[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Írod egy mondatra, hogy az oroszok nem tudják elfoglalni az ukrán tengerpartot. Nekem teljesen naív embernek leírnád, hogy miért is nem? Nem tudják blokád alá venni olyan formán hogy még egy egyszemélyes kenu sem tudja elhagyni az ukrán tengerpartot? A térkép alapján nekem egyáltalán nem úgy tűnik. Azok a tengerparti települések mind a tengerből élnek, ha el vannak zárva, elindul az elvándorlás.
Bár nem engem kérdeztél, de azt érdemes tudni, hogy pl Odesszát csak egy komplett szárazföldi és tengeri hadművelettel lehet blokád alá vonni illetve elfoglalni, de egyelőre még Mariupolt sem foglalták el, (bár ez már csak idő kérdése), és ugye jelenleg a kelet ukrajnai hadművelet van napirenden az orosz erők részéről és ugye akkor még Harkov elfoglalásáról nem is beszéltünk ami szintén nagyon nem lesz egyszerű feladat (békeidőben az egy 1,5 milliós város), úgyhogy én személy szerint nem látom a realitását a közeljövőben egy Odessza elleni blokádnak/támadásnak.....
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
197
1 126
93
Na jó, de ezt az Azov szóvivője mondta. Irreleváns. Max. érdekes.
az irreveláns kifejezést óvatosan használnám, mert mit is látunk:
  • elkezdték az ütköző zónában lévő országokat felpumpálni fegyverekkel, idegen katonákkal amikből egyre több lesz, és soha nem mennek haza kategória.
  • szvsz ezt a mostani ukrán-orosz háborut ki fogják nagyobbra terjeszteni.
  • ergó olyan hamar létrejön ez az Intermarium-os agyrém csak lesünk majd.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 347
14 117
113
Pizzéria la Banderas
67238603_2334340733444607_9134497678757986304_n.jpg


"...egy ukrán videón látni, ahogy az ukrán katonák a holttesteket húzogatják az út közepére szélére, pontosan beállítva a "rendező" utasításai szerint."

Ez a videó úgy van megvágva, hogy így lehessen értelmezni...
Az elején mozgatnak egy halottat, de nem tudni, hogy ott is hagyják, vagy az útrol húzzák le... később katonák mennek és egyikük megnéz egy halottat.

Ezt amúgy teljesen nyilvánosan tv-kamerák elott is csinálják, azzal, hogy nem lehet tudni, melyik halott alá telepítettek az oroszok aknákat. Normálisan hirekben is lehet látni. Azért figyelmeztetik az evakuált lakosságot, hogy ne menyjenek haza, amig nincsenek felszedve az aknák. Volt állítolag eset, hogy egy férfit viszetérés után saját lakásában olt meg egy hutojébe telepítet akna.

A legnagyobb gond, hogy nincs foto a becsapodasi pontrol.
Egy kazettás toltet becsapódási ponját akarja látni? :eek: Micsoda csakérto. :D :rolleyes:

Near Nikolaev, the S-300 division transferred by Slovakia to Ukraine was completely destroyed
--
Állítólag az s-300ak eddig tartottak.
Gyorsan valami hasonló hírt kellet kreálni. :p Amúgy pedig Ukrajna még mindig tele van S-300-okkal.

Szted? Az Of, ami kb napi 100 megatonnás robbanófejet tud összedobni a tenyészreaktorai alapján majd csernobilból lop ilyet?
Azért egy 100 megatonnás robbanófejet az orosz kiskatona nem tudja ellopni ... :oops:
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Lando and LMzek 2.0

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 891
113
47.korenovszki rakétadandárja Tochka-U-l volt felfegyverezve és csak múlt év végén vagy idén kapott Iskander rakéta rendszereket....Ennyit a lejárt üzemidőről és a karbantartás nélkül való pihenésükkel kapcsolatos kijelentésedről....
Utolsó orosz rakétás dandárként lett átfegyverezve Iskander-M OTRK-ra 2021 december-2022 januárban. A 47. Gárda rakétás dandár egyébként 2020-ban hozták újra létre a még az orosz hadseregben lévő utolsó 14(2019) Tocska-U indítókból.
 
W

Wilson

Guest
Olvastad amit az ukránok írtak?
Nincs "de miért vitték". Nem volt mit vinni, azok a videók a 300asokrol a vonatokon csak slovák féknyúz
Szerintem meg ezt írták...

A S-300-as légvédelmi rendszerek, amelyeket Szlovákia oly nagyképűen küldött Ukrajnának, NEM jutottak el a telepítésük helyszínére.

"Nyikolajev közelében udvariasan és vendégszeretően fogadták, ami után a S-300-asok nem tudnak máshová menni, nemhogy lőni.

Vajon a lengyelek tudtak erről, amikor tankokat küldtek

M - dya, ilyen PR Szlovákiának a komplexumok elküldésével... Csináltak egy egész videót... nem fáradtak vele. És milyen kínos... Szomorú ."


Magyarul az állítják, hogy a szlovákok által küldött
S-300-k nem jutottak el telepítésük helyére mert Nyilolajev közelében megsemmisítették őket....
 
W

Wilson

Guest
Utolsó orosz rakétás dandárként lett átfegyverezve Iskander-M OTRK-ra 2021 december-2022 januárban. A 47. Gárda rakétás dandár egyébként 2020-ban hozták újra létre a még az orosz hadseregben lévő utolsó 14(2019) Tocska-U indítókból.
Bizony ez van a cikkben is amit linkeltem tehát nem igaz,hogy az orosz Tochkák már rég karbantartás és üzemidő hosszabbítás híján egy raktárban porosodnának..Még 2021-ben is volt aktív Tochkával felszerelt orosz rakétaalakulat...
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Szerintem meg ezt írták...

A S-300-as légvédelmi rendszerek, amelyeket Szlovákia oly nagyképűen küldött Ukrajnának, NEM jutottak el a telepítésük helyszínére.

"Nyikolajev közelében udvariasan és vendégszeretően fogadták, ami után a S-300-asok nem tudnak máshová menni, nemhogy lőni.

Vajon a lengyelek tudtak erről, amikor tankokat küldtek

M - dya, ilyen PR Szlovákiának a komplexumok elküldésével... Csináltak egy egész videót... nem fáradtak vele. És milyen kínos... Szomorú ."


Magyarul az állítják, hogy a szlovákok által küldött
S-300-k nem jutottak el telepítésük helyére mert Nyilolajev közelében megsemmisítették őket....
Látod, mondtam én, hogy szövegértelmezési gondjaid vannak. Vagy nekem....
Többiek, Ti hogy értelmezitek az írást?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Bizony ez van a cikkben is amit linkeltem tehát nem igaz,hogy az orosz Tochkák már rég karbantartás és üzemidő hosszabbítás híján egy raktárban porosodnának..Még 2021-ben is volt aktív Tochkával felszerelt orosz rakétaalakulat...
Ez akkor is ukrán. A sorszámból látszik. A többi süket duma.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 044
15 027
113
Egy ukrán hagyományteremtés bölcsőjét látjuk.
Mi lesz ott még a háború után...saját tömegmészárlások! Lógósok dezertőrök kergetése, feltételezett orosz szimpatizánsok keresése...én ha ott maradnék tuti h letagadnám hogy orosz vagyok, anyanyelvi szinten sajátítanám el a szuahélit, és azt mondanám, hogy Annunaki vagyok...