[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
És aztán Kolombusz sem ment vissza?
A hold értékét tökéletesen mutatja, hogy azóta se járt ott senki.
Pont.
Az erőforrások kitermelési költségének és azok aktuális piaci árának viszonyáról hallottál már? Mert a Hold gazdasági hasznosítását jelenleg kábé egyedül ez akadályozza meg. De a technológia fejlődésével majd ez is változni fog. Persze csak évtizedes távlatokban.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 449
23 622
113
Eközben Kína köszöni jól van és egészen sajátosan értelmezi a konfliktust!

“A Global Times nevű, a kínai állam által felügyelt lap kedden a Donbaszéhoz hasonlította Tajvan helyzetét, és azt kérte a világ vezető gazdasági hatalmaitól, hogy támogassanak egy, a szigetország elleni inváziót.

A kínai lap azt írta a Twitteren közzétett kommentárjában, hogy a világ hét vezető gazdasági hatalma, a G7-ek támogatják az állam területi integritását. Ez után hozzátették, hogy a tajvani rezsim ugyanúgy „aláássa Kína kerületi integritását”, mint ahogy ezt Oroszország és a szakadárok teszik Ukrajnával, az utóbbi lépést pedig legutóbb elítélte a nemzetközi közösség.

Tehát, ha Kína lépéseket tesz a szeparatista rezsim felszámolásáért Tajvanon, akkor Önöknek feltétel nélkül támogatniuk kell ebben Kínát
– üzenték a G7-eknek.”

 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Az oroszoknál odahaza is nyugati infrastruktúra van lényegében.
Sőt, az orosz hazai rendszerek közelebb állnak az EU-hoz, mint a brit, vagy az amerikai.
Az IT feletti tényleges uralom meg azé, akinél ott van a Big Money.

A Big Money jelenlegi székhelye - fogalmazzunk egy olcsó közhellyel - New York.
Most még.
De odaát is változóban a demográfia, változik a társadalmi potenciál és tör fel a destruktív woke-ideológia, mint a talajvíz.
Olyan jövőkép romboló hatása van ennek, hogy előbb, vagy utóbb székhelyt kell váltani.

A XX. század az USA évszázada volt. Normandiánál odatették magukat és ezzel mind a mai napig tart az európai partraszállásuk.
A szovjetek is megtették a maguk hasonló lépését, azonos hazai társadalmi és demográfiai potenciállal, de messze rosszabb hazai infrastruktúrával.
És egy olyan gazdasági modellel, ami a Big Money nélkül össze kellett, hogy dőljön.
Harminc évvel ezelőtt az USA volt az abszolút győztese a helyzetnek.
Nem tapsolták el a pénzt ÉS jó volt a hazai társadalmi potenciál is.

Oroszország egy hatalmas ország, elképesztően szerény gazdasággal. A demográfiai mutatók is rosszak. Viszont az eladósodottság alacsony, a növekedésnek megvan a maga tere.
A szomszédja Kína és az EU.
Az EU gazdasági potenciálja szűkül. A társadalmi potenciál, a hozzáadott érték, az autonomitás, a kezdeményezőkészség meredeken zuhan.
Az oroszokkal szembeni szankciók kontraproduktívak.
Az orosz politika célja, hogy látványosan elszigetelje magát ettől a zuhanástól, mégpedig az erő demonstrálásával. Meg kell mutatni a Big Money-nak, hogy nem csak egy hatalmas, befektetésre váró terület, ami csak lerabolandó, hanem önálló, kezdeményezőkész birodalom is egyben.

Ebben az esetben, ha az oroszok ismét meglépik a maguk Normandiáját, fel tudnak mutatni egy stabil erőképet ÉS közben a Nyugat megindul lefelé, kialakul az a potenciálkülönbség, ami a Big Money-t áthívja New York-ból Moszkvába, vagy Szentpétervárra.

Ez nem most fog egyből megtörténni, de a csúnya és gonosz kapitalizmus játékszabályait úgy hívják: imperializmus.
A Nagy Pénz pedig csak az erő oldalán érzi magát biztonságban.

Én nem mondom biztosra, hogy ez Putyinéknak össze fog jönni, de most állnak hozzá talán a legközelebb.
A Big Money, ha megy valahova, Pekingbe fog menni, nem Moszkvába.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A holdra menni önmagában csak hogy odaérjünk, nem éri meg. A dicsőséget persze le lehetett aratni, hozni pár kg holdkőzetet, de ennek nagyjából ott akkor ennyi volt a célja. Szép teljesítmény volt az emberiségnek, de igazából egy emberes űrállomás akkor tudomány-technológia, űrkutatás terén nagyobb potenciállal bírt.

A holdon egy állandó holdbázist létrehozni, mint egy ugródeszka a majdani távolabbi emberes utazásokhoz, na annak már LENNE értelme a gyakorlatban is! De ez még nem holnap fog összejönni, és pláne esélytelen volt a hatvanas évek vége felé!
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Tisztelt itt lakók, és ideiglenesen megjelenők!

A topik elnevezése: Ukrajnai fegyveres konfliktus!

Nagyon érdekes amit leírtok a szovjet-amerikai űrversenyről, az egyéb technológiai versenyről a két nagyhatalom között, de semmi köze sincs a topik témájához! Sokunkat érdekel, de nem ide való! Néhányan jóeséllyel csak azért jönnek ide hogy tördeljék a topikot. Nem beszélve arról, hogy ha megint elkezdődik az egymás sértegetése Mackensen pallosa könyörtelenül lesújt.
Kérlek benneteket, hogy csak az ukrán eseményekkel kapcsolatos (helyi és nemzetközi) híreket, elemzéseket hozzátok ide.
köszönettel: Öregbogaras
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Tisztelt itt lakók, és ideiglenesen megjelenők!

A topik elnevezése: Ukrajnai fegyveres konfliktus!

Nagyon érdekes amit leírtok a szovjet-amerikai űrversenyről, az egyéb technológiai versenyről a két nagyhatalom között, de semmi köze sincs a topik témájához! Sokunkat érdekel, de nem ide való! Néhányan jóeséllyel csak azért jönnek ide hogy tördeljék a topikot. Nem beszélve arról, hogy ha megint elkezdődik az egymás sértegetése Mackensen pallosa könyörtelenül lesújt.
Kérlek benneteket, hogy csak az ukrán eseményekkel kapcsolatos (helyi és nemzetközi) híreket, elemzéseket hozzátok ide.
köszönettel: Öregbogaras

Igazad van, köszi, de az Ukrajnai fegyveres konfliktusnak az okai valahol itt gyökereznek... de tényleg maradjunk az eseményeknél.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
.
,
Tudom, hogy ezzel most sokan nem fognak egyeterteni, föleg akik nem fejjel hanem csak szivvel magyarkodnak, de akkor is.... Ezen a fenti terkepen lathato dolog azert törtent velunk, mert mi magunk 1914-ben kirobbantottuk az addigi törtenelem legnagyobb haborujat az osztrakokkal karöltve. Es mire a többi orszag beszallt vilaghaborukent, mi mar egyszerre ket fronton is harcoltunk, es mar szazezeres szamu halottnal jartunk. Ez mar eleve problema, de meg nagyobb gond, hogy a haborut nemcsak kirobbantottuk, de latvanyos szethullassal el is vesztettuk.
A történelmi Magyarországról hadba vonult 3 millió 800 ezer katona 17,37%-a hősi halált halt, 21,06%-a megsebesült, s 18-21%-a hadifogságba esett, s ez azt jelenti, hogy minden második magyar katona tért csak haza “épségben”, kb 2 millio nem, ez a sajat haborus egyenlegunk. Es tizmillioszamra veszteseg mas orszagokban is.
De ha meg ez se lett volna eleg baj, ezutan meg rahoztuk a fraszt a vilagra a kommunista Tanacsköztarsasaggal is.
Mindezek utan megbuntettek minket, megjegyzem, az osztrakok meg nagyobbat buktak, mert sokevszazados "szuperhatalombol" egy nevtelen is pont lettek a terkepen, ök azutan tenyleg mindent, beleertve Magyarorszagot is elvesztettek.
.
Tehat Trianont nem valami "masik oldaltol kaptuk ajandekba", hanem sajat magunk dolgoztunk meg erte az elsö perctöl. A "masik oldal" maximum nem volt kegyet gyakorlo gyöztes, es a szokasosnal is jobban buntetett.
.
.
(Egyebkent a törtenelmi Magyarorszag szethullasa, ha nem is ennyire, de Trianon nelkul is mindenkeppen bekövetkezett volna, mert egy sor nemzetiseg keszult ugyanugy kivivni a fuggetlenseget ellenunk (pl horvatok), mint ahogy mi is az osztrakok ellen)
A török háborúkban az ország magyar lakosságának fele, háromnegyede meghalt. Viszont rengetegen menekültek ide délről. A török kiverése után a Habsburgok legalább 200 évig nagyon következetes magyarellenes politikát folytattak az országban. Nyelv használatának tilalma, szabad költözés korlátozás, tömeges külföldi betelepülés támogatása, a meglévő nemzetiségek következetes támogatása a magyarok ellen, akár népírtás szintjén is.
A magyar etnikum a 19.század végére elveszítette a Magyar Királyság területének nagy részét, csak ez nem volt feltűnő a Habsburg birodalom keretein belül.
Amikor Trianonban szétszedték ezt a keretet, a puzzle egyes darabjai széthullottak, ekkor vált nyilvánvalóvá a több évszázados folyamatok következménye.
Tehát nem, semmi köze Trianonnak azokhoz a dolgokhoz, amiket fölsoroltál!
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Tisztelt itt lakók, és ideiglenesen megjelenők!

A topik elnevezése: Ukrajnai fegyveres konfliktus!

Nagyon érdekes amit leírtok a szovjet-amerikai űrversenyről, az egyéb technológiai versenyről a két nagyhatalom között, de semmi köze sincs a topik témájához! Sokunkat érdekel, de nem ide való! Néhányan jóeséllyel csak azért jönnek ide hogy tördeljék a topikot. Nem beszélve arról, hogy ha megint elkezdődik az egymás sértegetése Mackensen pallosa könyörtelenül lesújt.
Kérlek benneteket, hogy csak az ukrán eseményekkel kapcsolatos (helyi és nemzetközi) híreket, elemzéseket hozzátok ide.
köszönettel: Öregbogaras
Igazad is lenne, ha nem tették volna be a Kína-Tajvan hírt a G7-el; ez a "majdnem háború" kezdi gyújtózsinór szerepét ölteni a lappangó konfliktusok puskaporos hordóinál.
Egyszerűen túlnőtt önmagán és önnön jelentésén az esemény.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
.
.
Sajnalom, hogy van par eszes topictars, nev szerint kriss02, svajcibeka, jurgenbauer es vata, akik szerint ez az egesz orosz agresszio "vicces". Szerintem nem az, a gazdasagi következmenyei pedig plane nem lesznek azok.
Azt kiszámoltad, hogy a világ országai közül mennyinek van tele a töke a ruszkikkal,és mennyinek az amcsikkal?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
"Ukraine has not registered its borders since 12/25/1991. The UN has not registered the borders of Ukraine as a sovereign state. Therefore, it can be assumed that Russia is not committing any rights violations in relation to Ukraine.
..
According to the CIS Treaty, the territory of Ukraine is an administrative district of the USSR. Therefore, no one can be blamed for separatism and forcibly changing the borders of Ukraine. Under international law, the country simply has no officially recognized borders.
..
In order to solve this problem, Ukraine needs to complete the demarcation of borders with neighbouring countries and obtain the agreement of neighbouring countries, including Russia, on their common border. It is required to document everything and sign treaties with all neighbouring states."

Ezzel a jogi okfejtéssel - nevezetesen, hogy Ukrajna nem önálló állami entitás - az a probléma, hogy az elmúlt 32 évben Oroszország több államközi egyezményt kötött Ukrajnával, lásd pl a 2014 elött megkötött azon megállapodást amelynek értelmében az orosz fekete - tengeri flotta Szevasztopolban "bérelte" a hadikikötőt, vagy akár mondhatnám a budapesti memorandumot is. Szóval Oroszország már egy jóideje elismerte Ukrajnát önálló államként, így ezen jogi logikával saját magukat lövik lábon.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Nagyon szívesen meghallgatnék olyan embert aki ismeri jól a jelenben is mindkét oldalt. Szoktam aktuális utifilmeket (sajnos ritka) nézni ha lehet a keleti régiókról is. És ismervén a haldokló nyugatiasabb életformát (nyugat európa) , még egyszer sem éreztem azt, hogy keleten szeretnék élni. De néha csak úgy random a google utcatérképpel barangolni szoktam orosz utcákon, és ugyanúgy nem jön az érzés. Érdemes kipróbálni. De ettől függetlenül nem törnék pálcát felettük. Főleg hosszú távon nem.
Barangolj egy kicsit Detroit utcáin! Véletlenül se személyesen!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 032
87 857
113
Eközben Kína köszöni jól van és egészen sajátosan értelmezi a konfliktust!

“A Global Times nevű, a kínai állam által felügyelt lap kedden a Donbaszéhoz hasonlította Tajvan helyzetét, és azt kérte a világ vezető gazdasági hatalmaitól, hogy támogassanak egy, a szigetország elleni inváziót.

A kínai lap azt írta a Twitteren közzétett kommentárjában, hogy a világ hét vezető gazdasági hatalma, a G7-ek támogatják az állam területi integritását. Ez után hozzátették, hogy a tajvani rezsim ugyanúgy „aláássa Kína kerületi integritását”, mint ahogy ezt Oroszország és a szakadárok teszik Ukrajnával, az utóbbi lépést pedig legutóbb elítélte a nemzetközi közösség.


– üzenték a G7-eknek.”

Ez jó!
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
A török háborúkban az ország magyar lakosságának fele, háromnegyede meghalt. Viszont rengetegen menekültek ide délről. A török kiverése után a Habsburgok legalább 200 évig nagyon következetes magyarellenes politikát folytattak az országban. Nyelv használatának tilalma, szabad költözés korlátozás, tömeges külföldi betelepülés támogatása, a meglévő nemzetiségek következetes támogatása a magyarok ellen, akár népírtás szintjén is.
A magyar etnikum a 19.század végére elveszítette a Magyar Királyság területének nagy részét, csak ez nem volt feltűnő a Habsburg birodalom keretein belül.
Amikor Trianonban szétszedték ezt a keretet, a puzzle egyes darabjai széthullottak, ekkor vált nyilvánvalóvá a több évszázados folyamatok következménye.
Tehát nem, semmi köze Trianonnak azokhoz a dolgokhoz, amiket fölsoroltál!
Tényleg szuper ahogy levezetitek, de ne itt!
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Igazad van, köszi, de az Ukrajnai fegyveres konfliktusnak az okai valahol itt gyökereznek... de tényleg maradjunk az eseményeknél.

Igen, a gyökerénél kell megragadni a problémát. Ezzel csak az a baj hogy el lehet jutni Ádámhoz meg Évához (nem áll szándékomban a keresztényeket sértegetni).
Biztos lehet összefüggést találni Triannonnal, meg Kolombusszal, de legyen már egy határ.
Szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger