Російські сили показали всі військові недоліки, які лише можна уявити — Укрінформ.
www-ukrinform-ua.translate.goog
David Petraeus, a CIA igazgatója (2011-2012)
Az orosz erők minden elképzelhető katonai hiányosságot megmutattak
2022.05.06. 09:36
Ukrajna már megnyerte az északi csatákat, meghiúsítva a Kreml azon terveit, hogy Kijevben Moszkva-barát uralomot hozzon létre. Az oroszoknak óriási veszteségekkel kellett visszavonulniuk Ukrajna északi részéről, most azonban keleten és délen próbálnak sikereket elérni. Kijev ugyanakkor példátlan segítséget kap a nyugati országoktól, és továbbra is védekezik a nagyszabású orosz agresszió ellen.
Kinek az oldalán áll most az előny, milyen hiányosságokat mutatott fel az orosz hadsereg, és mik a szándékai Putyinnak május 9. előtt? Ezt nyilatkozta az Ukrinformnak adott interjújában David Petraeus, a négycsillagos nyugállományú tábornok, aki amerikai és nemzetközi erőket irányított Afganisztánban és Irakban, valamint a Központi Hírszerző Ügynökséget (CIA) is vezette.
- Petraeus tábornok, Ön a Háborúkutató Intézet igazgatótanácsának tagja, és rendszeresen megosztja elemzését a jelenlegi helyzetről e jelentések alapján. Felvázolná most a jelenlegi háborús víziója alapján a helyzetet szakmai szinten?
- Azt hiszem, most az ukrajnai háború fordulópontjának vagyunk a tanúi. Az ukránok megnyerték az első csatákat Kijev, Csernyihiv és Szumi mellett, ahonnan az oroszok kivonták csapataikat, miután nem sikerült bevenniük a fővárost, megdönteni a kormányt, és Zelenszkij elnök helyett oroszbarát elnököt juttatni hatalomra.
Aztán (az oroszok - a szerk.) az ország keleti és délkeleti felére koncentrálták erőfeszítéseiket, ahol szintén nem sikerült leküzdeniük az odesszai út felét. Nyikolajeven keresztül akartak haladni, de még két hidat sem tudtak megközelíteni a városban, hogy továbbhaladhassanak Odesszába. Következésképpen ez a cél is elérhetetlen volt.
Most ismét arra összpontosítanak, hogy minél több új területet elfoglaljanak Délkelet-Ukrajnában, Harkovtól délre, Donyeck és Luhanszk megyék azon részein, amelyeket az elmúlt néhány évben hivatalosan az oroszok által támogatott szakadárok ellenőriztek. És akkor - nyomást gyakorolni Mariupol területére, egy Ukrajna délkeleti kikötővárosára. Még mindig olyan védők védik, akik egy hatalmas kohászati komplexumban tartják a védelmet, amely közvetlenül hozzáfér a vízhez ebben a kikötővárosban.
az oroszoknak sikerült néhány, de nagyon nehéz sikert elérniük, amit nagy költséggel adtak nekik. Jelentős veszteségeket szenvedtek el a személyzet, a főbb fegyverrendszerek, a járművek és így tovább. De nyilvánvaló, hogy még mindig képesek nagyon pusztító ütéseket mérni rakétákkal és bombákkal – szó szerint Ukrajna egész területén. Emellett rengeteg rakétavetőt és tüzérséget is használnak a frontvonalhoz közelebb eső területeken.
Ukrajna igyekszik hamarabb bevetni hatalmas mennyiségű fegyvert, felszerelést, lőszert stb., amelyeket az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és más NATO- és nyugati országok biztosítanak. Ezeket a tűzvédelmi képességeket előtérbe helyezik.
Úgy gondolom tehát, hogy az elkövetkező hetekben azt fogjuk látni, hogy az ukránok fokozzák ellentámadásaikat keleten és délkeleten. De ismét itt az a döntő pillanat, amikor Oroszország a lehető legnagyobb előrelépést próbálja elérni május 9-ig – ünnepelve a második világháború győzelmét Moszkvában, és amikor Vlagyimir Putyin kétségtelenül nagy sikert akarna hirdetni, amely óriási veszteségeket igazolna. országok, saját csapataik, valamint Ukrajna számára.
- A helyi lakossággal szembeni embertelen bánásmódról, például mészárlásról, kivégzésről, nemi erőszakról és kínzásról számoltak be szinte minden, ideiglenes orosz megszállás alatt álló felszabadított városból. Ezek nem elszigetelt, hanem rendszerszintű esetek... Ha figyelembe vesszük a múltbeli háborúk tapasztalataiból származó megfigyeléseit, hogyan szállhatnak szembe a nem harcoló ukránok az oroszok ilyen taktikájával?
- Ahogy a kérdésben helyesen megjegyezte, szerintem helyes lenne azt állítani, hogy a háborús bűnök kultusza minden orosz egységre kiterjed. Ez nem eltérés. És ezek nem kivételek, amelyek a mi (amerikai - a szerk.) hadseregünkben megtörténhetnek.
Igen, mi is követtünk el hibákat évek óta. Valójában megsértettük a nemzetközi jogot - a törvények tekintetében - a Genfi Egyezmény szerinti hadviselés szabályait. Különösen nagy horderejű esetek történtek, például egy Bagdadtól nyugatra lévő előzetes letartóztatásban. De ezek kivételek voltak, és amikor ez megtörtént, ahogy emlékszel, őszinte és részletes vizsgálatokat végeztünk. Megállapítottuk az összes megtörtént tényt, intézkedtünk a helyzet elhárítására, büntetéseket alkalmaztunk és információkat közöltünk, hogy ez ne fordulhasson elő.
Az oroszok esetében úgy tűnik, számukra az efféle bűncselekmények kultusznak számítanak.
Szerintem az egyetlen dolog, amit meg lehetett volna tenni, és ez meg is történt, az az, hogy mindent a lehető leggondosabb módon dokumentáltak, hogy idővel működni tudjon. Vannak közösségi hálózatok, ahová feltölthet ilyen tevékenységeket. És persze ezt kell tenni…
Ugyanakkor az ukránoknak saját erőik támogatására van szükségük a fronton, és valóban ezt teszik lenyűgözően az emberek (nem harcolók - a szerk.) Ukrajnában. Gondoskodnak arról, hogy a katonáknak legyen meleg ételük, gyógyulási lehetőségük, amikor kikerülnek a harcokból a fronton, és mindenben támogatják őket. Ezenkívül bizonyos tevékenységeket is magában foglalhat, amelyek valójában nagyon-nagyon fontosak, például az orosz haderők parancsnoki és irányítási rendszerének aláásására.
Hiszen ma már köztudott, hogy az orosz kommunikációs rendszert nem védik bonyolult algoritmusok, amelyekben a hadseregünk által használt frekvencia hirtelen megváltozik. Valójában ezek többsége nyilvánosan működik nagyfrekvenciás vagy rövidhullámú rádiócsatornákon, titkosítás nélkül. Tehát minden ukrán, akinek van rendőrségi szkennerje vagy rádióamatőr, valóban megtalálhatja ezeket a csatornákat, hallgathatja és rögzítheti. Akit érdekel, felveheti például, ahogy orosz katonák veszekednek parancsnokaikkal, ami elég gyakran megesik, majd blokkolhatja a csatornáikat.
Ez csak egy a sok mód közül, ahogy a hétköznapi ukránok felléphetnek, ami valójában hatalmas segítség lehet a frontvonalban lévő csapatoknak. Mert ilyen helyzetben a parancsnoki állomány és az alsóbb szint közötti kommunikáció hiánya megkívánja, hogy a tábornokok, dandár-, ezred- és zászlóaljak parancsnokai személyesen jelenjenek meg a fronton, szálljanak ki autóikból, és ebben az időben a képzett ukrán mesterlövészek egyszerűen távolítsa el őket. Eddig legalább tíz-tizenegy orosz tábornokot öltek meg. Ez megdöbbentő adat, különösen annak fényében, hogy az egész amerikai hadsereg egy tábornokot veszített az iraki és afganisztáni több évtizedes harcok során. Következésképpen ez erőteljes csapás az orosz haderő irányítási rendszerére. És el lehet képzelni, hogy a zászlóalj- és dandárparancsnokok száma (felszámolva – a szerk.) sokszorosa a halott tábornokok számának.