[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
btw mi váltja a Moszkvát? Moszkva "nem csak" egy cirkáló volt hanem zászlóshajó. Vezetési, koordinációs, flotta irányító központ.
Nagy valószínűséggel semmi.
Itt megint oda lyukadunk ki, hogy PR vs. valóság.
És ez sok vitát is szült eddig a fórumon.
Az eddigi valóság pedig az, hogy:
Falkland szigetek:
20220402falkland4.jpg

A rakétás légvédelemmel felszerelt Brit rombolókat rommá szívatták Exocet rakétákkal.
De a durva az, hogy volt amit buta bombákkal lebombáztak!

Lejjebb 1987, USS Stark incidens, vagyis Exocet rakéta eltalálta az amcsi OHP fregattot.
A légvédelmét SM1-MR rakéták és Phalanx CIWS rendszer adta....
USS_Stark.jpg


Aztán a HH után voltak tesztek ahol kiderült, hogy az amcsi légvédelmi cirkálók nagyon kis eséllyel tudják eltalálni az MA-31-es céldrón ASM-et, ami a KH-31-nek a célszimulátora....
Utána fejlesztették föl az amcsi hajókat arra a szintre, hogy képesek legyenek ilyen céltárgyakat is eltalálni.
F-4_launching_MA-31.jpg


A helyzet az, hogy nagyon ciki a ruszkiknak, hogy a kilőtték az egyik Slava-t, de ettől még ez elő szokott fordulni. Idióta PR marketinggel ellentétben nincs 100%-os légvédelem, az AEGIS sem az.
Persze ezzel tisztában vagyok, de a lényeg most leginkább az, hogy nagyon ciki az oroszoknak. Ez pont úgy kellett nekik, mint szar a zsebbe!

Egyre szemtelenek lesznek az ukránok, s vérszemet kaphat a nyugat, hogy megéri támogatni őket. Már aktívan támadják az orosz területeket! Nem jó ez az irány!
 
W

Wilson

Guest
A moszkva elvesztése nem csak annyi, hogy nincs légvédelem, morális probléma, meg -400-500fő.... Kell egy új vezetési, irányítási kp = zászlóshajó.

Mondjuk az nem lenne meglepő ha oroszok nem reklámoznák.
A Moszkva elvesztése azt is jelenti, hogy jelentősen csökkent Odessza elfoglalásának esélye az elkövetkező időszakban, mivel Odesszát csak egy kombinált tengeri és szárazföldi hadművelettel lehet elfoglalni, nem véletlen , hogy a Moszkva elfoglalása után Odesszában, ma elkezdték felszedni a tank elhárító sünöket és lebontani a homokzsákokat a városban....
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 387
93
Persze, eddig nem összeillő Neptun és Harpoont kb 2-3 hét alatt sikeresen integrálnak egymáshoz... A Bayraktar meg papíron éppen hogy elbír egy darab Sea Skua rakétát, de akkora asszimetrikus terhelést kapna, hogy kizárt, hogy így repültek volna. Szóval valami hihetőbb mesét kellene kitalálni.
A Bayraktar sokszor szóba került már itt a fórumon, de ha jól látom nem áll meg a TB2-ben a típus.

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Egyre szemtelenek lesznek az ukránok, s vérszemet kaphat a nyugat, hogy megéri támogatni őket. Már aktívan támadják az orosz területeket! Nem jó ez az irány!

Erről azért az oroszok is tehetnek.... Már a legelején minden erőmű transzformátor állomását le kellet volna bombázni.
Utána az olajraktárakat, amit meg is tettek több hét késéssel....
Vasúti csomópontok és hidak nyugaton szintén sértetlenek. Nem is értem...
Ha ezt megteszik akkor nem lenne már 3+ hete se víz se áram, se gáz , se semmi. Utánpótlás se nagyon.
Szerintem nagyon elszámolták magukat!

(abba bele se megyek, hogy alumínium építésű VDV-s járművekkel akartak városi harcot vívni. LOL. )
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93
Egyébként nem olyan rettenetesen nehéz pótolni a Moszkvát, az Ukrajna cirkáló ugyanez az osztály (igaz csak 95%-ban van kész, de olyan mint egy új lakás: a tulaj magának rendezheti be) és a Nikolaevszkij Hajógyárban van Herszontól egy köpésre. Csak a várost kell elfoglalni hozzá... :D
Engem az zavar,hogy az ukránok maguktol azt se tudnák merre vannak fejjel előre..és mégsem lehet azt kimondani hogy itt ők a kiborgok csupán és az Usa a Nato a hadviselő fél.Árnyjáték ez megy.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Erről azért az oroszok is tehetnek.... Már a legelején minden erőmű transzformátor állomását le kellet volna bombázni.
Utána az olajraktárakat, amit meg is tettek több hét késéssel....
Vasúti csomópontok és hidak nyugaton szintén sértetlenek. Nem is értem...
Ha ezt megteszik akkor nem lenne már 3+ hete se víz se áram, se gáz , se semmi. Utánpótlás se nagyon.
Szerintem nagyon elszámolták magukat!

(abba bele se megyek, hogy alumínium építésű VDV-s járművekkel akartak városi harcot vívni. LOL. )
Teljesen értetlenül állok ezek előtt a dolgok előtt én is.

Ahogy az előtt is, hogy lassan 2 hónapja megy a buli, ebből masszívan 3-4 hete cumi van az orszoknak, és állítólag ma először vettetek be Tu-22M3-at bombázni Mariupol felett...

Most vagy háborúzunk, vagy nem. Komolyan nem értem őket.
 

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 506
93
A Moszkva egy cirkáló volt, vagyis a legpontensebb felszíni egységek egyike, amely elméletileg mindenféle kíséret nélkül is képes csapást mérni illetve megvédeni magát, a Fekete-tengeren meg aztán pláne. Igazán utánpótlás-hajóra sem volt szüksége, mert annyira közel tevékenykedett a szevasztopoli kikötőjéhez (kb. 150km-re).
Ez nem egy repülőgép-hordozó, ami mellé kell egy komplett CBG, hogy védve legyen.
A Kígyó-sziget ágyúzásakor is egy tizedakkora vízkiszorítású járőrhajóval párban tevékenykedett, nem volt ott egy komplett Battle Group akkor sem.
Ezért is zavaros nekem ez az ukrán rakéta mese! A baleset vagy szabotázs számomra még mindig életképesebb történet!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
De igen. Negyed óra alatt teljesen ki lehet üríteni egy ekkora hadihajót.
Én is ezen gondolkoztam. A találattól az elsüllyedésig mennyi idő telt el? A találat után miért nem hagyta el mindenki a fedélzetet, aki nélkülözhető? Szvsz. egy vontatáshoz nem kell sok ember, azokat meg talán kilehet menteni gyorsan. Mondjuk nem ez az első eset, hogy hajóról, ami megrongálódott nem mentenek ki mindenkit, aki menthető. Szóval nem értem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dragonman

Well-Known Member
2013. április 3.
538
2 506
93
A Moszkva elvesztése azt is jelenti, hogy jelentősen csökkent Odessza elfoglalásának esélye az elkövetkező időszakban, mivel Odesszát csak egy kombinált tengeri és szárazföldi hadművelettel lehet elfoglalni, nem véletlen , hogy a Moszkva elfoglalása után Odesszában, ma elkezdték felszedni a tank elhárító sünöket és lebontani a homokzsákokat a városban....
Ha el akarják foglalni Odesszát azt nem a tenger felől fogják megtenni, hanem a szárazföld felől. Nem tudom miért vízionizálnak egyesek mini-Normandiát? o_O
A hajók Odesszánál csak erőfitogtatásnak voltak jelen, hisz a tengerészgyalogság Mariupol-ban harcol!
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
123
836
93
Megdöbbentett a cirkáló elsüllyedése. Ha zátonyra futott volna, akkor is nagy trófea lenne. Fogalmam sincs, hogyan történt: a lényeg az, hogy nagy falat volt és óriási a spekuláció hullám ki és mivel süllyesztette el a Moszkvát? Tűz volt a fedélzeten, mondják az oroszok, az ukránok szerint ők tüntették el két Neptunnal, a britek is képbe kerülnek de hozzáteszik, hogy csak kis hatótávolságú rakétákkal süllyedt a cirkáló amivel tovább degradálhatják az oroszok képességeit. Vagy két Bayraktar lőtt ki rábuherált rakétákat. Szuper propaganda a törököknek. Mindenki akar egy szeletet a tortából. De mi van akkor, ha valaki titokban blázolt és eldobta a csikket az ognyeopaszno felirat alatt…?:D
 
W

Wilson

Guest
Ha el akarják foglalni Odesszát azt nem a tenger felől fogják megtenni, hanem a szárazföld felől. Nem tudom miért vízionizálnak egyesek mini-Normandiát? o_O
A hajók Odesszánál csak erőfitogtatásnak voltak jelen, hisz a tengerészgyalogság Mariupol-ban harcol!
Kombinált hadművelet kell hozzá mind a szárazföldről mind a tenger irányából így teljesen megtudják osztani a város védelmet,amúgy nem azt mondtam,hogy most akarják elfoglalni Mariupolt, ezt nem is gondolhatja senki látva a jelenlegi prioritását az orosz hadvezetésnek ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Ez az első látogatásom TROKHIZBENKA faluban. Nagyon híres hely, mert sokáig ott állt az ukrán védelem első vonala. Megnéztük, hogyan élnek ott az emberek, mit esznek, mire van szükségük. Megelőlegezve a kérdéseit... Igen, a felszabadult területeken a kis hrivnyák elfogadásával kapcsolatos probléma e tudósítás után már másnap jogilag megoldódott. Az érdem aligha a miénk, csak a véletlen.

Izvestia tudósítása