A Kreml válaszol azokra az állításokra, amelyek Putyint „félrevezették” a saját hadserege
2022. március 31
| RT
Dmitrij Peszkov szóvivő szerint az Egyesült Államok nem érti, hogyan hoznak döntéseket Moszkvában
A Kreml csütörtökön kijelentette, hogy azok az állítások, amelyek szerint Vlagyimir Putyin elnököt saját hadserege félrevezette, csak azt bizonyítják, hogy az Egyesült Államok valójában milyen keveset tud Oroszországról.
A válasz azután érkezett, hogy a Fehér Ház és a Pentagon azt sugallta, hogy a tisztviselők félnek igazat mondani Putyinnak az orosz hadsereg ukrajnai teljesítményéről.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak azt mondta, megdöbbent azon állítások miatt, hogy tanácsadók félrevezették az elnököt.
Mint kiderült, sem a külügyminisztériumnak, sem a Pentagonnak nincs valódi információja arról, hogy mi folyik a Kremlben. Egyszerűen nem értik Putyin elnököt, nem értik a döntéshozatali mechanizmust, és nem értik az általunk végzett munkát.
„Ez nemcsak sajnálatos, hanem aggodalomra ad okot, mert a megértés hiánya rossz, elgondolkodtató döntésekhez vezet, rossz következményekkel” – mondta Peskov.
A megjegyzés azután érkezett, hogy a Pentagon szóvivője, John Kirby szerdán azt mondta újságíróknak, hogy Putyint „a védelmi minisztériuma nem tájékoztatta minden alkalommal teljes körűen az elmúlt hónapban”. Azt mondta, hogy az információkat titkosszolgálati úton gyűjtötték össze.
Hasonló állítást fogalmazott meg a Fehér Ház kommunikációs igazgatója, Kate Bedingfield is.
„Információink vannak arról, hogy Putyin úgy érezte, hogy az orosz hadsereg félrevezette, ami tartós feszültséghez vezetett Putyin és katonai vezetése között” – mondta egy sajtótájékoztatón. Bedingfield azt is kijelentette, hogy a tanácsadók „túl félnek elmondani neki az igazat”.
Olvass tovább
Előrelépés az ukrajnai tárgyalásokon – Moszkva
Szergej Sojgu védelmi miniszter az ukrajnai orosz hadjáratot kommentálva kedden kijelentette, hogy „a hadművelet első szakaszának fő céljai általában megvalósultak”.
Moszkva február végén támadta meg a szomszédos államot, miután Ukrajna nem hajtotta végre a 2014-ben aláírt minszki megállapodások feltételeit, és Oroszország végül elismerte a donyecki és luganszki donbászi köztársaságokat. A német és francia közvetített Minszki Jegyzőkönyv célja az volt, hogy rendszeresítse a régiók státuszát az ukrán államon belül.
Oroszország most azt követelte, hogy Ukrajna hivatalosan semleges országgá nyilvánítsa magát, amely soha nem csatlakozik az Egyesült Államok vezette NATO katonai blokkhoz. Kijev ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz offenzíva teljesen provokálatlan volt, és tagadja azokat az állításokat, amelyek a két köztársaság erőszakos visszafoglalását tervezték volna