[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 376
113
X-101, Tu 95 vagy 160 a levegőben

FNWQT0ZUUAEra9v
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Az a 10 milliós népi orosz Ukrajna keleti felén él túlnyomórészt, így pl Harkovban és környékény, látod te is milyen ott a helyzet így már meg is van a megfejtés ,hogy ezen ukrajnai állampolgárok túlnyomó része melyik oldalon áll...
Na igen... Kérdem én (amit már az invázió elején is feltettem): van tömeges átállás az orosz etnikum felől a Föderáció oldalára? Mert tudomásom szerint orosz források sem írnak ilyenekről, sőt, ami beszédes...
 
  • Tetszik
Reactions: omae

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A hadtáp központokból beérkező utánpótlás bevárása készteti csak lassításra az inváziós haderőt.
Sokan meglepődnek, hogy kb. egy hét intenzív előrenyomulás után lelassult az offenzíva. Azonban nem nézik a történelmet, ahol is a második világháborúban is ilyen "pulzálva" történt az előrenyomulásuk. Mondjuk két hét offenzíva, 1-2 hét feltöltés. Legalábbis én így tudom.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
3 napja nem frissült semmit.
nyomass ukran telegram csatornakat, meglepodsz, mennyire lelkesek.
Jaj, nagyon. Bocsáss meg, de egy országban, ahol fejlövés jár azért mert nem tudod kimondani amit a puskás gondol, ott persze majd pont telgramon fogod hírdetni, hogy te nem vagy lelkes.
Bocsáss meg, nem vitatom el az ukrán harcosok bátorságát. De a támogatottságukról szóló propagandát kétséggel fogadom.
Egy hete írtam azt hiszem, hogy keleten az Ukrán sereg színe -java, a technika 80%-val (Lehet nem ennyit írtam....) be lesz zárva.Ki lesz kapcsolva a háborúból,és nem lesz többé ráhatása az események folyására, Ukrajna további sorsára.
Amit most kezdek vízionálni az egy Kiev-Krím vonal....a folyó mentén....
Az-az ha ki is törnek valamilyen csoda folytán, azonnal bekerülnek a következő zsákba. Esélyük sincs.
Én meg azt, hogy a városokat klasszikus várostromként kezelik.
Egyre több városból érkezik hír készlethiányokról, és itt szerintem a katonai felszerelés is játszik, miközben az ukrán sereg pl Harkovnál kitört, hogy csatára kényszerítse az ostromlókat. Nos állítólag nagyon győztek, de erről pont nem készült fotó.
Szerintem ez már a végjáték az ilyen helyeken, amik azt mutatják, hogy muszáj lenne összeköttetést teremteni a raktárakkal.
Aztán lehet tévedek, de érdekel a véleményed erről
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Sokan meglepődnek, hogy kb. egy hét intenzív előrenyomulás után lelassult az offenzíva. Azonban nem nézik a történelmet, ahol is a második világháborúban is ilyen "pulzálva" történt az előrenyomulásuk. Mondjuk két hét offenzíva, 1-2 hét feltöltés. Legalábbis én így tudom.
Nem a második világháború idején vagyunk már... A mai Oroszország nem a sztálini SZU.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Figyelmetekbe ajánlom a fejlécbe is bekerült topic házirendet és a topic előtagot: [HÍREK]

A mostani eseményekhez kapcsolódó világnézeti diskurzust ne itt, hanem releváns topikban folytassátok - értelemszerűen az új szabályzattal összhangban.
 
W

Wilson

Guest
Megmerték lépni a lengyelek, nem semmi, kíváncsi leszek erre mit lépnek az oroszok...

Lengyelország kész vadászgépeket szállítani Ukrajnának, de megvannak a feltételek​

2022. MÁRCIUS 8., KEDD, 21:05

Lengyelország készen áll az Ukrajna által kért
MiG-29-es vadászgépek átszállítására a németországi Ramstein légitámaszpontra, de arra kéri az Egyesült Államokat, hogy biztosítson csererepülőgépeket.

Ez áll a lengyel külügyminiszter kedd esti közleményében az " Európai Igazság " szerint.

„A Lengyel Köztársaság hatóságai az elnök és a kormány közötti egyeztetést követően készek azonnal és ingyenesen telepíteni az összes MIG-29-es repülőgépüket a ramsteini légibázison, és átadni az Egyesült Államok kormányának. Amerikában” – áll a közleményben.

Lengyelország ugyanakkor arra kéri az Egyesült Államokat, hogy biztosítson számára megfelelő működési képességekkel rendelkező csererepülőgépeket.

"Lengyelország készen áll arra, hogy azonnali feltételeket teremtsen a repülőgépek vásárlásához" - áll a közleményben.

A lengyel kormány ugyanerre kéri a többi NATO-szövetségest is, akiknek MiG-29-esei vannak.

Korábban a Fehér Ház megerősítette, hogy az Egyesült Államok tárgyal Lengyelországgal arról, hogy Ukrajnának adhasson vadászgépeket.

Olyan szovjet vadászgépekről beszélünk, mint például a MiG-29, amellyel az ukrán pilóták már megtanultak repülni.

Anthony Blinken amerikai külügyminiszter azt mondta, hogy az Egyesült Államok keresi a módját a lengyel vadászgépek készleteinek gyors feltöltésének annak érdekében, hogy Lengyelország el tudja látni harci repülőgépeit Ukrajnának.

Ben Wallace brit védelmi miniszter kijelentette, hogy Nagy-Britannia támogatni fogja Lengyelországot, ha úgy dönt, hogy Ukrajnát harci repülőgépekkel látja el, de figyelmeztetett, hogy ennek közvetlen következményei lehetnek az országra nézve.

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Megmerték lépni a lengyelek, nem semmi, kíváncsi leszek erre mit lépnek az oroszok...

Lengyelország kész vadászgépeket szállítani Ukrajnának, de megvannak a feltételek​

2022. MÁRCIUS 8., KEDD, 21:05

Lengyelország készen áll az Ukrajna által kért
MiG-29-es vadászgépek átszállítására a németországi Ramstein légitámaszpontra, de arra kéri az Egyesült Államokat, hogy biztosítson csererepülőgépeket.

Ez áll a lengyel külügyminiszter kedd esti közleményében az " Európai Igazság " szerint.
wow. Van tökük! :cool:
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Az a 10 milliós népi orosz Ukrajna keleti felén él túlnyomórészt, így pl Harkovban és környékén, látod te is milyen ott a helyzet így már meg is van a megfejtés ,hogy ezen ukrajnai állampolgárok túlnyomó része melyik oldalon áll...
Viszont....
Azok a felvételek,fényképek amik posztolva lettek,és hadifoglyokat ábrázolnak....véleményem szerint kérdésesek....
Azok a személyek nem katonák.
Azok "Milicisták".
Aki volt katona az tudja hogy új,ropogós egyenruhát kik hordanak. Márpedig azokon a fényképeken olyan egyenruhában vannak ,ami egyszer sem volt kimosva(!).
Lehetséges hogy a helyieknek küldött tech oszlopokat fogdossák össze az Ukránok?
Amiben van egy sofőr, egy felvezető aztán ennyi?
 
W

Wilson

Guest
Na igen... Kérdem én (amit már az invázió elején is feltettem): van tömeges átállás az orosz etnikum felől a Föderáció oldalára? Mert tudomásom szerint orosz források sem írnak ilyenekről, sőt, ami beszédes...
Ez a problémája állítólag Putyinnak nem erre számított....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem a második világháború idején vagyunk már... A mai Oroszország nem a sztálini SZU.
Most mondanám, hogy a politikai felállás nem ezt mutatja, de inkább térjünk arra rá, hogy a logisztika, az logisztika, a távolságok, azok távolságok. Volt betéve és beszédtémában is korábban, talán tegnap az orosz (és más országok) logisztika nehézségeiről.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
3 napja nem frissült semmit.

Jaj, nagyon. Bocsáss meg, de egy országban, ahol fejlövés jár azért mert nem tudod kimondani amit a puskás gondol, ott persze majd pont telgramon fogod hírdetni, hogy te nem vagy lelkes.
Bocsáss meg, nem vitatom el az ukrán harcosok bátorságát. De a támogatottságukról szóló propagandát kétséggel fogadom.

Én meg azt, hogy a városokat klasszikus várostromként kezelik.
Egyre több városból érkezik hír készlethiányokról, és itt szerintem a katonai felszerelés is játszik, miközben az ukrán sereg pl Harkovnál kitört, hogy csatára kényszerítse az ostromlókat. Nos állítólag nagyon győztek, de erről pont nem készült fotó.
Szerintem ez már a végjáték az ilyen helyeken, amik azt mutatják, hogy muszáj lenne összeköttetést teremteni a raktárakkal.
Aztán lehet tévedek, de érdekel a véleményed erről
Ma frissült, éjjel negyed 1 körül...
 
W

Wilson

Guest
Viszont....
Azok a felvételek,fényképek amik posztolva lettek,és hadifoglyokat ábrázolnak....véleményem szerint kérdésesek....
Azok a személyek nem katonák.
Azok "Milicisták".
Aki volt katona az tudja hogy új,ropogós egyenruhát kik hordanak. Márpedig azokon a fényképeken olyan egyenruhában vannak ,ami egyszer sem volt kimosva(!).
Lehetséges hogy a helyieknek küldött tech oszlopokat fogdossák össze az Ukránok?
Amiben van egy sofőr, egy felvezető aztán ennyi?
Nem gondolnám, láttam elég sok videót orosz hadifoglyokról jó párnak vadiúj egyenruhája volt....
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Most mondanám, hogy a politikai felállás nem ezt mutatja, de inkább térjünk arra rá, hogy a logisztika, az logisztika, a távolságok, azok távolságok. Volt betéve és beszédtémában is korábban, talán tegnap az orosz (és más országok) logisztika nehézségeiről.
én nem láttam pulzálást NATO országok hadműveleteiben eddig...
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Lengyelország ingyen szállítja át az összes MiG-29-es vadászgépét Ukrajnába – Az ukrán Verhovna Rada



Nem lesz ebből még nagyobb baj?:(