[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 738
113
Dudi, minden tisztelettel, de ezt anno volt szerencsém közelről látni. A "kiképzett katona" és a "valódi katona" között létezik egy vízválasztó, amit békeidőben soha nem fogunk megtapasztalni. Nem az első tűzharc, nem a "puskaporszag", hanem amikor először kell ölni, sőt inkább amikor először kell közelről ölni.
Láttam jól kiképzett katonát összeomlani, és láttam népfelkelőt katonává válni. A filmeken, gyakorlatokon, hadijátékokon egy dolog soha nincs: a valódi vér és jajgatás. Sokszor eszembe jut a Lone Survivor film, ami nem rossz, de tudod mi hiányzik belőle? Az, hogy a lelőtt ellenség nagyobbik része a valóságban nem hal meg azonnal a lövést követően, hanem iszonyú hangokat hallat... :(
A donbasszi miliciák is ezért eredményesek, igazából az alig kiképzett egységek évek alatt edződtek használhatóvá (meg persze komoly lemorzsolódás árán).
És persze ugyanez érvényes lehet az ukránokra is, bár ott az utánpótlás nem túl rózsás...
Népfelkelőt max harcossá válni láttál nem katonává, ezt szögezzük le gyorsan.
Tudod a hadtörténelem tapasztalata az, hogy a kiképzett katona 1000× többet ér a harcmezőnk mint bármilyen harcosok alkotta sereg.
Nézd meg az afgánokat, mind harcos, egytől egyig mind bátor harcosok mégsem volt esélyük hagyományos összecsapásokban még a szovjet kiskatonákkal szemben sem, nemhogy a modern nyugati katonákkal szemben.

Az pedig, hogy hogy reagál az ember az első tűzharcára az mindentől független (kiképzés, felszerelés, motiváltság stb) kivéve egy dolgot: az egyén pillanatnyi mentális állapotát.
Nem lebet arra kiképezni valakit, hogy milyen lesz az első tűzharca, ilyenformán mind1, hogy képzetlen felkelő vagy képzett katona. A különbség, akkor kezdődik amikor újra harcképes állapotba kerül.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93

Egy ideje elmúlt tisztelettel a brittekkel szemben(is), csak úgy kérdezném.
Nem a nato/eu tagországokat kellene ezerrel támogatni, ha már felbőszítették az orosz medvét? Ugyanis van közvetlenül az orosz, belorusz, ukrán határok mentén egy rahedli kissebb tagálam letolt, vagy félig letolt gatya szinten katonailag. Ezeket kellene támogatni, ha már arról szól a propaganda, hogy érkezik a medve elvtárs..
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Népfelkelőt max harcossá válni láttál nem katonává, ezt szögezzük le gyorsan.
Tudod a hadtörténelem tapasztalata az, hogy a kiképzett katona 1000× többet ér a harcmezőnk mint bármilyen harcosok alkotta sereg.
Nézd meg az afgánokat, mind harcos, egytől egyig mind bátor harcosok mégsem volt esélyük hagyományos összecsapásokban még a szovjet kiskatonákkal szemben sem, nemhogy a modern nyugati katonákkal szemben.

Az pedig, hogy hogy reagál az ember az első tűzharcára az mindentől független (kiképzés, felszerelés, motiváltság stb) kivéve egy dolgot: az egyén pillanatnyi mentális állapotát.
Nem lebet arra kiképezni valakit, hogy milyen lesz az első tűzharca, ilyenformán mind1, hogy képzetlen felkelő vagy képzett katona. A különbség, akkor kezdődik amikor újra harcképes állapotba kerül.
Dudi, sajnos volt szerencsém látni, amikor a kiképzett katonák szép rendben elvonultak és a "csak harcos" népfelkelők fedezték őket. És még másnap is az állásokban voltak és harmadnap is, Végül alig tizenegyen maradtak és mind sebesült volt mire felmentették őket. Én kiképzett katona voltam és a korom ellenére azt hiszem már az is maradok (persze csak belül) de azóta sapka nélkül is tisztelgek az emlékük előtt...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem ertem, akkor ezek hibas sisakok vagy mik, ha meg a Level2-t sem tudjak?! Szerintem nincs is kevlar sisak, amelyik ne tudna. Egy nagyon alap 450€-s sisakom van, az tudja a 3A-t, 850 €-ert Level3 van barhol, ami kis szerencsevel fog 7,62-t es 5.56-ot is.

Profitorientált hadiipari cégek, korr... lobbira fogékony politikusok és "megfelelő" minőségellenőrzés.

Pár hete olvastam egy jó kis írást az ukrajnába szállított amerikai és orosz fegyverek kapcsán, elég megnézni őket,

az egyiket egy magáncég gyártja, a célja a civil politikusok meggyőzése csili-vili kinézettel és kütyükkel, közben a lehető legtöbb karbantartási, utánpótlási pénz begyűjtése a z eszköz élete során. Az se gond ha rendszerbeállítás után kiderül valami "rejtett" hiba amit csak drágán lehet javítani.

a másikat meg az állam készíti a saját haderejének...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 738
113
Dudi, sajnos volt szerencsém látni, amikor a kiképzett katonák szép rendben elvonultak és a "csak harcos" népfelkelők fedezték őket. És még másnap is az állásokban voltak és harmadnap is, Végül alig tizenegyen maradtak és mind sebesült volt mire felmentették őket. Én kiképzett katona voltam és a korom ellenére azt hiszem már az is maradok (persze csak belül) de azóta sapka nélkül is tisztelgek az emlékük előtt...
Ezzel mit akarsz mondani? A katonák parançsot kaptak és végrehajtották.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Egy ideje elmúlt tisztelettel a brittekkel szemben(is), csak úgy kérdezném.
Nem a nato/eu tagországokat kellene ezerrel támogatni, ha már felbőszítették az orosz medvét? Ugyanis van közvetlenül az orosz, belorusz, ukrán határok mentén egy rahedli kissebb tagálam letolt, vagy félig letolt gatya szinten katonailag. Ezeket kellene támogatni, ha már arról szól a propaganda, hogy érkezik a medve elvtárs..
https://www.army.mod.uk/deployments/project-unified-stance/
(+RAF + RN)

20220422-army_in_europe_infographic_external.jpg
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 318
2 714
113
Már a maszkirovka sem a régi :D
Mondjuk ebben megnéznék egy észak-koreai egységet, mert ebben jelenleg ők talán a legjobbak. Folyamatosan arra képzik őket, hogy az USA műholdak és drónok felülről mindent látnak, ezért a legtöbb esetben levonulnak a föld alá. Állítólag minden hadsereg közül a leggyorsabban tudnak elásni egy zászlóaljnyi élőerőt+technikát. Ha eszkalálódik a konfliktus szerintem látni fogunk még ilyet is... :(
A mostani szenzortechnologia mellett csak a jó isten tudja. Ha csak felszínéről leasnak, az kb üvölt infravorosben. Ha alagutaznak, akkor kitermelt föld szépen meg fogja mutatni a bejáratot, ami annyira nem jo. Meg ki tudja mi van már szeizmikus vonalon.
Amit látunk -ami biztos, hogy kevés - az alapján elbújni ma már ige nehéz.
Programok is elemezhetik a képeket, csak hogy tovább rontsam a hagulatot, ráadásul különböző spektrumon...
Na, igen, hirtelen eszembe se jutott, pedig hypeolva is van a MI.
Nehéz már nagyon.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 614
44 952
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 756
113
Dudi, minden tisztelettel, de ezt anno volt szerencsém közelről látni. A "kiképzett katona" és a "valódi katona" között létezik egy vízválasztó, amit békeidőben soha nem fogunk megtapasztalni. Nem az első tűzharc, nem a "puskaporszag", hanem amikor először kell ölni, sőt inkább amikor először kell közelről ölni.
Láttam jól kiképzett katonát összeomlani, és láttam népfelkelőt katonává válni. A filmeken, gyakorlatokon, hadijátékokon egy dolog soha nincs: a valódi vér és jajgatás. Sokszor eszembe jut a Lone Survivor film, ami nem rossz, de tudod mi hiányzik belőle? Az, hogy a lelőtt ellenség nagyobbik része a valóságban nem hal meg azonnal a lövést követően, hanem iszonyú hangokat hallat... :(
A donbasszi miliciák is ezért eredményesek, igazából az alig kiképzett egységek évek alatt edződtek használhatóvá (meg persze komoly lemorzsolódás árán).
És persze ugyanez érvényes lehet az ukránokra is, bár ott az utánpótlás nem túl rózsás...
ismertem egy tagot .. mindegy honnan, mindegy kicsoda .. egy este alatt őszült meg és omlott össze !! ) pedig azért lett kiválasztva a munkára mert ex.hivatásos és "volt" tapasztalata,kiderült hogy mégsem .. ennyi )
 
W

Wilson

Guest
Persze a Wilsoni valósággyár megállapította,hogy kamu.
Remélem meg van neked, hogy erre a hozzászólásodra válaszoltam...
A PZH 2000-re mondják,hogy kamu. A Cesar ügyben kussolnak az ukránok.
Ezek a Ceasarok is olyanok lesznek mint az Azovstal alatt lévő biolaborok vagy az ott bújkáló amerikai tábornokok és NATO főtisztek, akiknek az ottlétéről ezen a fórumon jó páran meg voltak győződve....
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 769
113
Remélem meg van neked, hogy erre a hozzászólásodra válaszoltam...

Ezek a Ceasarok is olyanok lesznek mint az Azovstal alatt lévő biolaborok vagy az ott bújkáló amerikai tábornokok és NATO főtisztek, akiknek az ottlétéről ezen a fórumon jó páran meg voltak győződve....
Ja,úgy mint itt jó páran Kijev Szelleméről.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 565
5 252
113
Az állcázás kapcsán az irániak mindig a saabot teszik fel. Nagyon jó minőségű multispektrális álcaualoik vannak , és az oroszoknak is. A gond hogy talál ott nincs ahol kellene, vagy pont olyan amilyen kéne.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
Nem csak a RA van ott.

ps.: egyébként jöhetne más is (már ha képes lenne), persze ez kicsit rizikósabb, mint az elmondhatatlanul veszélyes 'migránsok'-tól 'védeni' Europát...
Ha ilyen kemény/bátor/hü... vagy, gyere velem kocogni egyet az ártéri töltésen. Úgy sem veszélyesek azok a nemlétező migránsok. A "belpesti hülyegyerek" szókapcsolat viszont valamiért eszembe jutott.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 021
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Gratulalok!!! On megnyerte az "anelkul posztolok, hogy elotte megnezem a topicot" kulondijat! Voltmaaa, sot ki is lett vesezve, miert nincs semmi koze a kigyo szigethez...
Krva sok dolog volt már, kb a napi szófosás 90% volt már, ugyan azt mantrázza mindenki.
Ha nem tetszik, továbbgörgetsz, ahogy teszi mindenki.
 
  • Vicces
Reactions: Molon Labe