[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 647
9 208
113
ezt értem
azt is hogy az a terv hogy kialkudják a tárgyalásokon a kialakult frontvonalakon történő konfliktusbefagyasztást
azt nem értem hogy miből gondolják hogy a helyzetet az ukránok nem arra használják fel hogy állig felfegyverkezzenek majd a következő körben kikúrják őket az országból a fenébe

Az ukránok meg amiatt aggódnak, hogy bármiben is egyeznek meg, az oroszok azt nem fogják betartani és a következő körben támadnak. Kiváló kiindulási alap a tárgyalásokhoz :)
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Az alaptézissel egyetértek, viszont jelenleg MANPAD-okat, kézi ATGM-eket öntenek be főleg. Mennyi ezek "cserearánya" pl. egy KA-52-essel vagy SZU-34-essel szemben? 100-200-300-400 db elpusztítása van ugyanott pénzbeni értékben? (Hasraütésszerű szám, nem tudom) Ki tudja hosszabb távon pótolni ezeket?

Bár az igaz hogy a légierő tekintetében hatalmas előnyben vannak, de szerintem az oroszoknak a fentiek miatt jelenleg nem logikus az utánpótlás berántására és kivéreztetésre játszani, minél hamarabb le kellene zárniuk a speciális műveletet. Szerintem.
legiero tuzerseg uzemanyag korlatlan az oroszoknal.

ember hianyos, ki gondolta volna, de amig nem rendelnek el nagyobb mozgositast a meglevo erokkel nem biztos, hogy tudnak donto folenyt kivivni.

twitteren irtak, hogy nemelyik tankban ketfos szemelyzet volt, ezert volt a sok elhagyott tank kijevtol eszakra.

egy nyugati elemzo azt magyarazta, hogy az oroszoknal ember nincs az ukranoknal meg komolyabb eszkozok.

jol latja mindenki : versenyfutas van : mi jut el hamarabb a frontra,az orosz emberanyag, vagy a nyugati segitseg, nehez tuzerseg, loszer, minden.

de azert fura hogy az oroszoknal nincs eleg ember, nem gondoltam volna, de ugy tunik ez a szitu.

az az 50 000 ukran aki a keszulo katlanba van, nos ez a legdurvabb verseny ami most tortenik.

de ha kelet ukrajnat be is huzza oroszorszag, nem lesz vege.

nem lehet vege, mert az oroszok nem elegednek meg ket megyevel, ez blamazs.

Nem mondjak meg mik a celjaik, es ha el is mondjak nem lehet hinni nekik.

Becsszo, nem ugy gondoltuk, igazabol csak a donbasz kell, meg a krim, de kijev is ize,, szoval az orosz ugye, hat meg a nato huzodjon mar vissza.

a felkinalt felteteleket a nyugat nem fogadta el es a feltetelek nemcsak ukrajnara vonatkoztak.

az amik egesz evben tarto haborura szamitanak.

a szomoru az ha Putyin elvtarst vmi khm khm baj erne, eljen soka, akkor meg bizonytalanabb hogy mi lesz oroszorszagban, bar a kovetkezo vezeto tuti abbahagyna a harcokat ukrajnaban feltehetoleg es akkor mindent Putyinra lehetne kenni, de ez csak kepzelges. ilyen nem lesz.

azert Putyin vajon nezi a hadi hireket, vagy a bunkereben irogatja hogy kiket kell gulagra kuldeni ?
erdekes lehet most egy napja az embernek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 832
113
Az ukránok meg amiatt aggódnak, hogy bármiben is egyeznek meg, az oroszok azt nem fogják betartani és a következő körben támadnak. Kiváló kiindulási alap a tárgyalásokhoz :)
Nem csoda, hogy így gondolják, mert előre tudják, hogy ők (az ukránok) semmit nem fognak betartani ugyanúgy, mint a Minszkből.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
1. Nem mondta senki, hogy elsüllyeszthetetlen
2. Hatótávolság nem kóser
3. Nem Neptune volt
nem tudunk semmit.
semmi sem biztos.
majd tiz ev mulva lehet hogy megtudjuk, hogy egy reszeg matroz kikapcsolta az aramot a radarban es a nagy hullamok miatt nem vettek eszre a neptun, harpoon, bayraktar, stb. kozul valamelyiket.

sokkal tobb vita megy a moskvarol mint amennyi jelentosege volt.

szimbolikaban sokat ert,de most az az 50000 ukran sorsa a keszulo katlanban, nos az lesz a donto.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Nem csoda, hogy így gondolják, mert előre tudják, hogy ők (az ukránok) semmit nem fognak betartani ugyanúgy, mint a Minszkből.
minsk kb betartahatlan volt. a ket fuggetlen megyenek veto joga lett volna ukrajna eletebe.
mintha romania vetojogot kapna a fontosabb magyar belpolitikai dontesekbe.
az oroszok igy akartak volna sakkban tartani kijevet, ezt az ukranok nem akartak igy elfogadni.
nem tudom melyik orszag fogadta volna el azt, hogy feladja az onallo politkajat.

persze benne van most, hogy az ukranok elvesztik az allamisagukat.

de ez az o dontesuk volt. megfizetnek most erte, vagy megkuzdenek szemlelet kerdese.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113
Ebben a forgatókönyvben bízom, azzal a kis kiegészítéssel hogy Zelenszkijt és kormányát váltja egy kevésbé nacionalista maradék Ukrajna kormány, aki nem fogja basztatni a magyar kisebbséget, és aláírja hogy NO NATO, NO atom, No idegen katona a területükön, az EU felőlem mehet, majd 21231 év múlva mikor tudják azt teljesíteni VALÓBAN, amit elvárnak mondjuk a törököktől, szerbektől is!

Kb. ennyi!
igen annak idején én is azt írtam,hogy Zelenszkijnek fel kellett volna számolnia az országán belül található neonáci egységeket, (kérdezte is valaki hogy én mondanám meg személyesen Jarosnak ezt a döntést ? nem,nem én mondanám meg mert nem én vagyok Zselé az ukrán elnök .. ) ,kapacitás lett volna rá,még ha nehezen is ment volna,meg ugye benne van a pakliban hogy Zselét éri valami "véletlen" baleset,felrobban az autója vagy valami .. na de erről ,hogy így fel lettek fegyverezve a nackók pont Zselé főnöke Kolomojszkij tehet .. hiszen az AZOV az ő "magánhadsereg" volt ,mégis azt érzem,hogy ha ezt meglépte volna Zelenszkij akkor kevesebb áldozattal járt volna ez Ukrajna számára.leülni tárgyalni az autonómiáról,meg rendbetenni a hazai kisebbség dolgait,elfogadható EU-s szinten.,így semmi jogalapja vagy hivatkozási lehetősége nem lett volna az oroszoknak bármire is.

Ukrajna egy "semleges" /tudjuk hogy ilyen nincs,de törekedhetnének rá/ vezetővel,aki lenyírbálná az országban lévő oligarchákat,sokkal többre menne,mint az EU vagy NATO csatlakozással,hiszen a mezőgadasága meg az ipara tudott volna annyi tőkét termelni,hogy felállhattak volna a szarból,ráadásul lehettek volna a Kelet és Nyugat kapuja is egyben, Persze Zelenszkij egy jól megfizetett báb,akinek semmi nem drága. Azt csak szemléltetés képen említem meg hogy a mi oligarcháink 90%-a az kb fűnyíró meg kutyaszarszedő lehetne az ukrán kiskirályok kertjében !!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 918
113
lelüttek a zoroszok egy ukri SU 24-est
Na mondom hogyan van ez, melyik testresz, mi ez, forgatom, nagy nehezen azert feltuntek a kep kozepen a fogai.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 647
9 208
113
igen annak idején én is azt írtam,hogy Zelenszkijnek fel kellett volna számolnia az országán belül található neonáci egységeket, (kérdezte is valaki hogy én mondanám meg személyesen Jarosnak ezt a döntést ? nem,nem én mondanám meg mert nem én vagyok Zselé az ukrán elnök .. ) ,kapacitás lett volna rá,még ha nehezen is ment volna,meg ugye benne van a pakliban hogy Zselét éri valami "véletlen" baleset,felrobban az autója vagy valami .. na de erről ,hogy így fel lettek fegyverezve a nackók pont Zselé főnöke Kolomojszkij tehet .. hiszen az AZOV az ő "magánhadsereg" volt ,mégis azt érzem,hogy ha ezt meglépte volna Zelenszkij akkor kevesebb áldozattal járt volna ez Ukrajna számára.leülni tárgyalni az autonómiáról,meg rendbetenni a hazai kisebbség dolgait,elfogadható EU-s szinten.,így semmi jogalapja vagy hivatkozási lehetősége nem lett volna az oroszoknak bármire is.

Ukrajna egy "semleges" /tudjuk hogy ilyen nincs,de törekedhetnének rá/ vezetővel,aki lenyírbálná az országban lévő oligarchákat,sokkal többre menne,mint az EU vagy NATO csatlakozással,hiszen a mezőgadasága meg az ipara tudott volna annyi tőkét termelni,hogy felállhattak volna a szarból,ráadásul lehettek volna a Kelet és Nyugat kapuja is egyben, Persze Zelenszkij egy jól megfizetett báb,akinek semmi nem drága. Azt csak szemléltetés képen említem meg hogy a mi oligarcháink 90%-a az kb fűnyíró meg kutyaszarszedő lehetne az ukrán kiskirályok kertjében !!!

Az Azov beintegrálása a hadseregbe, az szerintem épp amiatt volt, hogy ha felszámolni nem is tudják, irányításuk alatt tartsák őket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 832
113
minsk kb betartahatlan volt. a ket fuggetlen megyenek veto joga lett volna ukrajna eletebe.
mintha romania vetojogot kapna a fontosabb magyar belpolitikai dontesekbe.
az oroszok igy akartak volna sakkban tartani kijevet, ezt az ukranok nem akartak igy elfogadni.
nem tudom melyik orszag fogadta volna el azt, hogy feladja az onallo politkajat.

persze benne van most, hogy az ukranok elvesztik az allamisagukat.

de ez az o dontesuk volt. megfizetnek most erte, vagy megkuzdenek szemlelet kerdese.
Akkor minek írták alá? Így még írott nyoma is van, hogy beteges hazudozó az egész ukrán kormány és ha nem véreztetik ki teljesen, akkor nem ér semmit velük semmilyen egyezmény.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 463
113
Ez régóta ismert tény, már annak aki akarta ezt érteni.
Az oroszok a propagandájuk ellenére pontosan tisztában voltak ezzel, ezért is feküdtek rá a hagyományos haderőt még jobban elsorvasztva az atomra. Mert az ellen nincs mit tenni. De a hagyományos erejük nem elsőligás mára. Az az USA meg mögötte valahol Kína.
Nekik az egyetlen esélyük, ha a kínaiakkal kezdenek kooperációban dolgokat hegeszteni - az egyetemi képzés és az elméleti tudás az még most is versenyképes náluk. De önerős fejlesztések a top-end kategóriákban nagyon limitált számukra a költségek miatt.

Ennek ellenére a jelenlegi haderő bőven elég kellett volna legyen egy Ukrajna ellen - de nem egy NATO/Pentagon vezetette, pénzelte Ukrajna ellen. Mert ez már részben megfelel egy USA elleni háborúnak (hardware nagyon kis részben, de kiterjedt felderítési és vezetési apparátus).
Mit hittek? Persze, hogy mindenki az ukránt támogatja.
Az USA -nak ez kapóra jött. Miért lepődig meg Putyin? Előre figyelmeztették, ha támad, véres árat fizet.
Most úgy néz ki, a semmiért.
Ez magas labda Oroszország ellenségeinek.
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
161
872
93
Ott az irányzék, okoska (kör, benne pötty)
Kicsit látni is kellene nem csak nézni mielőtt kioktatsz...
(jó lenne azt is tudni hogy mit kellene látni...)
Hova mutat az iranyzek amikor elsőnek lő?
Hova csapódnak a rakéták?
3-400m re közelebb mint ahova célzott...
Utána meg kb sacc módszer alapján fölé lőtt...

Magyarán a célzó rendszer rohadtul nem hozza a formáját..!

Gépágyú lövés szintén eléggé gyengusz...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 588
25 819
113
"
Az orosz különleges erők kiürítettek egy török mecsetet Mariupolban, kiszabadítva az ukrán nacionalisták által fogva tartott túszokat. A hadsereg közölte, hogy a kiszabadított külföldieket biztonságba helyezték.

A közzétett információk szerint 2022. április 16-án Mariupol Primorszkij kerületében különleges műveletet hajtottak végre az Azov-ezred* (Oroszországban betiltott szélsőséges alakulat) ukrán nacionalistái által fogva tartott túszok kiszabadítására. Korábban Recep Erdogan török elnök arra kérte az orosz vezetést, hogy engedje szabadon a túszokat, akik között török állampolgárok is lehetnek.

A hadsereg nem közöl részleteket magáról a műveletről, de arról számol be, hogy az Orosz Fegyveres Erők különleges egységének tagjai megtisztították a mecsetet, és megöltek 29 fegyverest, köztük külföldi zsoldosokat. Az összes túszt elengedték, és már biztonságos helyre szállították őket.

A védelmi minisztérium statisztikákat is közölt a jelenleg az ukrán hadsereg oldalán a harcokban részt vevő külföldi zsoldosokról. A hadsereg becslései szerint jelenleg mintegy 400 külföldi tartózkodik az Azovstalban. Legtöbbjük európai országokból, valamint Kanadából érkezett Mariupolba. A lehallgatások segítségével megállapították, hogy hat nyelven folyt a rádiós kommunikáció."

A különleges hadművelet kezdete óta összesen 63 államból 6824 külföldi zsoldos érkezett Ukrajnába. Lengyelország rendelkezik a legnagyobb képviselettel - 1717 fővel. Mintegy másfél ezer zsoldos érkezett az USA-ból, Kanadából és Romániából. Körülbelül 300 brit és grúz, körülbelül 200 szír harcos van, a többi országot kisebb csoportok képviselik.

A zsoldosok túlnyomó többsége ma már ukrán csoportok részeként Kijevben, Harkovban, Odessza, Nyikolajev és Mariupol városokban van szétosztva (...) az úgynevezett "Ukrajna Nemzetközi Védelmi Légiója" regionális koordinációs főhadiszállása itt található. Belaja Cerkov városa

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)