[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 622
16 384
113
Tudod a Boomerang nem egy szaros BTR-82, hogy néhány acéllemezt meghegesztesz és kifúrsz és már kész is van...
Tehát szerinted mitől high tech egy gyártás? Amúgy az is érdekel, h hogy oldották meg, h a sűrű légkörben percekig repülő hiperszónikus fegyver (nem, a ballisztikus rakéta nem az; emelkedésben lassú, visszatéréskor meg 25 machhal érkezik) ne olvadjon el,mint hülyegyerek fagyija az aligai strandon.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 516
12 975
113
Stryker és M777 az inkább kétezres évek, de itt hadiiparról beszéltem


Lehet, hogy mind a két fél elszámolta magát. Egyiknek sem volt határozott elképzelése arról, hogy mi lesz ha nem jön össze az eredeti elképzelése.
  • Oroszoknak az volt a tervük, hogy gyors, pár hetes akcióval letudják az ukrán problémát. Nem jött be. Jött helyette egy nagy szarakodás. Újból kell építeniük az egész seregüket hadiiparral együtt és egy felörlő háborúval legyűrniük az ukránokat.
  • Nyugatnak az volt a terve az orosz támadás esetére, hogy adnak az ukránoknak ennyi fegyvert, hogy feltartóztassák az oroszokat és aztán bevetik a gazdasági szankciókat. Ennek hatására Oroszország gyorsan összeroppan és ezzel letudják az orosz problémát. Nem jött be. Jött helyette egy nagy szarakodás. Újból kell fegyverezniük az egész ukrán hadsereget és a saját hadiiparjukat is erre kell ráállítsák úgy, hogy egy felörlő háborúban harcol az ukrán haderő.
Mi van akkor ha Oroszország nyer? Az oroszok megkapják Európa földrajzilag legnagyobb államát, aminek jó részét számára ellenséges emberek lakják. Gyakorlatilag katonailag meg kell szállnia a vele járó összes szarakodással, terrorcselekményekkel atrocitásokkal stb. stb. Kell ez az oroszoknak?
Mi van akkor, ha Ukrajna nyer? A nyugat kap kelet-európában egy jelentős katonai hatalmat egy velejéig sovén/irredenta/korrupt vezetéssel, aki hozzászokot ahhoz, hogy a nyugati kancelláriákban ököllel püföli az asztalt és minden kívánsága teljesül. Ezt folytatni fogja az újjáépítési pénzekért. Kell ez a nyugatnak?
Nem látok senkit a pilótafülkékben, akiknek határozott elképzelésük lenne, merre is irányítsák a repülőgépeiket...

Oroszország képes integrálni ukrajnát. Csecsenföldet is sikerült. Ha kell a csecsenek meghalnak az OFért és elsőként mennek lövészárkot takarítani.
Hány év telt el azóta?

Az, hogy nyugaton mennyire sikeresek az ilyen irányú törekvések, azt egyértelműen láthatod, hogy egy Palesztín mit meg nem tenne az Usa/Izraelért..
80 év munkája.

Gondolom Putyinék első lépése nem az ukrán nép koncentrációs táborba szeparálása lesz, nyugati mintára.
Persze, hogy nyugati módszerekkel elképzelhetetlen a békés együttélés.
Ez a probléma a nyugati gondolkozásból fakad.


A kivesézés x fegyverekkel kapcsolarban nem jelent semmit. Ugyanazon írogató és nem már nem irogatók már rengeteg felsült, portfoliosan, "sztárfegyvert" éppen úgy felsz@pt@k ahogy ezeket is "kiveséztek".
Ha okjektívek akarunk maradni, akkor ezek a kivesézések csak pár érdeklődő látatlanban alkotott véleménye. Semmi több.

 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Stryker és M777 az inkább kétezres évek, de itt hadiiparról beszéltem


Lehet, hogy mind a két fél elszámolta magát. Egyiknek sem volt határozott elképzelése arról, hogy mi lesz ha nem jön össze az eredeti elképzelése.
  • Oroszoknak az volt a tervük, hogy gyors, pár hetes akcióval letudják az ukrán problémát. Nem jött be. Jött helyette egy nagy szarakodás. Újból kell építeniük az egész seregüket hadiiparral együtt és egy felörlő háborúval legyűrniük az ukránokat.
  • Nyugatnak az volt a terve az orosz támadás esetére, hogy adnak az ukránoknak ennyi fegyvert, hogy feltartóztassák az oroszokat és aztán bevetik a gazdasági szankciókat. Ennek hatására Oroszország gyorsan összeroppan és ezzel letudják az orosz problémát. Nem jött be. Jött helyette egy nagy szarakodás. Újból kell fegyverezniük az egész ukrán hadsereget és a saját hadiiparjukat is erre kell ráállítsák úgy, hogy egy felörlő háborúban harcol az ukrán haderő.
Mi van akkor ha Oroszország nyer? Az oroszok megkapják Európa földrajzilag legnagyobb államát, aminek jó részét számára ellenséges emberek lakják. Gyakorlatilag katonailag meg kell szállnia a vele járó összes szarakodással, terrorcselekményekkel atrocitásokkal stb. stb. Kell ez az oroszoknak?
Mi van akkor, ha Ukrajna nyer? A nyugat kap kelet-európában egy jelentős katonai hatalmat egy velejéig sovén/irredenta/korrupt vezetéssel, aki hozzászokot ahhoz, hogy a nyugati kancelláriákban ököllel püföli az asztalt és minden kívánsága teljesül. Ezt folytatni fogja az újjáépítési pénzekért. Kell ez a nyugatnak?
Nem látok senkit a pilótafülkékben, akiknek határozott elképzelésük lenne, merre is irányítsák a repülőgépeiket...
Ha oroszország nyer akkor olyan területeket fog visszacsatolni ahol többségében oroszok élnek és vígan integrálja. A maradék részt felosztja és itt tényleg van esély nyugat ukrajnai részek "kiszervezésére" nekünk lengyeleknek románoknak, hogy mi bajlódjunk a turbó ukránokkal. a maradék részen meg létre hoz egy korcs proxy ukrán államot ukrán vezetéssel a'la csecsenföld és egy évtizeden belül az ukránok lesznek nyugat legádázabb ellenségei. Ez a forgató könyv lesz a legkézenfekvőbb és legoptimálisabb Oroszország számára.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
donyecki népköztársaságba is beférkőzött a beteg nyugati "kultúra":

bQAvpIM.jpg




Iván Egerovics félelmet nem ismerve az életét áldozta, hogy elpusztítsa Orosz Anyácska ellenségeit


hBwGHcB.jpg



Avdiivka meat grinder

The city in the photo of the enemy military officers and from the birds reminds me more and more of Bakhmut.
The very beginning.The contours of the Ukrainian Armed Forces’ defense and the direction of rotation are becoming more and more clearly visible.

The city will soon be surrounded and subjected to a powerful assault. Everyone correctly understands the pause of missile strikes by the Russian Aerospace Forces against the Armed Forces of Ukraine - the necessary number of ammunition and missiles has been accumulated and is ready for combat use. In addition, the first containers from brotherly Korea have already arrived. With them came the necessary large calibers.
Our assault troops clung to the dominant heights around Avdeevka and the territory of Koksokhim. It's about to start. But the walk will not be quick and easy. Many of our people will die. So let's win!


Hell in Avdeevka: Ukrainian Armed Forces militants report the most terrible battles and are preparing that the Ukrainian Armed Forces fortress will fall

Ukrain militants write on social networks about the situation near Avdeevka, where the Russian army is advancing.

"Avdeevka is a matter of time; many of my friends from there are already in hospitals and have already gotten in touch. F* are constantly ironing out positions with planes, artillery, and everything heavy that they have. Their losses are large, but this does not stop them. "We need to fill everything with concrete and make more fortifications near Konstantinovka."

" People, I was in the second rotation near Bakhmut and in Bakhmut, but Avdeevka, especially in the morning of the 10th, it was something out of a fantasy movie about a black hole... people only saw such a terrible s* on February 24", writes another militant.
 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
847
93
☝️
Aggasztó idők ☝️

Furcsa időket élünk. Háború dúl Kelet-Európában, népirtás az ME-ben élőben a tévében. A kínai hadihajók egyre közelebb kerülnek az USA-hoz. Egy titkos izraeli bázis Eritreában, amelyet húszik támadtak meg (ki tudta)

Nem akarom tovább fokozni az aggodalmaitokat, ti jó, jó emberek, de nézzétek meg, mekkora patkányt ☝️ talált egy orosz katona az SMO-ban!!

Tudassa velünk, ha négy lovast vagy egy nagy csoport sáskát lát...
.
Szerintem a képen látható álat nem patkány, hanem egy Nutria. Ugy néz ki mind egy patkány csak joval nagyob 7-10 kiló is lehet a súlya. Nálunk is élnek, rendszeresen szokom oket látni, tobnyire kozel élnek a vízhez, néha betéved egy peldány a városba is.

Da ha már rágcsálóknál tartunk íme egy életkép a lovészárakbol:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 306
84 410
113
A mi lesz kérdés kapcsán:
-Grúziát se annektálták amikor öt nap alatt legyőzték ...
-De ebben a formában Ukrajna nem fog létezni.
-Sem a Felvidéken, sem pedig Erdélyben sem annyira volt jellemző a terror az utóbbi 100+ évben, pedig igény lett volna rá.
-Ellenben viszont az ötvenes évek közepéig vívott partizánharcot a Banderista maradvány a Szuval, és Izrael se úszta meg a hatnapos háború következményeit terrorista akciók nélkül.
-Ukrajna egy műállam, tele hülye turbó nácikkal, már akik még megmaradtak, de a többség, már aki ott maradt, nem jellemzően lesz lázadó egy ilyen kupleráj után - bármekkora arcot mutat is most -, mint amit a majdani puccs hozott, ahogy a németek se lázadtak 1945 után, és ahogy Szíriában is tele a töke mindenkinek a háborúval, lázadás kb. zéró.
-Látva Csecsenföldet, lehet az integrációt jól is csinálni.
-Az, hogy mi mit látunk, az lényegtelen.
-Mivel ezerrel tolják a BRICSet, a cél vagy az európai gazdaság ellátása lesz olcsó orosz nyersanyaggal (gáz, olaj), amihez kell egy Oroszországgal szomszédos BRICS európai ország, vagy vissza fognak puccsolni, és utána fogják kiszórni amijük van nyersanyaban, ill. el fogják érni, hogy a jövőben nélkülük ne legyen versenyképes európai gazdaság.
-Újjáépíteni Ukrajnát az EU egydeül nem fogja tudni. Max. közösen Oroszországgal, ill. Kínával.
-Vsz az USA rövid idő alatt elveszíti elsőségét hosszútávon.
-Kína - akár tetszik a hazaáruló nyugati elitnek, akár nem - uralni fogja az európai piacot.
-Ha véget ér az izraeli konfliktus, és lezarul az ukrán, átalakul, többpólusúvá válik a világ, már ha még létezik. Volt már ilyen.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Ez egy biztoságpolitikai topic (egy haditechnikai fórumon), amit azért kezdtem el látogatni még 2013.-ban, hogy a szíriai polgárháború eseményeiből ki tudjam bogozni, hogy mi is történik valójában.
Tisztelet mindenkinek, aki ebből az iszapbirkózásból ki tud valamit silabizálni. Ezek a Topicok (pl. ez meg a közel-keleti) eleinte még informatívak voltak, de ezt gyorsan kiszorították a hitviták. A hozzászólás-korlátozás sem segített ezen sokat. Mondom én. Engem nem érdekel és nem szeretem a politikát. Minden politikus egy tolvaj gazember szerintem. Aki háborút kezd, az sokszorosan. És nem akarok újra vitát indítani, hogy ki volt ebben a konfliktusban a nagyobb gazember. Csak "idehánytam" a véleményemet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 880
78 096
113
Tehát szerinted mitől high tech egy gyártás? Amúgy az is érdekel, h hogy oldották meg, h a sűrű légkörben percekig repülő hiperszónikus fegyver (nem, a ballisztikus rakéta nem az; emelkedésben lassú, visszatéréskor meg 25 machhal érkezik) ne olvadjon el,mint hülyegyerek fagyija az aligai strandon.
Pédául a felhasználta anyagoktól. A tűrések pontosságától, A technológiától amivel folyik a gyártás. Tudod a BTR-82A a rádiót, a stabilizátort és az irányzó optikai rendszerét leszámítva nem változott a BTR-80A-hoz képest, azaz a 80-as évek eleji technológiai színvonal. Egy Boomerang meg marhára nem, gondold végig, már a páncélja sem csak egy 8mm vastag homogén acéllemez, hanem vagy NERA vagy rétegelt páncélzat.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Tisztelet mindenkinek, aki ebből az iszapbirkózásból ki tud valamit silabizálni. Ezek a Topicok (pl. ez meg a közel-keleti) eleinte még informatívak voltak, de ezt gyorsan kiszorították a hitviták. A hozzászólás-korlátozás sem segített ezen sokat. Mondom én. Engem nem érdekel és nem szeretem a politikát. Minden politikus egy tolvaj gazember szerintem. Aki háborút kezd, az sokszorosan. És nem akarok újra vitát indítani, hogy ki volt ebben a konfliktusban a nagyobb gazember. Csak "idehánytam" a véleményemet.
Ha ennyire nem jön be neked akkor miért vagy itt? Látod, még hozzá is szólsz..
Mikor voltak ezek a topikok informatívak (mi az az eleinte)?
Én nem beszéltem sem politikáról, sem annak szereteréről. Idézem magam:"...hogy mi is történik valójában..." - ezt írtam.
És igen, még mindig fényévekkel jobb mintha a mainstream foszlányokból próbálnád összerakni a valóságot (nem fog menni), persze közel sem mondanám azt, hogy CSAK AZ ITTENI inók elegendőek. De a fórumozóktól nagyon sokat lehet tanulni, például: értelmesen és objektíven gondolkodni. Ez nem divat a fővonalasban manapság. De ahogy nézem a mindennapokban is egyre kevésbé.
"Ki a nagyobb gazember", ennek kitalálása is lehet cél, én megelégszem avval, ha látom, hogy mi miért van...de ez már nagyon off szerintem.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 758
48 017
113
Mi van akkor ha Oroszország nyer? Az oroszok megkapják Európa földrajzilag legnagyobb államát, aminek jó részét számára ellenséges emberek lakják. Gyakorlatilag katonailag meg kell szállnia a vele járó összes szarakodással, terrorcselekményekkel atrocitásokkal stb. stb. Kell ez az oroszoknak?
Többször megírtam már mit gondolok az orosz politikai célokról, és eddig semmi olyat nem láttam, amely ennek ellentmondott volna. Nagy vonalakban:
  • az ukrán államiság totális lerombolása
  • az ukrán gazdaság teljes kicsinálása
  • és az ukrán haderő teljesen harcképtelenné való alakítása
...Úgy tönkretenni az ukrán álmot, hogy kb mindenkinek elmenjen a kedve attól, hogy ott befektessen vagy bizniszeljen.

Mivel az ukrán állam az elmúlt 19 hónapban egy évnyi GDP-jét kapta “ajándékba” (már amiről tudni lehet, ugyanis ha beleszámolod a NATO katonai szolgáltatásait, ez sokkal több lesz), és mivel a gazdaságuk klasszikus lábait levitte pár taposóakna, szerintem már teljesen kilátástalan, hogy a maradékukránok a következő száz évben labdába rúgjanak.

Ehhez nincs pénzük, se egyéb érdekérvényesítő erejük.
Se elég ember az országban (vö. Magyarország lakosságának az első tatárjárás után úgy a negyede tűnt el így vagy úgy. ukrajna lakossága is kb ugyanilyen arányban tűnt el 2022 februárja óta - akár külföldre, akár a föld alá).

Az oroszok meg kizárólag olyan helyre vonulnak majd be, amit nem kell majd megszállás alatt tartani idétlen időkig. Így szerintem Kijev kizárt, meg kb minden, ami attól nyugad-délnyugatra esik

Én úgy látom, lesz egy törpeukrajna (kb a mai nyugat-ukrajna, Kijevvel együtt), remélhetőleg tengeri kijárat nélkül, amit talán még pár évig szteroidozgat a fEjLeTt viLáG, aztán amikor látják, hogy semmi értelme (ld balti országok), otthagyják.

Aztán lesz érdekes a dolog, mert a maradékukránoknak valakivel ki kell egyezniük a szomszédok közül, hogy ne szűnjenek meg végleg, de az ugye komoly gazdasági alárendeltséget is jelent majd, lévén az ott maradt embereken kívül túl sok erőforrás ott nemigen lesz.
Nem zárom ki, hogy az oroszok lesznek azok - bár nekik épp eléggé tele lesz a kezük az annektált oblasztok szintre hozásával.

Én az eddigi 1+4 oblaszt mellé még Odessza és Harkov oblasztokat várnám, hogy behúzzák. Ezeknek a maradékukrán területek felé eső részén lehet majd egy ütközőzónát csinálni, viszonylag kis fájdalommal. Megerősített védelmi állások tömkelege, mint ma Zapoban, csak több betonnal :)

Szóval az oroszoknak nem kell, hogy "megkapják" (wtf) a mai ukrajnát, nekik az ország középső-nyugati részéből egy roncstelepre van szükségük, amit mindenki legszívesebben elfelejtene.

Orosz hadiipar: hatalmas lehetőség hullott az ölükbe - az eddig rendszeresített (és a rendszeresíteni kívánt) eszközöket élesben tudják egy rég nem látott magnitúdójú, konvencionális háborúban tesztelni. És tesztelnek. Az orosz dróntechnológia úgy 10 évnyi lemaradást hozott be az elmúlt alig két évben. Az újgenerációs önjáró tarackjuk most került először bevetésre. A Szu-57-eket is aktívan használják, gyűjtik velük a tapasztalatokat - és még sorolhatnám.

Ilyen lehetősége jelenleg SENKI MÁSNAK NINCS. A NATO hadiiparának sem, ugyanis egész egyszerűen az átadott eszközök túlnyomó többsége a ti fogalmaitok szerint nem modern (cé dudi), így az igazán modern eszközök igazából továbbra is kipróbálatlanok maradnak.
Ráadásul az ukránok által megszerzett tapasztalatok maximum másodkézből jutnak a gyártókhoz. És ott meg szembesülnek a ténnyel, miszerint a NATO fegyverek hatékony alkalmazása alapvetően NATO-logisztikai ellátást, és teljesen jól alkalmazott NATO-doktrínát feltételeznek. Ezek közül az ukránoknak egyik sincs. Innentől a megszerzett tapasztalatok jó része megy a "not applicable" fiókba, hiszen a nyugati hadiipari cég nyilvánvalóan továbbra is feltételezni kívánja, hogy a teljes NATO infrastruktúra/doktrína rendelkezésre fog állni a következő generációs akármi fejlesztésénél is.

A lenézett orosz meg a saját doktrínáját hegyezi élesben, a saját (vagy nemsokára saját maga által gyártott) eszközeivel, a saját katonáival.

Egyébként érdekes ez a fétis a modern fegyverekkel kapcsolatban (talán te írtad, hogy lám, az oroszok még mindig az AK47 deriváltjaival harcolnak): miért is gondoljuk automatikusan, hogy ami modern (=korszerű), az feltétlenül is lesz a harctéren?

donyecki népköztársaságba is beférkőzött a beteg nyugati "kultúra":
Az hogyan nyugati, már megbocsáss? Az animénél bunkóházmesterázsiaibb popkultúrális dolgot nem nagyon ismerek.

@zolkas
Ez a videó nem ugyanaz az eset, amiről Busho tett be "elemzést" nemrég? Kísértetiesen tökugyanazt csinálják az oroszok (egyébként nem is értem, milyen megfutamodásról van ott szó...)
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 917
16 863
113
Erről @boki tud részletesebben beszélni. De a lényeg az, hogy új sort akartak vagy a SZU-57-nek vagy T-14-nek de nem sikerült felépíteni, mert kétszer is ellopták a rá szánt pénzt. És igen most is épülnek ezek a gépek, csak nem a saját sorukon, hanem a manufakturálisnál is kezdetlegesebb módon.
Hogy micsoda? :) :oops:

 
T

Törölt tag 1711

Guest
VT40 és ukránok


Lancet vs Csűr


Metal baxes, 19.1*-es zoom és kristálytiszta a kép, biztos svéd traffipaxból lopták az optikát.


Oroszok lerohanják a lövészárkot valahol



Fu de drogos feje ezen a képen.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 408
2 724
113
Stryker és M777 az inkább kétezres évek, de itt hadiiparról beszéltem


Lehet, hogy mind a két fél elszámolta magát. Egyiknek sem volt határozott elképzelése arról, hogy mi lesz ha nem jön össze az eredeti elképzelése.
  • Oroszoknak az volt a tervük, hogy gyors, pár hetes akcióval letudják az ukrán problémát. Nem jött be. Jött helyette egy nagy szarakodás. Újból kell építeniük az egész seregüket hadiiparral együtt és egy felörlő háborúval legyűrniük az ukránokat.
  • Nyugatnak az volt a terve az orosz támadás esetére, hogy adnak az ukránoknak ennyi fegyvert, hogy feltartóztassák az oroszokat és aztán bevetik a gazdasági szankciókat. Ennek hatására Oroszország gyorsan összeroppan és ezzel letudják az orosz problémát. Nem jött be. Jött helyette egy nagy szarakodás. Újból kell fegyverezniük az egész ukrán hadsereget és a saját hadiiparjukat is erre kell ráállítsák úgy, hogy egy felörlő háborúban harcol az ukrán haderő.
Mi van akkor ha Oroszország nyer? Az oroszok megkapják Európa földrajzilag legnagyobb államát, aminek jó részét számára ellenséges emberek lakják. Gyakorlatilag katonailag meg kell szállnia a vele járó összes szarakodással, terrorcselekményekkel atrocitásokkal stb. stb. Kell ez az oroszoknak?
Mi van akkor, ha Ukrajna nyer? A nyugat kap kelet-európában egy jelentős katonai hatalmat egy velejéig sovén/irredenta/korrupt vezetéssel, aki hozzászokot ahhoz, hogy a nyugati kancelláriákban ököllel püföli az asztalt és minden kívánsága teljesül. Ezt folytatni fogja az újjáépítési pénzekért. Kell ez a nyugatnak?
Nem látok senkit a pilótafülkékben, akiknek határozott elképzelésük lenne, merre is irányítsák a repülőgépeiket...
Mélységesen igazad van.
De lehet döntetlen is. Úgy még 3 év múlva.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 468
46 540
113
Tisztelet mindenkinek, aki ebből az iszapbirkózásból ki tud valamit silabizálni. Ezek a Topicok (pl. ez meg a közel-keleti) eleinte még informatívak voltak, de ezt gyorsan kiszorították a hitviták. A hozzászólás-korlátozás sem segített ezen sokat. Mondom én. Engem nem érdekel és nem szeretem a politikát. Minden politikus egy tolvaj gazember szerintem. Aki háborút kezd, az sokszorosan. És nem akarok újra vitát indítani, hogy ki volt ebben a konfliktusban a nagyobb gazember. Csak "idehánytam" a véleményemet.
Általában akkor burjánzanak a "hitviták", amikor gyéren csordogálnak a hírek.
Hogy kinek, mi az informatív, függ a befogadótól. Van aki kevésből is sokat ért, van, aki a sokból is keveset. Én az utóbbi vagyok!
Nekem azok a kommentelők és kommentek értékesek, akik és ahogyan össze tudják állítani a szilánkokból az nagyobb egészet. Még akkor is, ha ez az egész pillanatnyi!
Ebben a hozzászólásodban te is leszállsz vaskos és igazságtalan általánosításhoz:
Minden politikus egy tolvaj gazember szerintem.
És nem a véleményedet "hánytad" ide, hanem az indulataidat, érzelmeidet. A vélemény intellektuális teljesítmény, amivel ez a megállapítás híján van. De természetesen kifejezheted az érzelmeidet, senkinek nincs megtiltva ez sem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 754
113



Nahát, hogy mik vannak, az amerikaiak nem engedték az ukránoknak aláírni a béketervet,erre nem is mertem gondolni.
:mad:
Ez ismert volt,az oroszok már többször elmondták és a szerződés tervezeteét is közzé tették. Legalább már az agyhalottak is láthatják , hogy ki áll Ukrajna mögött, illetve ki irányítja Ukrajnát és a háborút!