[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Luhansz irányába zajló csata során elfogott orosz T-64BV

Az 57. OMPBR azt mondta, hogy az elfogott T-64BV-t pótalkatrészekként használják majd fel.

Elfogták 57 OMPBR T-64BV megszálló harcosai.  2022. március. Fotó: 57 OMPBr


Nem kizárt, hogy az elfogott harckocsit egykor az ukrán erők használták, de a megszállók kezére került.

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 993
113
Aha, első egy két napban volt kijev a fő célpont, ezért forszírozták hetekig a körbezárását, katonák ezreit és technikák százait feláldozva a nagy semmiért?
Ha ezt akarod hinni akkor oké, csak ne próbáld meg ezt valóságként eladni.
Blokád alá akarták vonni a várost hogy további nyomást helyezzenek az ukrán vezetésre és kikényszerítsék a kapitulációt. Felsültek.
Én semmit nem akarok valóságként eladni, én komolyan azt gondolom, hogy az egésznek onnantól hogy a VDV-s gyors kormánybuktatási kísérlet elhalt, kb. az első 48 órában ez megtörtént, egy célja volt ennek az egésznek, hogy kiugrasszák a beásott erőket mint a nyulat, a bokorból. Nem jött be.

Ezen össze nem fogunk veszni, tényleg nem kell besértődni, én ezt gondolom, te meg hogy megpróbáltak pár tízezer fővel elfoglalni egy 3 milliós várost. Ez egy szabad ország, mindenki abban hisz amiben akar!
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 680
13 733
113
Én igazából egy valamit nem értek és elgondolkodtató:

Hogy miért kellett a médiában bejelenteni a csapatok egy részének kivonását.

Mi a csapda? Bejelentik és nem vonják ki? Ha meg igen, akkor milyen baromság már beszámolni az ellenfélnek a haditervekről?

Ha pedig már megállapodtak róla, niért nincs tűzszünek (úgy gondolom, akkor nem állapodtak meg).

De ez, már elnézést, ez az egész egy baromság.
Ezt bejelenteni, ha igaz is érthetetlen, ha nem, meg kit akarnának ezzel megtéveszteni, ha minimális eszük van az ukránoknak úgysem reagálnak rá.

Ebben mi az értelem, elmondhatná valaki. Mert az én szellemi képességeim alacsonyak, de ezt totál nem értem.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 477
10 754
113
A rakéta NLAW, a harcirész eltalálta a hk-t de nem működött el mert a minimális távolságon belül volt. Reaktív páncél ott nincs, tehát nem is működhetett. A rakéta simán csak nekicsapódott a gépnek és összetört.
Nem tudom nincs így a szemeim elött a torony felépítése, de ha jól tudom a torony oldalán van ERA, aztán lehet tévedek. Lehet hogy a géppuskát kapta telibe? A Wiki egyébként minimum 20 métert ír az Nlawnak , annyi biztosan volt
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 680
13 733
113
Én semmit nem akarok valóságként eladni, én komolyan azt gondolom, hogy az egésznek onnantól hogy a VDV-s gyors kormánybuktatási kísérlet elhalt, kb. az első 48 órában ez megtörtént, egy célja volt ennek az egésznek, hogy kiugrasszák a beásott erőket mint a nyulat, a bokorból. Nem jött be.

Ezen össze nem fogunk veszni, tényleg nem kell besértődni, én ezt gondolom, te meg hogy megpróbáltak pár tízezer fővel elfoglalni egy 3 milliós várost. Ez egy szabad ország, mindenki abban hisz amiben akar!
Ok, ez hihetőnek hangzik, de még ha ez is lett volna. Hát hülye lennék a kivonásról beszélni, hogy átcsoportosíthassanak az ukránok.. persze ha tényleg igaz. Oké, egy idő után leesne nekik, de ameddig nem így van tartanám a látszatot és pont az ellenkezőjét mondanàm (azt sem a tvben persze, hogy lekössem a csapatokat)
Ez minden szempontból abszurd és nonszensz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 860
86 904
113
Én igazából egy valamit nem értek és elgondolkodtató:

Hogy miért kellett a médiában bejelenteni a csapatok egy részének kivonását.

Mi a csapda? Bejelentik és nem vonják ki? Ha meg igen, akkor milyen baromság már beszámolni az ellenfélnek a haditervekről?

Ha pedig már megállapodtak róla, niért nincs tűzszünek (úgy gondolom, akkor nem állapodtak meg).

De ez, már elnézést, ez az egész egy baromság.
Ezt bejelenteni, ha igaz is érthetetlen, ha nem, meg kit akarnának ezzel megtéveszteni, ha minimális eszük van az ukránoknak úgysem reagálnak rá.

Ebben mi az értelem, elmondhatná valaki. Mert az én szellemi képességeim alacsonyak, de ezt totál nem értem.
Míg figyeled az egyik kezüket, a másikkal teljesen mást csinálnak.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Nem tudom nincs így a szemeim elött a torony felépítése, de ha jól tudom a torony oldalán van ERA, aztán lehet tévedek. Lehet hogy a géppuskát kapta telibe? A Wiki egyébként minimum 20 métert ír az Nlawnak , annyi biztosan volt
A torony tetejét érte a találat, úgy néz ki pontosan a parancsnoki búvónyílás mögött. A minimum távolságra annyit tudok mondani, hogy a kamera perspektívája csalhat. Másik magyarázat lehet még az, hogy a fegyver Overfly Top Attack-re volt állítva Direct Attack helyett, és a katona rosszul célzott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 993
113
Ok, ez hihetőnek hangzik, de még ha ez is lett volna. Hát hülye lennék a kivonásról beszélni, hogy átcsoportosíthassanak az ukránok.. persze ha tényleg igaz. Oké, egy idő után leesne nekik, de ameddig nem így van tartanám a látszatot és pont az ellenkezőjét mondanàm (azt sem a tvben persze, hogy lekössem a csapatokat)
Ez minden szempontból abszurd és nonszensz.
Műholdak korában mindegy mit mondasz, látják hogy mit csinálsz.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 860
86 904
113
De ilyen trükköt max az oviban adsz el... ennyire hülyél csak nem.. valós átcsoportosítás alatt mondjuk lehet szétszedi őket a légierő.
Egy hónap alatt egy ekkora területet foglaltak el úgy, hogy csak bizonyos pontokon volt övék a légifölény. Ennek ellenére bár az ukránok papíron jól állnak, ha ez amit a képeken és a videókon látunk, ha csak az, taktikusabban ismét visszajön esetleg egyéb új csapatokkal kiegészülve, én bármit el tudok képzelni. Anno két év alatt két katlant csináltak az ukránoknak. Le kellett állítani őket, nehogy elmenjenek DNRLNRék Kijevig. Ez nem USA típusú háború. Ukrajnában egy értéket nem tudnék megnevezni amiből azok tovább létezhetnének, mint bevétel. De legalább jól beszaratták a nato keleti szárnyát. Bármit és annak az ellenkezőjét el tudom képzelni.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
Hát....

Az északi bohóckodásra kezdettől azt mondtam, hogy figyelemelterelés, de ha ezt a Wilson által ide bemásolt tűzszünetet aláírjak, közröhej tárgyává válik Putyin.
Azt jelentené, hogy 30m széteső ország megszivatta a rettegett orosz hadsereget.
Azovi tegner, ja, de-facto, de de-jure nem, ezentúl egyetlen stratégiai cél nem teljesült.
Nincs Ukrajna elvágva a tengertől, nincs legyőzve, nincs az orosz lakosság beterelve Oroszország Anyuska alá, Harkov, mint a legnagyobb egy többen élő orosz kisebbség lakóhelye sem. A "szövetségek népköztársaságokat" sem tudták felszabaditani. Még az eddig billegő Krím is újra kérdésessé válik.
Az Ukrajnában élő kisebbségek, a legnagyobb orosszal együtt, mindennapos brutalitásnak lesz kitéve. Ugyan.
Innentől nulla tekintélye lenne a világban. De cserében brutális szankciók, Oroszország elszigetelése a kulturális, sport és tudományos életből.
Én az gondolom, hogy ez maxiumum figyelemelterelés lehet, időhúzás a csapatok átdobása miatt, mást nem tudok elképzelni.
Nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen szöveget leszignózzon Putyin.
Ha belemennek, akkor az azt jelentené orosz hadsereg túl van becsülve és kula xart nem ér, ennyit tud.
Valahogy minden tárgyaláson azt érzem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja.


Ez egy ukrán papír. Az oroszt szerintem még nem láttuk.