tartja a föld lakóinak többsége
Oroszország az egész Urálon túli területen mint gyarmatosító jelent meg, és csatolta a területéhez. A hidegháborús időszakon kívül, amikor politikai szövetségért cserébe adott fegyvert, technológiát, élelmiszert, ugyanolyan kizsákmányolóként viselkedik, mint az USA. ( Vajon a magánhadseregeken keresztüli afrikai befolyásolás jószolgálati tevékenység?) Rabszolgának meg elvitte a saját nemzetiségeit, vallási- és egyéb kisebbségeit, éppen célkeresztbe vett társadalmi csoportjait a Gulágokra.
Kína pont ugyanazzal a módszerrel dolgozik, mint anno az USA. Korlátlannak tűnő pénzügyi háttérrel nyomást gyakorol politikai/gazdasági befolyása növelésére. (Csak guglizz rá a "kínai kézbe került tengeri kikötők" kifejezésre.)
A rabszlogaság modern formáját ők is megoldják házon belül mindenféle átnevelőtáborokkal.
Szóval lehet, sőt biztos úgy van, hogy a Nyugatot és az USA-t annak tartják, amit mondasz, csak a világszintű hatalmak között nincs nagy különbség.
Akinek gazdasági és katonai potenciálja kiemelkedő, az uralomra tör, és nem válogat a módszerekben.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Ukrán ellentámadás 2023. szeptember 2-án : Az orosz erők a jelentések szerint kivonultak Rabotinóból (18+)

Ukrán offenzíva 2023 nyarán, az ukrán katonai tisztségviselők adatai alapján.

A kijevi rezsim ellentámadása már 13 hete tart. A déli és keleti frontvonalakon három hónapig tartó véres támadások során az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) némi előrenyomulást értek el a DPR déli részén és a Zaporozsjei területen. Az ukrán hadsereg hivatalos adatai szerint kevesebb mint 250 négyzetkilométert foglaltak el, és az AFU 12 kis falu felett vette át az ellenőrzést. Ezek többsége azonban inkább a szürke zónában vagy szoros orosz tűzuralom alatt áll.

Annak ellenére, hogy Kijev állítása szerint Rabotino falu, amely az elmúlt hetekben a Zaporozsjei terület fő harcterévé vált, állítólag már régen ukrán ellenőrzés alá került, ott a település középső és déli részéért súlyos harcok folynak.
Csak szeptember 1-jén este erősítették meg egyes orosz források, hogy az orosz katonák elhagyták a Rabotino déli részén lévő katonai állásaikat, és kénytelenek voltak dél felé visszavonulni a falu közelében lévő másik védelmi vonalra. Egyes jelentések azt állították, hogy a déli peremvidéken még mindig folynak a harcok.
Rabotino fele állítólag továbbra is a szürke zónában van. Az orosz erők folytatják a helyi ellentámadásokat, és erősen lövik a faluban lévő ukrán csoportosulást. Miután a jelentések szerint az oroszok kivonultak állásaikból, az orosz légierő nehézbombákkal kezdte bombázni az AFU-t. Estére az AFU további erőket próbált átvezényelni a térségbe amerikai Bradley BMP-ken, hogy megpróbálják megerősíteni az erődítményeket.
Az ukrán és a NATO katonai parancsnokság arra számított, hogy az ellentámadás első napjaiban átveszi az ellenőrzést a kis falu felett. Azonban az orosz katonák és jól előkészített védelmük heves ellenállásával szembesültek. Ennek eredményeként a harc már több mint két hónapja tart ott. Az orosz aknamezőkben és a Rabotinóért folytatott harcokban több ukrán egység is megsemmisült, ahol mindössze négy utca és a délen található helyi iskola egy betonépülete van, amely a terület egyetlen erődítménye lehet. Az összes magánházat azonnal lerombolták a harcok.
A szörnyű veszteségeket elszenvedve az ukrán katonai vezetés már hetekkel ezelőtt kénytelen volt a 82. Különleges rohamdandárt a stratégiai tartalékból bevetni. Ez a manőver segített abban, hogy az oroszok visszavonulásra kényszerüljenek a déli peremvidékre.
A Rabotinótól délre fekvő Novoprokopovkáért még nem kezdődött el a csata. Ugyanakkor az orosz erők továbbra is ellenőrzésük alatt tartják a Rabotinótól nyugatra fekvő mezőket, valamint a környék más falvait, köztük Kopanit, Verbovót, Novofedorovkát. Ezek fenyegetik a további ukrán előrenyomulást dél felé, Tokmak felé.
Ennek következtében az ukrán hadsereg kénytelen kiterjeszteni az ellenőrzési zónát, hogy kiegyenesítse a frontot. Míg a Verbovoe elleni támadásaik nem vezettek győzelemhez, az AFU a közelmúltban megpróbált előrenyomulni a Rabotinótól keletre fekvő sztyeppén. Nemrégiben kissé előretörtek a Rabotino-Verbovoe vonalon. Az ukrán hadvezetés valószínűleg azt tervezi, hogy megkerüli a településeket, és részleges bekerítéssel fenyegeti a Verbovoe-tól északra települt orosz csoportosulást, visszavonulásra kényszerítve őket.

Három amerikai Stryker megsemmisült egy területen a Zaporozsjei fronton

Megégett ukrán katonák 18+:

Újabb ukrán veszteségek:

Meghiúsult a sebesült ukrán katonák evakuálása:

Orosz FPV drónok akcióban:
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 598
13 917
113
Történelem, de így működik. Hogy te mit szeretnél hinni, lényegtelen. Bármilyen térképpel is szeretnéd igazolni mondandód. Csak az számít, hogy 30-40 millió embert nemzetté kovácsolt egy függetlenségi háború. Volt már ilyen? Volt. Voltak kulturális, történelmi hagyományai egy területen élő népcsoport életében hogy honvédő háború kovácsolta őket nemzetté?

Ukrajnából kapásból 8 millióan léptek le külföldre, amíg nem zárták le a határokat, és szaladtak el a tarifák.

Ez aztán az ukrán nemzeti összetartás, mit ne mondjak.


Ki lehet költözni az egyéni boldogulás érdekében, de ez nem érv. A magyarok és a KKE térség lakosságának nagy része saját hazája földjén szeretne boldogulni, nem jött-mentkét élni Albionban....
Nem értem ez hogy jött ide, de ha arra gondolsz, én szeretném, ha az unokáim itt élhetnének jól és biztonságban. Ez baj? ;)

Ukrajna 1994 - 2014 között egy erősen leépülő állammá vált, úgy, hogy évente váltogatták egymást a nyugati és orosz oligarchák. Julija Tyimosenkóról és haverjairól is nem az EU csatlakozás, az ország fejlődő pályára állítása, és hasonló dolgok jutnak az ember eszébe, hanem a szemérmetlen, nyílt, leplezetlen, gátlástalan korrupció, szabadrablás. Románia méltó vetélytársa.

Amióta megkreálták őket külön országként, 1991 óta, azóta vagy az oroszok, vagy az EU vagy az amerikaiak tömik őket pénzzel, anélkül már rég államcsődöt szenvedtek volna.

Mindenki korrupt, lopnak mindent és mióta kimentek formálisan az oroszok, már omladozik össze minden, képletesen és szó szerint is.

2014 után meg lélegeztetőgépre került, Porosenkó és Zelenszkij tevékenységének hála. Ukrajna korruptabb lett, mint valaha, tele adóssággal, radikálisan lecsökkent lakossággal, munkaképtelen hadirokkantakkal, és felfegyverzett de amúgy kontrollálhatatlan szélsőjobbos fegyveres bandákkal.

Békeidőben az 52 milliós Ukrajna lakossága leapadt 40 milliósra. És most vannak 30 millióan, ami leapadhatna 20 millióra is, ha nem zárták volna le a határokat, és nem kérnének megfizethetetlen díjat a határőrök.


Ez most az ukrán ellentámadás, ami már eleve gáz, hisz Putyin akart támadni.
Ha csak ezt akarta volna értenénk, de hát ő mást akart, nem csak Bahmutot. Valaki szerint Harkovot, Odesszát. Akkor ki is áll szarul?
Tehát ez a "mi már nem támadunk", nem a győztes, sokkal inkább a vesztes dumája. Egy hódító háború esetén mindenképp.
Ez érthető?

Az oroszok hónapokkal előre készítették az erődítményrendszert, tehát eszük ágában nem volt a támadás.

A másik, hogy képzeled el Harkovot meg Odesszát ? Úgy megszerezni, mint Mariupolt ? Olyan áron nem kell.

Mire is jutottak az ukránok ? 1-2 búzamezőt és tanyát sikerült visszafoglalni ? És milyen veszteségek árán ? Honnan szednek össze ahhoz embereket ? Csak nem a felsorolt helyekről vonják el ? És a végén szabaddá válnak azok az utak is ?


Korea, Irán esetén nem értelek.

A kettő Korea békülékeny.

Iránnal meg az USA-t és Szaúd-Arábiát és Izraelt leszámítva nincs a világnak a baja, mégis óriási fenyegetésként emlegetted, csak miért ?


A második világháború szovjet kegyetlenkedéseit fölösleges az ő indokaikkal magyaráznod. Nem is értelek. Egyébként valaki Kassát is bombázta, 14-ben meg erősen támogatták a szerb szélsőségeseket ellenünk, még háborúztunk is.
Ezek történelmi tények, nem kell az orosz narrativa.

Jó ötlet volt annak idején mind Szovjet-Oroszországnak, mind az USA-nak hadat üzennünk ? Nem csak az oroszok ellen ment a háborús propaganda, hanem az angolszász légiterroristákról is mennyit írkáltak előszeretettel, és csodálkoztunk, hogy mit kaptunk.

Jó tudni, hogy aki a második világháborús részvételünktől nincs elragadtatva, az orosz narratívát tol.

Az Első világháborúban tudtommal a Fekete Kéz tagjai jártak Franciaországban is gyakorlatozni, meg találkozókat szervezni, és a francia belügyi szervek előtt is kitalálható volt, hogy mire készülnek ...



Putyin az orosz érdekszférát, befolyási övezetet szerette volna kiterjeszteni. A NATO ebben akadályozza, ezért ellenséges vele.

És meddig ? Az Atlanti-óceánig ? Komolyan, napok óta ugyanezt írod le 20.-jára, mire jó ugyanannak a dolognak a 200.-szori ismételgetése ?


Baltikum, Moldova, Grúzia, Kazahsztán. Ez mind ősi orosz föld. Sőt, Kárpátalja is az lett. ;)

A Baltikum a németek és oroszok közé volt ékelődve, és aki kapta, marta.

Grúzia a Kaukázusban Oroszország és Törökország közé.

És Kazahsztán Oroszország és Kína közé. És amúgy is egy sivatagos, ritkán lakott, alacsony népsűrűségű, és diktatórikus ország, természeti alapállapotában. Ha nem lennének ott az oroszok, akkor a kínaiak sajátítanák ki.


Kell neked ez a jövő? Akkor meg minek tolod a ruszki propagandát?
Miért nem lehet veled normálisan vitatkozni?
;)

Nehéz úgy vitázni, hogy írnak ellenérveket, és azzal söpörsz le mindent, "Orosz propaganda".