[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Nem értek veled egyet. (tudom ez az én szoc. problémám)
Az oroszok a média, mint hadviselési formával ott tartanak, mint a Szu. idején. A belső kampány hatalmas, mindent be lehet adni a népnek, de a világba folytatott média kampányuk (harcuk) katasztrofális. Ez most is látszik. Szerintem a te általad vázolt szituáció esetén sem lett volna jobb. Az azért nyilvánvaló, hogy egy nyugaton gondosan felépített média támadás (is) folyik az oroszok ellen a világban jelenleg.
Azért vedd figyelembe, hogy a mostani háborúban, tudatosan van információ stop az oroszoknál...
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Azért vedd figyelembe, hogy a mostani háborúban, tudatosan van információ stop az oroszoknál...
Én nem a Facebookra feltöltött videokat hiányolom tőlük, hanem azt hogy a hivatalos kommunikációjuk a béka segge alatt van. Ma már több és látványosabb sajtótájékoztató a "menőbb". A fiatalok nagy része csak az ilyet nézi végig.
Szerintem
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 442
33 760
113
Azt tegyük hozzá, hogy azon a rajzon amit a kislány adott át az orosz katonának ez a szöveg volt: миру мир. Azaz az orosz katonák elhozták számukra a: világbékét ...

Szovjet időkben imádták ezt a jelszót. A fehérvári pályaudvar csúf épületein is még sokáig kivehető volt a "békét a világnak" felirat a rendszerváltás után is. Ma már persze hiába keresnéd, elbontották ezeket is az állomás felújításakor, ahogy pl. a sínek feletti "irányítótornyot" is, amiért egyesek tüntetést is szerveztek. (Szépnek az sem volt szép, viszont csúf az igen... de kétségtelenül egyedi volt az országban)
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113
Indiát hidegen hagyják a szankciók: megkétszerezi az acélgyártást elősegítő importját Oroszországtól

India továbbra is fenntartja, sőt, megduplázza az acélgyártáshoz kulcsfontosságú kokszszén importját Oroszországból – közölte vasárnap Rámcsándra Praszád Szingh, az ázsiai ország vas- és acélipari minisztere a Reuters jelentése szerint.

A bejelentés újabb igazolása annak, hogy India szembemegy az egységes állásponttal és fellépéssel, amellyel Ukrajna megtámadása miatt Nyugat gazdaságilag és pénzügyileg elszigetelné Oroszországot a világ többi részétől, így kényszerítve a háború befejezésére Moszkvát.

India az orosz áruk – főként nyersanyagok és fegyverek – egyik fő vásárlójaként nem csatlakozott a február 24-én indított orosz offenzívát elítélő országokhoz és a Moszkva ellen hozott szankciókhoz sem.

Az Asian Times elemzése alapján szombati cikkünkben írtunk arról is, hogy Oroszország az indiai fegyvereladásaiból származó bevételeket ezentúl rúpia alapú vállalati kötvényekbe fektetheti be, ami a szankciókra adott orosz válaszokkal és a nem dollár alapú kereskedelem irányába tett korábbi lépésekkel együtt rávilágít a meglévő pénzügyi rendszerben keletkezett repedésekre, illetve a globális gazdasági és geopolitikai rend várható felborulására.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 665
48 499
113
Indiát hidegen hagyják a szankciók: megkétszerezi az acélgyártást elősegítő importját Oroszországtól

India továbbra is fenntartja, sőt, megduplázza az acélgyártáshoz kulcsfontosságú kokszszén importját Oroszországból – közölte vasárnap Rámcsándra Praszád Szingh, az ázsiai ország vas- és acélipari minisztere a Reuters jelentése szerint.

A bejelentés újabb igazolása annak, hogy India szembemegy az egységes állásponttal és fellépéssel, amellyel Ukrajna megtámadása miatt Nyugat gazdaságilag és pénzügyileg elszigetelné Oroszországot a világ többi részétől, így kényszerítve a háború befejezésére Moszkvát.

India az orosz áruk – főként nyersanyagok és fegyverek – egyik fő vásárlójaként nem csatlakozott a február 24-én indított orosz offenzívát elítélő országokhoz és a Moszkva ellen hozott szankciókhoz sem.

Az Asian Times elemzése alapján szombati cikkünkben írtunk arról is, hogy Oroszország az indiai fegyvereladásaiból származó bevételeket ezentúl rúpia alapú vállalati kötvényekbe fektetheti be, ami a szankciókra adott orosz válaszokkal és a nem dollár alapú kereskedelem irányába tett korábbi lépésekkel együtt rávilágít a meglévő pénzügyi rendszerben keletkezett repedésekre, illetve a globális gazdasági és geopolitikai rend várható felborulására.

 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Engem nem érdekel a nyugati média az érdekel,hogy mi lesz a hivatalos vizsgálat eredménye, és hogy megbűntetik-e a videóban szereplő ukrán katonákat.Feltéve ha a videón valós események vannak, (nekem úgy tűnik, hogy a videó valós)....
Ne nevettess Wilson, megis ki buntetne meg oket? Hol, es hogyan?
Milyen buntetesre gondoltal?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 909
56 801
113
Én nem a Facebookra feltöltött videokat hiányolom tőlük, hanem azt hogy a hivatalos kommunikációjuk a béka segge alatt van. Ma már több és látványosabb sajtótájékoztató a "menőbb". A fiatalok nagy része csak az ilyet nézi végig.
Szerintem
Itt a topikban valaki hozta angolul az egész ukrán pr-gépezet részletes leirását. Ez ellen ugy sem lenne esélye az oroszoknak, akiknek már a macskâikat és fâikat is bojkotolják. :)