[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 525
20 511
113
A "folytassuk a háborút Oroszország gazdasági kifáradásáig" ukrán narratívához pár adalék:
A Trading Economist adatai alapján:

Ukrajna:
Éves GDP növ. (csökkenési :D ) ráta: -10,5%
Kereskedelmi mérleg hiány: -1919 millió dollár
Folyó fizetési mérleg hiánya: - 777 millió dollár
GDP arányos államadósság: 78,4 %

Oroszország:
Éves GDP növ. (növekedési) ráta: 4,9% (de csak a szankciók miatt! :D )
Kereskedelmi mérleg: + 5489 millió dollár
Folyó fizetési mérleg: + 8600 millió dollár
ÁGDP arányos államadósság: 17,2 %

USA:
Éves GDP növ. ráta: 2,1 %
Kereskedelmi mérleg hiány: - 65,02 milliárd dollár
Folyó fizetési mérleg hiány: - 219 milliárd dollár
GDP arányos államadósság: 129 %
Tudom, ezek a tények csak akkor lennének fontosak, ha azt mutatnák, hogy milyen xar is az orosz gazdaság, de egyrészt az ukrán "gazdaság" mintha nem is létezne, gyakorlatilag államcsőd, és a fő támogató USA sem valami fényes bizonyítványt tud felmutatni. Főleg hogy menet közben kell az eladósodás törvényi mértékét emelni, mert különben ott is gyakorlati államcsőd kockázata lép fel. Szóval ilyen gazdasági mutatók mellett egy választással a nyakukon nem fognak nagyon ugrálni, hacsak nem a Biden a saját vagyonáért, de ott hamar ki fog borulni a bili...
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
A "folytassuk a háborút Oroszország gazdasági kifáradásáig" ukrán narratívához pár adalék:
A Trading Economist adatai alapján:

Ukrajna:
Éves GDP növ. (csökkenési :D ) ráta: -10,5%
Kereskedelmi mérleg hiány: -1919 millió dollár
Folyó fizetési mérleg hiánya: - 777 millió dollár
GDP arányos államadósság: 78,4 %
Ne szépítsd az Ukrajnai adatokat, mert félreértik az ukránfanok :)

Ukrajna:
Éves GDP növ. (csökkenési :D ) ráta: -30%
GDP arányos államadósság: 78,4 % + (200 milliárd hitel 500 nap alatt, az barátok között is kb.: 178%, mivel ez az éves GDP-el megegyező összeg)
Az újraépítés is nagyrészt hitelből lesz. Az összege valahol 600-800 milliárdból júróból áll meg.
Valahol egy szinten lesz Zimbabwe gazdaságával, ha megelőlegezzük egyáltalán a létezésüket mint Ukrajna.

 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Ma a vonaton egy arc - turbó-ukrán - nagyon komoly észosztásba kezdett nekem, mert "fehér-piros-kék" színű újságot olvastam és ez őt mennyire zavarja.

Először is, pont leszarom, hogy a Shanghai-Nantong vonaton olvasott hegesztési újságom színei zavarnak-e vagy sem.
Másodszor, ez egy ukrán újság, a Paton Intézet napilapja, csak amit még Németországból hoztam magammal.
Harmadrészt, elég ciki, hogy turbó-ukrán létedre nem tudod, hogy ki volt Paton
Negyedszer, az újság címlapja úgy hirdette magát - 2022 végig - x évtizede kiadott, orosz és angol nyelvű magazin...

Egyre biztosabb vagyok abban, hogy az ukrán nem egy népcsoport, hanem egy közösségre jellemző roppant irritáló viselkedésforma.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 666
113
Az hagyján, de kb annyira vitaképesek is, mintha önmaguk is oroszok lennének.

Az összes ősöm szembe is köpne.
De hát, kinek, mi. Lelked rajta.
Miért is??? Köpködjük az osztrákokat is 1849ert?? ( a 48as szabadsagharc, csak nem tudom megvan-e) vagy a franciákat Trianonért??? Ök döntöttek de csak azért mert a BLITTEK meg az USA kihatralt a téma mögül érdektelenség miatt.... vagy köpködhetnénk a németeket is a II vh miatt amiért bele lettünk kényszerítve... vagy a Romanokhoz mit szólsz?? Szerbek?? Szlovákok?? Köpködjünk mindenkit akivel az elmúlt 2000 évben itt konfliktus volt? Ezt hívják úgy hogy történelem... ez is elmúlt mint minden más is... Szerintem meg a jövőt kéne nézni és azt hogy nekünk Európában ( nektek mar nem :)) ki szabhatja meg mit csináljunk és mit nem.... kivel kell jóba lenni és kivel nem. Ki az aki a valódi rontást hozza ránk. Anglia bepúcsitott a korábbi gyarmatának és okosan kiszavaztatta magát innen, hát pont onnan nem kéne a jótanács köszönjük szépen! :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 090
82 724
113
Árulás Kupjanszkban – egy helyi lakos azt mondta egy ukrán újságírónak, hogy Kupjanszk lakosságának többsége Oroszországra és az ukrán fegyveresek elnyomása alóli felszabadulásra vár.

Még a kamera előtt sem félnek, és nem haboznak beszélni róla.

„A helyi lakosság, több mint 60%, drágám, Oroszországért!” – válaszolta egy kupjanszki lakos egy ukrán újságírónak, amikor azt kérdezték: „Hogyan viszonyul a helyi lakosság Ukrajnához?”

 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Ukri drg, most meghagytak 1-2 túlélőt:

Ellentámadás akart lenni:

Azt írja caesar bár kell még akkor hozzá pár legó darab, hogy kész legyen:

Harkovi temető:

Ez az beltejes csoda alumíniumból van? Kilőtt spartan:

Ukri légvédelem 100% hatékonysággal megfogott egy lancetet:

UR-77:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 828
48 468
113
5 hónapja sincs, hogy ezek a derék hősukrán ööö popzenészek bejelentették a koncertjüket a jaltai Avangard stadionba:
És van már programötlet az idén nyáron sajnálatos módon elmaradt bulira is ;)
F5wSqVpWAAAh9OC
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Svédország és Ukrajna megállapodott minimum 1000 db CV-90-es közös legyártásáról.

Az ukránok visszafoglatak egy tengeri fúrótornyot, ami 2015 óta az oroszok kezében van. Volt korítésnek egyéb mese is, de kb senki nem volt ott az oroszok részéről.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Nem, Robotine nem halászfalu az azovi tengeren
Robert C. Castel

„NEM, ROBOTYNE NEM HALÁSZFALU AZ AZOVI TENGEREN

A narratív sulykolása csupán gátolja Ukrajnát abban, hogy levonja a következtetéseket és egy új győzelemelméletet fogalmazzon meg.
Az ellentámadás erőltetése és a krími rajtaütések látványpéksége helyett Ukrajnának egy saját Szurovikin vonalba kéne befektetnie.
Az egy maroknyi jelképes ATACM rakétacsomag helyett pedig aknák, tűzérségi gránátok és légvédelmi eszközök tömegére lenne szüksége.
És főleg időre, hogy jobban kiképzett csapatokat vethessen harcba jövő tavasszal.
Külön tragédia, hogy azok akik ezeket kiképeznék és harcba vezetnék, most pusztulnak el az orosz védelmi vonalakon.
És miért?
Csak azért, hogy egy újabb gyalogsági futóárokra 100 méterrel délebbre, rá lehessen fogni, hogy ez a sokadik orosz védelmi vonal.”
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
820
7 500
93
Ma a vonaton egy arc - turbó-ukrán - nagyon komoly észosztásba kezdett nekem, mert "fehér-piros-kék" színű újságot olvastam és ez őt mennyire zavarja.

Először is, pont leszarom, hogy a Shanghai-Nantong vonaton olvasott hegesztési újságom színei zavarnak-e vagy sem.
Másodszor, ez egy ukrán újság, a Paton Intézet napilapja, csak amit még Németországból hoztam magammal.
Harmadrészt, elég ciki, hogy turbó-ukrán létedre nem tudod, hogy ki volt Paton
Negyedszer, az újság címlapja úgy hirdette magát - 2022 végig - x évtizede kiadott, orosz és angol nyelvű magazin...

Egyre biztosabb vagyok abban, hogy az ukrán nem egy népcsoport, hanem egy közösségre jellemző roppant irritáló viselkedésforma.
elmeállapot
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 131
23 134
113

Mindenfele piszkalodas nelkul… az ugy meg van, hogy ez a Visegrad24 az egyik legalja? Azt, hogy bepakolgatod a britek altal tolt oldalakat azt meg valahogy meg tudom erteni. Talan meglepo is lenne, ha tobbi topicban irt hozzaszolasaid utan itt nem igy tennel. De ezt az ostoba szart. Ezt a retkes bagolykopetet. Ezt a rendesen magyar ellenes ukran majomg*cit. Ezt a… nem ertelek ember! Komolyan nem! Nem ertem, hogy te mikent tudod egy PavolR vagy ki a budosbubanat szintjere degradalni sajat magad?! Hogy? Miert?