[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 894
5 191
113
Már a CNN is arról beszél, hogy ez Putyin háborúja az amerikai hegemónia ellen.
Ennek fényében érdekelne Wilson, hogy szerinted az oroszok megállnak a Dnyepernél? Vagy ha mennének tovább, fog addigra elegendő nehéztechnika érkezni nyugatról ami megállíthatja őket, hogy látod?

Itt több kérdés is van!Első meddig tudják "tartania orosz erőket mekkora veszteségeket okoznak,szenvednek az Ukránok.Mit mekkora mennyiségben terveznek átadni az Ukránoknak közel és közép távon és esetleg képeznek-e ki ezekre személyzetet akár fedett-titkos akció keretében.Nemrég volt itt róla szó hogy szavaznak róla hogy elinditsák Ukrán pilóták átképzését nyugati harci gépekre(elsősorban F16).Ami valószínű NASAMS,Patriot légvédelmi rendszerek átadása további HIMARS sorozatvető rendszerek átadása a közeljövőben.Közép távon véleményem szerint nem kizár akár nagyobb mennyiségű nehéz fegyverzet(harckocsik,lövegek) átadása ha az Ukránok nem "omlanak"össze és lessz hozzá politikai akarat.Én azt se tartom kizárólag hogy későbbiek folyamán akár F16C,F15C gépeket is adnának át az Ukránoknak.Véleményem szerint ha nem "csak" dombasz a cél az Oroszoknak akkor ők is idő szűkében vannak amíg tényleg nem indulnak be a nagyobb mennyiségű fegyverszállítmányok nehéz fegyverzetből.
 
  • Tetszik
Reactions: Ember

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Szia,
Ugyanazt a csatornat nezzuk?
Szerintem ez az elso 1-2 hetben volt csak igaz, amig hatalmasakat veszitettek az oroszok.
Azota attertek arra, hogy mindent a foldig rombolnak, es semmi se marad eppen, amit megszallnak.
ui. bocs, nem eppen ontopic volt a valaszom se. :-(


Én úgy látom, hogy amit nem feltétlenül muszály nem lőnek szét.
Sok infát az ukrik tettek tönkre meneküléskor, lásd hidak stb.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Az én véleményem az, hogy az oroszok max csak Donbaszt tudják behúzni a most megszállt területek mellett és utána szerintem jó esély van arra, hogy befagy a konfliktus, a beérkező nyugati nehézfegyverzet csak max megállítani képes az oroszokat, mivel szerintem egy hatékony ellentámadáshoz egy minőségben és mennyiségben is megfelelő légierőre és légvédelmi rendszerekre (csapat légvédelem) lenne szüksége az ukrán haderőnek és annak felállítása (ha sor kerül rá)
sok időbe fog kerülni az ukránoknak.
Ugye arra még emlékszünk, hogy ukriföld demilitarizálása is cél.
Namost, ha elfoglalják a donbass-t (mondjuk nemtudom honnan veszed, hogy max a donbasszt tudnák elfoglalni. Honvágyuk lenne, ha tovább mennének, vagy mi?), és mondjuk befagy a konfliktus (ezt sem értem.. ameddig nem fogadják el a hoholok az orosz követeléseket, addig ez menni fog) akkor mi a garancia arra, hogy nem fogják ugyan úgy lovoldozni a hős ukrik a donbasst? Ráadásul nyugati hulladék fegyverekkel..
Ugye innen (is) indult ez az egész konfliktus.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 894
5 191
113
Az én véleményem az, hogy az oroszok max csak Donbaszt tudják behúzni a most megszállt területek mellett és utána szerintem jó esély van arra, hogy befagy a konfliktus, a beérkező nyugati nehézfegyverzet csak max megállítani képes az oroszokat, mivel szerintem egy hatékony ellentámadáshoz egy minőségben és mennyiségben is megfelelő légierőre és légvédelmi rendszerekre (csapat légvédelem) lenne szüksége az ukrán haderőnek és annak felállítása (ha sor kerül rá)
sok időbe fog kerülni az ukránoknak.
Itt nagy kérdés hogy az Oroszok esetleg Odessza,Harkiv elfoglalása érdekében hajlandóak-e nagy számú "életerőt mozgósítani,bevetni!Második kérdés annyiban érdekes hogy véleményem szerint feltűnően hamar használatba veszik az átázott fegyver rendszereket.Én nem tartom kizártnak hogy ezekre és a később átadása fegyverekre,fegyverrendszerekre már régebb óta tart a kezelők kiképzése.
 
W

Wilson

Guest
Itt nagy kérdés hogy az Oroszok esetleg Odessza,Harkiv elfoglalása érdekében hajlandóak-e nagy számú "életerőt mozgósítani,bevetni!Második kérdés annyiban érdekes hogy véleményem szerint feltűnően hamar használatba veszik az átázott fegyver rendszereket.Én nem tartom kizártnak hogy ezekre és a később átadása fegyverekre,fegyverrendszerekre már régebb óta tart a kezelők kiképzése.
Elképzelhető, hogy folyik már a kiképzés ezekre a fegyverrendszerekre de például egy nyugati típusokból álló légierő felállítása és bevethető állapotba hozása nem két hónapig tart ráadásul itt ugye egy komplett átfegyverzésről beszélünk.
Az látható,hogy Putyin nem akar általálnos mozgósítást hírdetni, és látja mindenki,hogy több mint két hónapig tartott a jelenlegi erőkkel elfoglalniuk a békeidőben 100 000 fős Szeveredonyecket....
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Itt több kérdés is van!Első meddig tudják "tartania orosz erőket mekkora veszteségeket okoznak,szenvednek az Ukránok.Mit mekkora mennyiségben terveznek átadni az Ukránoknak közel és közép távon és esetleg képeznek-e ki ezekre személyzetet akár fedett-titkos akció keretében.Nemrég volt itt róla szó hogy szavaznak róla hogy elinditsák Ukrán pilóták átképzését nyugati harci gépekre(elsősorban F16).Ami valószínű NASAMS,Patriot légvédelmi rendszerek átadása további HIMARS sorozatvető rendszerek átadása a közeljövőben.Közép távon véleményem szerint nem kizár akár nagyobb mennyiségű nehéz fegyverzet(harckocsik,lövegek) átadása ha az Ukránok nem "omlanak"össze és lessz hozzá politikai akarat.Én azt se tartom kizárólag hogy későbbiek folyamán akár F16C,F15C gépeket is adnának át az Ukránoknak.Véleményem szerint ha nem "csak" dombasz a cél az Oroszoknak akkor ők is idő szűkében vannak amíg tényleg nem indulnak be a nagyobb mennyiségű fegyverszállítmányok nehéz fegyverzetből.
Az ukránok nem képesek megvédeni a légterük egyetlen szegmensét sem, ami pedig előfeltétele, hogy alkalmazzanak bármiféle légierőt - értsd megvédeni a kifutókat, hangárokat, stb...

Hogy ezt elméleti síkon is megtehessék, többrétegű, integrált légvédelmet kéne átadni és azt is fokozatosan felépítve, hogy legalább area denial meglegyen a repterek körül - de megbízható CM/BM védelem... azt Izrael szinten kéne megvalósítani, azt meg ki fizeti ki?
(Az egyik oka, hogy az USA sosem ment neki Iránnak, mert nekik megvan a képességük a felfejlődő erők szétlövésének, amit demonstráltak is a Szulejmán kilövése után).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
a Kilo -kat kellene kiiktatni, akkor beszűkülne a mozgásterük.
Már amennyiben elfogadjuk, hogy azokról indítják a kalibr-ok zömét.
Nem Kilókból indítják a legtöbbet, hanem a hadihajókról a Fekete és Kaszpi-tengerről. Mellette légi indítású szárnyas(cirkáló) rakétákat, mint a H-101, H-555, H-55SzM és H-22
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 669
8 571
113
Itt nagy kérdés hogy az Oroszok esetleg Odessza,Harkiv elfoglalása érdekében hajlandóak-e nagy számú "életerőt mozgósítani,bevetni!Második kérdés annyiban érdekes hogy véleményem szerint feltűnően hamar használatba veszik az átázott fegyver rendszereket.Én nem tartom kizártnak hogy ezekre és a később átadása fegyverekre,fegyverrendszerekre már régebb óta tart a kezelők kiképzése.
Egyelőre Donbasz sincs még lejátszva. Szerintem a nyár meg talán az ősz is Donbaszról fog szólni. Az ukránok biztos nem fogják könnyen adni. Szeverodonyecket is a végsőkig tartották.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 596
6 015
113
Egyelőre Donbasz sincs még lejátszva. Szerintem a nyár meg talán az ősz is Donbaszról fog szólni. Az ukránok biztos nem fogják könnyen adni. Szeverodonyecket is a végsőkig tartották.
.
.
Amig nyugatrol szamolatlanul kapnak ingyen fegyvert, addig Zelenszkij ad hozza katonat. Es nyilvan Putyin se adja fel, szoval nem latom, hol lesz ennek a vege. Ha az ukranok nyernek a vegen, az nem lesz nekunk jo, mert nezhetjuk öket az EU-ban, es ahogy most követelöznek, ugy fognak kesöbb is, söt tagkent meginkabb. Epitse öket az EU ujra, zarkoztassa fel, ertunk es helyettunk harcoltak, stb, a vilag penzet elnyelnek ketszer.
Viszont az se lesz jobb, ha a Putyin nyer, mert akkor ö is, meg a vilag többi agressziv vezetöje is visszaigazolva latja, hogy az ugyeket mostantol ujra haboruval kell intezni, es hirtelen nagyon sok helyen elökerul az agressziv stilus. Söt nem zarom ki, hogy egy gyözelem utan maga Putyin is verszemet kap, ahol eddig targyalt, ott most egyböl fenyegetessel indit, es ujabb teruleti igenyekkel all elö, pl balti orszagok, de barmelyik ex-szovjet köztarsasag a celkeresztbe kerulhet, ha van rajta sapka azert, ha meg nincs, akkor azert.
.
Nem tudom, mi lehetne ennek az egesznek a nekunk jo befejezese.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Viszont az se lesz jobb, ha a Putyin nyer, mert akkor ö is, meg a vilag többi agressziv vezetöje is visszaigazolva latja, hogy az ugyeket mostantol ujra haboruval kell intezni, es hirtelen nagyon sok helyen elökerul az agressziv stilus.
Miért? Az USA az elmúlt 70 évben nem ezt csinálta?
Vagy csak neki szabad az ügyeit háborúkkal intézni?
Szerintem nagyon jó lenne ha Putyin az ukrikat elkalapálná, nyugatot kiba@ná onnan, mert ettől kezdve az USA-nak is sokkal kisebb lenne a mellénye.
Igaz ezután a teli torokból agresszort ordító viselkedés után, az USA sem tudna sok elfogadható okot felhozni egy idegen ország jövőbeli "demokratikus" lerohanásának elfogadtatására.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 894
5 191
113
Az ukránok nem képesek megvédeni a légterük egyetlen szegmensét sem, ami pedig előfeltétele, hogy alkalmazzanak bármiféle légierőt - értsd megvédeni a kifutókat, hangárokat, stb...

Hogy ezt elméleti síkon is megtehessék, többrétegű, integrált légvédelmet kéne átadni és azt is fokozatosan felépítve, hogy legalább area denial meglegyen a repterek körül - de megbízható CM/BM védelem... azt Izrael szinten kéne megvalósítani, azt meg ki fizeti ki?
(Az egyik oka, hogy az USA sosem ment neki Iránnak, mert nekik megvan a képességük a felfejlődő erők szétlövésének, amit demonstráltak is a Szulejmán kilövése után).
Hogy az Ukrán légvédelem az oka vagy más de a "frontot"leszámítva csak cm-ekkel támadják Ukrajnát amivel ugyan érzékeny veszteségeket okoznak de napi pár tucat cirkálórakéta kevés ahoz hogy megakadályozzák az utánpótlás frontra juttatását.Alapvetően hatékonyak ezek a "cirkáló"rakéták de "csak"statikus célpontok ellen hatékonyak.Ami az Ukrán légvédelmet illeti hamarosan nasams,patriot rendszereket kaphatnak kérdés persze melyik változatot és mekkora mennyiségben.