[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 642
45 138
113
Ukrajna legutóbbi becslései szerint Oroszország veszített:

4300 katonát
27 repülőgépet
26 helikoptert
146 harckocsit
706 fegyveres harcjárműt
1 db BUK légvédelmi rendszer
4 rakétakilövő rendszer
30 járművet
60 tankoló repülőgépet
2 drónt
2 csónakot
Mesének jól hangzik az a 60 tankológép / esetleg tartály autó/
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113
2014 februárjában feltehetően a CIA segítségével megpuccsolták az akkori oroszbarát ukrán kormányt,
Ja előtte meg "valaki" megmérgezte a túlságosan nyugatbarát ukrán miniszterelenököt.
Nyilván nem fogják hagyni hogy a yenki érdekszféra még közelebb kerüljön Moszkvához. Te sem örülnél ha a spájzodban túrkálnának a buckalakók. Mondjuk érdekes szitu lenne ha az Oroszok meg a Kínaiak a Mexikói-öbölben hadgyakorlatoznának ahogy a NATO meg USA teszi a Fekete-tengeren. Mindig van egy vörös vonal és ezt most a nyugat átlépte. A geopolitikai térkép most át lesz rajzolva nem kicsit, nagyon!
Ne felejtsük el, hogy Kínának most érdekközössége van az Oroszokkal. Ennek már a BT-ben hangot is adtak. Nem lepődnék meg, ha most Taiwan következne. Ezt a nyugat most nagyon benézte. Sajnos!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 032
87 877
113
Előt
nyugi, mar regen olvasgattam ezt a topikot IS, eppen a hirugynoksegeknel is gyorsabb videok miatt.

es nyugi, mar eleg orosz mi vagyunk a faszak, mi vagyunk a legjobbak tipusu dolgot lattam itt ahhoz, hogy most lassam, az ukrik is atvettek a dolgot.

ezt nevezik partatlansagnak nem?

de attol meg ez szep talalat volt, az, hogy hullottak kozben a muszkak, plusz pont.
Előtte is átvették, de akkor voltak halottak is. Most csak agitprop. Mint pl a Strela meg a mig29.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Életszínvonalban azért ég és föld a kettő.
Ez is érdekes kérdés. Vidéken vagy a nagyvárosokban? Amit én láttam, és nem csak Szocsi Adler kerülete meg Moszkva belvárosa, hanem azért még sok más terület is, mint pl.: Novoszibirszk környéke, hogy a vidék nagyon tré, de a nagyvárosok azok minimum Kelet Közép Európa, sok helyen inkább nyugat. Szóval felemás
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Azért azt megjegyezném még, hogy Grúzia ellen 2008-ban 12 napig tartott a háború... Ha így ellenállnak az ukránok, és az oroszoknak problémáik vannak, akkor ez meddig tarthat el? Hónapokig? Na majd elválik. Kíváncsi leszek.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Kivâncsi vagyok az orosz ellenlépésekre mint pl.bizonyos nyugati importok leâllitâsa, vagy éppen orosz export korlátozâsa, Âzsiâba átirânyitâsa stb. Mert szerintem azok is fâjni fognak...
Nem én írtam, de egyet értek vele:

EU-ba jönnek komoly ellátási gondok. Kiesnek az energiahordozók a gabona jelentős része a szállítási útvonalak vízi vasúti légi...stb...
Lesz itt olyan gabona, műtrágya es benzinár hogy a havi 2000 euro csak zsíros kenyérré lesz elég.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 200
113
Uraim!Sziriában a legjobb orosz erők voltak kint kis létszámban,a legjobb felszereléssel,viszonylag kis hadműveleti területen.It meg a sorozott átlag mozog,nagy létszámban,nagy területen.Még háború nélkül is nagyonkomoly munka az ellátás és a koordináció ekkora léptékben.Az orosz sereg meg alapvetően egy szegény sereg,elavult és elhasználódott szovjet felszereléssel.Tömegessen nincsennek új cuccok,a vezetési rendszer is elavult.Ehez képest egyáltalán nem teljesitenek rosszul az oroszok.Ha igazak az infők,az uki manőveroszlopokat simán szétverték tüzérséggel/levegőböl.Konvencionális gépesitett hadviselést az ukránok nem is folytatnak.Egy zl oszlop már túl hálás célpont az oroszoknak.Elsáncolták magukat a városokban,meg szétszóródtak.De kb ez is volt várható.Konvencionális manőverharcban az oroszok megeszik őket reggelire.Az oroszok meg nem elpusztitani akarják Ukrajnát,hanem átvenni.Minnél nagyobb a pusztitás,annál többe fog kerülni az újáépités.
Spec én nem gondoltam volna,hogy ilyen léptékű támadás lesz,csak a szakadár területekre való hivatalos bevonulásra számitottam (ott vannak különben már 8 éve).És nagyon remélem,hogy jol belebuknak a dologba (egyáltalán nem hiányzikhogy újra orosz érdekszférába kerüljünk-sok libernyákozó marha rögtön megtudná,mi is az a málenkij robot Szibériában.mindjár kigyógyulnának a nyugatfujjolásbol).De a maguk szempontjaibol és lehetőségeik szerint a muszka sereg egyáltalán nem teljesit rosszúl.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2022/02/27/or...eroroszorszagi-targyalasokrol-szolo-dontesre/
"OROSZORSZÁG HATÁRIDŐT AD UKRAJNÁNAK A FEHÉROROSZORSZÁGI TÁRGYALÁSOKRÓL SZÓLÓ DÖNTÉSRE
Oroszország helyi idő szerint vasárnap 15 óráig adott határidőt ukrán tisztviselőknek, hogy döntsenek arról, hogy találkoznak-e a fehéroroszországi Gomelben.
Vlagyimir Medinszkij, az orosz küldöttség vezetője, Vlagyimir Putyin elnök tanácsadója a RIA Novosztyi állami hírügynökségnek elmondta, hogy a kijelölt időpontig maradnak, és várják a választ.
“AMINT MEGKAPJUK A MEGERŐSÍTÉST, AZONNAL ELINDULUNK TÁRGYALÓPARTNEREINKHEZ” - mondta Medinszkij. “Mi a béke mellett állunk ki”...
... “HA A TÁRGYALÁSOK ELUTASÍTÁSRA KERÜLNEK, AZ UKRÁN FÉL VISELI A VÉRONTÁS MINDEN FELELŐSSÉGÉT”-mondta Medinszkij."
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
https://karpathir.com/2022/02/27/or...eroroszorszagi-targyalasokrol-szolo-dontesre/
"OROSZORSZÁG HATÁRIDŐT AD UKRAJNÁNAK A FEHÉROROSZORSZÁGI TÁRGYALÁSOKRÓL SZÓLÓ DÖNTÉSRE
Oroszország helyi idő szerint vasárnap 15 óráig adott határidőt ukrán tisztviselőknek, hogy döntsenek arról, hogy találkoznak-e a fehéroroszországi Gomelben.
Vlagyimir Medinszkij, az orosz küldöttség vezetője, Vlagyimir Putyin elnök tanácsadója a RIA Novosztyi állami hírügynökségnek elmondta, hogy a kijelölt időpontig maradnak, és várják a választ.
“AMINT MEGKAPJUK A MEGERŐSÍTÉST, AZONNAL ELINDULUNK TÁRGYALÓPARTNEREINKHEZ” - mondta Medinszkij. “Mi a béke mellett állunk ki”...
... “HA A TÁRGYALÁSOK ELUTASÍTÁSRA KERÜLNEK, AZ UKRÁN FÉL VISELI A VÉRONTÁS MINDEN FELELŐSSÉGÉT”-mondta Medinszkij."
13:00 - Oroszország azt állítja, hogy a tárgyalási ultimátum ideje lejárt. Ezért a vérontás felelősség Zelenszkijé.
+
Még reggel mondta Zelenszkij, hogy Budapestre jön, de Belaruszba nem megy.


Ez olyan kamu tárgyaljunk, jót akarunk, marhaság, még eljátszák párszor.