[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Mondjuk volt itt egy videó tán 10oldallal ezelőtt, ahol mutogatták az új technikát. Ott a kábelezés megvolt, csak az egység nem volt a helyén. Ha tudnám, hogy kell képet bemásolni, be is tenném.
Köszi. Le vagyok maradva az olvasással, de már odáig eljutottam mostanában.
/Chrome böngésző: Jobb klikk a képre, megnyitás új lapon, másolod a linket, a HTKA hozzászólásnál kattints a "Insert image" iconra, illeszd be. stb./
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 425
12 076
113
Kevered a Szovjet - Orosz Krasznopollal.

Az Excalibur statikus célpontok ellen jó, GPS vezérlésű cucc, ott oda megy 2-4 m-en belül tű pontosan, ahova mondjuk a drón felderít valami statikus célpontot, és kilövik.

A Krasznopolt meg valaki a helyszínen rávezeti, az tud olyat hogy akár mozgásban lévő járművet is kiszed a folyamatos korrekció miatt. Mondjuk egy épp áttelepülő önjáró tüzérségi löveget, harckocsit, lövészpáncélost.

Ezt értem, pont ez az!
Erre a frontra az ukránoknak pont egy krasznopol "variánsra" volna szükségük úgy gondolom. Hiszen ők védezeznek, beásva mozgó célpontok ellen.
Ehhez meg mély felderítési infó kell, ami kb kimerülhet az amcsi műholdas infókban, hogy statikus célpontokra lőjenek (pl háttérben lévő tüzérségi állás).
Azért kérdezem hogy létezik-e m777re lézeres irányított lövedék, szerintem 10x többre mennének vele.
Szóval nem is értem, miért várták ezt úgy, mint hívők a megváltót.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 911
16 793
113
❗️ Kijev nem tudja katonai úton visszaadni a Donbászt – mondta a német hadsereg volt dandártábornok, Angela Merkel volt németországi vezető tanácsadója, Erich Wad.

Szerinte most az oroszok határozzák meg az ellenségeskedés menetét, és nem szabad alábecsülni őket. Egyúttal óva intette Ukrajnát attól, hogy döntő ellencsapást kíséreljen meg. "Az oroszok túl erősek ehhez: földön és levegőben is fölényben vannak."
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 911
16 793
113
A 115. Terodefense Brigád fegyveresei panaszkodnak a parancs miatt

A Zsitomir régióból behívott 115. Ukrán Területvédelmi Brigád fegyveresei videót rögzítettek az LPR ideiglenesen megszállt területén kialakult helyzetükről. Ebben teljes alkalmatlansággal vádolják a parancsnokságot.

A fegyveresek szerint megfelelő kiképzés nélkül küldték őket a frontra. A felsőbb parancsnokság hozzá nem értése miatt személyi és felszerelési veszteségeket szenvedtek.

Az egység morálja alacsony, harci küldetést nem tud végrehajtani.

Korábban beszámoltunk a 101. területvédelmi dandár kárpátaljai fegyvereseinek hasonló felhívásáról.

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/7580

Az a fránya morál. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Ezt értem, pont ez az!
Erre a frontra az ukránoknak pont egy krasznopol "variánsra" volna szükségük úgy gondolom. Hiszen ők védezeznek, beásva mozgó célpontok ellen.
Ehhez meg mély felderítési infó kell, ami kb kimerülhet az amcsi műholdas infókban, hogy statikus célpontokra lőjenek (pl háttérben lévő tüzérségi állás).
Azért kérdezem hogy létezik-e m777re lézeres irányított lövedék, szerintem 10x többre mennének vele.
Szóval nem is értem, miért várták ezt úgy, mint hívők a megváltót.
Nekik mostanra MINDENRE IS szükségük van. Lassan átgondoltam amit írtam, és be kell lássam tévedtem az M777-el kapcsolatban, az lesz nekik a leghasznosabb, nem a PZH2000, AS90, meg CEASAR, mert nem lesz üzemanyag...
 
W

Wilson

Guest
Ezt értem, pont ez az!
Erre a frontra az ukránoknak pont egy krasznopol "variánsra" volna szükségük úgy gondolom. Hiszen ők védezeznek, beásva mozgó célpontok ellen.
Ehhez meg mély felderítési infó kell, ami kb kimerülhet az amcsi műholdas infókban, hogy statikus célpontokra lőjenek (pl háttérben lévő tüzérségi állás).
Azért kérdezem hogy létezik-e m777re lézeres irányított lövedék, szerintem 10x többre mennének vele.
Szóval nem is értem, miért várták ezt úgy, mint hívők a megváltót.
Az orosz tüzérség nem mozgás közben lő hanem statikusan álló helyzetből az Excalibur tökéletes ellenük, ráadásul ezt az M777-es akár 40 km-l is végre tudja hajtani az Excaliburral.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 911
16 793
113
⚡️Riport: Popasna a mi szemünkkel, második rész

❗️Exkluzív, 18+❗️

Az LNR-erők által nemrég felszabadított város utcáin még mindig találhatók halott AFU-katonák holttestei. Társaik nem vették fel őket, és nem kérték a holttestek átadását.

A város még mindig nem biztonságos, mivel az ellenséges tüzérség továbbra is támadja Popasna külvárosát.

Több tucat lakóház és melléképület semmisült meg, és a városlakók vagyona is súlyosan megrongálódott.

További részletek @evgeniy_lisitsyn történetében

@anna_news

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/7586
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 425
12 076
113
Nem pont tőled kérdezem, de van itt a HTKa-n ezzel a GPS zavarás védelem, stb.-vel kapcsolatban téma, vagy leírás valahol?

Ha elnyomod a jelet, akkor hiába titkosított csatorna, bármi zavarásvédelem. A nincsből nem tud számolni.
Mondjuk attól, hogy nem korrekcióz koordináta alapján még inerciálisan sikerülhet.

És egyáltalán a lövedékben van vevő? Vagy szimplán inerciális és az m777 dobozkája a cél és a kilövési koordináták alapján számol ,majd már kilövés után nincs korrekciozás (azaz nincs benne vevő?)

Ez számomra a leírásokból nem derült ki.
Viszont van excalibur -S!!
Lézer vevővel, mozgó célpontokra.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 911
16 793
113
Ezt értem, pont ez az!
Erre a frontra az ukránoknak pont egy krasznopol "variánsra" volna szükségük úgy gondolom. Hiszen ők védezeznek, beásva mozgó célpontok ellen.
Ehhez meg mély felderítési infó kell, ami kb kimerülhet az amcsi műholdas infókban, hogy statikus célpontokra lőjenek (pl háttérben lévő tüzérségi állás).
Azért kérdezem hogy létezik-e m777re lézeres irányított lövedék, szerintem 10x többre mennének vele.
Szóval nem is értem, miért várták ezt úgy, mint hívők a megváltót.
"Érdekes megjegyzés az Ukrajnának szállított M777 tarackokkal kapcsolatban – a fényképek megerősítik, hogy a szállítás előtt megfosztották digitális tűzvezető rendszerüktől.


Ezek M777A2 tarackok az Egyesült Államokban. Figyelje meg a nagy, dobozos szerelvényt a pisztoly bal oldalán, vezetékekkel. (Első fotó)


Ezek a közelmúltban megjelent fotók az ukrán szolgálatban lévő M777 tarackokról. A doboz és a hozzá tartozó vezetékek eltűntek. Ezek „vaságyúk”, amelyekben jelenleg nincsenek elektromos alkatrészek, és semmiben sem különböznek más ágyúrendszerektől. (Második fotó)


Kiegészítés: az ukrán fegyvereken még az üres tartókonzol is látható."


@ArmchairW – Twitter

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/7372?single
 

faja0124

Member
2022. március 6.
41
93
18
A 115. Terodefense Brigád fegyveresei panaszkodnak a parancs miatt

A Zsitomir régióból behívott 115. Ukrán Területvédelmi Brigád fegyveresei videót rögzítettek az LPR ideiglenesen megszállt területén kialakult helyzetükről. Ebben teljes alkalmatlansággal vádolják a parancsnokságot.

A fegyveresek szerint megfelelő kiképzés nélkül küldték őket a frontra. A felsőbb parancsnokság hozzá nem értése miatt személyi és felszerelési veszteségeket szenvedtek.

Az egység morálja alacsony, harci küldetést nem tud végrehajtani.

Korábban beszámoltunk a 101. területvédelmi dandár kárpátaljai fegyvereseinek hasonló felhívásáról.

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/7580

Az a fránya morál. :)
Ez most jött Moszkvából?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Csak az a fránya földrajz, csak azt tudnám feledni

A gáz harmada, az olaj negyede orosz.
Nem könnyű feladat, idő kell hozzá, igen.

A folyamat elkezdődött, lehet Putyin meggondolja magát, ha látja, hogy tényleg leválunk a ruszkikról.
Részben, egészben azt senki nem tudja.
Lesznek gazdasági, politikai és társadalmi értelemben is veszteségek.
De a háború következményeit nem tudjuk elkerülni.
Hát amíg Ukrajna nem akart az US katonai terjeszkedésének a ribanca lenni, simán Európához tartoztak. Lásd most is van nyugaton beszállítói probléma ukrán szállítás elmaradása miatt. Kezükben volt a jövőjük.
Ez az igazságos Föld bolygó kontra sátán Putyin = az összes rossz őrzője egy elég egyszerű világkép.

Az az egyszerű világkép, hogy Putyin azt gondolja, hogy az ukránok helyett dönthet.
Nem dönthet, Ukrajna önálló, független állam.
Ha úgy dönt, és teljesíti a feltételeket (!), akkor tagja lehet bármilyen szervezetnek.
Ebbe nem ugathat bele Putyin.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 512
113
Ezzel így még nehéz mit kezdeni. Mert csak egy újságcikk. A többi majd kiderül.




Van a kreml mögött kukatároló? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 088
113
Tudsz oroszul? Mert ha nem, akkor voltam olyan rendes ,hogy lefordítottam neked a videó alatt lévő feliratot...

"Az orosz fegyveres erők sikertelen kísérlete a Szeverszkij Donyec folyón való átkelésre 2022.05.11-én Platonovka falu közelében az LNR-ben."

Ez egy ukrán drón által készített felvétel, amelyet valóban 11-én csináltak, miután szétlőtték az átkelést megkísérlő és részben az ukrán oldalra átjutott orosz erőket. Amivel te igazolni akartad, hogy bizony az orosz erők lőtték szét az Ukránokat, viszont 14-én készült és egy ukrán ponton híd megsemmisítése szerepel rajta egy teljesen másik terepszakaszon. amint azt pár fényképpel be is bizonyítottam.

Folytatod még a különböző videók feltöltését vagy elnézést kérsz a személyeskedésért?
A felvétel a 11-i átkelésről készült és pont erről írták valahol itt,hogy miért is van a szétlőtt technika között ukrán eü. jármű. Eddig megvan? Lőtték egymást,de az ukik bukták az átkelőt. Ezt adták elő az ukránok győzelemnek,ami valahogy csak távoli felvételekkel igazolható,jó ukrán szokás szerint.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 512
113
A gáz harmada, az olaj negyede orosz.
Nem könnyű feladat, idő kell hozzá, igen.

A folyamat elkezdődött, lehet Putyin meggondolja magát, ha látja, hogy tényleg leválunk a ruszkikról.
Részben, egészben azt senki nem tudja.
Lesznek gazdasági, politikai és társadalmi értelemben is veszteségek.
De a háború következményeit nem tudjuk elkerülni.

Az az egyszerű világkép, hogy Putyin azt gondolja, hogy az ukránok helyett dönthet.
Nem dönthet, Ukrajna önálló, független állam.
Ha úgy dönt, és teljesíti a feltételeket (!), akkor tagja lehet bármilyen szervezetnek.
Ebbe nem ugathat bele Putyin.



Persze.:D