[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 190
113
Én azt nem értem, hogy miért szarakodnak az oroszok, miért "csak" 200k katona kínlódik, miért nem dobnak át oda pluszban legalább 300k-t. Az orosz hadsereg, mindenféle sorállomány nélkül is bőven elbírná.
Azon agyaltam, hogy odahaza állítják-e át a közvéleményt háborús pszichózisra és azért húzzák az időt, mert másképpen nem fogadnák el a nagyobb arányú katonai bevetést?
Valahogy ez a tökölés számomra megmagyarázhatatlan.
Nem az első 2 hét, hanem az elmúlt 1 hét. Ilyen kis falut elfoglaltunk, 1 sor házzal, 1 sor wc-vel propaganda megy, de ezen kívül komoly eredmény nincsen. Közben dandártábornokot hasba lőnek a fronton.
Majd a 40000 szírrel akarnak háborúzni. Meg csecsenek, meg Korea. Ez az egész egy nagyon furcsa háború igy.
Már régen át kellene csoportositani a csapatokat, ha másra nem, akkor az elfoglalt területeken rendfenntartónak, meg hasonló, hogy felszabaduljanak katonák.

(Biztos mindennek meg van az értelme, csak én nem látom át.)
Egész egyszerűen az az értelme, hogy ennyi érdemben használható erőt tud Oroszország felmutatni. Így is probléma az ellátásuk. Putyinnak meg az az érdeke, hogy a lakosság minél kevesebbet érezzen a háborúból, ezért nem is hívják háborúnak. Ha tömegével küldenék oda a sorozott katonákat hiányos felszereléssel és ellátással, azzal jelentősen növelnék a saját áldozataikat minimális előnyért cserébe. Ez Putyinnak egyszerűen túl drága. Valószínűleg a hivatásos katonák morálja se lehet a csúcson, a sorozottaké meg végképp sehol nem lenne.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 447
93
Nem kell ulippo félrefordításának bedőlni!
Nem azt mondták, hogy az EU tagjelölti státuszt ad, ezt ez a 3 vagy 4 bohóc nem is mondhatná.
Azt mondták, hogy az EU-nak tagjelölti státuszt kell adnia ukrajnának. Aztán toppantottak is hozzá a lábukkal egyet.
Lengyelország, Románia meg a balti latorállamok eddig is ezt hangoztatták.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Nincs az orosz handseregnek Monero walletje, komolyan szívesen adakoznék nekik, nem mintha számítana. De jó érzés lenne, hogy hozzájárulhattam ezeknek a mitugrász,szemtelen, hazug paprikajancsiknak a megleckéztetéséhez(az ártatlan civileket sajnálom, de minden nap fel bírnak húzni ennek az arrogáns tuskónak a megnyilvánaulásai. ). Tényleg haza kellene hozni onnan az összes magyart és aknazárral betelepíteni a határt, és azt is elfelejteni, hogy léteznek.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 447
93
Az EU tagjelölti státuszt a nemzetközileg elismert határukkal kapták. Oroszország az összeomlásig lesz szankciózva, Ukrajna minden területe fel lesz szabadítva.
Fel hát. Ezért vannak ott az oroszok :)
Felszabadítják az olyan nácik uralma alól, akik azt hiszik, hogy ők nem oroszok.
Reznyikov - echte orosz név
Zelenszkij - echte orosz név
Ponomarekno - echte orosz név

Bírom ezt a sok BVSC szurkolót. Orosz a nevük, oroszul beszélnek, de mennek tüntikézni, hogy ők ukránok. Azok hát. Határvidéki oroszok.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 372
113
Civilek evakuálása Mariupolnál

FN7LiCUXMAUgF0L
FN7LiCWXsAgb4PN
FN7LiCTXwAIyr2i

Szerencsétlen civilek

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Szerencsétlen civilek

Tegyük hozzá , miután az oroszok nyugati irányból bementek Mariopolba, vált lehetővé a civilek evakuálása. A civilek hálásak az orosz katonának, mint mondják az ukránok nem engedték ki őket, lőttek rájuk. Sokan a pincékben voltak február 24-től.
@Wilson nézd meg ezt a videót. Engem igazol, amit korábban írtam, hogy az ukránok nem biztosítottak humanitárius koridort Mariopolban.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113
Az EU tagjelölti státuszt a nemzetközileg elismert határukkal kapták. Oroszország az összeomlásig lesz szankciózva, Ukrajna minden területe fel lesz szabadítva.
A németek és a hollandok pedig gyakorlatilag nemet mondtak rá.

Az oroszgazdaság lehet hogy szétlesz szankciózva de az olajat, gáztés az uránt természetesen nem érintik a szankciók csak most mindenki a tavaly szeptemberi ár 2x-ért veszi. Amit az EU modott hogy 60%-al csökkentik a fogyasztást az pedig mese....
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 299
113
Én azt nem értem, hogy miért szarakodnak az oroszok, miért "csak" 200k katona kínlódik, miért nem dobnak át oda pluszban legalább 300k-t. Az orosz hadsereg, mindenféle sorállomány nélkül is bőven elbírná.
láthatóan nem bírná
volt olyan hír is hogy már a karabahi békefenntartásból vonnak ki használható embert
annyira nincs létszám
nem ok nélkül vannak ott a csecsenek és toboroznak szíriában
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 566
5 252
113
Egyébként megint sokan rosszul emlékeznek Putyin beszélt Odesszáról.
Talán nem akarják lerombolni. Vágd le a kígyó fejét a teste vele hal!
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Évekig is fog húzódani, 2-3 évnél előbb az ukrajnai háborúnak nem lehet vége. Mivel eszkalálódni is fog a háború más országokra, az egész háború 7-10 évig fog tartani. Erre jobb, ha lelkileg felkészül mindenki. Csak gondoljatok arra, hogy a Délszláv Háború is mennyi ideig tartott... pedig jóval kisebb volt...
Azért várjunk még ezzel... 1-1,5 hónapot lehet egyenlőre valószínűsíteni. Hogy utána mi lesz, az puszta spekuláció.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Én azt nem értem, hogy miért szarakodnak az oroszok, miért "csak" 200k katona kínlódik, miért nem dobnak át oda pluszban legalább 300k-t. Az orosz hadsereg, mindenféle sorállomány nélkül is bőven elbírná.
Azon agyaltam, hogy odahaza állítják-e át a közvéleményt háborús pszichózisra és azért húzzák az időt, mert másképpen nem fogadnák el a nagyobb arányú katonai bevetést?
Valahogy ez a tökölés számomra megmagyarázhatatlan.
Nem az első 2 hét, hanem az elmúlt 1 hét. Ilyen kis falut elfoglaltunk, 1 sor házzal, 1 sor wc-vel propaganda megy, de ezen kívül komoly eredmény nincsen. Közben dandártábornokot hasba lőnek a fronton.
Majd a 40000 szírrel akarnak háborúzni. Meg csecsenek, meg Korea. Ez az egész egy nagyon furcsa háború igy.
Már régen át kellene csoportositani a csapatokat, ha másra nem, akkor az elfoglalt területeken rendfenntartónak, meg hasonló, hogy felszabaduljanak katonák.

(Biztos mindennek meg van az értelme, csak én nem látom át.)
Tisztában vagy az orosz fegyveres erők méretével? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra