[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Wilson, lassan kicsit elegem lesz ebből a kissé álszent viselkedésből. Ha az oroszok eredményéről van szó: állítólag, ha az ukránokról: hőstett. Persze ha kiderül, hogy mégsem teljesen igaz, akkor: nem biztos, mert az ukránok mondták... El kellene döntened, hogy hol állsz. Az sem baj, ha az ukrán oldalon, de akkor ne álszenteskedj, ne alakoskodj, maradj meg azon az oldalon. Ez a "látszatsemlegesség" kicsit kezd nevetségessé válni. Én elfogadtam, hogy te onnan hozol híreket, és elosztottam az igazságtartalmukat annyival amennyivel szükségesnek tartottam. De felesleges ezt a kétkulacsos játékot játszani. Boki nem akarja magát "semlegesnek" mutatni, ő onnan hoz amit tud, éás mindenki elfogadja olyannak. A te identitásodat is elfogadnám, de nem kell bizonygatni, hogy te neutrális vagy, mert qrvára nem. Viszont ezzel csak hitelteleníted amit hozol...
Figyelj már egy picit tudod te mihez is szólsz hozzá?Vagy csak éppen ha úgy van kedved beleállsz valakibe. Milyen kétkulacsos álszent viselkedésről beszélsz, te nagyon benéztél valamit ez a HTKA ukrajnai háborúval foglalkozó oldala ott van a topik szabályzatban, hogy minden hírt jöjjön az bármelyik oldalról szívesen látnak...
Ezt a hiteltelenítést meg gondold át egy picit mert ugyanis nem én hitelesítem a híreket , ott van minden egyes általam hozott hír alatt egy link mindenki rákattinthat és elolvashatja , és eldöntheti mennyire tartja hitelesnek....

Komolyan tisztára mint az óvodában.....

Amibe belekötöttél az egy az ukrán Pravda által megosztott hír volt amely arról szólt hogy a brit külügyminiszter közölte mely újabb orosz személyeket szankcionálnak az ukrán Pravdaban ezzel kapcsolatban a mariupoli mészáros jelző szerepelt amelyet itt páran a bírt külügyminiszternek tulajdonítottak,.mire én megjegyeztem, hogy nem biztos, hogy ő mondta, mivel ez egy ukrán hír...

Na erre írtad ezt a hozzászólásodat....

Ami pedig a többit illeti se neked se másnak sincs köze ahhoz, hogy én vagy bárki más melyik oldalon áll,pláne nincs se neked se másnak joga ezért bárkit felelősségre vonni.Mint ahogy nekem sincs, de én veled ellentétben nem is vonok senkit sem felelősségre, és pláne nem mondok senki felett erkölcsi ítéletet.

Neked is elmondtam már, (bár semmi közöd hozzá), hogy a orosz invázió óta ebben a harcban az ukránokkal szimpatizálok, de abszolút nem vagyok elvakult az Ukránoknál szemben, rengeteg hírt is hozok orosz oldalról is a topikba, mivel tudtad, hogy mi a véleményem ezzel kapcsolatban, így ezt a hozzászólásodat egyértelműen a rosszindulat vezérelte az irányomban

Ha te ebben az óvodás gondolkodásmódban sorolod be az embereket a fórumon, akkor szóljál légy szíves erről, mert akkor feleslegesen raboljuk egymás idejét és energiáját a fórumon.
 
W

Wilson

Guest
Tehát euróban utalnak a rubelszámlájukra. Az szívás. Fizettél már eurószámlára forintszámláról valamit? Olyan frankón vált a bak, hogy sírni tudnál....
Nana a Gazprom bankja nem fog semmit sem átváltani beérkezik az euró/dollár a gázért a rubelszámlára és ezt az eurót/dollárt a Gazprom fogja eladni rubelért az orosz tőzsdén, nem lesz semmilyen felár az európai partnerek felé....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 926
113
Ukránok Kramatorszkban szokás szerint a lakóházak közelében ássák be magukat.

e_LQ4RKBb9k.jpg

t5R868xMeZQ.jpg

TWGE1uvVkWw.jpg

828_LejFhlU.jpg

vnt8OAG2adA.jpg
Biztos nem tunik fel senkinek az a ket nagy foldkupac jobbrol es balrol. Raadasul kivalo a panorama is igy ebbol a godorbol. Majd a vegen jo lesz tomegsirnak.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 524
20 465
113
Egy lengyel nem komunista. Igen, harcoltunk egyutt a szovjetekkel, miután átaltak a német ellenes oldalra. De te sem vagy román csak mert most a NATO-ban egy oldalon vagytok, ugye? Hát mi sem. :)
Figy, én a koromnál fogva ismertem lengyel kommunistákat. Nem voltak kevesen. Szóval de, a lengyel bizony lehet kommunista. Ha ezt nem látod be, nincs miről vitáznunk, akkor te egy picit sem érted a lengyel történelmet...
 
W

Wilson

Guest
Nem. Euro megy az orosz bankba, átváltják aktuális árfolyamon rubelbe, átutalhatja onnan a gazpromnak. A gazprom semmit sem ad le a tőzsdén. A bank a folyó USD EUR egyenlegeit tölti fel a befolyó pénzel.
Nem, mert a Putyin által aláírt rendelet szerint a Gazprom bankjának kell eladni a gázért kapott eurót/dollárt a moszkvai tőzsdén rubelért....
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Amúgy nem mindegy az oroszoknak hogy miben kapják meg a gáz árát? Ők is ugyanúgy vehetnek belőle rubelt és ez is felnyomná a rubel árfolyamát.
Nem mert a deviza erejét / értékét a tőzsdén a igény alakítja. Nem lehet valutát beutalni és átváltani, ez nem húspiac. Van egy jegybank közötte, és sok más intézmény. A valuta és nemzetközi deviza igény rubelre, befolyásolja a tőzsdei deviza árakat. A tőzsdén nincs valós áru sem pénz. Csak fedezetek vannak (ezen a ponton persze tudni kell hogy talán 1/100-a) A deviza egy nemzetközi elszámolás fizetőeszköze. Az orosz bankba érkező EUR/USD nem emeli a rubel értékét, csak ha a bank jelentős rubel eszközöket hív le a jegybankból, a váltáshoz. Akkor ezt a tőzsdei piac lereagálja, mármint a fellépő igényt rubelre. Persze kismillió sok más befolyásoló tényező mellett.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 926
113
TM-62M (páncéltörő harckocsi ellen) akna a Kijev mellett az ukrán haderő által telepítve


Ez csak a civilek szivatasa. Mintha annyi orosz tank cirkalna arra a sztradan... Ugy oszinten, meddig tart ezt kiszorni? Tiz perc? Tizenot? Meg minek ennyi? Fele fel sem robban majd, cserebe serul.
Tankot le lehet szivatni egy tekercs keritesdrottal kiteritve, na meg mire van akkor a tobb 10000 ATGM nekik?
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Nem, mert a Putyin által aláírt rendelet szerint a Gazprom bankjának kell eladni a gázért kapott eurót/dollárt a moszkvai tőzsdén rubelért....
Egy másik hozzászólásomban rávilágítottam, a tőzsde nem halpiac. A bank nem megy tőzsdére eladni valutát. és a rendelet megközelítőleg sem erről szól, olvasd el újra. A bank átkonvertálja rubelre a beérkező összegeket, amivel kiegyenlíthetik a számlát.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Hát a németek semmiért sem akarnak nekünk fizetni :) De mi se nekik. :) De az USA rájuk szólt, hogy kell nekik. (meg nektek is, COVID miatt). Szóval USA miatt ugy tűnik mindketten megkapjuk a pénzt a németektől. (COVID)
2. Az átlag lengyel aggódik az orosz atom miatt, szerintem ezért ellenfeleink, meg a történelem miatt. Én szeretném, ha kibékülnénk, de szerintem az még nagyon messze van.
Az a baj hogy az átlag nép hiába is szeretne békét, a vezetők mindig kavarják. Nálatok is ahogy mondod az átlag embert nem izgatja hogy mi van tőletek kb 800-1000 kilométerre. Viszont az agyament politikusok azok most meg vannak kergülve mint majom a ketrecbe. Talán ennyi szerencsénk van ezzel a Felcsúti döbrögivel hogy nyugodtabb mint a többi vezír. Na meg ott volt egy héttel Putykónál a meg lehet dobott neki valami info morzsát