[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Te tényleg ennyire egyszerű vagy? Te írtad, hogy az evakuáció " a katonaságnak, ill. a polgári lakosságnak és az intézményeknek kitelepítése ellenséges támadás v. elemi vész fenyegette helységből" Nézzük ebből csak az ide vonatkozó részt: "a katonaságna .... a kitelepítése ellenséges támadás fenyegette helységből" A szaki/orosz területre "kitelepítés" miért is nem "ellenséges támadás fenyegette helység"??? A saját szavaidat nem tudod értelmezni, csak remegve vagdalkozol mert lyukra futottál ezzel az egész "hazaszeretet", "evakuáció" stb... dologgal. Még az "év végi humorosba" sem férsz bele, mert ez inkább a faék egyszerűségedet mutatja... :D
Én tudom értelmezi a szöveget, de te láthatóan nem, ismét beidézem amit írtál..

grigorij3 said:
Te tényleg nem érted, hogy evakuálni csak saját területre lehet? :D

Ismét megkérdezem tőled,hol van az a meghatározásba, hogy evakuálni csak saját területre lehet?
 
  • Vicces
Reactions: Rex Meus Deus Meus

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 454
18 670
113
Én tudom értelmezi a szöveget, de te láthatóan nem, ismét beidézem amit írtál..

grigorij3 said:
Te tényleg nem érted, hogy evakuálni csak saját területre lehet? :D

Ismét megkérdezem tőled,hol van az a meghatározásba, hogy evakuálni csak saját területre lehet?
Ne terelj, de azért a kedvedért megismétlem: Mariupol környékén két lehetőségük volt: ukrán területre vagy orosz területre "evakuálnak". Tehát saját terület vagy ellenséges. (más szóba sem került, bár eleinte azért voltak próbálkozások török nyaralásra is...) Ennyi. Ebből saját területre (de tudod mit, legyen: semleges területre is) "evakuálnak", azonban ellenséges területre (hadifogságba) kizárólag kapituláció útján jut el az ember. Itt meg ugye mégiscsak orosz /szaki területre vitték őket. Na, ha most sem érted, magadra vess.

Értem én az erőlködést de kár az energiádért... :D
 
W

Wilson

Guest
Ne terelj, de azért a kedvedért megismétlem: Mariupol környékén két lehetőségük volt: ukrán területre vagy orosz területre "evakuálnak". Tehát saját terület vagy ellenséges. (más szóba sem került, bár eleinte azért voltak próbálkozások török nyaralásra is...) Ennyi. Ebből saját területre "evakuálnak" ellenséges területre (hadifogságba) pedig kapituláció útján jut el az ember. Na ha most sem érted, magadra vess.
Értem én az erőlködést de kár az energiádért... :D
Én nem terelek,mert nem vagyok juhász.Te viszont mindenkit madárnak nézel, amikor az általad kitalált, hülyeséget megcáfolom, tehát még egyszer nincs olyan, hogy evakuálni csak saját területre lehet,az evakuáció meghatározása szerint bárhová lehet evakuálni.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Szerintem nem, mert nincs külön gyakorló és lőtéri gyakorló az M72-nél...
m72-law-005.jpg

m72_law.jpg

fene tudja... Lehet hogy kilőtt éles indítót használnak oktatáshoz. Az elsütőszerkezet felhúzható, onnantól pedig csappantyú és NONEL van a gyullasztóig,
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 454
18 670
113
Én nem terelek,mert nem vagyok juhász.Te viszont mindenkit madárnak nézel, amikor az általad kitalált, hülyeséget megcáfolom, tehát még egyszer nincs olyan, hogy evakuálni csak saját területre lehet,az evakuáció meghatározása szerint bárhová lehet evakuálni.
Hát b+ te tényleg hülye vagy, már megbocsáss. Ellenséges területre NEM lehet evakuálni. Pont. Ennyi, én befejeztem veled, tényleg olyan vagy mint a galamb a sakktáblán... :D
 
W

Wilson

Guest
W

Wilson

Guest
Hát b+ te tényleg hülye vagy, már megbocsáss. Ellenséges területre NEM lehet evakuálni. Pont. Ennyi, én befejeztem veled, tényleg olyan vagy mint a galamb a sakktáblán... :D
Nocsak nocsak már személyeskedsz is, ez egyre jobb.
Az evakuáció meghatározása szerint bárhová lehet evakuálni.És hiába örjöngsz ettől ez még így van.

Ismét örültem, hogy segíthettem neked.....:)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113
“ Látszólag teljesen összeomlott az orosz hadsereg nagy keleti offenzívája.”

Így kezdődik a cikk. Más helyen is láttam ezt a szófordulatot.
Kérdés: ehhez az állításához hogyan viszonyul az a hír, h lett egy bekerítés/zsák melyben 16k ukrán katona szorult…..s akkor most azovstal elesett vagy sem?
Lásd nyugger irásait a témáról! :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 896
113





Zajlik az újjáépítési munka Mariupolban: