[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 194
25 744
113
Én nem tudom, hogy a közel-keleti balhét ki/kik szervezhették, de azt látom, hogy az ukrán ellentámadás hatalmas kudarcának következményei már nagyon kényelmetlen volt a támogatóknak. Gyorsan elfogytak a hírek, nem kell magyarázkodni. A szerencsétlenkedő orosz hadsereg viszont az első helyre ugrott a listán. Milyen véletlen. Beteszek egy térképet, hogy mit is foglaltak el tavaly tavasszal, lehet újra tanulmányozni.
langru-2400px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg.png

A hülyére vert oroszok szerencsétlenkedése. Nem tévedek nagyot, ha azt mondom, hogy a nyugat szavahihetősége a béke segge alatt van, ez már nem újdonság. Megint, mint oly sokszor, újra átverték őket. Az oroszok sokat hibáztak? Igen. Tanultak belőle? Úgy néz ki, hogy igen és ez nem jó hír a NATO/ukrán párosnak. Lehet légvárakat építeni, de a NATO vezetésnek is lassan fel kellene ébrednie a Csipkerózsika álomból. Napi 30km a terv, de már régóta tudjuk, hogy a terv arra való, hogy eltérjünk tőle. Még a 300m-t se tudták realizálni. Lehet itt vitatkozni, hogy kinek a hibája, viszont az teljesen biztos (kár ezt tagadni), hogy Ukrajna de facto NATO tag. Innentől kezdve pedig az ukrán hadsereg de facto NATO hadsereg. Viszont a NATO vezetés sunyi módon még mindig a kibic szerepében pózol, pedig már rendesen benne van a balhéban. Eljátsszák, hogy adunk-nem adunk, de a valóságban már régen ott van.
A NATO kiképzés, harcászat, haditechnika ennyit tud? Igen. Szerintem nem ártana újra gondolniuk az eljárásokat, fejlesztéseket, hozzáállást, mert később hatalmas gondok lehetnek. Az arrogancia veszélyes dolog.
"Sajnos" a jóslataink folyamatosan bejönnek az eszkalációról, szinte előre lehet látni a józanul gondolkodóknak, hogy előbb, vagy utóbb mi fog következni. Zaluzsníj többet beszélt, mint kellett volna, ez eddig nem volt jellemző rá. Szerinte az F-16 repülőgépek már későn érkeznek, nem lesznek döntő befolyással (stratégiailag) a tényleges eseményekre. Az orosz légvédelem/légierő a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően olyan szintre került, ami az F-16 repülőgépek bevetéseit hatalmas mértékben rontja. Rengeteg drónra van szüksége az ukrán haderőnek, szerinte is. Azt szeretné elérni, hogy Avgyejevkából vonuljanak ki, de Zelenszkíj, nem engedi. Ebből megint nagy zakó lesz. Az SZVO-ban 2023 végére az orosz légierőnek már 8 (nyolc) légi hadosztálya lesz, ami több száz rapülőgépet jelent.
Az "új" orosz légvédelmi harceljárásról. Az új haditechnikai eszközök fejlesztése nem egy korlátozott területet jelent, általában egy nagyobb rendszer elemei. Az Sz-300P légvédelmi komplexumok, a MiG-31, A-50 repülőgépek a '80-as évek elején egy komplett rendszert alkottak. Természetesen az adott időszak lehetőségeivel, korlátjaival együtt. A maihoz hasonló képességek azonban még nagyon gyerekcipőben jártak. Úgy néz ki, hogy ez a rendszer mostanra ért arra a szintre, hogy igen komoly képességekkel rendelkezik. Mik kellettek hozzá? Az Sz-400 légvédelmi komplexumok 40N6, a MiG-31 repülőgépek R-37M nagy hatótávolságú, végfázisban aktív lokátor rávezetésű rakétái és az A-50U (szerintem inkább az A-100) AWACS repülőgépei.
Egyenlőre nincs információm arról, hogy az Sz-400 kisebb hatótávolságú 48N6 rakétái is aktív végfázis rávezetősek lettek-e. Hivatkoznak rá, de ez csak találgatás. Ráadásul az Sz-300V4 csapatlégvédelmi komplexumnak is van a 40N6 rakétának megfelelő változata.
Mindenesetre ez a konfliktus teljesen egyértelművé tette, hogy hiába vannak igen korszerű, fejlett haditechnikai eszközök, a szervizelés, javítás, karbantartás és nem utolsó sorban a hatalmas mennyiségű (utánpótlású) muníció (lőszer) nélkül messze nem tudják kihasználni hosszú távon a képességeiket.
40600182_0:161:3071:1888_1920x0_80_0_0_7690b651dcc99815b6de6f3659f9a1bf.jpg

d0299b3b04ef5b096924fc7da223f81017f9512d_3000_1999.jpg

1050697687_0:0:3061:1721_1920x0_80_0_0_ea97682025c28319a5b352db53f907ec.jpg

A mostanában megsemmisített ukrán Szu-25 repülőgép maradványa
1778323905_0:0:3145:2048_1440x900_80_1_1_7be424a1a1e6cd2b1b5e3d9a5c6f2cfd.jpg.webp
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 479
18 426
113
Pedig jurgenbauer said: egesz pontosann leirta a törtenteket, ha te mäsfel ev utänn nem emlekszel hogy is törtent akkor lapozz vissza itt a forumon.
Tanulni soha nem kesö. Amugy Kiev aloli kivonulas USA Orosz megeggyezes volt.

Aztán mi volt az a megegyezés?
A hit gyüliben hallottad, ugye?
:D

Eszem faszom megáll....,
Ennyi álmodozó egy helyen.


Megint bukik a ruszki hazugság. :D


Majd Kína segít....
:)
Vagy nem.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 940
14 061
113
2-3 napja láttam, hogy a héten elfogott ukrán katonák, teljesen meg voltak lepődve a front állásán. Azt nyilatkozták, hogy az ő tájékoztatásuk szerint nem sokára az O.F-ban lesznek, és Mariupol még ukrán kézen van.... nehezen tudtam elhinni, de aztán beszéltem "olyanokkal akik ukri tv-t néznek", és valóban ott ilyenek mennek. Folyamatos győzelmek, nem sokára miénk a Krím, menekülnek az oroszok, béketárgyalásokat akarnak, de mi a győzelem küszöbén ezt már nem hagyjuk stb... Érdekes....
Hogy példaképemet MC Istit idézzem, "itt most a LEGKOMOLYABB ukrán győzelmek mennek, meg ilyesmi" :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 143
78 696
113
2-3 napja láttam, hogy a héten elfogott ukrán katonák, teljesen meg voltak lepődve a front állásán. Azt nyilatkozták, hogy az ő tájékoztatásuk szerint nem sokára az O.F-ban lesznek, és Mariupol még ukrán kézen van.... nehezen tudtam elhinni, de aztán beszéltem "olyanokkal akik ukri tv-t néznek", és valóban ott ilyenek mennek. Folyamatos győzelmek, nem sokára miénk a Krím, menekülnek az oroszok, béketárgyalásokat akarnak, de mi a győzelem küszöbén ezt már nem hagyjuk stb... Érdekes....
Hogy példaképemet MC Istit idézzem, "itt most a LEGKOMOLYABB ukrán győzelmek mennek, meg ilyesmi" :D
Ezt hogy? Ukrajnában van internet szolgáltatás, és max az orosz dolgok vanak blokkolva. Ilyeneket a nyugati médiában sem mondanak.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 047
36 385
113
Ukrajna visszatér a szovjet T-72-esekhez. Jobbnak bizonyultak, mint a Leopárdok

A régi szovjet T-72-es tankok túlélhetőbbnek bizonyultak a csatatéren, mint a német Leopárdok – írja a Forbes cikkének szerzője. A csehországi modernizációt követően az Egyesült Államok és Hollandia 90 ilyen páncélost szállított Ukrajnának, és az ukrán fegyveres erők eddig csak néhányat veszítettek el belőlük.

A cikk megjegyzi, hogy a cseh és lengyel T-72-esek és változatai is segítenek ellensúlyozni a veszteségeket a NATO-szövetségesektől kapott 71 darab Leopard 2-es csekély mennyiségéből.

Ukrajna feladata a nyugati hadiipari komplexum reklámozása volt, de úgy néz ki, a fő PR-t a szovjet/orosz hadiipar kapja...

✔️Iratkozz fel - InfoDefMagyarok - InfoDefense
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 479
18 426
113
Mínusz 200 páncélos?
Na, hit gyüli?
Biztos hazudnak a brit tudósok.
:)

De legalább is túlzó számokat közölnek. Mennyire?

Amennyire álmodoztok.
:)
Pont annyira.


Hát hogy lesz ebbü Odessza meg Harkov?
:D

Ahogy mondtuk.
Sehogy.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 985
22 264
113
Mínusz 200 páncélos?
Na, hit gyüli?
Biztos hazudnak a brit tudósok.
:)

De legalább is túlzó számokat közölnek. Mennyire?

Amennyire álmodoztok.
:)
Pont annyira.


Hát hogy lesz ebbü Odessza meg Harkov?
:D

Ahogy mondtuk.
Sehogy.
Már röhögni se tudok rajtad… :(
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
558
5 076
93
Érthetetlen számomra, hogy valaki, hogy lehet ennyire vakon a világban.
Szerintem a szíved mélyén te is tudod, hogy amit írsz, az nem igaz; csak ezzel nyugtatod magad, hogy minden rendben van.
Nem nagyon szoktam ilyet kérni, mert nagyjából mindenkinek meg van a saját verziója a történtekről (tudásától, tapasztalatától függően), de esetleg ki tudnád fejteni, hogy az a verzió miért is nem elképzelhető?
Mert szerintem a világon 100 fő körül lehet azoknak a száma, akik tudják a valóságot (ők meg nem fogják világgá kürtölni általunk nem is elképzelhető okokból), a többiek (ugyanúgy, mint én csak találgatnak), no meg hirdetik a csak egy igaz verziót, amiről amúgy mindenki tudja, hogy ezer meg egy sebből vérzik.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 510
47 019
113
Ezt hogy? Ukrajnában van internet szolgáltatás, és max az orosz dolgok vanak blokkolva. Ilyeneket a nyugati médiában sem mondanak.
A közvéleménykutatások alátámasztják az ukránok győzelemre állásának hitét. Talán valamit most csökkent, de még mindig nagyon magas százalék gondolja ezt. Tehát valami szűrés lehet az információáramlásban. Nem emlékszem a pontos számra, de úgy rémlik, hogy 60% fölötti volt.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
755
2 041
93
Volt régen itt egy rajzolt háborús térkép. Nekem az hónapokig volt megnyitva és szerintem elég korrekten követte változásokat naponta többször is. Nem tudja valaki belinkelni nekem? Sajnos nem találom.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 728
8 942
113
Volt régen itt egy scribblemaps háborús térkép. Nekem az hónapokig volt megnyitva és szerintem elég korrekten követte változásokat naponta többször is. Nem tudja valaki belinkelni nekem? Sajnos nem találom.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 940
14 061
113
Mínusz 200 páncélos?
Na, hit gyüli?
Biztos hazudnak a brit tudósok.
:)

De legalább is túlzó számokat közölnek. Mennyire?

Amennyire álmodoztok.
:)
Pont annyira.


Hát hogy lesz ebbü Odessza meg Harkov?
:D

Ahogy mondtuk.
Sehogy.
Pinanyalatnyilag a mai jelentés szerint 300k felett jár az orosz halottak száma :( Ha a 3szoros sebesülési szorzót adjuk akkor bőven 1 milla felett a harcképtelenek, de legyen csak 2szeres, akkor is sajnos majdnem 1 millió Orosz katona esett ki a harci övezetből :( Nagyon szomorú vagyok !
 

JTDP

Well-Known Member
2010. december 17.
61
378
53
Volt régen itt egy rajzolt háborús térkép. Nekem az hónapokig volt megnyitva és szerintem elég korrekten követte változásokat naponta többször is. Nem tudja valaki belinkelni nekem? Sajnos nem találom.
Nem tudom te melyiket nézted, de hátha segít, nálam ezek vannak meg: