[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 660
48 485
113
24.hu, hogy Meszike is megnyugodjon!


Részlet:

"
Finnország ugyan kétszer megállította a szovjet inváziót, de mindkét alkalommal elveszítette területének egy részét. Hogyan sikerült a második békeszerződés aláírása után, 1945 és 1990 között viszonylag jó kapcsolatot ápolni a Szovjetunióval?

A kérdése arra utal, hogy az ukránok ellenzik a területek elvesztését. Nem szeretem a gyenge analógiákat, de ez találó lehet. Szerintem a túlélés a legfontosabb, és az akkori békékkel Finnország továbbra is fennmaradt független államként, bár korlátozott szuverenitással. Machiavellista megfogalmazással élve: a finnek a szükségből erényt kovácsoltak, és például minden menekültet – akik a szovjetek által elfoglalt területekről érkeztek – ők maguk telepítették le mindkét békekötés után."
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 778
9 234
113
24.hu, hogy Meszike is megnyugodjon!


Részlet:

"
Finnország ugyan kétszer megállította a szovjet inváziót, de mindkét alkalommal elveszítette területének egy részét. Hogyan sikerült a második békeszerződés aláírása után, 1945 és 1990 között viszonylag jó kapcsolatot ápolni a Szovjetunióval?

A kérdése arra utal, hogy az ukránok ellenzik a területek elvesztését. Nem szeretem a gyenge analógiákat, de ez találó lehet. Szerintem a túlélés a legfontosabb, és az akkori békékkel Finnország továbbra is fennmaradt független államként, bár korlátozott szuverenitással. Machiavellista megfogalmazással élve: a finnek a szükségből erényt kovácsoltak, és például minden menekültet – akik a szovjetek által elfoglalt területekről érkeztek – ők maguk telepítették le mindkét békekötés után."
Ukrajna finnlandizálódása megbukott a finnek NATO csatlakozásával. Nincsenek semleges államok Európában.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
Már csak a tárolt változaton érhető el a hír...

"A 49 ÉVES SZÉLSŐSÉGES NACIONALISTA NÉZETEIRŐL ISMERTTÉ VÁLT KUCIN HALÁLÁRÓL OLEG TYAHNIBOK, A SZVOBODA PÁRT VEZÉRE SZÁMOLT BE. OLEG KUCIN A PÁRT KÁRPÁTALJAI SZERVEZETÉNEK IS VEZÉRE VOLT."
Amúgy elszúrtam, csak az alap link volt rossz. Mire rendesen csekkoltam, már kiszaladtam a szerkesztési időből.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Javasolnám továbbá a latin abc bevezetését és az angol nyelvet mint hivatalosat Ukrajnában. Ha már igazán európai akar lenni az ország.
Bulgáriában /eu nato tag/ meg van a írásmód és a nyelv hogy micsoda?
Köszi a választ.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113
Szakmailag.....
Katonailag, katona szemmel nézve kérem az álláspontod a konfliktussal kapcsolatban.
Nincs Putyin, nincs politika....
Szakma...
( Ezt a teljes erejű támadást.....vezesd már le légyszi....)
Állandó eposzi jelző. Bizonyos kifejezéseket kötelező használni: full-scale invasion. Unprovoked. Nemzetközi morál és jog. Szabad-világ.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 564
93
Amúgy érdekelne, hogy így hogy kezd összedölni a kártyavár, narratíva-politikai-gazdasági-katonai szinten. A bogarak (és a tartótisztjeik) még miben hisznek? Dobok egy pár releváns linket is, hogy ne mondhassák, hogy sima személyeskedés. Amúgy tudom, hogy ezek a bogarak, simán feljelentgetnek a modiknál. De be kell látniuk, hogy VESZTETTEK.


 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
123
836
93
Bulgáriában /eu nato tag/ meg van a írásmód és a nyelv hogy micsoda?
Köszi a választ.
Természetesen fricskának szántam,,,Ciril és Metod írásmódja marad Ukrajnában is. Az orosz kiadványok, könyvek tiltása viszont milliókat érinthet. Rövidlátó kicsinyes baromság. Az orosz irodalom klasszikusainak semmi közük a mostani háborúhoz. Az utcák átnevezése? Hm...ám legyen...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 652
113

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
ukrán haditechnikai veszteségek
m4-ukri-24-gps-dd-T-72-AV-Vavrvarovka-Luganszk-obl-0313-id30475-01.jpg

m4-ukri-24gpsdd-T-72-AV-Varvarovka-Luganszk-obl-0313id30475-03.jpg

A 24. gépesített lövészdandár kilőtt T-72AV harckocsija márciusban és manapság, Varvarovka Luganszk oblaszt
m4-ukri-24-gps-dd-T-72-AV-Varvarovka-Luganszk-obl-0313-id30476-02.jpg

24. gépesített lövész dandár másik megsemmisült T-72AV harckocsija, Varvarovka Luganszk oblaszt 2022.03.13.
m4-ukri-T-64-BV-Kolcsevka-Csernyigov-obl-0405-id31082-01.jpg

T-64BV, Kolcsevka Csernyigov oblaszt 2022.04.05.
m4-ukri-BMP-1-0620-id33665-02.jpg

BMP-1 ismeretlen helyszínen, 2022.06.20.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Amire reagáltam, annak a szerzője írta, hogy 2x, nem én.
Ismerős valaki másnál is ez a kognitív disszonancia, ami miatt dedóba kell lemenni hülyeségeken. Amire reagáltál az az előző két támadásról szólt, te meg azt írtad, hogy elég ciki ha HARMADSZORRA IS SIKERÜL. Tehát szerinted eddig már ötször gazdát cserélt a sziget, tekintve hogy az ukránoké volt, kétszer sikeresen visszafoglalták és most megint az oroszoké?